Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta Orange vs. UPC
Autor Wiadomość
grucha 
Klikacz

Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 11
Wysłany: 04-02-2023, 03:51   

ratatam napisał/a:
To co to tam masz i za ile, że im aż tak nie pasi?


Najniższy pakiet - 300Mbit za 54 miesięcznie bezterminowo.
To właśnie ich mocno bolil.

Rozmawiałem z infolinią i coś ściemniają że to wypowiedzenie to nie wypowiedzenie tylko nowa ekscytująca oferta.
Zobaczymy co się stanie jak nie przyjmę żadnej nowej promocji - wyłączą albo nie wyłączą.

Na przynętę marketingową 10Gbit nawet nie patrze bo mam wszystkie porty 1GBit.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 20-06-2023, 07:14   

No i Orange dołącza do grona telekomów, które wykorzystują zapisy klauzuli infalcyjnej. Wcześniej robiła to tylko Vectra. Inni z tego co pamiętam dodają, ale jeszcze nie korzystają (bo boją się reakcji klientów). Nie wiem czy UPC / Play je dodaje.
Klauzula inflacyjna to zapis, który pozwala na zwiększenie ceny usługi przez operatora bez możliwości zerwania umowy przez abonenta z powodu podwyżki (jakby to miało miejsce przy zwykłej zmianie warunków).

https://www.telko.in/oran...czonym-zakresie
Orange uruchamia klauzule inflacyjne. W ograniczonym zakresie
Orange Polska postanowiło sprawdzić w praktyce reakcję klientów na związane z inflacją podwyżki cen usług. Jacek Kunicki, członek zarządu operatora ds. finansów w obszernym wywiadzie dla agencji PAP poinformował, ze w połowie lipca w ramach klauzul inflacyjnych podniesie ceny dostępu do internetu.

Jak poinformował dyrektor finansowy Orange Polska, zaplanowana na połowę lipca podwyżka dotyczyć będzie kilku tysięcy klientów korzystających z umów na czas nieokreślony zawartych po maju 2022 r. Jej wysokość to 4 proc. Klienci umów na czas nieokreślony praktycznie z dnia na dzień (z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia) mogą wypowiedzieć umowę bez ponoszenia kosztów ewentualnych kar.

– Podwyżka będzie od połowy lipca i wyniesie 4 proc. choć GUS ogłosił, że średnioroczna inflacja wyniosła 14,4 proc. Przy naszej wielomilionowej bazie klientów, tegoroczny wpływ uruchomienia klauzul na ARPU będzie nieistotny – powiedział w wywiadzie pan Kunicki. - W tym roku uruchomienie klauzul nie będzie dotyczyło klientów innych naszych usług – dodał.
 
 
gregi1 
light master

Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 86
Wysłany: 07-10-2023, 11:26   

Przyłączę sie tutaj do wątku, bo mam UPC, ale umowa niedługo się kończy i zastanawiam się nad ORANGE ze względu na nowy model.
Zależy mi na silniejszym sygnale teraz mam w UPC - hitrona i pytanie czy warto przejść na funbox 6? Czy będzie mocniejszy sygnał wifi?
Mowa o usługach dla firm. I pytanie czy do firmowego internetu w orange można dobrać pakiet telewizji?
_________________
 
 
IreuN 
classic master

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 190
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18-10-2023, 12:24   

Cześć, ja też się zastanawiam nad przejściem UPC > Orange, są jakieś minusy? Gorszy routingi? Pingi? Jakieś awarie? Jak się ma GCB do FB6? Jest publiczne IP? Jak często się zmienia?
_________________
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 140
Wysłany: 18-10-2023, 14:35   

Publiczne IP masz po wyłączeniu IPv6, inaczej dualstack z możliwością przekierowania niektórych portów po IPv4. Większość ruchu z sieci Orange idzie przez zachód i Arelion, ale do codziennego korzystania jest to jak najbardziej w porządku. FB6 to świetny modem, ale nie zmienisz w nim DNS ani nie przestawisz w tryb bridge.

IPv4 zmienia się przynajmniej kilka razy w miesiącu, ale rzadziej niż raz w tygodniu. Awaryjność jest właściwie żadna.
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 20-10-2023, 20:35   

Aloof napisał/a:

[..]

IPv4 zmienia się przynajmniej kilka razy w miesiącu, ale rzadziej niż raz w tygodniu. [...]


IP zmienia się z każdą sesją PPPoE a ta jest sztucznie zrywana co 10 dni.
 
 
avathar 
Klikacz

Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 24-11-2023, 22:54   

seal napisał/a:
IP zmienia się z każdą sesją PPPoE a ta jest sztucznie zrywana co 10 dni.


Czytam ten wątek z myśla o Nju światłowód. W jakich godzinach następuje to sztuczne zerwanie ?(czy są to stałe godziny?)
  avathar
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 11-12-2023, 09:19   

....
_________________
 
 
yaro666 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2024
Posty: 14
Wysłany: 07-02-2024, 13:07   

jak ze stabilnością? nie gubi pakietów, jak Compal UPC?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: