Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypowiedzenie umowy vs narzucona zmiana internetu do 300Mbps
Autor Wiadomość
kallak 
Klikacz

Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 17
Wysłany: 01-05-2019, 08:21   wypowiedzenie umowy vs narzucona zmiana internetu do 300Mbps

Posiadam obecnie poniższy pakiet na bezterminówce (poprzednie przedłużenie 10/2016):
Pakiet Max Extra HD z nagrywarką (81zł)
Internet Fiber Power 120 Mb/s (11zł)
Pakiet Cinemax HD - 1PLN
2x Multiroom Max (aktywowany 24.08.2017) (20zł)
Sprzet to modem Compal, dekoder z nagrywarką Cisco, 2 moduły CI+
SUMA 113zł (od przejścia na bezterminówkę 10/2018)

Ze względu na dokupienie multiroom w trakcie trwania umowy z 2016r, aby uniknąć kary mogę wypowiedzieć po 24mcach czyli 08/2019 (o czym podczas zawierania umowy na multiroom nie zostałem poinformowany...).

Czekam zatem cierpliwie aby złożyć wypowiedzenie w sierpniu. Generalnie z UPC to któraś z kolei umowa i nie mam wielkich zastrzeżeń ale chciałbym obniżyć cenę i zmniejszyć pakiet do:
1x Multiroom
Pakiet Select z nagrywarką
Internet minimum 120 Mb/s
+ ew. Pakiet Eleven


I właśnie dostałem maila od UPC o spodziewanej treści:

"(...) od 1 czerwca 2019 r. Twój abonament wzrośnie o 6 zł. (...) możesz sam zdecydować, czy chcesz korzystać z szybszego internetu. I masz na to aż 6 miesięcy. (...) Ale jeśli nie będziesz chciał z nich dalej korzystać, możesz do nas zadzwonić (...) aż do 30 listopada 2019 r. Zwrócimy różnicę w abonamencie* za okres od 1 czerwca 2019 r. (...). Już dziś wiesz, że nie chcesz korzystać z szybszego internetu? Do 31 maja 2019 r. wypełnij formularz na www.upc.pl/zmiana-uslugi. Prędkość internetu i Twój abonament pozostaną bez zmian.Z uwagi na zmianę wysokości abonamentu możesz też wypowiedzieć Umowę Abonencką bez dodatkowych kosztów. Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu powinno zostać dostarczone pocztą (...) najpóźniej do 1 czerwca 2019 r. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tego prawa, Twoja umowa ulegnie rozwiązaniu w dniu 1 czerwca 2019 r."


Zastanawiam się co teraz zrobić, jaką pójść ścieżką
1. czy składać rezygnację przed 1 czerwca w oczekiwaniu na kontakt z DUK
2. czy wspomniane wypowiedzenie bez dodatkowych kosztów dotyczy również multiroom?)
3. czy czekać do sierpnia z wypowiedzeniem
4. czy w ogóle jestem w stanie uzyskać dobrą cenę obniżając pakiet TV, czy też tacy klienci są automatycznie traktowani gorzej i nie mają szans uzyskać ceny porównywalnej z nowymi klientami?
5. jaką cenę można uznać za akceptowalną dla select/nagrywarka/min.120Mbps/1xmultiroom?

Z konkurencji to jedynie Vectra i Orange ale tylko V ma porównywalne ceny, Orange wychodzi drożej.

Pozdrawiam i z góry dzięki za porady
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-05-2019, 11:25   

Tutaj jest odpowiedni wątek :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8456&start=21630

kallak napisał/a:
czy wspomniane wypowiedzenie bez dodatkowych kosztów dotyczy również multiroom?)

MR to usługa dodatkowa, nie można mieć usługi dodatkowej nie mając usług głównych, więc jeśli obecnie MR masz w zobowiązaniu a złożysz wypowiedzenie to zapłacisz karę za zerwanie umowy na MR zgodnie z regulaminem promocji.
kallak napisał/a:
. czy w ogóle jestem w stanie uzyskać dobrą cenę obniżając pakiet TV, czy też tacy klienci są automatycznie traktowani gorzej i nie mają szans uzyskać ceny porównywalnej z nowymi klientami?

Regulaminy promocji znajdziesz w linkach w mojej stopce (w wątku z regulaminami i arkuszu).
Cytat:
5. jaką cenę można uznać za akceptowalną dla select/nagrywarka/min.120Mbps/1xmultiroom?

Najniższa prędkość to 150Mbs.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: