Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC - Giga Connect Box
Autor Wiadomość
kelt 
classic master

Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 293
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-12-2020, 23:32   

U mnie też poszła aktualizacja po resecie prądowym, pierwszy raz widziałem zielone oświetlenie GCB. :P
_________________
  kelt
 
radkor 
light master

Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2020, 17:31   

OK, więc ja też już mam ten nowy soft.
Musiałem zadzwonić na infolinię do Działu Technicznego i przekonać konsultanta, że faktycznie jest nowy soft rozwiązujący problem GUI. Wcześniej próbowano mi wmówić problemy z moim routerem. ;)
W końcu konsultant musiał się z kimś skonsultować (5 minut ciszy w słuchawce) i poinformował, że soft został zlecony do wgrania.
Po kilku minutach od rozmowy, GCB pomigał na zielono (update softu) i mam już wgrany nowy soft.
Jak zwykle UPC trzeba coś udowadniać zanim się dostanie to czego się chce. Mam już w tym kilkanaście lat praktyki jeśli chodzi o UPC. :D

PS. GUI zgłasza mi się pod 192.168.0.1 i 192.168.100.1 :shock:
GCB oczywiście w trybie mostu.

EDIT:
Ze zmian zauważyłem jeszcze podawanie mocy sygnału i SNR z dokładnością do dziesiętnej decybela.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 03-12-2020, 18:42   

radkor napisał/a:
Jak zwykle UPC trzeba coś udowadniać zanim się dostanie to czego się chce. Mam już w tym kilkanaście lat praktyki jeśli chodzi o UPC.


To nie o to chodzi, doradcy na infolinii to zwykli konsultanci. Ktoś kto ma dużo pojęcia nie pracuje za najniższą w czymś takim.
 
 
Jurek A. 
easy master

Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 28
Wysłany: 04-12-2020, 12:07   

Upgrade poszło, kilka dni bez zawieszenia, chyba skutecznie załatali.
 
 
radkor 
light master

Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2020, 22:19   

grzech1991 napisał/a:
To nie o to chodzi, doradcy na infolinii to zwykli konsultanci.

Gość przedstawił się jako pracownik Działu Technicznego, ale to już zdecydowanie nie ten dział co kiedyś...
W każdym bądź razie dla mnie problem z GUI rozwiązany:
 
 
Jurek A. 
easy master

Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 28
Wysłany: 11-12-2020, 14:32   

radkor napisał/a:
W każdym bądź razie dla mnie problem z GUI rozwiązany
U mnie również pomogło, od czasu aktualizacji wszystko wróciło do normy.
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 12-12-2020, 00:16   

Obsługuje.

zylx napisał/a:
pawelb napisał/a:
GCB też obsługuje MU-MIMO
Obsługuje? Ostatnio jak sprawdzałem to tylko na papierze i w materiałach marketingowych Darka. Moje doświadczenia z extenderami WiFi są takie, że powodują więcej problemów niż rozwiązują, a skrętkę można pociągnąć naprawdę bardzo małym nakładem pracy i kosztów (o ile już nie jest pociągnięta).
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 16-12-2020, 13:27   

s.burczymucha, Coś więcej napiszesz? Chętnie zobaczę jakiś test który to potwierdzi. Fajnie jak im się udało to ogarnąć.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2020, 14:00   

zylx napisał/a:
s.burczymucha, Coś więcej napiszesz? Chętnie zobaczę jakiś test który to potwierdzi. Fajnie jak im się udało to ogarnąć.

dla przypomnienia, MU-MIMO oznacza tyle i aż, że jeśli sprzęt klienta typu smartfon obsługuje MU-MIMO to jest w stanie zestawić kilka jednoczesnych, równoległych połączeń do urządzenia obsługującego MU-MIMO oraz, że urządzenie MU-MIMO typu router czy w tym przypadku AP może zestawić równoczesne połączenia do kilku klientów po Wifi
do przetestowania wymaga to w najprostszym przypadku podłączenia kilku urządzeń do AP i puszczenia jakiegoś testu prędkości oczywiście z uwzględnieniem pasma w jakim zestawia się para urządzeń UPC Wifi booster
Obsługa MU-MIMO wynika z architektury urządzenia, tu nie ma żadnej dodatkowej filozofii
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 16-12-2020, 14:40   

pawelb napisał/a:
dla przypomnienia, MU-MIMO oznacza tyle i aż, że jeśli sprzęt klienta typu smartfon obsługuje MU-MIMO to jest w stanie zestawić kilka jednoczesnych, równoległych połączeń do urządzenia obsługującego MU-MIMO

To co opisałeś tutaj nie różni się od SU-MIMO, MU-MIMO wchodzi do gry gdy mamy więcej klientów.
pawelb napisał/a:
oraz, że urządzenie MU-MIMO typu router czy w tym przypadku AP może zestawić równoczesne połączenia do kilku klientów po Wifi

Brakuje tutaj słowa "jednocześnie", ale pogrubiłem co jest tutaj kluczowe i co nie działało w GCB gdy ja to testowałem kilkanaście miesięcy temu. GCB nie był w stanie prowadzić jednoczesnej transmisji do dwóch urządzeń 2x2, jak również przy żadnej innej konfiguracji anten. Transfery w różnych konfiguracjach klientów były typowe dla SU-MIMO. Stąd moje twierdzenie, że w GCB MU-MIMO nie działa. I nie, nie testowałem tego smartfoanmi czy zwyklymi klientami ;)
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-12-2020, 00:30   

@zylx
Żeby MU-MIMO w pełni zadziałało Twoje urządzenia końcowe muszą obsługiwać MU-MIMO czyli 802.11ac Wave2, przypuszczam że tu masz problem i któreś z Twoich urządzeń nie jest zgodne z powyższym :P
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-12-2020, 10:18   

pawelb, Po raz trzeci Ci napiszę, że nie testowałem tego zwykłymi klientami, ale sprzętem do takich testów przeznaczonym...
_________________
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 23-12-2020, 09:59   

Zmieniłem stary modem na wazon, który ma MU-MIMO, z ostatniego pokoju w mieszkaniu (ściany żelbet, więc najgorsza opcja dla wifi) z 30mbps zrobiło się 120mbps.

zylx napisał/a:
s.burczymucha, Coś więcej napiszesz? Chętnie zobaczę jakiś test który to potwierdzi. Fajnie jak im się udało to ogarnąć.
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 23-12-2020, 10:03   

jakiś czas temu dostałem nowy soft

Hardware version : 8
Software version : 01.02.065.21.EURO.SIP

Widzę, że wyżej ktoś wrzucił ten sam soft, ale wersję sprzętu 11. Ja zmieniałem na GCB rok temu i dostałem wersje 8.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2020, 10:08   

s.burczymucha napisał/a:
jakiś czas temu dostałem nowy soft

Hardware version : 8
Software version : 01.02.065.21.EURO.SIP

Widzę, że wyżej ktoś wrzucił ten sam soft, ale wersję sprzętu 11. Ja zmieniałem na GCB rok temu i dostałem wersje 8.


Wersja sprzetu nie ma znaczenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: