Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 01-12-2021, 19:34   

Tak to wygląda dzisiaj u T-u nas wszystko w porządku-Mobile.

tmobile.png
Plik ściągnięto 19 raz(y) 21,82 KB

 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 01-12-2021, 21:21   

O ile zwykle są lagi i opóźnienie, tak dzisiaj TM przesadził w lagowaniu swoich klientów. Ping 60-100, niby nic takiego, ale opóźnienie MASAKRYCZNIE wysokie. Niekiedy nawet 2 sekundy. Nie da się kompletnie grać. Postać się teleportuje co chwile. Pytałem graczy z którymi gram czy też mają lagi, i WSZYSCY odpisali że żadnych lagów nie mają. To jest cyrk.

Co jak co ale dzisiaj ostro przesadzili z dawkowaniem lagów swoim klientom. O ile wcześniej z braku lagu można było grać przy wysokim pingu, przeszkadzało, ale można było coś pograć, to teraz nie da rady ani trochę.

EDIT: Już się uspokoiło, ping spadł do 30-40 i można jakoś grać, ale od godz 20 do 22 to było piekło, już dawno nie widziałem aż takich lagów, tak jakbym miał z 30% lossa.
_________________
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 02-12-2021, 13:45   

Ciekwe czy ten problem miał związek z promocją nielimitowanego internetu. Raczej je, bo to pierwszy dzień jej obowiązywania. Każdy klinet T-mobile moze sobie na dwa tygodnie włączyć nielimitowany internet komórkowy, tak więc pewnie będzie zabawnie jak to wszystko jednym szkiletem i stykami lata.

https://www.telepolis.pl/...net-swieta-2021
T-Mobile już po raz trzeci oferuje nielimitowane święta. W zeszłorocznej edycji ze świątecznego prezentu skorzystało prawie 700 tysięcy klientów magentowego operatora.

Aby w tym roku również cieszyć się nielimitowanym dostępem do Internetu przez 2 tygodnie, wystarczy aktywować usługę w aplikacji Mój T-Mobile. Można to zrobić od 1 grudnia 2021 roku do 3 stycznia 2022 roku do końca dnia. Aktywacja nastąpi w ciągu 72 godzin od przyjęcia zlecenia, a z darmowego nielimitowanego Internetu będzie można korzystać na terenie Polski przez 14 dni, licząc od jego udostępnienia.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2021, 13:53   

Deutsche Telekom szuka partnerów do budowy światłowodów.
https://www.cyberdefence2...ie-ich-w-polsce
Awaria dwóch operatorów w Polsce, ufff dobrze ze nie jestem juz u nich hehe
https://spidersweb.pl/2021/12/awaria-internetu-vectra-nie-dziala-multimedia.html
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 02-12-2021, 14:23   

Zamiast budować światłowody, którymi i tak będzie loss i 1Mb/s przez wiadomo co, niech najpierw ogarną problem ze stykami, m.i.n Cogent. To tak jakbym zbudował i ukończył dom a ścian w środku nie zrobił.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2021, 18:40   

Nie, to tak jakbyś wybudował dom i nie wstawił okien, ciepło ucieka, jak nam pakiety 😁
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 02-12-2021, 18:55   

Whatever, też dobry przykład :D Ale nie ma co liczyć na okna, za drogo dla nich :P Ewentualnie wstawią z wielką dziurą na środku i powiedzą że naprawili problem xD
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2021, 21:35   

Dziś o dziwo nie mają nic wieczorem.

 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 03-12-2021, 00:11   

Mimo niskiego pingu i *teoretycznie* braku problemów, jednak coś tam mają :P Można przewinąć na ostatnie 10 sekund. No ale zawsze jest możliwość że to od serwera, jednak później spytałem swoich comrades czy mieli jakiegoś laga, odpisali że nic nie mieli. Cóż...

https://drive.google.com/file/d/1o8WLQlY5NTzf-j2rJC0bCsHRR_wCrTbF/view
_________________
 
 
graczcsgo 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 100
Wysłany: 03-12-2021, 04:27   

Gdy gram w CS:GO na serwerze zlokalizowanym w Warszawie albo w Wiedniu, to powiedzmy, że jakoś da się pograć, ale muszę być bardzo zachowawczy. Gdy przydziela mi serwer szwedzki albo Luksemburski, to jest po prostu dramat. Połowa strzałów w ogóle się nie rejestruje, ale gdy spojrzymy na routingi, to wszystko staje się jasne. To jest chore, jak bardzo trzeba gardzić swoimi klientami.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-12-2021, 12:56   

graczcsgo napisał/a:
Gdy przydziela mi serwer szwedzki albo Luksemburski,

O tyle dziwne, że raczej mało prawdopodobne by leciało bezpośrednio od Ciebie do serwera w Szwecji czy Lux. Raz, że Valve wykorzystuje relay'e i swoją sieć, więc leci do najbliższego relay'a (waw) a potem już po sieci Valve (chyba, że bezpośrednio ping jest mniejszy co się jednak rzadko zdarza), a dwa, serwery w Lux są dawno wyłączone!
_________________
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 03-12-2021, 14:43   

Ok w końcu zadzwoniłem do Netii, korzystają z łącz Orange więc ceny nie będą takie jak po ich światłowodzie. Zamówiłem 600mb za 80zł miesięcznie, umowa niedługo przyjdzie, odeślę, przyślą mi sprzęt i technika.

600mb za 80zł to tak średnio, ale jeśli ma to być internet stabilny i grywalny, to nie robi mi większej różnicy, bo i tak przepłacam za TM. Za ciągle zrywające 300Mb/s i problemy z pingiem i transferami to łącze TM jest warte może 30zł miesięcznie a nie 70 :P
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-12-2021, 16:08   

Domin922 napisał/a:
Zamówiłem 600mb za 80zł miesięcznie, umowa niedługo przyjdzie, odeślę, przyślą mi sprzęt i technika.
Nie mogłes telefoniczne podpisac umowy lub przez ich strone, po co to wysyłanie?
Składasz zamówienie Usługi i technik przychodzi z modemem i umową, którą podpisujesz przy nim.... i masz. A co do ceny 80zl to nie zanosi sie na taniej . bierz 24 miechy masz wtedy "gwarancje ceny" przy tej inflacji sie opłaca.
Co do Netii po swiatle Swiatlowod Inwestycje (50% Orange) to widze chyba masz to samo co i ja, czyli BSA...
  RobZon
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 03-12-2021, 16:14   

Nie da się tak, gdyby się dało to bym tak zrobił. W moim mieście nie ma nawet salonu Netii. I tak musi mi się skończyć TM. Dziwna sprawa, bo mojemu bratu powiedzieli że nie ma znaczenia czy jest inny internet, a jak ja rozmawiałem to się okazało że TM musi zwolnić łącze. Może mój brat nie wspomniał o tym, że są tu kable Orange, nie pamiętam już czy wspominał.

Jeśli w Netii też będą problemy jakieś ze stabilnością albo pingami tu i tam, to wniosek jest jeden - to Orange ma spartaczone kable i/lub coś miesza innym dostawcom :lol:

Co do ceny to drogo. Na swoim świetle oferują 1gb/s za 60zł i 3 miesiące gratis. Na świetle Orange jednak racja, 1gb/s jest za 90zł :roll: i żadnych miesięcy gratis. Więc zdecydowałem się na 600 za 80zł, bo i tak nie da rady wysycić tego neta podczas zwykłego użytkowania, a z pełną prędkością łącza pobiorę 240gb danych w godzinę, co uważam za super rezultat. 100Mb/s uploadu to też film na youtube lub coś wrzucić na googledrive czy tam cokolwiek innego to chwila będzie. I tak szczerze wątpię że ze Steama, B.net czy EGS wyciągnę ponad 70MB/s :P

Drogo dość, ale... i tak nie mam innej opcji. Jeśli chcę normalnie korzystać z internetu, to Netia jest jedynym wyborem.
_________________
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-12-2021, 16:28   

Domin922 napisał/a:
Co do ceny to drogo. Na swoim świetle oferują 1gb/s za 60zł i 3 miesiące gratis. Na świetle Orange jednak racja, 1gb/s jest za 90zł i żadnych miesięcy gratis.
Stałe IP możesz jeszcze sobie wziąć ale to +10zl do umowy.
U mnie też Orange bedzie musiał zwolnic łacze przy przechodzeniu.
  RobZon
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: