Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Małe co nieco o BYŁYM operatorskim forum UPC
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 16:54   Małe co nieco o BYŁYM operatorskim forum UPC

W dniu 23 marca otrzymałem z operatorskiego forum UPC następującego maila:
Cytat:
Witaj hsurim,

Powód: Usunięcie posta
Wyjaśnienie: Cześć, Żadne wycieczki personalne do moderatorów nie będą tolerowane. Grożenie typu "skasujesz mojego posta, a nie daruje" nie będą tolerowane. Proszę o przestrzeganie Zasad Społeczności UPC. Jeśli masz problem techniczny - czekamy na kontakt wg ścieżki jaką opisał moderator (nie moderatorek) Adrian. Z racji braku przestrzegania Zasad Społeczności UPC oraz wycieczki personalne w kierunku moderacji otrzymujesz ban na pisanie postów przez okres miesiąca. Pozdrawiam, Kamil
Jak dla mnie, to pełne zaskoczenie/szok, gdyż (o ile ogarniam co robię i piszę) nie jest to zachowanie w moim stylu.
Szybko odpisuję na adres nadawcy:
Cytat:
Dzień dobry.

Czy mogę prosić o wyjaśnienia, odnośnie treści tego maila ?
Na waszym forum bywam baaardzo rzadko i nie przypominam sobie, aby napisał coś takiego "skasujesz mojego posta, a nie daruje" - nigdy do nikogo w ten sposób nie odnosiłem się i nie odnoszę.
Ponadto, o 'cudeńku' Horizon, zdaje się coś i pisałem, ale było to już tak daaawno temu, że trudno mi jest nawet przypomnieć sobie, jaka kwestię wówczas poruszałem, czy też do czego się odnosiłem.

Krótko mówiąc, tego maila traktuję jako pomówienie !

Nieco dobę później, dociera na skrzynkę odpowiedź zwrotna o niemożliwości dostarczenia mojego maila - MAILER-DAEMON

Za niedługo, postanawiam napisać PW do Administratora "Kamil" wklejając treść wcześniej napisanego maila.
Niestety, ale zostało to bez odzewu.

Nastepnie zakładam wątek w dziale "Społeczność" z tytułem tematu "Ban" - wklejając ponownie treść maila, oraz zamieszczając uwagę, że nie doczekałem się oczekiwanej przeze mnie odpowiedzi od Administracji.
No i tym razem doczekałem się błyskawicznej reakcji - otrzymuję maila, oraz PW
Cytat:
@hsurim
Mail odnośnie usunięcia posta trafił do większości osób, które wyświetliły dany post lub brały udział w dyskusji, natomiast spokojnie nie otrzymałeś bana :)
Pozdrawiam
Adrian

Wątek "oczywiście" zostaje usunięty a jako powód, uznano, że to był "offtopic"
Cytat:
Witaj hsurim,
Powód: Usunięcie posta
Wyjaśnienie: Offtopic. Pozdrawiam, Kamil


====================

Gdzie ja żyję ??
To tak, jakby zostać spałowanym przez np. ZOMO tylko dlatego, że była jakaś rozruba a ja przechadzałem się w tamtej okolicy i to w bliżej nie określonej przeszłości.
A na pytanie dlaczego zostałem spałowany, usłyszeć, że wówczas wielu oberwało, ale przecież właściwie NIC się nie staaałoo, bo przecież mnie nie zamknięto .
O !!! :o

Ostatnio, podczas przedłużania umowy, miałem 'okazję' spotkania się z niepoważnym traktowaniem mnie a teraz takie małe "co nieco" ze strony Administracji forum UPC.
Najprostsza forma przeprosin, najwidoczniej dla UPC jest czymś obcym.

;)

1.png
Plik ściągnięto 62 raz(y) 46,72 KB

2.png
Plik ściągnięto 45 raz(y) 33,82 KB

3.png
Plik ściągnięto 31 raz(y) 24,83 KB

Ostatnio zmieniony przez Rafal 29-08-2020, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 28-03-2019, 16:56   

hsurim, czego się spodziewałeś? Tam o UPC (i jego przedłużeniu w postaci obsługi) można mówić jak o zmarłym - dobrze albo wcale :D
I nie awanturuj się poza Społecznością, bo wyjdziesz na trolla, wbrew pozorom monitorują internet w poszukiwaniu niepochlebnych opinii o sobie i wyłapują z sieci nawet jakieś drobnostki: https://forum.upc.eu/t5/aktualnosci/media-o-upc-upc-polska-3-raz-z-rzedu-zdobywa-quot-gwiazde/m-p/27248#M205 :lol:
Administrator Kamil dał mi bana za zalajkowanie posta, który jemu nie przypadł do gustu... Gość ma sokoli wzrok, jakiś lajk "niepoprawny politycznie" wypatrzy... A takiego tematu nie zauważy: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/wyjasnienie-watpliwosci/m-p/27019#M2504
Ale to nic. Widziałam jak jeden z bardziej zaangażowanych użytkowników udzielający się i tutaj, zylx dostał bana za zbytnią dociekliwość: https://forum.upc.eu/t5/o-spolecznosci/nowe-zasady-spolecznosci-prosba-o-wyjasnienie-watpliwosci/m-p/24484#M985 a w innym miejscu zrobiono z niego kłamczuszka...
I gwóźdź programu: zabronione jest na forum Społeczności UPC linkowanie do forum mediaswiat, kasowane są linki nawet, gdy dotyczą spraw czysto technicznych: https://forum.upc.eu/t5/o-spolecznosci/nowe-zasady-spolecznosci-prosba-o-wyjasnienie-watpliwosci/m-p/23901#M977

Z jednej strony to fajnie, że jest takie oficjalne forum UPC, ale przesada jest zła i już wychodzi im bokiem skoro złe opinie rozlewają się po internecie.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 17:25   

Do niedawna UPC postrzegałem jako firmę z niezła obsługą.
Ale ostatnio zaczynają podpadać (widzę że i) w moich oczach - przykładem dla mnie jest sposób przedłużania ze mną umowy, jak i to bezpodstawne 'pałowanie' przez Administrację forum UPC.

Nie wiem czy rzeczywiście NIE dostałem bana, ale mnie to już nie interesuje - wypisałem się z tamtejszego 'raju' kilkoma kliknięciami myszą a ich adres mailowy info@forum.upc.eu przekierowałem na spam :D
Ostatnio zmieniony przez hsurim 28-03-2019, 17:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 28-03-2019, 17:30   

hsurim, z tego co pamiętam odpowiadałem na Twój post i nagroda
https://naforum.zapodaj.net/bae51255b3bd.png.html
Oczywiście napisałem do Kamila i cisza nie czuje się na siłach posprzątać po młodym bagna
Każdy się może wypowiadać tylko zgodnie ze strategią firmy🤣
_________________
Ostatnio zmieniony przez ogromny 28-03-2019, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
  ogromny
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 17:38   

Odnoszę wrażenie, że za takie trzymanie towarzystwa 'za pysk', chyba są nagradzani.
Gorliwość/wydajność adminów w tym dziele - na podstawie i Waszych doświadczeń - jest zadziwiająca.
Skoro ktoś wyżej widzi to i toleruje, to tym samym daje przyzwolenie na takie właśnie gnojenie niezadowolonych klientów. :/
Jak tak dalej pójdzie, to będą mogli już tylko samych siebie banować :lol:
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 28-03-2019, 17:59   

A jak myślisz prawdopodobnie firma musi podciągnąć słupki zadowolenia
_________________
  ogromny
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 18:02   

No chyba, że 'zadowolenia' samych z siebie - staną w kółeczko i ten z prawej poklepuje tego z lewej.
A w następnym tygodniu - żeby nie było monotonii - na odwrót ;)
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 28-03-2019, 18:45   

Wyższe słupki lepiej się sprzedają
_________________
  ogromny
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 19:05   

Oczywiście tematu mojego, odległego w czasie, przedłużenia umowy jeszcze nie przesądzam, ale niewątpliwie DUŻY wpływ na moją decyzję bęðzie miał sposób traktowania nie tylko mnie, przez Admina (o 'wysokich' słupkach) o niku "Kamil".

=====================================

[ Dodano: 28-03-2019, 19:35 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
hsurim,
Widzę, że teorie spiskowe zaczynają się tworzyć....
Też dostałem info o moim banie :D
Spokojnie.
To błąd forum i zostało to zgłoszone Administracji a Ci zgłosili to Amerykanom do poprawki.
Jak widać, nikomu się z tym nie spieszy, lub problem ma niski priorytet u Amerykanów i trzeba będzie z tym jakoś żyć.
Azar napisał/a:
Do mnie przychodziły mejle o tym że moje posty które napisałem 4 miesiące temu zostają usunięte bo są niezgodne z regulaminem hahaha wczas xD i taka ciekawostka dostaje czasem wiadomości od użytkowników z węgierskiego forum taki mają burdel ;)

Nie Ty pierwszy z tymi postami a co do burdelu, to jest dlatego, że forum nasze i madziarskie jest na jednej domenie i często się Madziarom pierniczy gdzie piszą (ja zresztą też u nich posta naskrobałem bez rejestracji na ich forum, poszło z mojego konta i wpuściło mnie tam).
ogromny napisał/a:
Ja dostałem bana na tydzień, za odpowiedź na temat, no cóż tydzień minął ban nie, a rozumiem oni mają swój kalendarz. Tak samo jak regulamin jest na gębę. Tylko klepanie po plecach jest uznawane

A to tylko Ty bany dostałeś/dostajesz?
I kto tam kogo po plecach jak to nazywasz klepie?

Systemowe pierniczenie się to właściwie nie problem moralny UPC, jak tylko techniczny.
Tu chodzi o tzw. bydlęce podejście Admina "Kamil" do Forumowiczów, jak i tolerowanie jego zachowań przez wierchuszkę UPC

Mam cichą nadzieję, że Ty w tym nie maczasz palców :D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-03-2019, 20:07   

hsurim napisał/a:
Systemowe pierniczenie się to właściwie nie problem moralny UPC, jak tylko techniczny.
Tu chodzi o tzw. bydlęce podejście Admina "Kamil" do Forumowiczów, jak i tolerowanie jego zachowań przez wierchuszkę UPC

No Amerykanów technicznie nie pogonisz choć może to być i problem natury $ - takie poprawki kosztują.
Ale fakt faktem, forum UPC chodzi tak żałośnie, tak czasami muli, że szok.
Sam im proponowałem zmiany, inne kolory, czcionkę, w ogóle wizualizację bo forum jest mdłe, nijakie - ale jak widać trwa to nadal.
Co do Kamila i reszty - hm, w sumie to Go rozumiem.
Krytyka, krytyką bo i mnie pod ich adresem nie jest ona obca i nie omieszkuje im sam sprzętowo pocisnąć, o tyle rozumiem, bo pisanie po kilkanaście razy o tym samym, w rożnych tematach innych osób to zalatuje już spamem by delikatnie to nazwać.
Jak można odpowiedz typu "mam to samo, całe UPC jest do duszy" nazwać pomocnym postem dla faktycznego autora wątku, w czym taka odpowiedz temu autorowi pomaga.
Mało to mi samemu postów skasowali.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 20:09   

KOCUREK1970, ale (raz jeszcze powtórzę) nie o problemy techniczne w tym wątku chodzi. :)
Ja nie godzę się na takie traktowanie i dlatego NIE rozumiem zachowań Admina (zapewne o wysokich słupkach) "Kamil".
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-03-2019, 20:22   

hsurim napisał/a:
Mam cichą nadzieję, że Ty w tym nie maczasz palców

Odpowiem Ci tak.
Sprzętowo zawsze im cisnąłem, cisnę i cisnął będę bo to niezaprzeczalny fakt - sprzęt mają dno.
Choć czasami odpuszczam, bo widzę, że inni im też sprzętowo cisną, to mój post już tam niewiele da.
Ale co do usługi nie mogę narzekać - to jak tu się wypowiedzieć negatywnie.
Ktoś może pomyśleć, że im schlebiam - czy schlebianiem możną nazwać to, że przez kilkanaście miesięcy im non stop w dziale modemów wytykałem gównianego Compala, w dziale dekoderów gównianego Horizona?
Ale skoro to w sumie nie przynosi rezultatów bo nic się nie zmieni, bo UPC Polska ma w sumie guzik sprzętowo do gadania - to przycichłem z negowaniem tego.
Już gdzieś pisałem, znam tą branżę od 30 lat (bo w niej pracuję) i wiem jak to wygląda od środka.
Jako klient jestem całym sercem z Wami, ale jako w tym siedzący odpowiem, takim marudzeniem nic nie zrobicie - smutne, ale prawdziwe.
Nic nie zrobimy, bo ten 1% takich jak my nic nie znaczy - NIC.

Krytyka krytyką i nie zauważyłem, by na to reagowali zbyt nerwowo - wiele moich postów im niepochlebnych jednak zostało.
O tyle walkę z hejtem, a to ma coraz większy zasięg rozumiem.
ogromny napisał/a:
KOCUREK1970, przeczytaj za nim coś odpiszesz. A kto kogo klepie mam Ci palcem wskazać?

Ano wskazuj, wskazuj.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 28-03-2019, 20:43   

Nie uzalalem się nad banem tylko ciągnę łacha bo tydzień im się wydłużył. Wskazywać nie będę, ale w ostatnim czasie dziwnie się z compalem polubiłes, zresztą wszystko na różowo widzisz
_________________
  ogromny
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2019, 21:58   

KOCUREK1970, tez byś tak traktował Forumowiczów, jak Admin zwany Kamilem ?
Odnoszę nieodparte wrażenie, jakbyś przejął pałeczkę od GDA (??)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-03-2019, 22:36   

ogromny napisał/a:
Nie uzalalem się nad banem tylko ciągnę łacha bo tydzień im się wydłużył.

No to im się przypomnij - w czym problem?
ogromny napisał/a:
Wskazywać nie będę, ale w ostatnim czasie dziwnie się z compalem polubiłes, zresztą wszystko na różowo widzisz

A co mam z tym Compalem zrobić, w pysk go strzelić, pobić pracownika UPC czy jak?
Kto jak nie ja jako pierwszy i od samego początku mówiłem, że to problem sprzętowy - zapomniałeś już o tym. To powiedz mi jaki jest sens hejtu na tego Compala, skoro NIC to nie zmieni a moje kilka mc napierniczania się z UPC w tej sprawie mnie w tym utwierdziło a krytycznie i merytorycznie się na ten temat wyraziłem - szkoda dalej na to zdrowia, szkoda nerwów.
Mam nową instalację kablową w mieszkaniu, widać coś UPC zmieniło u mnie na CMTSie, zmieniono też trasowanie ruchu - PUMA mniej dokuczliwa.
To mam ich poganiać jeszcze bardziej, skoro wszystko to kasa, kasa i kasa? Nikt dla mnie nie wyda dziesiątek tys $ by mnie zadowolić.
Czy na różowo wszystko widzę - nie, bo jest wiele namacalnych przykładów wyrażonego tam mojego niezadowolenia.
Tylko różnica jest taka, że jak nie mogę czegoś przeskoczyć to to obchodzę dookoła.
Napierniczanie w kółko na coś co jest w sumie niezmieniane jest dla mnie głupotą i stratą czasu.
Na usługi nie narzekam, sprzętu UPC nie zmieni - to mam się powiesić z tego powodu? No bez żartów.
hsurim napisał/a:
tez byś tak traktował Forumowiczów, jak Admin zwany Kamilem ?

Daj mi definicje konstruktywnej krytyki a hejtu - wtedy będziemy mogli rozmawiać na czym stoimy.
Krytyka i to najlepiej konstruktywna - tak, na hejt też się nie zgadzam.
Natomiast co i jak kto jest odbierany, jak kto co odbiera nie mam na to wpływu.
hsurim napisał/a:
Odnoszę nieodparte wrażenie, jakbyś przejął pałeczkę od GDA (??)

Przecież GDA jest tak samo krytyczny względem UPC jak ja - mało to im wytykamy błędy, głupotę itd.
Ile to razy GDA pisał "bierz sprawy w swoje ręce, nie marudzić a działać, odchodzić i się nie stresować" - trudno to nazwać przychylnością do operatora.

Szkoda trochę, że widzicie tylko to co chcecie widzieć a nie dostrzegacie tego co się faktycznie dzieje.
W Waszych oczach jest tak, że wystarczy choćby raz wypowiedzieć się przychylnie i już jesteś przydupasem, już się sprzedałeś itd - bez urazy, ale to piszą poważni dorośli ludzie?
Ale zacznij tylko srać na opa, zacznij mu dowalać, zacznij po nim jeździć a w oczach reszty respekt na dzielni.
Dlatego wielokrotnie siedzę cicho, bo jak widać nie warto robić niczego dla innych.

Ale to nie temat o mnie a o UPC.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: