Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
Teo 
Klikacz

Dołączył: 19 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: 14-11-2022, 17:47   

Dzisiaj wsparcie UPC powiedziało, że na razie nie są wstanie pomóc bo tak na prawdę nie wiedzą co się dzieje, a z godziny na godzinę mają coraz więcej zgłoszeń o problemie z pierścieniem świetlnym. Zapewniono mnie, że twardo walczą z problemem :mrgreen:
 
 
mrk1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 13
Wysłany: 14-11-2022, 18:45   

Ja dzisiaj zgłosiłem ten problem do UPC na czacie, przyjęli zgłoszenie. Nie wiem czy coś z tym zrobią. Wczoraj wieczorem cały czas router migał, rano jak się obudziłem to przestał a jak wróciłem z pracy to znowu migał.
  mrk1
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2022, 20:28   

mrk1 napisał/a:
Do tej pory nie narzekałem na ten router. Mam wyłączony ten pasek led, ale od kilku dni losowo potrafi się włączyć i miga tak jakby szukał połączenia a wszystko działa. Irytuje mnie to strasznie, ciekawe czy jest szansa na wymianę na ten nowy.


Generalnie jak nie masz swojego routera z dobrym logowaniem problemów - to będzie Ci to bardzo ciężko zobaczyć i udowodnić. U mnie ten problem losowo występował i dosłownie ze 3 razy, ale te 3 razy zdarzyły się chyba raczej na pewno w tym roku.
  F1le
 
mrk1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 13
Wysłany: 15-11-2022, 08:50   

Chyba się uspokoiło, jak wrócę z pracy to jeszcze sprawdzę czy znów nie zacznie migać.

Edit. Dostałem informację z działu pomocy, że do 16 listopada problem powinien być rozwiązany.
Dzisiaj router już nie mruga.
  mrk1
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2022, 00:20   

Moj nie mrugal jak rozlaczal WAN na 4-5s co 10min... Widac, ze tutaj co innego.[/list]
  F1le
 
piotras71 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 192
Wysłany: 08-12-2022, 13:45   

...
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 27-12-2022, 10:33   

Tak na marginesie orientuje się ktoś czy UPC jeszcze daje te routery GCB?
_________________
  ogromny
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-12-2022, 11:06   

Jak pytałem się w DUK czy dostanę ten czarny ruter to odpowiedział, że nie ma innego.
 
 
Dudzio 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2023
Posty: 10
Wysłany: 06-01-2023, 13:10   

Czy sprawdzał ktoś o ile wzrasta pobór energii przez Connect Boxa po włączeniu sieci gościnnej? Zakładam, że będzie z niej korzystało jedno urządzenie.
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-01-2023, 22:01   

Dudzio napisał/a:
Czy sprawdzał ktoś o ile wzrasta pobór energii przez Connect Boxa po włączeniu sieci gościnnej? Zakładam, że będzie z niej korzystało jedno urządzenie.

Nie wzrasta ponieważ ta sieć jest tworzona na tym samym radiu na którym nadawana jest zwykła sieć. Uprzedzając pytanie czy wpływa to na wydajność to nie, nie wpływa.
 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-01-2023, 16:02   

Moje drugie podejście do pakietu 1Gbit/s. Aż do dzisiaj miałem usługę w play (na łączach vectry), a od dzisiaj mam, w końcu, UPC, dostałem też upragniony czarny modem (wcześniej chcieli mi wcisnąć biały GCB, znów, bo już kiedyś go miałem...).

Od razu po podłączeniu wszystko działa bez problemów. Ipv6 działa. Prędkość jest prawie taka jak reklamowana. 920-940/40 (zamiast 1Gbit), ale dla mnie to żaden problem.

https://ipv6-test.com
https://imgur.com/NoVPxeV

https://www.speedtest.net
https://imgur.com/32r75hS

Tym razem zdecydowałem się używać GCB do wifi (poprzednio miałem swój router). Tutaj nie wiem jeszcze jak to będzie - na razie wszystko działa bez problemów.

Chętnie odpowiem na pytania.
  xPrzybyLx
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 25-01-2023, 07:53   

Jak z uploadem? Na łączach Vectry jest wyższy, a w UPC niższy. Czy ma to znaczenie? Czy przejście z Play/Vectra do Play/UPC nie pogarsza tego parametru?
 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-01-2023, 11:10   

Cytat:
Jak z uploadem? Na łączach Vectry jest wyższy, a w UPC niższy. Czy ma to znaczenie? Czy przejście z Play/Vectra do Play/UPC nie pogarsza tego parametru?


Upload w Play(Vectra) miałem też 40Mbit. Pakiet 300/40.

Screenshot ze speedtest gdy byłem w Play(Vectra):
https://imgur.com/epGPmKR
  xPrzybyLx
 
witek10000 
Klikacz

Dołączył: 25 Sty 2023
Posty: 2
Wysłany: 25-01-2023, 11:17   

Jak wygląda routing Orange vs UPC?
Aktualnie mam Orange Światłowód i zerwałem umowę z racji zmiany ramówki TV i myślę nad UPC.
Orange jest mega stabilny i nie chciałbym sobie pogorszyć, czasami jakiś CS jest grany i naprawdę nawet po wifi pingi ultra niskie.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 25-01-2023, 15:15   

xprzybylx napisał/a:
Cytat:
Jak z uploadem? Na łączach Vectry jest wyższy, a w UPC niższy. Czy ma to znaczenie? Czy przejście z Play/Vectra do Play/UPC nie pogarsza tego parametru?


Upload w Play(Vectra) miałem też 40Mbit. Pakiet 300/40.

Screenshot ze speedtest gdy byłem w Play(Vectra):
https://imgur.com/epGPmKR


Przy wyższej prędkości, powinien być wyższy upload. Vectra przy 600mbs oferuje wysyłanie na 60mbs, a przy 1,2Gb daje 90mbs. Czyli prędkością wysyłania UPC odstaje.
Tu rozumiem zrezygnowałeś z łącza Vectry na rzecz UPC i szybkiego odbierania danych, ale wysyłasz od siebie ciągle z tą samą prędkością, co miałeś do tej pory (zmienił się Tobie download, upload bez zmian).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: