Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
Hydreks 
Klikacz

Dołączył: 19 Sty 2022
Posty: 6
Wysłany: 22-01-2022, 18:53   

Dzieki za ostrzeżenie. Te 7 portów ETH jest w sam raz. Więcej mi nie będzie potrzebne bo mam już kompletnie zagospodarowaną przestrzeń. Czekać ogolnie na coś innego nie zamierzam. Zawsze będzie potencjalnie lepszy produkt na horyzoncie.

W takim razie czy polecasz mi miejsce gdzie mogę kupić ten router RB 5009?
Planowałem kupić go w internetowyn sklepie Eltrox. Jest on wskazany na stronie producenta jako jeden z dystrybutorów na Polskę. Rozważałem jeszcze Inter Projekt SA albo Wisp. Eltrox wydaje się być sporym sklepem z dużą rotacją sprzętu.
Generalnie żaden z tych sklepów nie jest mi znany więc posiłkowałem się tym co znalazłem w sieci na ich temat a nie było tego jakoś wiele.

Mikrotik.JPG
Plik ściągnięto 52 raz(y) 99,35 KB

 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2022, 21:05   

Eltrox jest ok, kupiłem u nich kilka rzeczy. Nie ma problemu z gwarancją.
Mają dość dobrą cenę na ten model https://www.eltrox.pl/mik...009ug-s-in.html
Jak się wciągniesz w możliwości oprogramowania Mikrotika sam zrozumiesz, że to dobry wybór.
Dla początkujących polecam kanał https://www.youtube.com/c...sPlgk/playlists
ewentualnie forum https://forum.mikrotik.com
 
 
Hydreks 
Klikacz

Dołączył: 19 Sty 2022
Posty: 6
Wysłany: 23-01-2022, 11:51   

Dzięki za pomoc Orion. Jak go kupie i ustawie odezwę się z wrażeniami. W między czasie ogarne linki które mi podesłałeś. Jest to nowość dla mnie ale na wszystko musi być pierwszy raz.
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 11-02-2022, 16:19   

Czy ktoś wie co UPC odpierdziela ostatnio z softem do GCB? :mrgreen:
W tym wątku informowałem, że 18 stycznia wpadł mi nowy soft AR01.04.055.06_110421_7245.SIP.10.LG.X1. Dziś patrzę na logi, że wczoraj modem dostał reset i z powrotem mam 01.02.065.24.EURO.SIP...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-02-2022, 18:55   

f0ku5, Testowo dostałeś nowy soft. Może został wycofany.
_________________
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 11-02-2022, 19:00   

Szkoda, w tym nowym naprawili już znikanie logów...
 
 
wolus666 
Klikacz

Dołączył: 20 Mar 2022
Posty: 1
Wysłany: 20-03-2022, 13:32   

Moi drodzy, mam UPC 1gb na GCB w ip4/bridge.
Mam "problem" z pingami, szczegolnie w grach typu Warzone gdzie mam cały czas ping 45-55ms

Przykład trace do 8.8.8.8
|------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| ASUS-RT - 0 | 124 | 124 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| XXXXXXX.dynamic.chello.pl - 0 | 124 | 124 | 7 | 12 | 57 | 42 |
| 9-75-10-225.infra.chello.pl - 0 | 124 | 124 | 7 | 11 | 34 | 11 |
| pl-gdy01a-ra2-ae-0-2105.aorta.net - 0 | 124 | 124 | 13 | 17 | 29 | 15 |
| pl-waw10a-rc1-ae-20-0.aorta.net - 0 | 124 | 124 | 14 | 21 | 63 | 16 |
| pl-waw26b-ri1-ae-3-0.aorta.net - 0 | 124 | 124 | 12 | 18 | 61 | 16 |
| 72.14.203.234 - 0 | 124 | 124 | 13 | 19 | 31 | 18 |
| 142.250.227.13 - 0 | 124 | 124 | 13 | 18 | 26 | 17 |
| 142.250.238.1 - 0 | 124 | 124 | 15 | 20 | 35 | 17 |
| 8.8.8.8 dns.google - 0 | 124 | 124 | 12 | 15 | 26 | 16 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

Czy to normalka czy cos można zmienic aby było lepiej?
 
 
ElusiveRuse 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 3
Wysłany: 21-03-2022, 17:08   

Hej chłopaki
Mam nadzieję, że znalazłem właściwe miejsce, aby zadać moje pytanie. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie mówię po polsku i używam translatora.
Kilka miesięcy temu rozszerzyłem swój internet do 1GB, który był dostarczany z Gigabit Connect Box. Od tego czasu mam problemy ze stabilnością połączenia i codzienne rozłączenia, które zakłócają moje spotkania w pracy i gry MP online. Warto zauważyć, że z poprzednią generacją CB nie było takich problemów.
Próbowałem wielu sposobów, takich jak wyłączenie opcji inteligentnej, która automatycznie zmienia kanały, oczywiście przywrócenie ustawień fabrycznych, próbowałem nawet użyć innego koncentratora DOCSIS na ścianie.
Obsługa klienta również była bezużyteczna, więc w tym momencie zrezygnowałem z TS. Poszperałem trochę i okazało się, że Arris używa w tym produkcie układu Puma 7, o którym wiadomo, że ma problemy ze stałą wydajnością.
Moje pytanie brzmi, czy powinienem kupić modem/router (rozważałem Motorolę i Netgear), czy też przełączyć Giga w tryb mostu i zamiast tego kupić samodzielny router. Obawiam się, że jeśli problemy z chipsetem są prawdziwe, to nawet w trybie bridge może być tak samo.
Byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi na ten temat.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 22-03-2022, 08:22   

Cytat:
Moje pytanie brzmi, czy powinienem kupić modem/router (rozważałem Motorolę i Netgear), czy też przełączyć Giga w tryb mostu i zamiast tego kupić samodzielny router.

Pierwsza opcja odpada, nie uda Ci się podłączyć własnego modemu.
Problemy były z poprzednią generacją tego chipsetu (puma6), na GCB raczej nikt nie narzeka.
Problemy masz po WiFi czy po kablu? Parametry sygnału Docsis są w porządku?
_________________
 
 
ElusiveRuse 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 3
Wysłany: 22-03-2022, 12:01   

zylx napisał/a:
Cytat:
Moje pytanie brzmi, czy powinienem kupić modem/router (rozważałem Motorolę i Netgear), czy też przełączyć Giga w tryb mostu i zamiast tego kupić samodzielny router.

Pierwsza opcja odpada, nie uda Ci się podłączyć własnego modemu.
Problemy były z poprzednią generacją tego chipsetu (puma6), na GCB raczej nikt nie narzeka.
Problemy masz po WiFi czy po kablu? Parametry sygnału Docsis są w porządku?

Wszystkie urządzenia korzystające z mojej sieci cierpią z powodu niestabilności połączenia.
Mój telefon, telefon żony i jej laptop regularnie tracą połączenie z Internetem - podłączone do obu pasm.
Moje PS5 podłączone bezpośrednio przez Cat8 ciągle traci połączenie, co uniemożliwia ciągłą grę w MP.
Podłączyłem mój komputer stacjonarny przez połączenie Cat8 do przedłużacza TP-Link AX1500 (wyłączyłem nawet rozszerzone Wi-Fi, aby wyeliminować problemy z nasyceniem) i on również cierpi na ten sam problem.
Poza PS5 wszystkie inne urządzenia były obecne, gdy używałem zwykłego CB, nie doświadczając większych problemów.
 
 
ElusiveRuse 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 3
Wysłany: 22-03-2022, 12:01   

[quote="zylx"]
Cytat:
Moje pytanie brzmi, czy powinienem kupić modem/router (rozważałem Motorolę i Netgear), czy też przełączyć Giga w tryb mostu i zamiast tego kupić samodzielny router.

EDIT: I experienced a DC when posting my reply lol.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 02-04-2022, 18:29   

Miałem problemy z łączem, codzienny restart routera i zawieszanie się. Wymienili router na inny, było lepiej ale nadal problem co tydzień/dwa. Drugi router prawdopodobnie też był uszkodzony, bo dali z recyklingu.

Złożone z 20 reklamacji do UPC, nie zamierzają naprawiać. Zgoda na zerwanie umowy bez kary.

Wybitnie mi to nie leżało, bo ceny mają bardzo dobre. No i telefon na infolinię, podpytuje (a nie przeczytałem tego wątku), że problemy z internetem to nie wina routera i nie ma sensu zmiana urządzenia...

W końcu na reklamacji odpisali, abym sobie zamówił 1gbps, jak chcę. Nie chciałem, ale co mi zależało. Oni się wypinają.

No i wpadł GCB. Czytam, że puma7 to badziewie, ale z tego co widzę to:
- zero błędów na sieci (a miałem ich miliardy)
- ping spadł o 0-1ms
- natomiast zwiększył się albo jitter albo zmniejszyła się stabilność do jednego z serwerów (zgubione zapytania wzrosły z 0.45-0.5% do 0.6%).
- sygnał w dB jest słabszy o 1-2dB

Minus to na pewno dalej problemy z pumą, ale sam sprzęt - miazga. 100% stabilności i działa. Co ważne, upc nie chciało routera wymienić w ramach reklamacji (pewnie procedury), ale przykre to, że wolą rozwiązać umowę niż router wymienić.

Na plus mam podkładkę do rozwiązania umowy bez kosztów, tylko nie wiem ile ważną.





moje testy z pumy.
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 20-04-2022, 10:47   

Witam
Ja mam podobne problemy ze stabilnością łącza. Mam prędkość 750 i tyle prawie osiągam na nowym laptopie po wifi oraz apple tv 4k. Jednak (nie wiem od czego to zależy) raz po miesiącu a czasami 2 razy w tygodniu prędkość nawet na kablu to 8-9 Mb/s. Jeżeli zrobię twardy reset modem Connect Box wraca do właściwej prędkości. Miałem już raz wymieniony modem teraz chcą wymienić na kolejny. Technik który był mówił mi że szczególnie w gęstym zamieszkaniu (kilka wieżowców obok siebie) coraz częściej to się zdarza. mówił też że w modemie Giga Connect Box takie problemy nie występują. Mam więc pytanie do ekspertów czy tak jest rzeczywiście? Nadmieniłem już to UPC ale odmówili. Dodam że miałem thompsona i ani razu nic nie musiałem resetować.
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 20-04-2022, 18:51   

UPC w życiu nie wymieni Ci na arrisa, bo im nie wolno według matrycy wymiany sprzętu. Ale jak wymienisz i udowodnisz im poprawę, to w moim przypadku anulowali abonament + korekta. Tylko wcześniej w reklamacji napisali, że jeśli zmienię prędkośc to zmienie sprzęt :)
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 20-04-2022, 19:20   

Dzięki za odp. Czyli w Twoim przypadku pomogła wymiana. Też właśnie to samo powiedział mi technik, który wymienił mi modem. Mi po zdalnym przywróceniu szybkości znowu wyskoczyło to samo tym razem po paru godzinach. Na infolinii stwierdzili że ponowna wymiana jest bez sensu i jutro przyjdą. Będę nalegał na wyminę Giga boxa, a jak nie to również podniosę prędkość i będą musieli mi wymienić. Można wiedzieć ile dopłacałeś za 1 Gb/s do rachunku?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: