Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Małe co nieco o BYŁYM operatorskim forum UPC
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2019, 15:11   

KOCUREK1970, zaśmiecasz wątek.
Dopuszczalne są oczywiście wtręty, ale Ty dominujesz ten temat, pisaniem nie na temat.

Jeśli dla Ciebie hejtem jest umieszczanie powtarzających się negatywnych opinii w wielu wątkach, to ... CZYM jest (jak nazwać) to, co Ty w każdym miejscu powtarzając, wypisujesz ???
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2019, 15:54   

Proponuje uszanować prośbę hsurim i trzymać się tematu, o PUMA6 jest wątek, a prywatne porachunki załatwiać na PW :neutral:

brtk, nie o samego pomyłkowego maila chodzi tylko o ile dobrze zrozumiałam o dalszą komunikację jaka nastąpiła między hsurim, a moderatorami zakończoną skasowaniem tematu. W moim odczuciu powiało nonszalancją i brakiem szacunku.
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-03-2019, 16:08   

KOCUREK1970, ale to nie mogą tego oddzielić? Tylko wszystko jest wymieszane?

Brtk tylko Ty jesteś z Warszawy i przez to miałeś szansę dostać giga boxa bo jesteś w zasięgu 1gb ja np. Nie mam szans na taki modem muszę czekać aż wprowadzą 1 giga u mnie ;)
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2019, 16:53   

Ja nie pisze stricte o gigaboxie tylko o routerze bez puma6. Mają na magazynach jeszcze ubee, cisco etc. Ubee latwiej. Dla chcącego nic trudnego, myślicie, że napiszecie i wam od ręki dadzą.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2019, 17:08   

Zuzia napisał/a:
(...)
brtk, nie o samego pomyłkowego maila chodzi tylko o ile dobrze zrozumiałam o dalszą komunikację jaka nastąpiła między hsurim, a moderatorami zakończoną skasowaniem tematu. W moim odczuciu powiało nonszalancją i brakiem szacunku.


Faktycznie, zbyt dużo słów pojawiło się w pierwszym poście, przez co stał się mało przejrzysty.
A to było tak:
1. Dostaję maila o banie z powodu gróźb (jak się ponoć okazało w wykonaniu kogoś innego)
2. Piszę maila zwrotnego z prośbą o wyjaśnienie, który dziwnie nie dociera - dobę później otrzymałem MAILER DEMON.
3. Piszę PW do Admina Kamila - zero reakcji
4. W forumowym dziale SPOŁECZNOŚĆ zakładam temat "BAN" a w nim wklejam zawartość maila, wspominam także, że nie otrzymałem odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie mi zaistniałej sytuacji.
5. Tym razem reakcja jest błyskawiczna - dostaję PW oraz maila z suchą informacją, że takie maile otrzymała większość, która brała udział w wątku o Horizon, ale bana nie otrzymałem
6. Kilka minut później, zostaje usunięty mój temat "BAN" bo ... ( UWAGA !!! ) "jest to offtop"
7. Kilkoma kliknięciami, usuwam swoją obecność z tamtego zagnojonego miejsca.

Daty i godziny korespondencji są do odczytania z zamieszczonych w pierwszy poście, zrzutów ekranów.
Nie wykonałem zrzutu mojego tematu BAN, gdyż nie przewidziałem aż takiej pyszałkowatości Admina Kamila z forum UPC
Ostatnio zmieniony przez hsurim 29-03-2019, 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2019, 17:28   

I co w tym takiego niezwykłego? Temat był niepotrzebny, to skasowali, choć w sumie mogliby zostawić go w odpowiednim dziale dla potomnych, zmieniając nazwę tematu na np. "Maile dotyczące banów za posty, których nie pisaliśmy."

@Kamil udzielał się na początku powstania społeczności, teraz trudno z nim jest się skontaktować. Najlepszy kontakt teraz był dotychczas z @GMateusz, ale on też nie jest robotem i jak coraz więcej ma PW w różnych sprawach, to odpisuje z kilkudniowym przesuwem, z resztą sam kiedyś pisał, że odpisuje według kolejności PW jak tylko może. A teraz dodatkowo jest na urlopie i nie pełni funkcji na forum, choć i tak jak widzicie próbuje zaglądać. Ja do moderatorów nie mam nic, bo to są jedne z najbardziej kompetentnych osób w tej firmie. Ale też dużo nie mogą, bo jak pisałem, zagraniczna firma i mają swoje wytyczne, choć i tak nieraz naginają przepisy by pomóc.

@edit

Poprawki literówek.
Ostatnio zmieniony przez brtk 29-03-2019, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-03-2019, 17:45   

no napisałeś że jest na jednym serwerze to o tym wiem, ale czemu nie potrafią tego rozwiązać a społeczność już jest ponad rok xD
_________________
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 30-03-2019, 09:01   

Jeśli w tym temacie pojawi się jakikolwiek post nie na temat, autor zostanie wysłany na 30 dniowy urlop.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-03-2019, 10:59   

Do brtk.
brtk napisał/a:
I co w tym takiego niezwykłego? Temat był niepotrzebny, to skasowali, choć w sumie mogliby zostawić go w odpowiednim dziale dla potomnych, zmieniając nazwę tematu
Dzis niepotrzebne wpisy hsurima, jutro moga byc twoje lub innych, a porzadki wsteczne. Tak sie dzieje jak nie ma trwalych i jasnych zasad tylko po uwazaniu, czyli widzimiesie modow.

brtk napisał/a:
Kamil udzielał się na początku powstania społeczności, teraz trudno z nim jest się skontaktować. Najlepszy kontakt teraz był dotychczas z @GMateusz, ale on też nie jest robotem i jak coraz więcej ma PW w różnych sprawach, to odpisuje z kilkudniowym przesuwem, z resztą sam kiedyś pisał, że odpisuje według kolejności PW jak tylko może. A teraz dodatkowo jest na urlopie i nie pełni funkcji na forum, choć i tak jak widzicie próbuje zaglądać. Ja do moderatorów nie mam nic, bo to są jedne z najbardziej kompetentnych osób w tej firmie. Ale też dużo nie mogą, bo jak pisałem, zagraniczna firma i mają swoje wytyczne, choć i tak nieraz naginają przepisy by pomóc.
Dlaczego tlumaczysz sie za nich (jakby tu zaden konta nie mial)? Dla ciebie sa super, ale jako modzi nie popisali sie (przyklad hsurim), czego nie widzisz albo udajesz, ze nie widzisz.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2019, 12:42   

Nie widziałem tego tematu o mailu z banem, ale jeżeli był założony w nieodpowiednim dziale, to mod mógł go skasować od strzała. Mógł zrobić z nim wszystko co mu się podoba. I ja nikogo nie tłumacze, tylko widzę, że jest wielkie halo z niczego. Autor tematu, jak i ja, dostaliśmy takiego maila, który wysłał AUTOMAT przez jakiś błąd, wiadomość powinna tylko dotrzeć do autora posta i bana, dodatkowo tego bana nie dostaliśmy, co już to samo powinno autorowi tematu dać do myślenia, bo mógł napisać temat na forum UPC, a tu się robi z tego jakieś nie wiadomo jakie HALO. Albo też niewiadomo co, że mail do nich nie dotarł, mało jest maili na które nie można odpisać, bo wiadomości zwrotnych nie przyjmuje ten adres, a jest tylko w celu informacyjnym? Dodatkowo dostał odpowiedz w końcu, że takiego maila dostali wszyscy udzielający w temacie, ale BANA nie...

Robicie z igły widły. Dla mnie nic poważnego się nie stało, a zdania o modach nie zmienię, z powodu który pisałem w poprzednim poście.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2019, 13:15   

brtk napisał/a:
Nie widziałem tego tematu o mailu z banem, ale jeżeli był założony w nieodpowiednim dziale, to mod mógł go skasować od strzała.(...)

Założyłem wątek w dziale "Społeczność" z tytułem tematu "Ban" - wklejając ponownie treść maila, oraz zamieszczając uwagę, że nie doczekałem się oczekiwanej przeze mnie odpowiedzi od Administracji i że liczę na to, że może tutaj ktoś mi wyjaśni tę sytuację.

Przeglądając działy, nie znalazłem odpowiedniejszego miejsca.
Skoro Forumowicze, to 'społeczność', to myśli dotyczą tego co się dzieje w tejże 'społeczności' - tak przynajmniej wydaje mi się - należałoby zamieszczać w dziale SPOŁECZNOŚĆ (??)

Zestawiając to z wcześniejszym ciągiem zdarzeń (olewania mojej korespondencji) uważam, że ten administratorsko-kamilowy osąd mojego tematu, czy jego umiejscowienie - jako "offtop" - nie dotyczył pisania nie na temat a raczej stosunku Administratora Kamila do forumowicza hsurim (patrząc szerzej, nie tylko) że ważył się wyrazić swoje uwagi publicznie, oraz że śmiał/oczekiwał jeszcze jakichś wyjaśnień !

Przedłużenie 'ręki' UPC w postaci obsługi forum UPC = BUTA, AROGANCJA i CHAMSTWO !!!

p.s.: dziękuję Moderatorowi za interwencję
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2019, 15:18   

Dostałeś odpowiedz na PW więc dalej nie rozumiem skąd te narzekanie. Moderator nie ma obowiązku odpisywania na PW w dniu, w którym napisałeś te PW, bo jak wspominał już GMateusz, odpisują według kolejności, co ty w tym nie rozumiesz? A temat zauważyli, to dostałeś odpowiedz na PW w trybie przyspieszonym.

A powód offtopic usunięcia tematu może i nieuzasadniony, nie wiem , może to była jedna z szybkich opcji usunięcia tematu co mają do wyboru, chyba że wpisują ręcznie. Z tematem też się pospieszyles, tym bardziej, że bana nie dostales. Dalej nie rozumiem z czego takie wielkie HALO. Chyba się nie udzielasz na innych forach, bo na niektórych usuwają posty za byle odejście od tematu na moment.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2019, 16:24   

brtk, w tak giętki sposób można wszystko wytłumaczyć i tym samym nie zmienić zdania o moderatorach :)
Temat hsurim uważasz za mało ważki i co najwyżej za drobny wypadek przy pracy moderacyjnej. Ja natomiast skłaniam się ku tezie, że może to być "linia partii". Są inne przykłady, choćby wątek dotyczący reguł Społeczności owego forum: https://forum.upc.eu/t5/o-spolecznosci/nowe-zasady-spolecznosci-prosba-o-wyjasnienie-watpliwosci/m-p/23341#M942
Padły w nim pytania, pozostały bez odpowiedzi, a temat uznany za rozwiązany i stosownie oznaczony. Jakieś "drobnostki", czyli ton w jakim moderator zwraca się do użytkownika, skasowanie w nim postów, czy ban pomijam. Chodzi o finał, konkretnie o brak odpowiedzi na pytania użytkowników. Gdyby objaśniać po Twojemu to można uznać, że z igły widły, o co HALO, może zajęci i nie mają czasu się nad tym pochylić, a może brak odpowiedzi też jest odpowiedzią tylko użytkownicy są niezbyt bystrzy, aby się domyślić. Nic wielkiego nie stało się, a w ogóle są fora, gdzie jest gorzej.

W moim odbiorze zachowanie tam zaprezentowane jest delikatnie mówiąc nonszalanckie i trzeba naprawdę "oryginalnych" akrobacji, by bronić tego typu postawy moderatorów.

[ Dodano: 27-04-2019, 17:32 ]
ogromny napisał/a:
Nie uzalalem się nad banem tylko ciągnę łacha bo tydzień im się wydłużył.
Potwierdzam, ban na "miesiąc" również trwa po jego upływie, a pisanie do administracji nie ma sensu. bo nie odpowiadają, ani nie podejmują działań więc jednak celowa robota albo bałagan, skutek ten sam, czyli blokada konta.
 
 
Szeptacz
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2019, 00:01   

Szkoda słów by można opisać co tam się wyprawia.

Najczęściej klakierzy nie otrzymują nawet ostrzeżenia tak jakby zasady społeczności były gdzieś w równoległym świecie.

Porażka...

Ilu już userów przestało się tam wypowiadać, szkoda.

Edit.

Coś tam się zmienia i szydercy otrzymują ostrzeżenia , ciekawe na jak długo?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2019, 22:10   

Nawet i mnie tam zbanowali. Porażka co za forum, co za moderacja :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: