Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
compal vs ubee - jak przekonać UPC? - nowa umowa
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-05-2019, 05:15   

Pumę6 i Pumę7 trapią podobne bolączki, tak więc raczej nie ma co liczyć na poprawę - https://translate.google....ell&prev=search
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 01-05-2019, 08:12   

compalubee napisał/a:
Na LTE siedział nie będę, muszę coś wziąć. Widzę, że 500MB/s jest teraz za 59.99pln, wczoraj zamawiałem, było za 69.99 ;)

Mówisz o cenie z UPC?
 
 
compalubee 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 12
Wysłany: 01-05-2019, 21:02   

Ma napisał/a:
compalubee napisał/a:
Na LTE siedział nie będę, muszę coś wziąć. Widzę, że 500MB/s jest teraz za 59.99pln, wczoraj zamawiałem, było za 69.99 ;)

Mówisz o cenie z UPC?


Tak.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2019, 21:44   

hsurim napisał/a:
Pumę6 i Pumę7 trapią podobne bolączki, tak więc raczej nie ma co liczyć na poprawę - https://translate.google....ell&prev=search


Wiadomo, wszystkie pumy złośliwe są :)
Ale 5 (Ubee, Horizon) i 7 (Giga BOX) mniej wściekłe niż 6 (Compal). Także wybór między większym, a mniejszym złem.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-05-2019, 23:06   

Puma7 nie ma problemu z pingiem. Z DDoSem niestety tak. Wystarczy pare Mb/s.

 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2019, 23:21   

Niewielki DDoS zabija również Ubee i Compala. Jednak to sytuacja dość nietypowa, nie wiem jak innym, ale mnie nie przytrafia się żaden DDoS poza tymi, które sama wywołuję w ramach testów. Najważniejsze, że Puma 5 i 7 nie mają "efektów specjalnych" ze skokami opóźnień jak w Pumie 6.
 
 
compalubee 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 12
Wysłany: 01-05-2019, 23:49   

Z DDoSem wiele sprzętów sobie nie poradzi :) Tego bym w ogóle nie brał pod uwagę w domowym sprzęcie. Chyba, że ktoś sobie postawi dobre filtrowanie, ale to już będzie wiedział co robić.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2019, 23:52   

Ale stary poczciwy Cisco radzi sobie z DDoS podobno bez porównania lepiej, ktoś tu testował i pisał o tym na forum.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-05-2019, 23:58   

Tu nie chodzi o DDoSowanie z nie wiadomo jakiego botnetu. Tutaj zwykły użytkownik, który ma o wiele słabszego neta od ciebie może Ci odciąć internet w chwile. Są też strony internetowe zainfekowane, które wieloma zapytaniami mogą odciąć internet jak twoje IP znajdzie się w ich puli. Normalny sprzęt z tego typu "atakami" powinien sobie poradzić, ale nie sprzęt na chipsecie Puma.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-05-2019, 00:00   

No dobrze, ale Cisco EPC3925 ma słabe pokrycie zasięgiem Wi-Fi, co mnie mocno wkurza. :evil: Podobno Compal pod tym względem wypada znacznie lepiej. I jeśli nie gram w żadne gierki, a internetu używam tylko do przeglądania stron, poczty, pobierania/wysyłania plików, na TV Smart do oglądania VOD, to Compal będzie lepszy od Cisco? Jeśli tak, to poważnie rozważę wymianę mojego Cisco EPC3925 na Compala. :P
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2019, 00:13   

Cytat:
I jeśli nie gram w żadne gierki, a internetu używam tylko do przeglądania stron, poczty, pobierania/wysyłania plików, na TV Smart do oglądania VOD, to Compal będzie lepszy od Cisco?

Oczywiście, że tak. Dlatego nie zastanawiaj się wiele i wymieniaj śmiało Cisco na Compala jak chcesz większy zasięg Wi-Fi
 
 
compalubee 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 12
Wysłany: 02-05-2019, 00:25   

Cisco troszkę inna kategoria sprzętowa moim zdaniem.
Cytat:

Tu nie chodzi o DDoSowanie z nie wiadomo jakiego botnetu. Tutaj zwykły użytkownik, który ma o wiele słabszego neta od ciebie może Ci odciąć internet w chwile. Są też strony internetowe zainfekowane, które wieloma zapytaniami mogą odciąć internet jak twoje IP znajdzie się w ich puli. Normalny sprzęt z tego typu "atakami" powinien sobie poradzić, ale nie sprzęt na chipsecie Puma.

Czyli mówimy o DDoS czy DoS? :)

MrPepka napisał/a:
Cytat:
I jeśli nie gram w żadne gierki, a internetu używam tylko do przeglądania stron, poczty, pobierania/wysyłania plików, na TV Smart do oglądania VOD, to Compal będzie lepszy od Cisco?

Oczywiście, że tak. Dlatego nie zastanawiaj się wiele i wymieniaj śmiało Cisco na Compala jak chcesz większy zasięg Wi-Fi



Jak nie grasz, to generalnie masz w dupie pingi. Chyba, że jakieś voice chaty to wtedy może być problem.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2019, 01:06   

Robin napisał/a:
No dobrze, ale Cisco EPC3925 ma słabe pokrycie zasięgiem Wi-Fi, co mnie mocno wkurza. :evil: Podobno Compal pod tym względem wypada znacznie lepiej. I jeśli nie gram w żadne gierki, a internetu używam tylko do przeglądania stron, poczty, pobierania/wysyłania plików, na TV Smart do oglądania VOD, to Compal będzie lepszy od Cisco? Jeśli tak, to poważnie rozważę wymianę mojego Cisco EPC3925 na Compala. :P
Jeśli zależy Ci na WiFi 5 GHz to może nie śpiesz się, lepiej poczekać na więcej opinii: https://forum.upc.eu/t5/connectbox/problem-z-polaczeniem-5-ghz/td-p/27485/page/10
 
 
compalubee 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 12
Wysłany: 02-05-2019, 12:06   

Nie ma opcji na Ubee. Są wycofane, brak wsparcia dla tego sprzętu.



dupy nie urywa 5 GHz. Transfery Londyn/Amsterdam są ok, pingi 45-50.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2019, 18:07   

Ubee ma jeszcze pewna grupa klientów więc muszą mieć jakąś pulę choćby na potrzeby serwisowe.

Świeży test, jak widać Puma 5 i 7 radzą sobie lepiej niż Puma 6.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: