Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie uploadu przez upc
Autor Wiadomość
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 29-05-2021, 22:35   

-Zuzia napisał/a:
Dokładnie tak, kiedy miałam uplaod 10 Mbps z UPC korzystałam z LTE, gdzie lekko było 40 Mbps, żeby coś większego sprawniej wysłać. Bez żadnych dodatkowych anten, z modemu albo smartfona.


A ja nie mam wiecej niz 10, czesciej sa to liczby 1 cyfrowe i to teraz... Ile razy mam pisac zebyscie moze zaczeli patrzec troche szerzej. Naprawde duza roznica 30 czy 40 mbs kiedy jak napisalem, ludzie siedza na laczach 1-10mbs.

-Zuzia napisał/a:
Nie ma znaczenia, jeśli UPC nie chce ulżyć jakiemuś procentowi swoich klientów niech tylko dogoni konkurencję, bo pod wzgledem uploadu są na szarym końcu. Żeby ładnie w statystyce speedtest wyglądali, akurat na tym im zależy


I co sie stanie gdy zmieni sie upload z 40-50 do 60? Przeciez nie zmienia technologi a ludzie nie odczuja roznicy, mowa trawa. Skupianie sie na malo istotnych rzeczach tak jak ludzie kupujacy szybkie lacza a potem jadacy speedtesty po wifi, czesto jeszcze na 2,4ghz.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 29-05-2021, 23:11   

Łącza 1-10 Mbps zdarzają się i może niektórym wystarczają, ale to skansen, bo w czasie powszechności smartfonów z LTE można mieć więcej, technologia idzie do przodu. Wzrost wartości uploadu jednak jest odczuwalny, wystarczy coś wysyłać, Internet nie jest jednokierunkowy, zwłaszcza w obecnych czasach (praca zdalna). Ja odczułam ulgę przy przeskoku z 10-30 Mbps UPC na 60 Mbps Vectry.
Zasadnicze pytanie, po co taka Netia, Vectra, Toya zwiększają upload po HFC? Widzę dwie możliwości, reagują na przeciążenie swoich sieci, chcą oferować atrakcyjniejszą ofertę. Z bliżej nieznanych powodów, UPC nie dotrzymuje im kroku, to jest fakt. Dlatego zmieniłam sieć i teraz widzę, że dobrze zrobiłam, bo nie doczekam się urządzeń na Broadcomie, ani sensownego uploadu więc po co się męczyć, kiedy można wziąć lepszą ofertę i jeszcze tańszą. UPC jest przereklamowane, takie jest moje zdanie.
_________________
  -Zuzia
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 30-05-2021, 09:40   

Łącza 1-10mbs to nie skansen tylko rzeczywistosc wielu osob (3 miliony mieszkan to skansen?)tak jak moja od 10 lat, nie tylko w malych ale tez duzych miastach, zalezy od adresu, ja akurat nie mam mozliwosci wziecia Neostrady, moze zaraz bedzie dostepny swiatlowod ale to po 10 latach czekania. I nie mowie tutaj o wiosce na koncu swiata tylko miescie gminnym nie dalej niz 30 km od miasta wojewodzkiego a w samym miescie wojewodzkim jest mnostwo mieszkan gdzie nie zawsze bedzie dostepna nawet Neostrada.
Czyli widzisz roznice 30 do 60 mbs, pewnie jak osoby ktorym Netflix czy youtube chodzi gdy zmienia wariant z 100 na 300 czy 600 mbs ale zostana na swoim wifi. Ja nie bronie UPC tylko mowie o liczbach ktore wyolbrzymiacie, tak samo jak w biurach, ludzie maja porty gigabitowe w sieci lokalnej a pewnie nie wykorzystywali by starych portow fast ethernet 100mbs w pelni.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2021, 10:03   

A może skończcie offtop? Fakt jest taki, że UPC daje najniższy upload w swoich prędkościąch w porównaniu do konkurencji. Zapotrzebowanie na upload wzrasta z racji chmur i coraz to większych plików i nie ważne, że dużo osób ma Neostradę z uploadem 1Mb/s, bo brzmi to tak, sam nie mam nawet tyle co w UPC, to znaczy że inni nie potrzebują więcej ... Ja sam do neta dużo uploaduje jak potrzebuje wrzucić coś w ramach pracy do sieci na "już", to szybciej to robię na 300Mb/s a nie 40Mb/s jak w UPC, przy robieniu zdjęć, przez sieć wifi uploaduje mi się każde w chmurę jako backup, a jak wracam nieraz ze spotkania ze znajomymi, to te zdjęcia z racji wysokiej rozdzielczości ważą parę GB wraz z filmami.
Im wyższy upload, to też tym trudniej zapchać sieć w domu.
Zauważcie też, że podczas pobierania zawsze jakiś procent uploadu też się używa.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 30-05-2021, 11:04   

Fakt jest taki, ze opowiadacie o odczuciach procenta jak nie promila uzytkownikow i klientow. Jest roznica miedzy uploadem 1 czy 10 mbs czy 10 a 30, ale 40 a 50 czy 60? To jak narzekanie na symetryka ktory w praktyce nie jest wykorzystywany, ludzie przecietnie mniej wrzucaja do sieci niz sciagaja, stad takie wartosci, nie tylko szczednosc dostawcow.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2021, 11:39   

Oni nic nie oszczędzają na tym, w Docsis może i tak, bo trochę inaczej to działa bo masz nośne, ale im szybciej coś wrzucisz czy ściągniesz, tym krócej będziesz obciążał infrastrukturę operatora, więc to jest korzyść dla wszystkich.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 30-05-2021, 12:31   

kiram napisał/a:
Czyli widzisz roznice 30 do 60 mbs, pewnie jak osoby ktorym Netflix czy youtube chodzi gdy zmienia wariant z 100 na 300 czy 600 mbs ale zostana na swoim wifi.
Oczywiście, że widzę różnicę w UPLOADZIE przy skoku z 30 na 60 Mbps, przy wysyłaniu zauważy to każdy.
kiram napisał/a:
ludzie przecietnie mniej wrzucaja do sieci niz sciagaja, stad takie wartosci
Ale kiedy już to robią chcą, by wysyłanie przebiegało w miarę szybko. Stąd na rynku oferty z uploadem 300 Mbps (Orange, Netia, T-Mobile), czy akcje zwiększania prędkości wszystkim klientom (Vectra).
brtk napisał/a:
Fakt jest taki, że UPC daje najniższy upload w swoich prędkościąch w porównaniu do konkurencji. Zapotrzebowanie na upload wzrasta z racji chmur i coraz to większych plików

Gdy operatora stać na zaoferowanie konkretnego uploadu zmienia się narracja:
Orange napisał/a:

Prędkość wysyłania informuje o tym, jak szybko przebiega transfer danych z urządzenia na serwery lub do innych sprzętów podłączonych do internetu. Upload jest przeciwieństwem downloadu – wielu użytkowników internetu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jest istotny, szczególnie w dobie nauki i pracy zdalnej.

Prędkość wysyłania danych wpływa bowiem nie tylko na to, jak szybko możesz przesłać pliki czy wrzucić w chmurę zdjęcia, filmy czy obszerne dokumenty. Wysoki upload sprawia też, że wysokiej jakości obraz i dźwięk z Twojego urządzenia będzie płynnie przekazywany do odbiorców podczas rozmów video przez komunikatory takie jak Microsoft Teams, Zoom czy Skype.

Upload jest również kluczowy dla tych, którzy tworzą treści i dzielą się nimi w internecie. Dla youtuberów czy osób robiących streamy na żywo będzie ważniejszy niż download. Podobnie jak dla montażystów, projektantów i architektów oraz grafików komputerowych i innych specjalistów, którzy przesyłają bardzo duże pliki.
https://www.orange.pl/por...i-ich-predkosc/
_________________
  -Zuzia
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 30-05-2021, 21:34   

Mogli by uaktualnić tą wyszukiwarkę UKE bo baza jest 31.12.2019 i pisze że miedź tylko jest a ja mam światłowód już do mieszkania.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 30-05-2021, 22:36   

kiram napisał/a:
Łącza 1-10mbs to nie skansen tylko rzeczywistosc wielu osob (3 miliony mieszkan to skansen?)tak jak moja od 10 lat, nie tylko w malych ale tez duzych miastach, zalezy od adresu, ja akurat nie mam mozliwosci wziecia Neostrady, moze zaraz bedzie dostepny swiatlowod ale to po 10 latach czekania. I nie mowie tutaj o wiosce na koncu swiata tylko miescie gminnym nie dalej niz 30 km od miasta wojewodzkiego a w samym miescie wojewodzkim jest mnostwo mieszkan gdzie nie zawsze bedzie dostepna nawet Neostrada.
Czyli widzisz roznice 30 do 60 mbs, pewnie jak osoby ktorym Netflix czy youtube chodzi gdy zmienia wariant z 100 na 300 czy 600 mbs ale zostana na swoim wifi. Ja nie bronie UPC tylko mowie o liczbach ktore wyolbrzymiacie, tak samo jak w biurach, ludzie maja porty gigabitowe w sieci lokalnej a pewnie nie wykorzystywali by starych portow fast ethernet 100mbs w pelni.


Kolega chyba pracuje dla "AT&T": https://arstechnica.com/tech-policy/2021/03/att-lobbies-against-nationwide-fiber-says-10mbps-uploads-are-good-enough/. Praktyka pokazuje, że to już jest atrapa internetu w dzisiejszych czasach.

Jasne można korzystać z LTE czy Nerwostrady, tylko co to za korzystanie...
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 200
Wysłany: 30-05-2021, 22:45   

ralf napisał/a:
Ludzie potrzebuja duzy download gdy sporadycznie pobieraja wiekszy plik, pozniej 99,99999% czasu łącze wraca do wykorzystania 10-20mbs.

Skoro adwokacie upc twierdzisz, że ludzie nie potrzebują dużego uploadu, to jaki problem dla dostawcy odblokować kanał wyjściowy? 5 osób na 100 użytkowników wysyci upload? Skoro 95% wg twojej teorii nie potrzebuje dużego uploadu to dziwne, że dla tych 5% o te kilka Mbps podciągnęli.
Zdjąć kagańce i dać na żywioł, według twojej teorii nic praktycznie lud nie wysyła prócz pakietów potwierdzających odbiór paczki danych. Odkręcony upload będzie więc stał pusty i wiatr po nim będzie hulał............
Skoro ludzie nie potrzebują dużego uploadu, to po co nawet na radiowym LTE można przy dobrym routerze LTE spokojnie wykręcić UP ponad 30Mbps, idąc twoim pokrętnym tropem wstawiłbym tam kaganiec na 1Mbps. Od łącza kablowego wymaga się czegoś więcej niż od pospolitych łącz fruwających w eterze.
Po co orange oferuje na domyślnej usłudze dla plebsu up 300Mbps skoro plebs nie potrzebują uploadu? Jacyś nienormalni w tym orange są?
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-05-2021, 22:57   

Technologia docsis ma swoje ograniczenia i bez konkretnych inwestycji w infrastrukturę, których UPC nie prowadzi nie ma mowy o konkurowaniu z prawdziwymi rozwiązaniami bazującymi na GPON. Jeśli UPC nie zacznie kłaść własnych światłowód przepadnie na tym rynku.
W przeciągu 10 lat koncentryk będzie archaizmem jak obecnie miedź i dawne ADSL.
UPC świadomie nie zwiększa upload ze względu na fakt, że już mają przeciążoną sieć w niektórych obszarach. Liczą, że coś się poprawi po zakończeniu roku szkolnego.
Aktualnie w niektórych obszarach sieci modemy/routery UPC przełączają się pomiędzy CMTS ze względu na przeciążenie na niektórych częstotliwościach. To powoduje zrywanie połączeń VPN zrywanie sesji a/v itd. Taka to UPC prowizorka.
Tak czy inaczej aby podnieść jakosć usług UPC wymagana jest solidna inwestycja w sieć.
 
 
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 293
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-05-2021, 00:31   

Jeśli w tym roku nic się nie zmieni z uploadem to po ok. 25 latach uciekam z UPC nawet nie oczekuje na żadne super oferty "utrzymaniowe" tylko umawiam się z technikiem na odbiór sprzętu i cześć. 8)
_________________
  kelt
 
eks aster 
Klikacz


Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 13
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31-05-2021, 06:45   

Cytat:
Po co orange oferuje na domyślnej usłudze dla plebsu up 300Mbps
dekiel napisał/a:
Jacyś nienormalni w tym orange są?

Radziłbym zadać te pytania w Orange. Pewne jest,że nie robią tego w trosce o klienta.
_________________
  eks aster
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 31-05-2021, 12:03   

kiram napisał/a:
Fakt jest taki, ze opowiadacie o odczuciach procenta jak nie promila uzytkownikow i klientow.

Problem dla UPC w tym, że ten procent czy promil odpowiada często za kształtowanie decyzji dużo większej ilości klientów. To właśnie świadomi i zaangażowani użytkownicy piszą większość opinii w Internecie czy służą radą swoim znajomym, rodzinie czy komukolwiek.
_________________
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-05-2021, 18:53   

ogromny napisał/a:
sequence, widziały cały co braly?


tu nie chodzi czy gały widziały czy nie widziały. Bierzesz top ma być top, tyle. Nie mówię że ma być symetryk ale żeby zniwelowali tak wielką dysproporcję pomiędzy up/down (przecież to nawet marketingowo na papierze słabo wygląda, nie mówiąc o komforcie użytkowania). Nie zawsze i wszędzie też jest możliwość wyboru.
Poza tym obserwuję mocny stan wegetacji u tego operatora, a to słabo wróży.
A ta śpiewka że "większości użytkownikom taki upload jest niepotrzebny" to widzę przewijacie od 5-8lat jak nie dłużej.
A ja powiem że jest potrzebny tylko ludzię są nieświadomi, wystarczy popatrzeć teraz ile co waży
_________________
  sequence
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: