Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie uploadu przez upc
Autor Wiadomość
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 31-08-2020, 16:35   

mmarti napisał/a:
Alex147 napisał/a:
sebagit napisał/a:

Ciekawostką jest jednak cennik usług na sieci OSD dostępny na stronie UPC.
Podstawowe prędkości jakie mamy dostępne w technologii DOCSIS są zachowane ale pojawia się dodatkowo usługa zwiększenia upload. Wtedy za dopłatą mamy łącze symetryczne.


Czekaj, czekaj, czy to oznacza, że będzie można domówić większy upload? Według załącznika wszystkie prędkości kosztują tyle samo, ale nie wiadomo o ile wzrośnie prędkość wysyłania.


Jeśli jesteś na sieci światłowodowej zbudowanej w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa (OSD) to będzie taka opcja. Na razie nic nie słychać o zwiększeniu upload na sieci własnej UPC lub opcji dodatkowo płatnej, podnoszącej upload.


https://www.upc.pl/popc
 
 
mmarti 
light master

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2020, 10:25   

Dziś w nocy w mojej okolicy były przeprowadzone prace serwisowe i oto proszę jaka niespodzianka. Do wczoraj 4 nośne upload, dziś już 6.

Oby to była zapowiedź tego na co wszyscy czekamy. Mam nadzieję ze UPC w końcu odpowie na to co oferują Vectra / Toya / Netia, nie wspomnę już o Orange / Tmobile, którego upload jest bezkonkurencyjny w tej chwili.

Upload.jpg
Plik ściągnięto 163 raz(y) 84,54 KB

  mmarti
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1652
Wysłany: 10-12-2020, 10:55   

mmarti napisał/a:

Oby to była zapowiedź tego na co wszyscy czekamy. Mam nadzieję ze UPC w końcu odpowie na to co oferują Vectra / Toya / Netia, nie wspomnę już o Orange / Tmobile, którego upload jest bezkonkurencyjny w tej chwili.

Oby ale podejrzewam, że to tylko nasze pobożne życzenia, UPC Polska odstaje od konkurencji i to bardzo. Najlepsze jest to że jest parę lokalizacji że online możesz zamówić 1Gb i zaraz telefon u Pana max 500
_________________
  ogromny
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 10-12-2020, 11:54   

Mam taki setup od wielu miesięcy. Może kiedyś zwiększą.

mmarti napisał/a:
Dziś w nocy w mojej okolicy były przeprowadzone prace serwisowe i oto proszę jaka niespodzianka. Do wczoraj 4 nośne upload, dziś już 6.

Oby to była zapowiedź tego na co wszyscy czekamy. Mam nadzieję ze UPC w końcu odpowie na to co oferują Vectra / Toya / Netia, nie wspomnę już o Orange / Tmobile, którego upload jest bezkonkurencyjny w tej chwili.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 10-12-2020, 13:46   

Ileż można czekać? Zachodnie odpowiedniki UPC dają więcej uploadu (choćby holenderskie Ziggo), podobnie polska konkurencja.
_________________
  -Zuzia
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1652
Wysłany: 10-12-2020, 14:09   

Raczej na rozwój tego operatora nie ma co liczyć, Ci co mają alternatywę to wiedzą co zrobić by
_________________
  ogromny
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-12-2020, 15:22   

Już to kiedyś napisałem ale napiszę ponownie upload zwiększa kiedy zacznie im spadać liczba klientów ;)
_________________
 
 
mmarti 
light master

Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 114
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2020, 19:39   

Azar napisał/a:
Już to kiedyś napisałem ale napiszę ponownie upload zwiększa kiedy zacznie im spadać liczba klientów ;)


Można na to popatrzeć też z innej strony. Jeśli UPC będzie miało konkurencyjny upload, będzie operatorem częściej wybieranym niż teraz ;-)

Ktoś wspomniał w wątku 'pogaduchy o ofercie...', iż pojawiła się promocja dla nowych z internetem 100/20 plus karta CI+ Upload 20 przy 100 Mbit brzmi dla mnie jak zapowiedź zmian ;-)
  mmarti
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-12-2020, 00:51   

Obym się mylił, ale mnie to bardziej wygląda na zwiększanie przepustowości tam, gdzie jest ona na wyczerpaniu. Home Office i ciągle telekonferencje na pewno są mocno odczuwalne dla operatora po stronie upload.
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-12-2020, 14:49   

Azar napisał/a:
Już to kiedyś napisałem ale napiszę ponownie upload zwiększa kiedy zacznie im spadać liczba klientów ;)
Vectra zwiększyła upload klientom na umowach terminowych, a tym na bezterminowych również, za darmo.
W UPC stagnacja. Upload zdecydowanie zbyt ubogi.
_________________
  -Zuzia
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-12-2020, 20:19   

mmarti napisał/a:
Azar napisał/a:
Już to kiedyś napisałem ale napiszę ponownie upload zwiększa kiedy zacznie im spadać liczba klientów ;)


Można na to popatrzeć też z innej strony. Jeśli UPC będzie miało konkurencyjny upload, będzie operatorem częściej wybieranym niż teraz ;-)

Ktoś wspomniał w wątku 'pogaduchy o ofercie...', iż pojawiła się promocja dla nowych z internetem 100/20 plus karta CI+ Upload 20 przy 100 Mbit brzmi dla mnie jak zapowiedź zmian ;-)


A to nie była oferta z black friday? Bo wtedy był internet 100mb
_________________
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 12-12-2020, 13:37   

Czekajcie dalej ;)
Tymczasem zamieszam wynik z uploadu nie z polskich speedtestów tylko na serwer amerykański.

Upload_na_serwer_w_NY.jpg
Vectra.
Plik ściągnięto 22 raz(y) 52,08 KB

_________________
  -Zuzia
 
radekg7 
Klikacz

Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2021, 01:37   

Potwierdzam zwiększenie prędkości wysyłania o 4 Mbps do 25 Mbps przy opcji internetu 300.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 25-02-2021, 06:17   

W tym wątku:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10523

zauważyliśmy wzrost uploadu w wariantach 150 i 300Mbps, odpowiednio z:
150/10 na 150/24
300/20 na 300/24

albo 25, zależy jak komu speedtest wyjdzie i jak zaokrąglić ;-) .
UPC jeszcze tego nie ogłosiło, pewnie zrobią to na początku marca. Daje to też nadzieję na to, ż e pozostałe opcje zostaną jakoś ruszone. Choć widząc to co zrobili z 300 to mam wątpliwość. Niby wzrost uploadu o 20 procent, a więc coś jest, ale zakładałem, że taki ruch głównie motywują Vectrą, która od roku daje naprawdę zauważalnie wyższy upload, co jest szczególnie ważne przy niejako z konieczności zwiekszonej częstotliwości pracy, jak i nauki zdalnej. Pakiety Vectry to odpowiednio:

300/40
450/50
600/60

Sądziłem, że będą się chcieli do nich chociaż zbliżyć, czyli dać np. 300/30, a w topowej opcji 1000/50, bo to jest chyba realny max w obecnej technologii i konfiguracja obecna np. w Irlandii iinnych zagranicznych oddziałach (nasz max to 1000/40 i taki upload jest też w opcji 750).

Raczej wątpię, zeby ruszyli już z 3.1. Jakieś testy są, taka Vectra ma w ofercie w Warszawie (mały zasięg) chyba od licpa 2019 taką ofertę pilotażową. 2Gbps down i 150Mbps up
https://www.vectra.pl/oferta/1222/

Testy Virgin Media z wazonem mniej więcej też takie są w UK, z 2,2Gbps down i 214 Mbps up
https://www.ispreview.co....-berkshire.html

Zakładając czarny scenariusz, czyli to, że nie będą ruszone wyższ opcje, to po co ta zmiana? Na pewno jest to zwiększenie (minimalne w przypadku 300) atrakcyjności oferty, być może przy przedłużeniach klienci podkreślali kwestię uploadu.
Ja jednak sądzę, że kluczowe było co innego, jeżeli innych opcji nie ruszą. Speedtesty :-D .

UPC bardzo chętnie w materiałach prasowych, raportach kwartalnych itd. nazywa siebie najszybszym operatorem kablowym w Polsce o zasięgu ogólnopolskim. Jest to prawda, bo w takim opisie odpadają światłowody INEA, czy ORange - a oni w ujęciu ogólnopolskim przez miedź też średnio nie urywają tyłka w wynikach.
Kolejność to UPC > Toya > Vectra. Vectra podejrzewam, że długo będzie trwał wzrost prędkości pobierania przez przejęcie Multimeddi, pakiety jakie tam były, oraz jakość sieci tej grupy.

Jest jednak parametr w którym UPC dość wyraźnie przegrywa ze swoim głównym konkurentem w takich porównania - upload. Nie pamiętam dokladnie, ale przy >200k testów w miesiącu średni upload UPC to ok. 21 Mbps, a w Vectra 28Mbps.

Zakładam, że opcje 150 i 300 są najliczniejsze w ofercie (pomimo tego, że ta pierwsza nie jest już komunikowana w sprzedaży). Podpicie uploadu tam powinno zmniejszyć rozjazd w takich testach.

Tak więc zobaczymy, im więcej tym lepiej, mnie jako użytkownika 150 Mbps ten ruch bardzo cieszy, ale realnie, nawet jakby zrobili ten wariant o którym wspomniałem 1000/50 to dalej będa tracić klientów, którzy szukają uploadu. O ile z 3.1 szerzej nie ruszą.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2021, 20:55   

Potwierdzam 120/25 ;)
Dziwne że tak po cichu i w sumie 3 prędkości dostały ten sam upload.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: