Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OrangeFTTH FB6 - kilka pytań, jak to u nich teraz działa
Autor Wiadomość
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 32
Wysłany: 11-11-2023, 04:17   OrangeFTTH FB6 - kilka pytań, jak to u nich teraz działa

Hej, chciałbym się dowiedzić jak na tę chwilę zdziała orange, niebawem będę się migrowął z nieszcześnego playa światłowodowego.
No i moje pytanie, czy biorąc w pomarańczce te usługę 1gb net po FTTH (do całego bloku) dostanę tego FB6, rozumizm że jego się nie da przedstawić w sposób bridge?
Jak działa IP4, ip6, czy to są publiczne adresy? W tym pytaniu chodzi mi o to ,żeby ten router nie robił cyrków gdy używam za pomocą wifi toolsów IoT podpiętych do routera (aktualnie GCB6 od upc gdzie to wszystko jeszcze działa, do momentu aż nie przejde na play i nie wmuszą mi tego kaona...

Jak działa ta intra bo w upc było tak, że mogłem bez problemu ściągać torrenty z funkcją "dostępny", logować się do konsoli moich serwerów, podpinać urządzenia iot podpięte do routera 24/7 przez wifi, które korzystają z zewnętrznych apek aby te dane były wysyłane dalej w świat do apki w chmurze.

Jak oceniacie awaryjność orange internetu? Idzie się dogadać z ich działem technicznym, bo po rozmowach z działem "technicznym playa" opadły mi ręcę".

Czy uważacie, że sam FB6 jest w jakiś sposób tam bezpieczny?

O ONT nie pytam, wiem tyle, wtedy chyba można po prostu swój router bezpośrednio podłączyć bez jakiegokolwiek sprzętu od orange? Dzięki temu mamy więcej opcji?

Pozdrówki!
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2023, 15:55   

Dostaniesz FB6, ale istnieje możliwość obejścia tego i wrzucenie własnego ONT'a i routera. Poza tym jak chcesz wersję do 1Gbit/s to możesz się upierać, że chcesz od nich ONT'a i dają. Przy 2Gbit/s nie dają ONT'a ale jak wcześniej wspomniałem można to obejść (bo sam mam wersję 2Gbit/s z własnym ONTem).

IP4 jest publiczny (IPv6 chyba też ale ja go nie używam) i zmienia się co 12 dni. Wszystko działa jak w UPC, jedyny mankament to ten, że właśnie co 12 dni zmienia się IPv4, więc musisz mieć jakiś dyndns jak chcesz się łączyć z domem. Tak normalnie będziesz dostępny w torrentach.

Ja sam przeszedłem do Orange z UPC/PLAYa, właśnie z tych samych powodów co Ty masz obecnie. Mam dość PLAY'a to żednada.

Dla zrozumienia ONT to nic innego jak FB6 z włączoną opcją BRIDGE (której FB6 nie ma).
  F1le
 
claudis 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2023
Posty: 18
Wysłany: 18-11-2023, 18:44   

F1le napisał/a:
Dla zrozumienia ONT to nic innego jak FB6 z włączoną opcją BRIDGE (której FB6 nie ma).

Nie wiemy czy autorowi zechce się odpowiedzieć to po pierwsze.
ONT to ONT nie jest to żaden router (w sumie z technicznego punktu widzenia mógłby być ale technicznie jest to zwykle słabe urządzenie pod względem wydajności.)
Nie wiemy czy autor byłby w stanie użyć innego ONT takiego jak LEOX sklonować sobie GPON ID i to samemu sobie poustawiać.
W Orange IPv6 jest również publiczne z tym że powinieneś ustawic dwie sesje PPPoE żeby uzyskać publiczny adres IPv6 i IPv4, aczkolwiek nie wiem czy by nie było problemów z wydajnością przy takim zestawieniu sesji.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-11-2023, 16:50   

A przecież FB6 w trybie BRIDGE to też nie spełnia roli routera. Nikt nie mówił, że ONT to router, tylko, że ONT to to samo co FB6 w trybie BRIDGE, którego nie ma, a to różnica, chodzi o pokazanie czym jest ONT, bo wiele osób nie rozumie tego chyba za bardzo.

No z wypowiedzi autora raczej wątpie by umiał poustawiać LEOXa i poklonować ID to prawda.
  F1le
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 39
Wysłany: 12-12-2023, 17:47   

F1le napisał/a:
Dostaniesz FB6, ale istnieje możliwość obejścia tego i wrzucenie własnego ONT'a i routera. Poza tym jak chcesz wersję do 1Gbit/s to możesz się upierać, że chcesz od nich ONT'a i dają. Przy 2Gbit/s nie dają ONT'a ale jak wcześniej wspomniałem można to obejść (bo sam mam wersję 2Gbit/s z własnym ONTem).


Jak wygląda "procedura" w takim przypadku? Zarówno z ONT od Orange jak i swoim.
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 20:56   

warepool napisał/a:
F1le napisał/a:
Dostaniesz FB6, ale istnieje możliwość obejścia tego i wrzucenie własnego ONT'a i routera. Poza tym jak chcesz wersję do 1Gbit/s to możesz się upierać, że chcesz od nich ONT'a i dają. Przy 2Gbit/s nie dają ONT'a ale jak wcześniej wspomniałem można to obejść (bo sam mam wersję 2Gbit/s z własnym ONTem).


Jak wygląda "procedura" w takim przypadku? Zarówno z ONT od Orange jak i swoim.

Myślę że już za późno odpowiadam ale trudno.
Jeśli chodzi ci o te 2Gbit/s to wstawiasz swój ONT Leoxa (musisz go wcześniej kupić i skonfigurować.)
Po stronie orange wygląda to tak że przychodzi technik/monter, robi ci "przyłącze", etc i tyle.
Ty po jego wyjściu robisz to co napisałem wcześniej.
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 07-01-2024, 21:08   

Które oferta Orange obecnie oferuje stały publiczny IP dla firm? Biznes pakiet?
 
 
n3lly 
light master

Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 81
Skąd: KR
Wysłany: 09-01-2024, 17:29   

Biznes pakiet już nie istnieje, zamiast tego jest internet premium z liveboxem business, który posiada tryb bridge lub internet pakiet L z opcją stałego IP.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: