Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przymusowa wymiana sprzętu UPC na PLAY?
Autor Wiadomość
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 09-02-2024, 17:38   Przymusowa wymiana sprzętu UPC na PLAY?

Odebrałem dzisiaj telefon, że mój sprzęt nie spełnia wymogów sieci play i trzeba go wymienić.
Zadałem pytanie czy to wymiana przymusowa czy tylko propozycja, niestety nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi tylko taką wymijającą.

Ktoś coś o tym wie? Jest jakaś musowa wymiana (mam jeszcze modem i kartę CI), czy to tylko działania zachęcające na przejście ze stabilnego i wygodnego sprzętu na wynalazki daje play?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-02-2024, 17:47   

Też miałem dzisiaj taki telefon, chcieli wymienić cisco na Connect Boxa. Podziękowałem, i pani nie miała z tym problemu.
_________________
 
 
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 09-02-2024, 18:01   

U mnie też problemu nie było, byłem tylko ciekaw co oni kombinują, ale póki co to chyba tylko sondowanie rynku.
Jak wejdzie przymus to papa, chociaż konkurencja ma gorszą ofertę TV, ale mam dość tej firmy i jej zagrywek.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-02-2024, 20:05   

A jaki sprzęt Ci chcieli wymienić? Bo u mnie panie wyraźnie mówiła że to bez zmiany warunków umowy i przechodzenia na usługi play.
_________________
 
 
Pan obserwator 
easy master

Dołączył: 21 Kwi 2021
Posty: 37
Wysłany: 09-02-2024, 20:26   

Nawet nie wiem, bo zadałem pytanie czy wymiana jest obowiązkowa czy to tylko rozpoznanie terenu.
Konkretnej odpowiedzi nei uzyskałem i na tym w zasadzie rozmowa się zakończyła.

Z cisco z profilu i karty Ci jestem zadowolony, więc dopóki nie zmuszą to nie zamierzam rezygnować.
 
 
kolka 
Klikacz

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 5
Wysłany: 10-02-2024, 15:51   

Także miałem tel o obowiązkowej wymianie Cisco na Compala. Podobno jest to obowiązkowe, ale co innego maja powiedzieć.
Jak te Compale radzą sobie w trybie bridge? Są z tym problemy?
 
 
reassor 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2024
Posty: 5
Wysłany: 20-02-2024, 18:43   

kolka napisał/a:
Także miałem tel o obowiązkowej wymianie Cisco na Compala. Podobno jest to obowiązkowe, ale co innego maja powiedzieć.
Jak te Compale radzą sobie w trybie bridge? Są z tym problemy?


Nie chcę siać zamętu. Bo niewiem jakie te compale oferują. Ja mam ten biały stary stojący i tam mam przełączone w tryb modem a z niego bezpośrednio na wejście do mikrotika i na nim widzę, że mikrotik dostaje zew. IPV4

Choć cisco to tylko modem zakładam. Więc wymiana niemiała by sensu jeśli ta opcja jest dostępna w tych które oni proponują.
 
 
Darius456 
Klikacz

Dołączył: 19 Lis 2022
Posty: 5
Wysłany: 20-02-2024, 20:25   

Do mnie dzwonili w zeszłym tygodniu. Pani konsultantka wytłumaczyła, że obecny modem (mam Cisco) nie spełnia ich wymagań i proponują mi wymianę. Uśmiałem się i powiedziałem, moje wymagania spełnia, a to jest dla mnie najważniejsze. Na pytanie na jaki sprzęt chcą mi wymienić dowiedziałem że się jest to Compal. Uzyskałem konkretną odpowiedz na pytanie co się stanie jak się nie zgodzę. Otóż, nic. Usłyszałem, że sprzęt jest stary i może się zepsuć. Zapytałem czy jak się zepsuje to mi wymienia na inny, konsultantka potwierdziła. Na tym skończyła się moja rozmowa z UPC.
 
 
Neo 
easy master

Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 32
Skąd: Stolica Górnego Śląska
Wysłany: 24-02-2024, 11:32   

Przyznaję, że to zagadnienie też mnie nurtowało od dłuższego czasu. Mam Cisco EPC 3208, "internet socjalny" na miedzianym "światłowodzie" o zawrotnej prędkości do 150 Mb/s i od lat umowę na czas nieoznaczony. Przypuszczam, że raczej nie będą do mnie dzwonić, bo nie wyraziłem zgód na kontakt drogą elektroniczną i płacę z tego powodu wyższy abonament. Zawsze mogą próbować wysłać oficjalne pismo poleconym, w razie czego taki papier ma wartość dowodową, gdyby pisali, że to wymiana obowiązkowa pod groźbą rozwiązania umowy.
Alternatywnie myślałem o ucieczce do pomarańczowego operatora na prawdziwy światłowód; ważne jest, by móc podłączyć swój własny router do sprzętu od dostawcy łącza. Internet służy mi do pracy zdalnej, nie zamierzam wywracać do góry nogami całej sieci domowej.
_________________
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 24-02-2024, 22:59   

Neo napisał/a:
Myślałem o ucieczce do pomarańczowego operatora na prawdziwy światłowód; ważne jest, by móc podłączyć swój własny router do sprzętu od dostawcy łącza. Internet służy mi do pracy zdalnej, nie zamierzam wywracać do góry nogami całej sieci domowej.


Przy składaniu zamówienia w pomarańczy w uwagach do zamówienia zaznaczasz że koniecznie ma być dostarczony ONT i do niego podłączysz swój router a ichnego fb 6 możesz wtedy schować
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1653
Wysłany: 25-02-2024, 11:40   

Cisco vs compal to przepaść na korzyść Cisco.
_________________
  ogromny
 
Neo 
easy master

Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 32
Skąd: Stolica Górnego Śląska
Wysłany: 25-02-2024, 13:29   

Yarecky napisał/a:
Neo napisał/a:
Myślałem o ucieczce do pomarańczowego operatora na prawdziwy światłowód; ważne jest, by móc podłączyć swój własny router do sprzętu od dostawcy łącza. Internet służy mi do pracy zdalnej, nie zamierzam wywracać do góry nogami całej sieci domowej.


Przy składaniu zamówienia w pomarańczy w uwagach do zamówienia zaznaczasz że koniecznie ma być dostarczony ONT i do niego podłączysz swój router a ichnego fb 6 możesz wtedy schować


Dzięki za informację. Szkoda że w mojej lokalizacji nie ma światłowodu Nju, bo różnica chyba jest taka, że u pomarańczowych płaci się za dzierżawę ich urządzenia końcowego (nawet jeśli leży ono nieużywane w szafie), a u kartoflanych tego haraczu raczej nie ma.

Póki co stosuję zasadę: jak net działa, to nie ruszać.
_________________
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 25-02-2024, 17:31   

Neo napisał/a:
Yarecky napisał/a:
Neo napisał/a:
Myślałem o ucieczce do pomarańczowego operatora na prawdziwy światłowód; ważne jest, by móc podłączyć swój własny router do sprzętu od dostawcy łącza. Internet służy mi do pracy zdalnej, nie zamierzam wywracać do góry nogami całej sieci domowej.


Przy składaniu zamówienia w pomarańczy w uwagach do zamówienia zaznaczasz że koniecznie ma być dostarczony ONT i do niego podłączysz swój router a ichnego fb 6 możesz wtedy schować


Dzięki za informację. Szkoda że w mojej lokalizacji nie ma światłowodu Nju, bo różnica chyba jest taka, że u pomarańczowych płaci się za dzierżawę ich urządzenia końcowego (nawet jeśli leży ono nieużywane w szafie), a u kartoflanych tego haraczu raczej nie ma.

Póki co stosuję zasadę: jak net działa, to nie ruszać.



Jeśli jesteś w zasięgu pomarańczy to musi być możliwość instalacji NJU chyba że to światło z innego operatora/spółki ale na nju ONT nie dostaniesz
 
 
Neo 
easy master

Dołączył: 09 Kwi 2021
Posty: 32
Skąd: Stolica Górnego Śląska
Wysłany: 26-02-2024, 16:58   

Paradoks jest taki, że pomarańczowi mają w mojej lokalizacji własny światłowód, ale sprawdzenie dostępności światłowodu od kartofla daje wynik negatywny.
Poza tym, jak kartofel nie daje ONT, to z automatu odpada.
_________________
 
 
Farciu 
light master

Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: 26-02-2024, 17:56   

Neo napisał/a:
Paradoks jest taki, że pomarańczowi mają w mojej lokalizacji własny światłowód, ale sprawdzenie dostępności światłowodu od kartofla daje wynik negatywny.
Poza tym, jak kartofel nie daje ONT, to z automatu odpada.


Mam dokładnie ten sam przypadek, po zasięgnięciu informacji u źródła okazało się, że niecała infrastruktura pomarańczowego została udostępniona ziemniakowi ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: