Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
Jurek A. 
easy master

Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 28
Wysłany: 23-12-2020, 13:36   

pawelb napisał/a:
Wersja sprzetu nie ma znaczenia
Jednak może mieć znaczenie, technik z UPC zdradził mi, że były rewizje z wadliwym Wi-Fi i poprawiono dopiero w poźniejszych wersjach. Wada sprzętowa, nie programowa.
 
 
xprzybylx 
easy master

Dołączył: 11 Wrz 2020
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-12-2020, 14:04   

Hej!

Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z Connect Box oraz z Giga Connect Box, który mam aktualnie. Z mojej perspektywy to jak niebo i ziemia, albo nawet niebo i dno. Gdzie za dno uważam Connect Box'a.

Compal'e i ich problemy:
- wymieniałem compala 4 razy w sumie - w każdym były te same problemy, ale w różnym stopniu nasilenia
- zrywanie połączenia (musiałem co jakiś czas restartować modem)
- błędy RS (zarówno Pre oraz Post) - zaraz po restarcie/resecie na nowo wypełniały się te kolumny
- T3 Timeouty po jednym dniu dochodziły do 7000 !
- powyższe problemy trochę się zmniejszyły po dokładnym dokręceniu kabla (ale tylko nieznacznie)
- lagi w grach to był standard (pomimo rzekomych braków strat pakietów)
- w dslreports pomiar wykazywał A,C,A, po ustawieniu QoS na moim routerze (Asus RT86U) wzrosło do A,A,A

Gigabox
- Mam dosłownie od 2 dni
- Pre oraz Post errors - czyste - dosłownie żadnego ani na jednym kanale
- T3 Timeout - po jednym na 3 kanałach - w porównaniu do Compala to ideał
- w dslreports bez ustawiania QoS mam od razu rating A+,A,A+
- praktycznie brak lagów w grach sieciowych, albo są one niewyczuwalne przeze mnie, raz w Apex Legends miałem ping 35ms, co nigdy mi się nie zdażyło w compalu (ale to pewnie przypadek?)

Jak macie jakieś pytanie to zapraszam. Postaram się odpowiedzieć lub zrobić jakieś dodatkowe testy...

Giga-Connect-Box.png
Plik ściągnięto 92 raz(y) 41,78 KB

  xPrzybyLx
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 23-12-2020, 19:48   

Potwierdzam, na Compalu ciągle błędy PreRS w dużych ilościach, PostRS w niewielkich. Raportowane SNR często tragiczne (i stad te błędy).

Na GCB żadnych błędów PreRS i PostRS. Poziomy SNR 37.4-37.6 na wszystkich 24 kanałach DS.
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2020, 21:31   

Szybkie pytanie, przechodzę z umowy indywidualnej na biznesową i mogę wybrać między Giga Boxem a Hitronem CGNV (nie chcą dać Chity).

Modem będzie użytkowany w trybie bridge (posiadam własną sieć mesh).
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2020, 21:43   

O tym modelu Hitrona poczytaj tutaj - https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10284
O GB poczytaj.
Decyzja w Twoich rękach. ;)
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-12-2020, 01:43   

Jurek A. napisał/a:
pawelb napisał/a:
Wersja sprzetu nie ma znaczenia
Jednak może mieć znaczenie, technik z UPC zdradził mi, że były rewizje z wadliwym Wi-Fi i poprawiono dopiero w poźniejszych wersjach. Wada sprzętowa, nie programowa.

Bzdury :P
Ale jak chcesz w to wierzyć to ok
Niektórzy technicy potrafią totalne bzdury opowiadać byle zamknąć temat u klienta :twisted:
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 24-12-2020, 15:13   

xprzybylx napisał/a:
Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z Connect Box oraz z Giga Connect Box, który mam aktualnie. Z mojej perspektywy to jak niebo i ziemia, albo nawet niebo i dno. Gdzie za dno uważam Connect Box'a.

Compal'e i ich problemy:
- wymieniałem compala 4 razy w sumie - w każdym były te same problemy, ale w różnym stopniu nasilenia
- zrywanie połączenia (musiałem co jakiś czas restartować modem)
- błędy RS (zarówno Pre oraz Post) - zaraz po restarcie/resecie na nowo wypełniały się te kolumny
- T3 Timeouty po jednym dniu dochodziły do 7000 !
- powyższe problemy trochę się zmniejszyły po dokładnym dokręceniu kabla (ale tylko nieznacznie)
- lagi w grach to był standard (pomimo rzekomych braków strat pakietów)
- w dslreports pomiar wykazywał A,C,A, po ustawieniu QoS na moim routerze (Asus RT86U) wzrosło do A,A,A

Gigabox
- Mam dosłownie od 2 dni
- Pre oraz Post errors - czyste - dosłownie żadnego ani na jednym kanale
- T3 Timeout - po jednym na 3 kanałach - w porównaniu do Compala to ideał
- w dslreports bez ustawiania QoS mam od razu rating A+,A,A+
- praktycznie brak lagów w grach sieciowych, albo są one niewyczuwalne przeze mnie, raz w Apex Legends miałem ping 35ms, co nigdy mi się nie zdażyło w compalu (ale to pewnie przypadek?)

Jak macie jakieś pytanie to zapraszam. Postaram się odpowiedzieć lub zrobić jakieś dodatkowe testy...
Nie trzeba dodatkowych testów, od dawna wiadomo, że Gigabox mimo, że na Puma 7, która ma swoje wady, jest o niebo lepszy od Compala.
_________________
  -Zuzia
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 01-01-2021, 08:41   

Mi się ostatnio bardzo poprawiły pingi. Nie wiem czym to zostało spowodowane, nowym softem czy poprawą samej sieci w UPC.
_________________
  ralf
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-01-2021, 12:33   

ralf napisał/a:
Mi się ostatnio bardzo poprawiły pingi. Nie wiem czym to zostało spowodowane, nowym softem czy poprawą samej sieci w UPC.

Tym że od Swiat jest ouzo mniejsze obciazenie sieci u wszystkich operatorów ;)
 
 
ciukacz 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 04-01-2021, 16:40   

witam,

dziś miałem upgrade z EPC 3212 250Mbps na GCB 1Gbps, używam GCB w trybie bridge a za nim mam EdgeRouter ERL-3.
na infolinii przełączyłem się na IPv4, wyłączyłem WiFree, GCB dostaje konfig: TG3492_fiberpower001_nowifi4all_v4-sip.cfg
na razie mam stary firmware 01.02.048.10.EURO.SIP, na infolinii powiedziali że w nocy powinien się zaktualizować więc sprawdzę jutro.

ostatnie wpisy w logu modemu:

Mon 04/01/2021 15:57:32 5 MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=;CMTS-MAC=;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
Mon 04/01/2021 15:57:32 6 TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=;CMTS-MAC=;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
Mon 04/01/2021 15:57:32 3 Config File Rejected due to Invalid or Unexpected TLV 11;CM-MAC=;CMTS-MAC=;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
Mon 04/01/2021 15:57:42 5 RCS Partial Service;CM-MAC=;CMTS-MAC=;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;
Mon 04/01/2021 15:57:50 6 CM-STATUS message sent. Event Type Code: 5; Chan ID: 25; DSID: N/A; MAC Addr: N/A; OFDM/OFDMA Profile ID: N/A.;CM-MAC=;CMTS-MAC=xx:xx:xx:xx:xx:xx;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.1;

3.0 downstream: dBmV 5.3-6.7, SNR 36.3-38.6. na jednym kanale Pre RS errors 218, reszta same zera.

na speedtestdotnet, dslreportsdotcom wyciąga max 350 down, 40 up (aczkolwiek miło że bufferbloat się poprawił na A/A+ po zmianie modemu).
to będzie kwestia siły sygnału, szumów, czegoś innego? do tv mam moduł CI+ więc przed modemem jest jakiś splitter tv/net.


pozdrawiam
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 04-01-2021, 18:51   

ciukacz napisał/a:
używam GCB w trybie bridge a za nim mam EdgeRouter ERL-3.
Jak nie załączysz "hardware offloading" na tym twoim routerze to do 1Gbps się nawet nie zbliżysz. Najlepiej podłącz PC bezpośrednio do GCB na testy.
 
 
ciukacz 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 04-01-2021, 22:51   

Pagnite napisał/a:
Jak nie załączysz "hardware offloading" na tym twoim routerze to do 1Gbps się nawet nie zbliżysz. Najlepiej podłącz PC bezpośrednio do GCB na testy.

oczywiscie offload jest włączony, inaczej 250mbps też by chyba nie uciągnął
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 05-01-2021, 08:05   

ciukacz napisał/a:

oczywiscie offload jest włączony, inaczej 250mbps też by chyba nie uciągnął
Mimo wszystko możesz spróbować podłączyć się bezpośrednio, bez routera, aby ograniczyć poszukiwania problemu
 
 
ciukacz 
Klikacz

Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 7
Wysłany: 05-01-2021, 16:46   

Pagnite napisał/a:
Mimo wszystko możesz spróbować podłączyć się bezpośrednio, bez routera, aby ograniczyć poszukiwania problemu


dostałem w nocy nowy firmware, sprawdziłem bez swojego routera i jest to samo.
tak, pc dostał publiczny adres na karcie. zamówiłem technika.
 
 
invictus 
light master

Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2021, 16:58   

Od wczoraj mam GigaBoxa, w nocy zaktualizował się do najnowszej wersji 01.02.065.21.EURO.SIP, wszystko działa stabilnie (chyba), natomiast osiągane prędkości są dalekie od oczekiwanych (oferowanych w umowie). Obecnie prędkości to 350-400 (maksymalna jaką udało się zanotować to 540). Dzwonić do działu technicznego? Na logikę, nie po to płacę za 1000 żeby mieć połowę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: