Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypowiedzenie umowy
Autor Wiadomość
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 26-02-2019, 07:51   

GDA napisał/a:
Cytat:
Prawda jest taka że konkurencja jest mało konkurencyjna

no to o czym to biadolenie jest

prawda jest ze UPC ma od wielu lat najlepszy stosunek ceny do jakosci i nawet roczna podwyzka o max 8 zl zgodnie z OWU nie jest w stanie tego stosunku zburzyc


Właśnie przez takie podejscie! I w sumie kiedyś sie z nim zgadzałem, ale w ostatnim roku tyle razy musiałem zgłaszać awarie że nie jestem w stanie zliczyć, a drugie tyle po prostu machnąłem reką i u mnie ten dogmat z ich jakością upadł... Nawet kolega co miał vectre przestał tak straszyć :P

Zuzia napisał/a:
Vectra każe sobie zanieść lub wysłać poleconym wypowiedzenie. Ale najlepsze, że nie da się go cofnąć telefonicznie, czy przez zgłoszenie w EBOK, trzeba napisać pismo i zanieść do salonu lub wysłać. Serio, ja to przerabiałam :) Myślałam, że śnię, ale nie, nie da się i już. Zawrzeć nowy aneks owszem proponowali, ale nie chcieli cofnąć wypowiedzenia.


Co innego gdy tak po prostu jest, a co innego gdy zmienia się na niekorzyść jak w UPC...


KOCUREK1970 napisał/a:

W Twoich oczach - im słupki Worda pokazały co innego :D , a kwartalne wyniki utwierdzają ich w takim postępowaniu.
Proszę Cię - co 2 lata nie stać Cie na taki wydatek, zwłaszcza, że oferta może być lepsza niż poprzednia?


I niestety to wynika z działań ogólu i dlatego to jest smutne, że z własnej głupoty się na to zgadzamy. Niby drobiaz ale masowo może doprowadzić że za parę lat nie będzie już mieli zadnej konkurencji do czego takie postępowanie prowadzi. Jak przykręca kiedyś śrubę bo już żadnych pozorów nie będą musieli przestrzegać, sami sobie bedziemy winni... Konkurencja sama się nie zrobi, jeśli zostanie zniszczona odbudować ją trudno... I trzeba być ślepym żeby nie widzieć jak warunku dla konsumenta sie pogarszaą z roku na rok. Wcześnie przytoczyłem jak praktycznie wciągu ostatnich lat cena skoczyła prawie dwukrotnie, więc lepsza oferta pozostaje tylko w sferze złudzeń! Naprawdę to nie jest jakaś odległa przyszłość by UPC odpusciła sobie pozory, co widze po dualizmie w ofercie tv satelitarnej gdy zabrakło prawdziwej konkurencji... Oferty nie są takie jaki pare lat temu gdy były trzy platformy... i do czego zmierza na rynku kablowym gdy pozostali "konkurenci" staja się tłem niż konkurencją... bo UPC już raczej zdominowała rynek i nie ma prawdziwej konkurencji co najlepiej obrazuje obecna oferta.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2019, 12:49   

marioking napisał/a:
Co innego gdy tak po prostu jest, a co innego gdy zmienia się na niekorzyść jak w UPC...
W Vectrze dawniej była możliwość wypowiedzenia w EBOK, ale usunęli. Miałam jeszcze starą umowę bez wymuszania zgód marketingowych, ale potem obligatoryjnie taki wymóg został narzucony. Oczywiście można się nie zgodzić i dopłacać kilka zł do rachunku. Zapis o możliwej podwyżce abonamentu też dodali. Nic nie jest dane na zawsze, u nikogo. Za bardzo idealizujesz UPC, to taka sama korporacja jak inne. Tylko nie pisz znowu, że usprawiedliwiam coś, bo wręcz przeciwnie, po prostu jestem realistką i spodziewam się po korpo najgorszego, a Ty najlepszego i tu się różnimy :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-02-2019, 13:09   

marioking,
No co mam Ci powiedzieć.
Chcieliśmy kapitalizmu to go mamy. Ludzie myśleli i nadal myślą, że w takim ustroju będzie ktoś ludzi po d...e całował bo to przecież klient. Niestety ale nie. Zasada jest jedna: bierz i spierd..., nie podoba się to won, jak w 2000r z bezrobotnymi na twoje miejsce abonenta są następni.
Czy to się zmieni - nie, nie do czasu kiedy to się firmie zwyczajnie opłaci.
Strzelanie focha, tupanie nogami na firmę nie działa.
Czy nie zauważył Kolega (a proszę sobie przestudiować dowolny regulamin dowolnego opa) jakie ma PRAWA w umowie klient? - kto do tego dopuścił i na to pozwolił by firma wręcz mogła klienta zniszczyć a jedyne PRAWO jakie klient ma to trzymać mordę na kłódkę, opłacać faktury lub pisać reklamację podczas gdy, firma z marszu od reki może ci kazać wypierniczać i jeszcze pozwać do sądu, gdy firma uzna to za zasadne w dowolnym momencie.
Czyj tu interes jest chroniony, bo nie klienta.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2019, 13:32   

GDA napisał/a:
czasu twojego i owszem
ale nie kasy gdyż dzieki temu (drozsze oferty) ARPU rosnie

Prezes jest innego zdania:

Cytat:
Czy ARPU UPC Polska wzrosło w 2018 r.?
- Przychody w branży spadają. Tylko między 2016 a 2017 rokiem ARPU na całym rynku spadło średnio o 11 proc.
. Generalnie, oferujemy więcej za tę samą cenę. Dlatego na przykład podnosimy klientom prędkość internetu – dziś praktycznie wszyscy klienci UPC korzystają ze 100 Mb/s i więcej. Rynek nadal doświadcza spadku cen, wzrostu kosztów wynagrodzeń i energii. Nie byliśmy w stanie zmonetyzować do tej pory wszystkich wprowadzonych innowacji. Jeśli spojrzymy na główną usługę dla nowych klientów, to jest to jedna z najtańszych usług w regionie – ceny usług telekomunikacyjnych we wszystkich segmentach są poniżej średniej europejskiej.


źródło
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2019, 13:40   

"między 2016 a 2017 rokiem ARPU"

chciałem przypomnieć że mamy 2019 rok
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2019, 14:07   

GDA, za 2019 statystyk jeszcze nie ma, a pytanie dotyczy 2018. Z wypowiedzi prezesa (nawet pogrubiłem Ci fragment) wynika, ze jeszcze nie udało im się zahamować tego trendu.

Zresztą utrzymanie ARPU na podobnym poziomie żadnym sukcesem nie będzie, wynagrodzenia rosną dosyć szybko. Jeszcze niedawno rachunek za usługi np UPC mógł stanowić nawet 5-10% miesięcznego dochodu, teraz to pewnie dla wielu osób poniżej 1%.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2019, 14:08   

zylx, Powodów spadku przychodów jest o wiele więcej i niekoniecznie musi tu chodzić o podejście do ofert
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-02-2019, 15:40   

zylx napisał/a:
Zresztą utrzymanie ARPU na podobnym poziomie żadnym sukcesem nie będzie, wynagrodzenia rosną dosyć szybko. Jeszcze niedawno rachunek za usługi np UPC mógł stanowić nawet 5-10% miesięcznego dochodu, teraz to pewnie dla wielu osób poniżej 1%.

I dlatego się wszyscy piłują o tańsze oferty i próbują nawet 5 zł na abo upiłować.
Toś mnie tym wpisem ubawił :D
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2019, 16:49   

KOCUREK1970, Ale to działa akurat na odwrót. Ktoś kto ma dużo pieniędzy, zawsze będzie chciał płacić jak najmniej, bo to że ma więcej niż inni to nie przypadek. Przykład z mojej rodziny, ja płaciłem za UPC ~60zł, moi teściowie ~100zł, a babcia, o najniższym dochodzie z wszystkich, 170zł.
W targowaniu się o 5zł, przynajmniej dla mnie, nie chodzi o to by płacić o te 5zł mniej, ale o to, że bez tych 5zł taniej inna oferta jest bardziej opłacalna. Tak przynajmniej było w moim przypadku, UPC okazało się atrakcyjniejsze od NC+, ale dopiero przy najniższych możliwych na ówczas cenach i sporym kombinowaniu.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-02-2019, 16:55   

zylx napisał/a:
Ale to działa akurat na odwrót.

Działa na odwrót, ale od kilu lat tu na tym forum zasada taka sama - ile uszczknę, ile mi zejdą z ceny.
zylx napisał/a:
Ktoś kto ma dużo pieniędzy, zawsze będzie chciał płacić jak najmniej, bo to że ma więcej niż inni to nie przypadek.

Czyli na tej samej zasadzie Ci ludzie powinni jeździć najnowszym Mercedesem AMG, bo przecież ich na to stać :D . czy na odwrót Fiatem 126p bo przecież tańszy.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2019, 17:00   

KOCUREK1970 napisał/a:
Czyli na tej samej zasadzie Ci ludzie powinni jeździć najnowszym Mercedesem AMG, bo przecież ich na to stać . czy na odwrót Fiatem 126p bo przecież tańszy.

Ale to zupełnie inny przykład. Jak piszę o płaceniu mniej za TE SAME usługi, a ty porównujesz Mercedesa do Fiata, czyli dwa kompletnie inne samochody. Takich przykładów jak Ci dałem są pewnie setki.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2019, 17:04   

zylx napisał/a:
Ktoś kto ma dużo pieniędzy, zawsze będzie chciał płacić jak najmniej, bo to że ma więcej niż inni to nie przypadek.

Ty i Twoje teorie spiskowe. Po prostu nie każdy chce płacić więcej nawet jak go stać bo po co? Pieniądze można przeznaczyć na inne cele, a nie lwią ich część przeznaczać na rachunki
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2019, 17:06   

MrPepka, Ująłeś lepiej to co miałem na myśli. Dużo płacą klienci nie świadomi, Ci świadomi, niezależnie od tego jak są zamożni, zawsze będą dożyć do tego by płacić jak najmniej. Na to forum raczej zaglądają Ci świadomi.
_________________
Ostatnio zmieniony przez zylx 26-02-2019, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-02-2019, 17:07   

zylx napisał/a:
Ale to zupełnie inny przykład. Jak piszę o płaceniu mniej za TE SAME usługi, a ty porównujesz Mercedesa do Fiata, czyli dwa kompletnie inne samochody.

Ty mi dajesz przykład bogatych ludzi, którzy chcą płacić mniej - a ja pytam, czy powinni jeździć Mercedesem czy Fiatem ze względu na ich status materialny a biorąc pod uwagę jak to uzasadniasz.
Bo z tego co lansujesz wychodzi, że powinni Fiatem - zatem pytanie dlaczego fabryki Fiata już nie ma a budują kolejne fabryki Mercedesa.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2019, 17:09   

KOCUREK1970, Nie chcesz albo nie potrafisz zrozumieć tego co napisałem. MrPepka, to bardzo dobrze ujął, może zrozumiesz jego post lepiej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: