Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet UPC/Play jakość koszmar
Autor Wiadomość
maxymmax 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2023
Posty: 3
Wysłany: 24-06-2023, 21:22   Internet UPC/Play jakość koszmar

Cześć,

Czy ktoś z Was się spotkał i zaradził na następujący problem?
1) Przez okolo 8 lat używałem internetu od UPC - działał bdb, stabilnie, regularne wręcz awarie około 1 w nocy, nie przeszkadzały mi bo wtedy szedłem spać.
2) Około roku temu zrezygnowałem z niego całkowicie, powróciłem po pół roku, kable to samo skrzynka na klatce ta sama, ale internet już niestety nie(mega dziwne)

Internet się tnie, upload spada to kilkuset kb/s(tak KILObitów), i ma takie fale, raz działa perfekt przez godzien dwie potem kwadrans zrywania i zamuły całkowitej do tego stopnia, że otwieram kolejne zakladki strona załaduje się w kilkunastu procentach i stoi..

Zerwałem umowę na okresie testowym z UPC (Stary modem "biały" klasyk ich), teraz mam modem od Playa:(w tubie czarnej jako obudowa)
CG3000TC - Docsis 3.1

niestety zachowanie podobnie więc modem wykluczam, przy instalacji sprawdzali sygnał i wszystko niby ok, nie mam alternatywy niestety w postaci orange itp.
jestem skazany na badziew, ale jeśli tak ma być to wolę zrezygnować póki mogę.

Co może być powodem? Nawet nie wiem jak to zgłosić, bo oleją, włączą chwilowo speed testa i powiedzą, że wszystko ok i że zawracam głowę i i w ogóle to doliczymy do rachunku..porażka.

parametry to 600/40
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-06-2023, 02:14   

Nie odpowiem Ci, bo sam trzymam stary internet UPC, ale nie jesteś pierwszy, który "psioczy" na jakość internetu od PLAY'a pomimo tego, że niby to to samo co UPC, a jednak niekoniecznie.
  F1le
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 123
Wysłany: 26-06-2023, 20:33   

@maxymmax
U mnie na tę chwilę [stary] UPC działa nadal dobrze, nic nie popsuli.
Mój kolega na PLAY (dość podobna sytuacja z powrotem na obecny play) nie narzeka, tracert identyko.
Pokaż jakiś tracert...
 
 
maxymmax 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2023
Posty: 3
Wysłany: 28-06-2023, 20:28   

@SuperGod
Wierzę, że nie narzeka bo zmieniła się "tylko" marka a co za tym idzie obsługa klienta to nieporozumienie(przynajmniej w moim wypadku już tęsknię za UPC)

U mnie samo działanie netu to nie kwestia marki już bo na obu to samo....
Tracert tutaj : i.imgur[dot]com[slash]paXR91N.png
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 28-06-2023, 20:38   

ja mam 1GB internet swiatlowod, obecnie nie wyciagam wiecej niz 60-70... przed chwila robilem test i jest masakra. Kurde mialem po 500-600-700 a teraz mam 50.60 70mbps
 
  Select HD
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-06-2023, 23:59   

maxymmax napisał/a:
@SuperGod
Wierzę, że nie narzeka bo zmieniła się "tylko" marka a co za tym idzie obsługa klienta to nieporozumienie(przynajmniej w moim wypadku już tęsknię za UPC)

U mnie samo działanie netu to nie kwestia marki już bo na obu to samo....
Tracert tutaj : i.imgur[dot]com[slash]paXR91N.png


Dziwne masz trasy... Do Warszawy przez Budapeszt, no ale bazując na tym kto sprawuje władzę, wcale się nie dziwie :D


Moje UPC do google oraz wp.pl





Dla ciekawości to samo z Orange :



  F1le
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 123
Wysłany: 29-06-2023, 12:06   

Co do google, tutaj raczej szukałbym winy w aorcie, mogło być chwilowe.
Już tak nie przypuszczam, by z dnia na dzień szkielet nagle przestał dobrze działać ;)
WP u mnie też na UPC ma 20+, kwestia lokalizacji, zawsze u mnie tak było.
Pomijając, że firma PLAY ssie, to bardziej przeraża mnie ich CGNAT, brak publika, etc, bezużyteczne guano.
Może to innym nie przeszkadza... Dla mnie nie istnieją :P
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-06-2023, 14:28   

SuperGod napisał/a:
Pomijając, że firma PLAY ssie, to bardziej przeraża mnie ich CGNAT, brak publika, etc, bezużyteczne guano.
Może to innym nie przeszkadza... Dla mnie nie istnieją :P


Mnie to wcale nie zadziwi, bo PLAY to z definicji guano przez duże G. Jak można oferować 5Gbit/s bez publicznego IP z CGNATem dla "geeków", którzy wiedzą co i jak, bo zazwyczaj dla takowych się takie oferty plasuje to do tej pory jestem w szoku.

W ogóle jak mogli zabrać się za to, bez żadnej puli adresów IP nawet hipotetycznie zakładając, że za public IP trzeba dopłacić powiedzmy 10-20zł więcej...

Teraz zabawnie będzie oglądać ich reakcje na problemy i zaraz się okaże, że Orange >>>> PLAY :D

Dla mnie też nie istnieją.
  F1le
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 30-06-2023, 10:40   

Mi został rok umowy i na prawdę boję się że zacznę tęsknić za UPC. Światłowód położony i pewnie oferta zostanie tylko Orange albo Play. Na pewno nie wezmę już tak drogiego internetu bo mam max 30% tego. Wziąłem tylko dlatego że dostałem na dwa lata za free telefon od Play.
 
  Select HD
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: