Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie uploadu przez upc
Autor Wiadomość
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 16-05-2019, 20:50   Zwiększenie uploadu przez upc

Witam
Czy ktoś ma informacje kiedy ten żałosny upload zwiększą bo to co teraz jest to śmiech na sali?
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-05-2019, 21:00   

A jakie masz parametry, to może i my się 'pośmiejemy' ?
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 16-05-2019, 21:31   

Jak inea wejdzie w inne województwa i też do mojego miasta to upc i inni będą musieli powiększyć upload bo tym co na uploadzie zależy to wybiorą symetryka. A internet to mam słaby bo 120/10 Mb/s z mmp, a dlatego się interesuje upc bo jak rzeczywiście vectra przejmie mmp to będę przechodził do upc jak będzie można zerwać umowę.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-05-2019, 21:48   

Orange zwiększa upload, to UPC też będzie musiało coś działać.. ;)
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 16-05-2019, 21:49   

Też mam taką nadzieję :D
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 16-05-2019, 22:48   

Największym konkurentem jest Vectra, jeśli oni podniosą wtedy UPC zareaguje. Ja też czekam na zwiększenie uploadu, ale nie robię sobie zbyt wielkich nadziei.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 16-05-2019, 22:52   

Zuzia napisał/a:
Największym konkurentem jest Vectra, jeśli oni podniosą wtedy UPC zareaguje. Ja też czekam na zwiększenie uploadu, ale nie robię sobie zbyt wielkich nadziei.
Nigdy nie trzeba trzeba tracić nadziei może jak vectra przejmie mmp to podwyższy upload i wtedy upc to zrobi.
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 19-06-2019, 08:47   

Bez zmiany DOCSIS na wyższy 3.1 nic nie zwiększą, bo by się im kanał zwrotny zapchał.
Co z tego, że nawet poczciwy modem EPC32xx obsługuje kanał zwrotny do 120Mb, skoro przy takiej konfiguracji na jednej klatce schodowej przy obecnym DOCSIS 3.0 zapchało by kilku użytkowników upload na 4 kanałach zwrotnych.
Patrząc co na dziś zrobiła oranżada, to pozamiatali UPC
https://www.telepolis.pl/...ent-w-telefonie
W najwolniejszym łączu 100Mb na świetle, oranżada oferuje od teraz upload 50Mb.
Upload UPC 50Mb oferuje dopiero UPC na swoim 1000Mb, łączu o którymś ktoś gdzieś tam słyszał, a w praktyce oferowanym gdzieś tam nielicznym w Wawie.
Do dziś wchodząc na stronę oferty UPC, dla 99% użytkowników oferta kończy się na 500Mb z szalonym uploadem 30Mb.
A oranżada na swoim 1000Mb oferuje od teraz upload 300Mb, urywa d... :D
Czyli teraz UPC przespało moment, może być ostry odpływ ludzi od UPC po zakończeniu umów, których wkurza kulawy upload, a nie są graczami, liczącymi każą ms opóźnienia. UPC dziś oferuje w większości upload mniejszy niż dziś na radiowym LTE do osiągnięcia, więc z czym do ludzi? Kabel powinien być ofertą, które żadne radio nie przebije, a tak obecnie już nie jest, bo UPC śpi.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-06-2019, 08:59   

dekiel, Teoretycznie, można by jeszcze 4 kanały upload dodać, CB obsługuje 8 kanałów, a wtedy może by przepustowości wystarczyło by kilku klientów jej nie zatkało.

D3.1 z kanałami OFDM(A) faktycznie ma duży potencjał jeśli chodzi o upload, problem w tym, że na chwilę obecną jest bardzo mało modemów w sieci, które potrafią z tego skorzystać.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-06-2019, 09:42   

Minimum 50 Mbps uploadu jest potrzebne, bo skraca czas przy wysyłaniu. Użytkownicy coraz częściej operują dużymi plikami, nawet przeciętny Kowalski ma smartfona i zrzuca nagrany materiał wideo na YouTube.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 19-06-2019, 09:44   

dekiel napisał/a:
Bez zmiany DOCSIS na wyższy 3.1 nic nie zwiększą, bo by się im kanał zwrotny zapchał.
Co z tego, że nawet poczciwy modem EPC32xx obsługuje kanał zwrotny do 120Mb, skoro przy takiej konfiguracji na jednej klatce schodowej przy obecnym DOCSIS 3.0 zapchało by kilku użytkowników upload na 4 kanałach zwrotnych.
Patrząc co na dziś zrobiła oranżada, to pozamiatali UPC
https://www.telepolis.pl/...ent-w-telefonie
W najwolniejszym łączu 100Mb na świetle, oranżada oferuje od teraz upload 50Mb.
Upload UPC 50Mb oferuje dopiero UPC na swoim 1000Mb, łączu o którymś ktoś gdzieś tam słyszał, a w praktyce oferowanym gdzieś tam nielicznym w Wawie.
Do dziś wchodząc na stronę oferty UPC, dla 99% użytkowników oferta kończy się na 500Mb z szalonym uploadem 30Mb.
A oranżada na swoim 1000Mb oferuje od teraz upload 300Mb, urywa d... :D
Czyli teraz UPC przespało moment, może być ostry odpływ ludzi od UPC po zakończeniu umów, których wkurza kulawy upload, a nie są graczami, liczącymi każą ms opóźnienia. UPC dziś oferuje w większości upload mniejszy niż dziś na radiowym LTE do osiągnięcia, więc z czym do ludzi? Kabel powinien być ofertą, które żadne radio nie przebije, a tak obecnie już nie jest, bo UPC śpi.
To trzeba by było wszystkim modemy pozmieniać czy co że by upload zwiększyli?bo nie znam się za bardzo.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 19-06-2019, 11:53   

Wow. Orange w Warszawie w mojej lokalizacji przy 24m-cach: 1000/300 za 69,99PLN z VAT. Pozamiatali, aż ciekawe jak T-Mobile :)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-06-2019, 15:35   

ayufanpl napisał/a:
Wow. Orange w Warszawie w mojej lokalizacji przy 24m-cach: 1000/300 za 69,99PLN z VAT. Pozamiatali, aż ciekawe jak T-Mobile :)


prędkość to nie wszystko :P
ale bardzo dobrze że takie oferty się pojawiają..najwyższa pora żeby ludzie sami przekonali się że sam światłowód to trochę za mało :lol:
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-06-2019, 17:28   

splinter napisał/a:
To trzeba by było wszystkim modemy pozmieniać czy co że by upload zwiększyli?bo nie znam się za bardzo.

Skoro zmieniali porządne, sprawne Cisco na wątpliwej jakości Compale to kolejna wymiana modemów nie powinna stanowić problemu.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 19-06-2019, 19:33   

pawelb napisał/a:
ayufanpl napisał/a:
Wow. Orange w Warszawie w mojej lokalizacji przy 24m-cach: 1000/300 za 69,99PLN z VAT. Pozamiatali, aż ciekawe jak T-Mobile :)


prędkość to nie wszystko :P
ale bardzo dobrze że takie oferty się pojawiają..najwyższa pora żeby ludzie sami przekonali się że sam światłowód to trochę za mało :lol:


Jasne. Zmieniłem z UPC na Orange, miałem potem jeszcze przez chwilę UPC 1Gbps/60Mbps (biznes). Jednak stosunek ceny do jakości w mojej lokalizacji wygrało Orange. Nigdy nie narzekałem na stabilność. Faktycznie trasy są niekiedy gorsze, ale jak to mówią "trasy to nie wszystko :P ". Generalnie, warto samemu to sprawdzić i ocenić.

z UPC: Wcześniej przez wiele lat miałem EPC3208. Potem miałem z UPC ichniego GCB (1Gbps).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: