Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
decees 
easy master

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 30
Wysłany: 08-02-2021, 12:53   

To jest po kablu, ale po wifi też ciśnie ładnie w okolicach 600Mb
@invictus nie odpuszczaj, napisz może na FB UPC Polska informację jak to u Ciebie wygląda, powinno pomóc
A i pytanie, masz IPv4? Nie wiem czy ja coś źle robiłem ale jak miałem IPv6 to na kablu również były problemy z transferem.
_________________
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-02-2021, 10:23   

@decees, tak oczywiście, tylko ipv4 (v6 wyłaczone).
 
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 171
Wysłany: 15-02-2021, 21:13   

Możecie coś podpowiedzieć :) Mam Internet 150Mb na Connect Box ale często szybkość spada do 30Mb.

Po czym samoistnie po jakimś czasie znowu powraca do 150Mb. Nic pośredniego nie zaobserwowałem tylko te liczby. Prędkości po WiFI.

Przy niskim transferze próbowałem zmieniać kanały od 1-11 bez rezultatu.
 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-02-2021, 21:20   

GD.karol napisał/a:
Możecie coś podpowiedzieć :) Mam Internet 150Mb na Connect Box ale często szybkość spada do 30Mb.

Po czym samoistnie po jakimś czasie znowu powraca do 150Mb. Nic pośredniego nie zaobserwowałem tylko te liczby. Prędkości po WiFI.

Przy niskim transferze próbowałem zmieniać kanały od 1-11 bez rezultatu.


Najpierw sprawdź czy masz takie same spadki po kablu - jak nie to ewidentnie coś z wifi. Wtedy poszukaj jakiegoś wolnego kanału np, używając Wifi Analyzer na Android'a. Czasami routery mają też takie coś wbudowane w oprogramowanie.
  xPrzybyLx
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 171
Wysłany: 15-02-2021, 21:46   

Sprawdziłem kilka kanałów jednak bez rezultatu. Domyślnie mam ustawione na "automatyczne".

Chciałbym sprawdzić, czy to nie wina Connect Box, czy po zalogowaniu do routera można to jakoś samemu sprawdzić? Czy tylko wizyta technika UPC?
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-02-2021, 10:01   

Żadna wizyta technika, na WiFi prędkości nie są gwarantowane, wystarczy że sąsiad odpali mikrofale aby odgrzać sobie obiadek i Ci siądzie prędkość, tego nie ominiesz niestety.
 
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 171
Wysłany: 16-02-2021, 10:41   

Pagnite napisał/a:
Żadna wizyta technika, na WiFi prędkości nie są gwarantowane, wystarczy że sąsiad odpali mikrofale aby odgrzać sobie obiadek i Ci siądzie prędkość, tego nie ominiesz niestety.


Czytając forum z podobną odpowiedzią się spotkałem, że niby gwarantują prędkość ale po kablu, a po WIFI to różnie. A takie prędkości 30-40Mb to mam w telefonie :) Doczekam do końca umowy i rezygnuje :(
 
 
DobrySmok 
Klikacz

Dołączył: 27 Sty 2021
Posty: 12
Wysłany: 16-02-2021, 14:40   

GD.karol napisał/a:
Pagnite napisał/a:
Żadna wizyta technika, na WiFi prędkości nie są gwarantowane, wystarczy że sąsiad odpali mikrofale aby odgrzać sobie obiadek i Ci siądzie prędkość, tego nie ominiesz niestety.


Czytając forum z podobną odpowiedzią się spotkałem, że niby gwarantują prędkość ale po kablu, a po WIFI to różnie. A takie prędkości 30-40Mb to mam w telefonie :) Doczekam do końca umowy i rezygnuje :(


Zainstaluj sobie jakaś apkę w rodzaju WiFi scanner i zobacz jak masz zajęte pasma przez WiFi sąsiadów. Spróbuj przełączyć na 5GHz. Poza tym jak jesteś ponad 10 metrów od AP albo za ścianą/ścianami to też będzie spadek prędkości.

Podejrzewam że masz inne sieci na tym samym kanale co twój AP i jak sąsiad coś dużego ściąga to tobie spada prędkość - to jest normalne na WiFi i wtedy zmiana operatora nic Ci nie pomoże.
 
 
feliz009 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2021
Posty: 2
Wysłany: 17-02-2021, 00:14   Problemy z VPN

Czesc, dostalem GBC przedwczoraj z nowa umowa 1gb. Wczesniej mialem 300mb na Compalu. VPN na zony komputerze "Cienki" Dell sieciowy dzialal bez problemow (chodzi po Lanie)

Po zmianie na GBC trzeba stawac na rzesach zeby jej komp polaczyl sie z VPN (kiedy net po wifi smiga na wszytkich innych urzadzeniach i po lanie tez).

Co jakis czas zanika zupelnie net rowniez na innych urzadzeniach. Po twardym resecie wraca do normy.

W czwartek ma sie pojawic technik i zaczynam sie zastanawiac czy nie wrocic na Compala i nizszej predkosci. Wiecie...home office zony dobrem calego narodu ;)

Wydaje sie ze mam najnowsze oprogramowanie wgrane, hw v11, 01.02.065.21.EURO.SIP

Czy walczyliscie kiedys z VPN na GBC? w ten sam dzien ustawili IPV4 z IPV6 i tez nie zadzialal VPN od strzala.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 17-02-2021, 19:24   

To wygląda na winę adresacji sieci, a nie routera.
 
 
feliz009 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2021
Posty: 2
Wysłany: 18-02-2021, 09:37   

grzech1991 napisał/a:
To wygląda na winę adresacji sieci, a nie routera.


Z adresacja sieci - jesli to oznacza brak przypisania IP dla urzadzenia z puli DHCP - masz racje.
Dzis rano sprawdzilem dokladnie. Z routera idzie ping do onet.pl bez strat. Natomiast nie rozsyla dalej internetu do urzadzen podlaczonych po lan i wifi. Dopiero twardy reset pomaga. Choc nie do konca....nadal ma problem z tym jednym sprzetem na LAN wiec podpialem go przez dodatkowy router, ktory juz nie mial problemow z przydzieleniem adresu.
Okazalo sie ze ten sprzet zony nie laczy sie z vpn tylko na poczatku odpala przegladarke ze zwyklym szyfrowanym polaczeniem.
Finalnie mysle ze jednak gigabox jest walniety bo nie rozsyla poprawnie sygnalu na urzadzenia.
 
 
radkor 
light master

Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2021, 10:26   

feliz009 napisał/a:
dostalem GBC

GCB, nie GBC. Giga Connect Box...
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 08-03-2021, 07:08   

Koleżanki i koledzy: na łączu 1Gbit z GCB mam na kablu 90M a na WIFI 180M. Laptop z kartą AC, od czego zacząć diagnostykę?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 08-03-2021, 08:23   

Ma napisał/a:
Koleżanki i koledzy: na łączu 1Gbit z GCB mam na kablu 90M a na WIFI 180M. Laptop z kartą AC, od czego zacząć diagnostykę?

90M? Właściwości karty sieciowej powinno być wybrane full duplex jeśli dobrze pamiętam.
Może być też problem z przewodem modem - komputer
_________________
  ogromny
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-03-2021, 10:12   

a ta karta to obsługuje FastEthernet 100 Mb czy GigabitEthernet 1000 Mb?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: