Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z internetem - uszkodzony kabel (?)
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-01-2019, 22:35   

Cytat:
Na razie "podokręcałem" te łączenia, odwróciłem beczkę i statystyki z downstreamu chyba sie poprawiły (jeśli powinno się to interpretować jako stosunek post errors to pre errors). Sczególnie na kanale 8

Na razie tak zostaw, a jak się sygnał pogorszy to będziemy myśleć
Cytat:
llegal - Dropped FORWARD packet: SRC

To komunikat od firewalla w Compalu. Nie martw się tym
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 20-01-2019, 22:43   

A za co dokładnie odpowiadają kanały 8,9,10?
Te obecne wyniki są akceptowalne? W sumie na co najbardziej zwracać uwagę w tych wartościach?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-01-2019, 22:54   

guushiddink napisał/a:
A za co dokładnie odpowiadają kanały 8,9,10?

Kanały DS dzięki którym masz internet
Cytat:
Te obecne wyniki są akceptowalne?

Jak najbardziej
Cytat:
W sumie na co najbardziej zwracać uwagę w tych wartościach?

Tu masz wyjaśnione:
https://forum.upc.eu/t5/connectbox/test-puma6-i-problemy/td-p/843/page/30
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 20-01-2019, 23:27   

W standardowych poprawnych wynikach zawsze jeden kanał tak się wybija na errorach post? Czy to jednak przy poprawnie działającej sieci wszędzie powinny być niskie wartości? Pytam, jakbym ewentualnie w ramach testów próbował się podpiąć przed beczkę, że zobaczyć na którym kablu są problemy.

P.S. Co oznacza w DHCP tryb konfiguracji stan/brak stanu?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-01-2019, 23:32   

guushiddink, Jeśli na którymś kanale ilość błędów post rs rośnie nieporównanie szybciej od innych jest to zazwyczaj niepokojący sygnał. Jeśli dodatkowo dzieję się to w okolicy 800mhz zazwyczaj oznacza zakłócenia od LTE. Podpięcie się przed beczkę ma jak najwięcej sensu.

W dużym uproszczeniu DHCP w IPv6 może działać w dwóch trybach, stateless, gdzie urządzenia same przydzielają sobie IP na podstawie informacji rozgłaszanych przez router i statefull, które działa podobnie do dhcp w IPv4.
_________________
Ostatnio zmieniony przez zylx 20-01-2019, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-01-2019, 23:33   

Cytat:
W standardowych poprawnych wynikach zawsze jeden kanał tak się wybija na errorach post? Czy to jednak przy poprawnie działającej sieci wszędzie powinny być niskie wartości?

Jeżeli modem działa poprawnie to nie ma co się tymi errorami przejmować
Cytat:
Co oznacza w DHCP tryb konfiguracji stan/brak stanu?

Czy serwer DHCP jest aktywny czy nie. Powinien być aktywny bo modem do Twoich urządzeń musi jakoś IP rozdać
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-01-2019, 23:37   

MrPepka napisał/a:
Czy serwer DHCP jest aktywny czy nie. Powinien być aktywny bo modem do Twoich urządzeń musi jakoś IP rozdać

Niestety, nie jest to prawda, poczytaj np tutaj https://networkengineering.stackexchange.com/questions/47829/dhcpv6-stateful-vs-stateless-what-is-difference-between-it

Jest spora różnica pomiędzy SLAAC a wyłączonym całkowicie (nieaktywnym) DHCP. Aczkolwiek rozumiem błąd, bo tłumaczenie tutaj nie jest najszczęśliwsze.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-01-2019, 23:40   

A skąd wiesz, że Autor ma IPv6?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 20-01-2019, 23:44   

Bo dokładnie takie tłumaczenie w Compalu jest tylko w przypadku IPv6. W przypadki Ipv4 jest tylko włączony/wyłączony.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-01-2019, 01:16   

guushiddink napisał/a:
Może spróbować przyciąć tam końcówki kabla, powymieniać złączki, wstawić nową beczkę itp?

Wtyczki F winny być zaciśnięte kompresyjne zaciskarką a nie zwykłe nakręcane.
Ewentualnie F samokompresyjne, ale nigdy zwykłe nakręcane.
_________________
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 21-01-2019, 07:25   

No ja na beczke mam nakręcane z dwóch stron. Jakby co jakie wtyki/beczkę kupić, żeby wymienić? Prosiłbym jakiś link do allegro ;) Zaciskarki nie mam ;)
Tzn, żeby była jasność, że o tym samym mówimy - wtyki trzeba nakręcić na "beczkę", nie że końcówkę mam nakręcaną na kabel ;)

I o co chodzi z tym "zakłóceniem od LTE"? W sensie interferuje mi na kable? Po którym parametrze tak wnioskujesz? To można jakoś obejść bez wymiany kabla?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 21-01-2019, 13:19   

guushiddink, tu masz link do złączki samokompresyjnej https://dvbsklep.pl/zlacze-wtyk-F-samokompresyjny .
_________________
  ogromny
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-01-2019, 16:23   

guushiddink napisał/a:
I o co chodzi z tym "zakłóceniem od LTE"? W sensie interferuje mi na kable? Po którym parametrze tak wnioskujesz? To można jakoś obejść bez wymiany kabla?

Internet LTE w pasmie 800MHz (choć powoli już jest wyłączany na tej częstotliwości).
Parametry pracy modemu w okolicach od 750MHz w zwyż aż do około 820MHz.
Obejść tego nijak się nie da bez wymiany przewodu - przewód musi być w całości najlepiej aż ze skrzynki (lockboxa) na korytarzu aż do samego modemu.
Co do F samokompresyjnej - Kolega ogromny, podał bardzo dobry przykład (to dobre jakościowo złączki).
Tu masz filmik jak założyć taką wtyczkę (i jest tam też propozycja w opisie takiej samokompresyjnej wtyczki tylko innego producenta - ale zasada działania identyczna):
https://youtu.be/WaMUsu-Y6qw
Lub dokładnie to co proponuje Kolega ogromny, :
https://youtu.be/eD-JovOwGIU
Tu to samo na allegro:
https://allegro.pl/oferta/zlacze-wtyk-f-samokompresyjny-self-instal-cabelcon-6497962396
_________________
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 21-01-2019, 19:35   

Ale beczka standardowa?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-01-2019, 21:38   

guushiddink,
Jak najbardziej.
Jak już z allegro będziesz zamawiał towar, to tu masz beczkę od tego samego gościa co w linku wyżej F samokmpresyjny:
https://allegro.pl/oferta/profesjonalne-zlacze-gniazdo-f-gniazdo-f-beczka-6709444237?fromVariant=6497962396

Kup z 10 F samokompresyjnych i z 5 beczek (nowe też potrafią być felerne a jak kupisz ile trzeba, to będziesz znowu domawiał, czekał i przepłacał za wysyłkę). Nadmiar się zawsze w domu przyda.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: