Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal CH7465LG zwany Connect Box
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-04-2020, 18:02   

Rdzenie mogą popiskiwać zawsze, ale bardziej martwił bym się ogólnie znaną niską jakością sprzętu, ze względu na chipset Intel Puma
 
 
Robin77 
Klikacz

Dołączył: 14 Gru 2019
Posty: 19
Wysłany: 18-04-2020, 18:07   

A Ile prądu pobiera compal w stanby? versus Horizon?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-04-2020, 18:36   

Podobno tyle: http://www.tpcdb.com/product.php?id=6857
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-04-2020, 23:33   

Robin77 napisał/a:
A piszczy? czy coś w tym stylu?

Winnych egzemplarzach nie zauważyłem, ale tan który mam w biurze piszczy jak tylko zapuszczę jakikolwiek transfer. Co prawda siedzę tuż obok niego, ale to taki coil whine, że nie powstydziła by się tego karta graficzna zużywająca 250W.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-04-2020, 09:59   

Egzemplarze, z którymi miałam do czynienia są w rewizji sprzętowej 5.01, a jest też wcześniejsza wersja 4.01, która najprawdopodobniej troszkę różni się w detalach. Przy swoich spostrzeżeniach piszcie, którą wersję macie.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-04-2020, 13:28   

Mój w rewizji 5.01 nigdy nie piszczał jak mialem, a stał na biurku tuż nad głową prawie.
W GCB także nigdy nie słyszałem wiatraka (poza bugiem oprogramowania któregoś, gdzie rozkręcał się do niewiadomo jakiej prędkości, jak wyłączyło się Wi-Fi w opcjach)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 19-04-2020, 14:45   

Ja miałem parę 4.01 i 5.01 każda sztuka zachowywała się cichutko. Trochę tego bylo
_________________
  ogromny
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 05-05-2020, 13:04   

Witajcie

Czy ja muszę zgłosić do upc że chce wymienić router na inny model, na własny czy wystarczy że odpinam compala i ustawiam nowy :) .
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 05-05-2020, 13:12   

Ksiaze441, router czy modem? Modemu innego nie łyknie
_________________
  ogromny
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 05-05-2020, 13:15   

Chce kupić ROUTER NETGEAR AC1200 (R6220) bo tamten co mam to tragedia :(
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 05-05-2020, 13:55   

Ksiaze441, router od upc dajesz w tryb mostu i wspinasz w to dopiero swój router nic nie musisz zgłaszać
_________________
  ogromny
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 05-05-2020, 14:04   

Kilka slow o piszczeniu, spotkalem sie z tym zarowno przy 4.01 jak i 5.01, przy intensywnym korzystaniu z wifi 5GHz. Niektore egzemplarze tak maja.
 
 
KrzysiekF 
light master

Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 51
Wysłany: 10-05-2020, 07:58   

Ja kupiłem TpLinka Archer C7. I jestem bardzo zadowolony, ale dopiero zaczął poprawnie pracować po wymianie oprogramowania na OpenWrt. Dlatego sprawdź czy ruterze, który chcesz kupić można w razie czego zainstalować oprogramowanie otwarte...
W TpLinku po wymianie oprogramowania uzyskałem możliwości takie jak pełny zakres kanałów 5GHz ( oryginalnie tylko do 48), możliwość pełnego zarządzania wbudowanym switchem (zmiana przypisania portów do Lanu, Wanu, Lanu z wifi - wskazania portu do mirroringu, agregacji portów, tworzenia VLANów....). Ruter ewidentnie przyspieszył.
Najważniejsza zaleta to wsparcie w sieci (nie tak jak dla zamkniętego oprogramowania) o czym mogłeś się przekonać patrząc na wsparcie operatorów....
 
 
KrzysiekF 
light master

Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 51
Wysłany: 10-05-2020, 08:27   

Jeszcze jedna uwaga ogólna dotycząca WiFi. Przy kupowaniu rutera WiFi bierz pod uwagę przede wszystkim dostępną przepływność na pasmie 5GHz. Przepływność podawana przez producentów dotyczy równoległego wykorzystywanie w standardzie 802.11ac obu pasm 2,4 i 5GHz. Z moich doświadczeń wynika , że praktyczna efektywność działania WiFi w środowisku miejskim, gdzie występuję dużo sieci w sąsiedztwie, jest wyraźnie wyższa przy rozdzieleniu sieci na dwie i korzystaniu przede wszystkim z sieci 5GHz. Dlaczego? Przekazywanie pakietów po radiu podlega zakłóceniom. Zapobieganie utratom zakłóconych informacji wymaga np. powtarzania uszkodzonych pakietów, kodowania... itp. W momencie rozkładania ruchu pomiędzy kanały transmisji w pasmie 2,4 GHz oraz 5 GHz o różnych poziomach zakłóceń powoduje dużo intensywniejsze wykorzystywanie procesora do korekcji transmisji.
Ponadto pasmo 5GHz jest dużo bardziej tłumione, wobec czego wpływ sąsiednich sieci ma mniejszy zasięg przestrzenny. Jeśli będziesz chciał korzystać z tkzw. urządzeń inteligentnego domu to większość z nich pracuje w pasmie 2.4GHz. To też pozwoli na rozdzielenie obu funkcjonalności - zarządzania domem i usług wymagających dobrej transmisji (niskie opóźnienia, małe straty)
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 10-05-2020, 08:43   

To nie jest temat o zakupach ;)

Na stonie UPC reklamują:
Cytat:
-superszybkie Wi-Fi w każdym miejscu w Twoim domu
-niezawodna prędkość i stabilne łącze, także przez Wi-Fiswobodne i komfortowe połączenie z internetem
w każdym kącie Twojego domu!
-szybkie Wi-Fi - nowoczesny modem Connect Box z gwarancją i wsparciem technika
Jak ma się to do rzeczywistości chyba nie muszę pisać, choć uczciwie trzeba przyznać, że działanie WiFi jest uzależnione od wielu czynników, a prawidłowa konfiguracja wymaga pewnej wiedzy. Czasami używam Compala jako Access Pointa WiFi ze względu na dobry zasięg. Układy WiFi Celeno w Compalu wcale nie są takie złe, na 5 GHz uzyskiwałam bez trudu stabilne 500 Mb/s i to z tanią kartą na Realteku. Podejrzewam, że problem jest raczej programowy, z implementacją wynalazku Smart WiFi. Numerki softu zmieniają się, a nadal nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji z poziomu użytkownika. Użytkownicy WiFi będący zwolennikami sprzętu all-in-one powinni domagać się doprowadzenia softu do względnej używalności. Rozumiem, że z Puma 6 nie są nic więcej w stanie zrobić, ale WiFi jest funkcją wykorzystywaną przez większość użytkowników i poprawki w tym temacie powinny być priorytetem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: