Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta Orange vs. UPC
Autor Wiadomość
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 18-11-2018, 09:14   Oferta Orange vs. UPC

Pozwolę sobie skopiować swój post z innego tematu:

2 lata temu stałem przed takim wyborem, wybrałem UPC. W tym roku decyzja była również taka sama, z dwóch powodów. Internet 500 mi wystarcza i działa bdb. Jednak większym atutem jest TV, gdzie nie ma dziwnego dzielenia jej na niezrozumiałe pakiety łączące HBO, C+, 11 Sports, pakiet Polsat (nie ten premium z Ligą Mistrzów, tylko zwykły). W Orange miesięczna opłata wyszła mi ponad 220 zł za to samo co mam w UPC za niecałe 160. Światłowód w mieszkaniu to tyko chwyt marketingowy.

Zdecydowanie nie ma różnicy czy światłowód będzie w domu, czy będzie to kabel miedziany. Podczas remontu położyłem sobie przewody w peszlu przewód kat. 6. Myślę, że na 10 lat mam spokój, po tym czasie sprytnie podmienię przewody na nowe.

Zaletą światłowodu jest jedynie to, że jest "cienki".

Co do oferty, w UPC dostałem:

TV Max + Eleven Sports + C+ Prestige + Polsat Sport Premium
Internet 500 Mb/s
Telefon za 1 zł

Całość za 160 zł.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2018, 11:02   

No nie zgodzę się do końca z powyższą opinią, światłowód to generalnie lepszy nośnik, ma wiele zalet jak choćby fakt iż infrastruktura światłowodowa jest zdecydowanie mniej podatna na zakłócenia jakie występują w sieci HFC czyli zakłócenia typu ingress, oczywiście nie oznacza to że nie można zakłócić światłowodu bo jak najbardziej można ale nie jest to takie powszechne, no i że względu na właściwości fizyczne występują po prostu mniejsze opóźnienia,
My najczęściej porównujemy UPC do Orange które nie potrafi wykorzystać przewagi technologicznej światłowodu bo ma beznadziejna politykę routingu/peeringu ale już np. taka Netia robi to lepiej
Osobiście uważam że kablówki w chwili obecnej mają przewagę ponieważ są bardziej elastyczne jeśli chodzi o wspomniany routing ale UPC ma czasem ciagoty podobne do Orange w kwestii peeringu i to jest dla UPC dużym zagrożeniem, łatwo zepsuć coś co jest obecnie przewagą :(
O ofercie telewizyjnej już nie wspomnę bo tu kablówki zawsze miały przewagę, większe doświadczenie na rynku
Ciekawe jak rynek będzie wyglądał jak T-Mobile zacznie wykorzystywać światłowody Orange
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2018, 15:10   

Netia? Natia to dno jeśli chodzi o jakość TV.
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2018, 15:36   

Przewaga Orange nad UPC to m.in dekoder ICU 100 UHD
Oferta 4K i moim subiektywnym odczuciu jednak obraz tv po ich światłowodzie jest bardziej " czysty". UPC jeśli chodzi o obraz wygrywa tylko w przypadku braku pikselizacji w ciemnych obszarach ekranu.To niewątpliwie jest na plus.
Ustawienia i kalibracja identyczna w Orange i IPTV.
Na plus UPC lepszy zasięg Internetu po wifi i mniejszą pakietyzacji.
Nie do wybaczenia brak do tej pory dekodera 4K, dziurawa oferta tewizyjna.AMC, H2, VH1 classic trudno zrozumieć takie braki w ofercie.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2018, 15:55   

Cytat:
obraz tv po ich światłowodzie jest bardziej " czysty".

to jest niepojęte
nośnik sygnału nie ma żadnego wpływu na jego jakość
sygnał albo jest przesyłany albo nie
nic po drodze nie moze jego zanieczyscic ani wzbogacić
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 15:57   

pawelb, Światłowód to lepszy nośnik i w UPC chyba o tym wiedzą. Nie ma już chyba wątpliwości, że sieci PON są znacznie wydajniejsze i tańsze w eksploatacji choćby przez brak elementów aktywnych które muszą znajdywać się w terenie w przypadku HFC. Jednocześnie wybór technologii budowy sieci w żaden sposób nie narzuca nam technologi w jakiej będziemy świadczyć usługi dla użytkownika końcowego. Wybierając sieć PON możemy świadczyć usługi Internetowe zarówno w oparciu o G/Xpon jak i Docsis, a usługi telewizyjne zarówno jaki IPTV jak i catv.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2018, 16:18   

GDA napisał/a:
Cytat:
obraz tv po ich światłowodzie jest bardziej " czysty".

to jest niepojęte
nośnik sygnału nie ma żadnego wpływu na jego jakość
sygnał albo jest przesyłany albo nie
nic po drodze nie moze jego zanieczyscic ani wzbogacić


bo co poniektórym wydaje się że coś wiedzą :P
myli im się sygnał cyfrowy z analogowym :lol: :lol:
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 16:26   

GDA, pełna zgoda, tylko dodaj, ze tak jest w przypadku sygnału cyfrowego, aby uniknąć nieporozumień, bo zaraz będzie gównoburza. Taki sam cyfrowy sygnał źródłowy, przesłany po światłowodzie, koncentryku, skrętce czy nawet WiFi będzie miał dokładnie taką samą jakość. Inna sprawa, ze korzystając z światłowodu mamy dostępną znacznie większą przepustowość i w teorii znacznie prościej jest osiągnąć wyższy bitrate dla kanałów. W praktyce, zwłaszcza w Orange, tak się nie dzieje.
Blacha,
problem w tym, że Orange ma również braki w ofercie, i to większe. Brakuje np. pakietu z PSP. Co do cen C+ są one identyczne jak w UPC. Posiadam usługi UPC w kilku lokalach, w innych korzystam z oferty lokalnych operatorów lub NC+. Z Orange w żadnym, bo po prostu w żadnym przypadku Orange nie wychodziło kosztowo lub jakościowo lepiej.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2018, 16:27   

zylx napisał/a:
pawelb, Światłowód to lepszy nośnik i w UPC chyba o tym wiedzą. Nie ma już chyba wątpliwości, że sieci PON są znacznie wydajniejsze i tańsze w eksploatacji choćby przez brak elementów aktywnych które muszą znajdywać się w terenie w przypadku HFC. Jednocześnie wybór technologii budowy sieci w żaden sposób nie narzuca nam technologi w jakiej będziemy świadczyć usługi dla użytkownika końcowego. Wybierając sieć PON możemy świadczyć usługi Internetowe zarówno w oparciu o G/Xpon jak i Docsis, a usługi telewizyjne zarówno jaki IPTV jak i catv.


kablówki już od dawna stosują technologię światłowodową, FTTB
tylko firma kto nie umie liczyć pieniędzy zmieniałaby technologię w lokalu z Docsis na PON
Docsis cały czas się rozwija i póki się będzie rozwijać nie ma sensu zmiana technologii, oczywiście na budynkach w których nie ma infrastruktury można myśleć o uruchamianiu PON ale tam gdzie w lokalu jest już HFC na pewno nie, co najwyżej można zmienić urządzenie abonenckie na innego typu (problem z Puma 6)
o jakości usług nie świadczy tylko medium transmisyjne :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 16:33   

pawelb, Zgoda. Chodziło mi tylko, że nie ma sensu budować w nowych lokalizacjach sieci HFC, tylko lepszym rozwiązaniem jest budowa PON i świadczenie za ich pomocą usługi przez DOCSIS. Jedyny problem, że w tym przypadku mamy większe opóźnienia. Lpeiszym rozwiązaniem byłby gpon z rf overlay dla catv.
_________________
Ostatnio zmieniony przez zylx 18-11-2018, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2018, 16:34   

pawelb napisał/a:
GDA napisał/a:
Cytat:
obraz tv po ich światłowodzie jest bardziej " czysty".

to jest niepojęte
nośnik sygnału nie ma żadnego wpływu na jego jakość
sygnał albo jest przesyłany albo nie
nic po drodze nie moze jego zanieczyscic ani wzbogacić


bo co poniektórym wydaje się że coś wiedzą :P
myli im się sygnał cyfrowy z analogowym :lol: :lol:


To ogólna opinia.Może chodzi o lepszy dekoder ICU, który lepiej odkodowuje sygnał.
Przypadek?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 16:38   

Blacha, Nie da się lepiej czy gorzej odkodować sygnału. Co najwyżej w danym dekoderze może być lepszy procesor obrazu, który odkodowane dane renderuje i wysyła na ekran. Ale tutaj i tak najlepsze efekty da ModułCI+ i dobry telewizor z, który będzie miał lepszy procesor obrazu niż jakikolwiek dekoder.
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2018, 19:59   

Akurat teraz podałeś świetny argument przemawiające na korzyść UPC.OK.
Moduł CI+.
To jednak generuje dodatkowe koszty.Jak komuś zależy na nagrywaniu i brak dostępu do usług VOD.
Dlaczego UPC nie planowała i raczej nie zamierza w ten sposób udostępniać treści UHD? Brak dobrej woli operatora.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2018, 20:49   

UPC nie ma na razie 4K bo jest mało programów. Na pewno w następnym roku coś się ruszyło w tym temacie, pewnie też więcej kanałów ruszy w 4K. Nie wiem czy wiesz, ale do 4K nie trzeba tylko dekodera, trzeba też mieć telewizor oraz przygotować infrastrukturę swoją, by była gotować przesłać więcej, bo jak wiesz, 4K zjada więcej pasma.

Nie rozumiem tego rzucenia się na 4K jak mało jest treści w tej rozdzielczości w telewizji, a filmy i inne rzeczy można sobie oglądać przez inny odbiornik niż ten od operatora...
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 21:19   

brtk, sport w 4k to całkiem fajna sprawa. przedewszystkim brak interlacingu i pełne 50 fps

[ Dodano: 18-11-2018, 23:35 ]
Blacha, A kto Ci powiedział, że UPC nie planuje udostępnić 4k dla posiadaczy modułów? O jakich dodatkowych kosztach mówisz? Moduł CI+ to naprawdę duża zaleta i z nagrywaniem nie ma żadnego problemu. Ja nagrywam w ten sposób i przynajmniej mam pełną władzę na swoimi nagraniami, mogę je sobie przenieść na inne urządzenie, streamować w sieci lokalnej czy cokolwiek :) Z IPTV coś takiego jest znacznie trudniejsze.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: