Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY BOX NET ROUTER HFC
Autor Wiadomość
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 21-07-2023, 14:01   PLAY BOX NET ROUTER HFC

Cześć, niedawno zainstalowali mi Internet upc-play, router PLAY BOX NET ROUTER HFC.
Pojawił się problem podczas próby połączenia sie z serwerami niektórych gier (cs-go, dota2).
Po zmianie źródła Internetu (z telefonu) problem znika.

Wyłączałem zaporę/antywirusa nic nie pomogło.
Próbowałem bawić się opcjami routera ale też nie udało się poprawić obecnej sytuacji.

Proszę o pomoc :( może ktoś miał podobny problem.

Nie dostałem instrukcji do routera i nie mogę jej znaleźć na necie.
Na forach doradzali przekierowania portów ale nie wiem czy robię to poprawnie(ponieważ nic to nie zmienia).
Ostatnio zmieniony przez Rafal 22-03-2024, 20:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2023, 14:37   

co dostajesz po wywołaniu https://test-ipv6.com/ ?
jeśli pojawi się informacja że wykryto adres IPv6 to możesz próbować w ustawieniach karty sieciowej na komputerze odhaczyć protokół IPv6, żeby korzystał tylko z protokołu IPv4
 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 21-07-2023, 15:26   

Nie wykrywa ipv6

Bez tytułu.png
Plik ściągnięto 492 raz(y) 64,88 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2023, 15:41   

w ustawieniach routera masz coś takiego jak UPnP ? jest włączone?
 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 21-07-2023, 20:27   

Tak jest włączone, generalnie próbowałem już każdą z tych opcji włączyć/wyłączyć nic nie pomaga.

Bez tytułu2.png
Plik ściągnięto 162 raz(y) 19,77 KB

 
 
mrk1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 13
Wysłany: 21-07-2023, 20:33   

Sprawdź na jakiejś stronce swój adres IP i podaj pierwszą liczbę aaa (aaa.bbb.ccc.ddd). Jeśli zaczyna się od 10/172/192 to masz prywatne IP i niestety będą problemy z graniem dopóki nie będziesz miał publicznego adresu (o ile to możliwe w aktualnej ofercie Play).
  mrk1
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2023, 21:15   

Może być niestety tak że jeśli dostałeś prywatny adres IP a nie publiczny to de facto masz podwójne NAT-owanie, jedno na centralnym urządzeniu CG-NAT w Play a drugie na swoim routerze Kaon od Play, to może być problemem dla części gier, Kaon światłowodowy w ofercie Play na pewno ma prywatny adres IP ale jeśli to samo zrobili z Kaonem z Docsisem (HFC) to naprawdę pojechali po bandzie...jeśli tak jest to właściwie nie masz wyjścia i próbuj zmienić u nich ten router Kaon na Giga Connectbox 6 z publicznym IP, jak nie będą chcieli wymienić to masz podstawę do rozwiązania umowy i wtedy spróbuj wziąć od nich Giga Connectbox 6
jedynym rozwiązaniem żeby pozbyć się podwójnego NATowania byłoby przełączenie Kaon w tryb bridge (mostka) ale on tego nie obsługuje, można też grać z wykorzystaniem VPN ale dlaczego miałbyś dodatkowo płacić za VPN żeby pograć w swoje ulubione gry? to jakaś masakra ze strony Play która doprowadzi do dużego odpływu abonentów jeśli nie poprawią tej oferty
 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 21-07-2023, 22:49   

Na what is my ip pokazuje normalnie adres globalny.
Pisałem na chacie s supportem kazali zrestartować router i do 1h czasu miało się naprawić, ale nic się nie zmieniło.

Bez tytułu3.png
Plik ściągnięto 18807 raz(y) 5,97 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2023, 10:57   

Jeśli chciałeś sprawdzić czy masz prywatny adres IP to mozesz zalogować się na Kaon i spróbować znaleźć w nim informację jaki dostałeś adres IP od strony WAN bo przez strone nie zobaczysz tego
 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 22-07-2023, 11:18   

Znalazłem takie informacje

Bez tytułu4.png
Plik ściągnięto 1359 raz(y) 66,71 KB

 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 22-07-2023, 11:38   

I takie coś,

Zapytałem konsultanta na chacie czy mają drugie wewnętrzne natowanie poza tym na moim routerze odpowiedział że nie.

Na forum steama znalazłem taką informację:
"Dota uses UDP packets with size 1300 bytes. What helped me: to increase the MTU size in router settings (OpenWRT has default size of 1280 for DS-Lite)"

Czy jestem w stanie zmienić wartość tego MTU ?

Bez tytułu5.png
Plik ściągnięto 627 raz(y) 51,49 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2023, 12:13   

masz konfigurację DS-Lite (w skrócie Twoje połączenia IPv4 są enkapsulowane na modemie Kaon w tunel IPv6 i rozpakowywane na urządzeniu brzegowym Play), widać że Twoje ulubione gry nie lubią się z tym, radzę zmienić modem na Giga Connect Box 6
to może być oczywiście problem wielkości MTU na DS-Lite ale to powinien ustawić Play i też nie ma gwarancji że będzie prawidłowo działać
możesz im przesłać informację którą znalazłeś na forum steam czyli Dota uses UDP packets with size 1300 bytes. What helped me: to increase the MTU size in router settings (OpenWRT has default size of 1280 for DS-Lite), może to sprawdzą zależy do kogo trafi problem
widać że nowa usługa Play przechodzi chorobę wieku dziecięcego, nie zostało to dobrze przetestowane przed uruchomieniem produkcyjnym dlatego kwestia czy chcesz być teraz beta testerem i uzbroić się w cierpliwość czy nie lepiej zmienić modemu na Giga Connect Box 6 :P
 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 22-07-2023, 12:28   

Powiedzieli że nie ma możliwości zmiany modemu na ten o którym piszesz.
Ten modem jest dostępny jedynie przy przedłużeniu umowy z UPC. Ja jako nowy klient podpisywałem już z play i lipa.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2023, 12:33   

Mateyko napisał/a:
Powiedzieli że nie ma możliwości zmiany modemu na ten o którym piszesz.
Ten modem jest dostępny jedynie przy przedłużeniu umowy z UPC. Ja jako nowy klient podpisywałem już z play i lipa.

to już sam musisz z nimi jakoś zagadać bo generalnie nie działają Ci usługi, mogą sami to przetestować w swoim środowisku testowym, masz podstawę do rozwiązania umowy z powodu źle działającej usługi, albo niech wskażą Ci rozwiązanie jak masz grać w swoje ulubione gry :evil:
a próbowałeś wyłączyć Firewall na Kaon?
 
 
Mateyko 
Klikacz

Dołączył: 21 Lip 2023
Posty: 9
Wysłany: 22-07-2023, 17:02   

Jak wyłączyć firewall na routerze ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,56 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: