Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG zwany Connect Box
Autor Wiadomość
dgim 
light master

Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 94
Wysłany: 30-09-2021, 16:11   

siloos napisał/a:
Podpowie ktoś w jaki sposób przedłużyć kabel od zasilacza ? Oczywiście żeby go nie ciąć. Byłem w sklepach elektronicznych ale nikt nie ma w sprzedaży takich końcówek jak są w tym zasilaczu. Męska żeńska. Jaka się za to zabrać ?


Przez chwile tez sie nad tym zastanawialem, ostatecznie skonczylo sie na przedluzaczu.
  dgim
 
Davexor 
easy master

Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 29
Wysłany: 19-09-2022, 18:28   

Witam, co jakiś czas router zmienia mi samoczynnie kanał wifi, a mam ustawione na tryb ręczny oraz wyłączoną optymalizację kanału
.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-09-2022, 19:09   

Davexor napisał/a:
Witam, co jakiś czas router zmienia mi samoczynnie kanał wifi, a mam ustawione na tryb ręczny oraz wyłączoną optymalizację kanału
.

Bo ustawiłeś kanał Wifi z zakresu DFS i żadne menualnie ustawienie ci nic nie pomoże jeśli router wykryje radar, router ma obowiązek natychmiast zmienić kanał, jak chcesz zeby ci nie zmieniał to maksymalnie możesz ustawić kanał 48 ;) nie wyższy
Masz w okolicy jakiś radar pogodowy lub lotniczy, po prostu
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-09-2022, 20:25   

Zauważyłem ostatnio taki komunikat cos w w stylu degradacja usługi, tylko US. Oczywiście brak Internetu, mogłem tylko zalogować się do modemu. W logach takie coś "Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 time out;..."
Parametry pracy modemu mam w normie.
Czy ktoś wie co to oznacza?
 
 
Beduin321 
Klikacz

Dołączył: 06 Paź 2022
Posty: 3
Wysłany: 06-10-2022, 19:31   Ciekawostka

Witam serdecznie!

Natknąłem się na ten portal i temat zupełnie przypadkiem w internecie. Chciałem się podzielić, być może pewną ciekawostką związaną właśnie między innymi z urządzeniami typu Compal (CH7465-LG). Otóż pracuję w dużej polskiej firmie, która jest częścią wielkiej korporacji zajmującej się recyklingiem niezdatnych już urządzeń, naprawą urządzeń oraz ich testowaniem. Sprawa jest prosta i arcyciekawa > klient dostaje urządzenie od operatora, po upływie umowy zwraca je, urządzenie "przychodzi" do nas, my je testujemy, ewentualnie naprawiamy i przede wszystkim dopieszczamy kosmetycznie. Stąd nieco moje zdziwienie na jeden ze wpisów o bardzo usyfionym Compalu, może ten akurat u nas nie był, może zrobiony był po macoszemu? :)
W skrócie: dajemy urządzeniom drugie życie.

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 06-10-2022, 19:38   Re: Ciekawostka

Beduin321 napisał/a:
W skrócie: dajemy urządzeniom drugie życie.

Ja mam Giga connect box i nie wygląda na odświeżonego, pierwszy to nawet wyglądał jak po przejściach
_________________
  ogromny
 
Beduin321 
Klikacz

Dołączył: 06 Paź 2022
Posty: 3
Wysłany: 06-10-2022, 20:02   Re: Ciekawostka

ogromny napisał/a:
Beduin321 napisał/a:
W skrócie: dajemy urządzeniom drugie życie.

Ja mam Giga connect box i nie wygląda na odświeżonego, pierwszy to nawet wyglądał jak po przejściach


Od kiedy go masz? Giga connect boxy, czyli "po naszemu WAZONY" bądź TG3492, przyszły do nas mniej niż rok temu.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 07-10-2022, 12:50   Re: Ciekawostka

Beduin321 napisał/a:
Od kiedy go masz? Giga connect boxy, czyli "po naszemu WAZONY" bądź TG3492, przyszły do nas mniej niż rok temu.

Od czerwca 2022
_________________
  ogromny
 
Beduin321 
Klikacz

Dołączył: 06 Paź 2022
Posty: 3
Wysłany: 07-10-2022, 15:17   Re: Ciekawostka

ogromny napisał/a:
Beduin321 napisał/a:
Od kiedy go masz? Giga connect boxy, czyli "po naszemu WAZONY" bądź TG3492, przyszły do nas mniej niż rok temu.

Od czerwca 2022


Możesz podać mi SerialNumber? Z chęcią sprawdzę sztukę w bazie, czy była czy nie :P
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 11-01-2023, 16:51   

Czy jest możliwość wprowadzenia ograniczenia prędkości Internetu w sieci gościnnej? Wi-Free nie wiedzieć czemu u mnie nie działa, a chciałem by podłączone do mojego routera "zewnętrzne" urządzenie miało limit 20Mb/s.
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 18-01-2023, 23:15   

Czy komuś się udało na tym modemie Compal przekierować porty z zewnątrz do sieci lokalnej? Tak np żeby się dostać do serwera www, ftp czy serwera gier?

Zmieniłem IPv6 na IPv4 i robię przekierowanie portów w zakładce zaawansowane wg instrukcji, ale port z zewnątrz jest zamknięty.
 
 
pawelub 
Klikacz

Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 3
Wysłany: 09-02-2023, 20:19   

Mi się udało całkiem odłączyć ich router i do terminala ont podpięty bezpośrednio mam swój z pominięciem ich routera w trybie bridge
 
 
pawelub 
Klikacz

Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 3
Wysłany: 11-02-2023, 08:39   

Światłowód mam z tego programu państwowego budowania firmy Fiberhost. Od początku upc samo wpisało prędkości pobierania i wysyłania symetrycznie po 300 megabitów i tyle mam ja nie prosiłem o symetryczne. Po odłączeniu ich routera tego connetboxa upc do terminala ont podłączyłem Router TP-Link Archer AX55 pewnie w innych tp linkach tak samo w zakładce internet pozycja klonowanie mac zmieniłem na inny adres i wpisałem ten z naklejki ze spodu routera UPC connetboxa lub z konta na moje upc pozycja intmac. Następnie w zakładce IPTV/VLAN pozycja internet VLAN id wpisałem 40 w pozycji iptv VLAN id 42 a w pozycji VoIP VLAN id 41 zapisalem i tyle internet zaczął działać a ich router wyniosłem do piwnicy.
 
 
masuka 
Klikacz

Dołączył: 11 Mar 2023
Posty: 1
Wysłany: 11-03-2023, 18:49   

Kochani,
zarejestrowałem się specjalnie żeby podzielić się z Wami skurwysyństwem, jakim wykazuje się UPC.
Tak się składa, że UPC jest moim drugim łączem internetowym.
Każdy "vendor" przechodzi u mnie przez serwer/router linuxowy, który separuje moją wewnętrzną sieć od sieci dostawcy (względy bezpieczeństwa - nie chcę, żeby dostawca miał możliwośc dostępu do moich urządzeń w mojej prywatnej sieci).
Co za tym idzie...WIFI w modemie/routerze dostawcy jest dla mnie całkowicie bezużyteczne i zawsze je wyłączam.

Jakież było moje zdziwienie, gdy, po wyłączeniu WSZYSTKICH możliwych sieci Wifi w Compalu Inssider pokazywał mi ciągle w domu silne źródło WIFI zakłócające moje domowe accesspointy WIFI.

OKAZUJE SIĘ, ŻE "DARMOWE" WIFI UPC W COMPALU JEST NIEWYŁĄCZALNE - DZIAŁA NAWET GDY W KONSOLI COMPALA WIFI CAŁKOWICIE WYŁĄCZYSZ!!!!!

Czyli skurwysyńska banda z UPC bezczelnie oszukuje - niby pozwalają Ci wyłączyć "darmowe" Wifi, a za twoimi plecami to i tak działa.
Uczciwie by było powiedzieć, że nie da się tego wyłączyć i że to część warunków świadczenia usługi.

Skoro tego nie zrobiliście, skurwysyńska bando z UPC, niniejszym informuję, że odłączyłem z COMPALa wszystkie anteny Wifi (których nie potrzebuję ;-P).

I namawiam każdego, kto nie boi się zapłaty kaucji za ten modem, do tego samego.
Precz z oszustami!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 291
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2023, 19:28   

Jeśli mówisz o Wi-Free to można to wyłączyć kontaktując się z BOK czy to telefonicznie, mailowo czy nawet przez FB.
_________________
  kelt
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: