Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisco EPC3208, EPCXXXX - rejestracja w UPC
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 14:44   

Lelumpolelum napisał/a:
zuzia, jak bys byla z wawy a nie z miasta scyzorykow to bym ci uzyczyl 3208 na czas nieokreslony z opcja szybkiego zwrotu :)
Cisco potrzebny mi tylko do końca umowy z UPC, a to jeszcze prawie półtora roku... A może dogadamy się? Mogę dać pod zastaw Ubee :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-03-2019, 18:52   

Kebap12 napisał/a:
Nie jestem w stanie zrozumieć czemu UPC nie oferuje chociaż jednego jakiegoś prostego modemu, lub możliwości podpięcia swojego własnego sprzętu, tylko zmusza wszystkich do tego shitu,

Odpowiedz jest prosta - koszty$.
Ludzi świadomych jest ułamek procenta - reszta chce modemoroutery bo im najzupełniej to wystarcza.
Co do własnych modemów - jest to u Niemców, ale wyniki analiz pokazują, że nie cieszy się to powodzeniem a znaczne koszty na to ponieśli (obecnie jeszcze to funkcjonuje).
Kebap12 napisał/a:
Właśnie to przeczytałem i normalnie śmiech na sali, ludzie nie chcą tego ich shitu i wolą używać starego sprzętu, to zablokujemy ich i zmusimy żeby już nikt więcej nie miał takiej możliwości...

Poczekaj, kiedy 1Gb na dobre zacznie gościć w UPC - zaczną wylatywać te wszystkie starocie i nie, że zaczną je blokować, tylko zaczną je wymieniać na nowy sprzęt jakim jest GCB.
Stary sprzęt zamula przepustowość sieci, a na to przy 1 Gb sobie nie mogą pozwolić.
_________________
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 20-03-2019, 17:06   

nastepnym razem cytuj dokladnie i nie interpretuj tego czego nie napisalem bo fakt "lekka zalatuje zenada" - dokladny cytat nie interpretacja. poczekam jak zuzia napisze o zalatwieniu sprawy przez ciebie. pisanie oczywistych oczywistosci, o niestety juz leciwych modemach cisco, o ktorych byla wielokrotnie mowa na tym forum mija sie z celem. ale kto co lubi. oczywiscie w tej kwestii zgadzam sie z toba.
sorry za off top
_________________
 
  Lelumpolelum
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 22-03-2019, 15:13   

Cytat:
Odpowiedz jest prosta - koszty$.

w multimedia bez problemu mozna sobie zawolac jakis podstawowy modem cisco, szczerze watpie czy zakup takiego sprzetu z podstawowa funkcjnonalnoscia oraz support, jest drozszy niz te giga chad boxy

a juz szczegolnie watpie ze uzywanie swojego wlasnego modemu to dla upc tez jakies wieksze koszty skoro oni jedynie musza zarejestrowac urzadzenie w swojej sieci
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2019, 15:30   

Drugi największy konkurent, Vectra bez łaski daje do niższych prędkości Cisco EPC3928S lub EPC3928AD, a do wyższych opcji Technicolor CGA2121 (modemy pozbawione "intelowskich" przypadłości). Pytałam bezpośrednio u źródła. Nie trzeba o nic walczyć, kupować, szukać na własną rękę na rynku wtórnym.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2019, 15:40   

To ja Wam powiem tak. Vectra i MM kupują modemy tylko dla swojego rynku, a UPC (a właściwie LG) kupuje modemy dla wielu krajów i dlatego jest jak jest
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2019, 15:46   

MrPepka, a jaki (skrajny) jest skutek wciskania pumy klientom w USA ?
- pozwy do sądów.
Niewykluczone, że reszta świata zdana jest na bujanie się z operatorami. :/
Ostatnio zmieniony przez hsurim 22-03-2019, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2019, 15:48   

A jakie jest prawo w USA, a jakie w Polsce? Czy tu w Polsce mogę pozwać operatora bo ten kupuje tańsze i badziewne modemy? Nie. W USA da się tak zrobić i coś ugrać, ale tu w Polsce co najwyżej stracę na tym mnóstwo kasy i czasu i nic więcej nie zyskam
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2019, 15:50   

To jaki wniosek (przynajmniej mi) się nasuwa ?
Jak coś źle działa a operator nie przejmuje się tym praktycznie, to zmiana operatora.
Gdyby mi bezwzględnie wciskali Pumę, to bym zmienił na Vectrę - podczas rozmów powiedziałem im, że odpowiedź chcę znać na ponad miesiąc przed końcem mojej umowy, abym miał czas na 30dniowe wypowiedzenie umowy.
Może i to poskutkowało, bo nagle system "przestał wyrzucać" EPC z przedłużenia umowy. :D
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 22-03-2019, 16:21   

Można długo debatować dlaczego UPC nie ma w aktualnej ofercie ani jednego modemu godnego uwagi, ale po co, klient któremu zależy weźmie tam, gdzie dają porządny sprzęt. Sama tak zrobię zaraz jak skończy mi się umowa, rozważam przyśpieszanie poprzez ewentualną cesję, cenowo mam raczej dobrą ofertę więc chętny pewnie się znajdzie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-03-2019, 18:40   

Kebap12 napisał/a:
watpie ze uzywanie swojego wlasnego modemu to dla upc tez jakies wieksze koszty skoro oni jedynie musza zarejestrowac urzadzenie w swojej sieci

Zainteresuj się na jakiej zasadzie działa modem kablowy, jak działa CMTS a może (?) zrozumiesz, że to nie jest takie proste, łatwe i tanie :twisted:
Już tu gdzieś pisałem - Niemcy mają takie rozwiązanie, ale jest tak mało popularne, że już myślą czy się z tego nie wycofać.
Sprawa następna - od kogo w POLSCE lub u kogo w POLSCE kupisz nowy modem, skoro go nikt detaliście nie oferuje.
Sprawa następna - ceny takich urządzeń.
Popatrz na Amazonie, Ebayu - niżej 100 dolarów nie kupisz nic sensownego. A teraz te 100 dolców przelicz na złotówki - jaki % ludzi nawet z tej grupy 1% byłby skłonny wywalić 500-600 zł tylko za zwykły modem kablowy, a gdzie do tego jeszcze własny router gdybyś neta chciał mieć po wifi czy na innych sprzętach.
_________________
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 23-03-2019, 09:33   

Kocurek1970
"A teraz te 100 dolców przelicz na złotówki" - przeliczam i za cholere nie wychodzi mi 500-600zl. chyba ze zyje w jakiejs innej rzeczywistosci i kurs 3,79 jest tylko dla mnie. 500-600zl to 128-158$. "a gdzie do tego jeszcze własny router" - wlasny router juz od dawna ci uzytkownicy maja swoj. Ale nie o to chodzi.

Wyraznie zaznaczam -w teorii UPC powinno dac liste rekomendowanych urzadzen, serwis do nich platny i sprawa dosc szybko by sie rozwiazala. A to ile dany abonent chcialby wydac to juz jego kalkulacja. UPC byloby do przodu za hipotetyczny serwis i infolinie (te urzadzenia raczej sie nie psuja), uzytkownik tez bylby zadowolony bo mialby teoretyczny wybor. I zeby szybko uciac dyskusje o swerze ekonomicznej i oplacalnosci - UPC zarabia na usludze a nie na sprzecie, sprzet dla nich to koszt i jak widac w tym przypadku (znikomym), koszt ten ponosilby abonent. Czy chcialby go poniesc to juz zupelnie inna sprawa.

i od razu zaznaczam, ze nie zaczynam ani nie odnosze sie do dyskusji na temat, ze konkurencja daje to i to a upc nie.
_________________
 
  Lelumpolelum
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 23-03-2019, 10:48   

Lelumpolelum, pełna racja- wszyscy byli by zadowoleni. Chcesz mieć wybór dopłacić.
_________________
  ogromny
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-03-2019, 11:30   

Lelumpolelum napisał/a:
I zeby szybko uciac dyskusje o swerze ekonomicznej i oplacalnosci - UPC zarabia na usludze a nie na sprzecie, sprzet dla nich to koszt i jak widac w tym przypadku (znikomym), koszt ten ponosilby abonent. Czy chcialby go poniesc to juz zupelnie inna sprawa.

Nie do końca koszt ponosi abonent - na początku firma a dowcip polega na tym, że jak początkowo oszacować koszty wsparcia produktowego, softu, poprawek bezpieczeństwa, ludzi itd nie znając ile tych modemów ludzie kupią i do sieci podłączą.
Lelumpolelum napisał/a:
UPC byloby do przodu za hipotetyczny serwis i infolinie (te urzadzenia raczej sie nie psuja), uzytkownik tez bylby zadowolony bo mialby teoretyczny wybor.

Zatem pomysł, ile byś musiał zapłacić za soft do takiego modemu, który nie byłby pisany dla MILIONÓW modemów a raptem dla kilku tys sztuk zlokalizowanych w danym kraju.
Jeszcze trzeba do tego stworzyć provisioning - dodatkowe koszty.
Lelumpolelum napisał/a:
"A teraz te 100 dolców przelicz na złotówki" - przeliczam i za cholere nie wychodzi mi 500-600zl. chyba ze zyje w jakiejs innej rzeczywistosci i kurs 3,79 jest tylko dla mnie. 500-600zl to 128-158$.

W Europie nikt tego sprzętu nie produkuje, dolicz jeszcze cło, podatki w danym kraju i z tych 100$ zrobi się 150$ a gdzie tu jeszcze marża hurtowni czy sklepów (bo sprzęt kupujesz sam) i masz cenę 200$ dla detalisty.
ogromny napisał/a:
pełna racja- wszyscy byli by zadowoleni

Tu idzie nie o kasę do zarobienia a o kasę, jaką LG musiałoby na to wydać (pozwolili by na to w Polsce, musieli by pozwolić gdzie indziej).
Popatrzcie sobie na notowania giełd amerykańskich - i odpowiedzcie sobie na pytanie jaki w USA jest najbardziej atrakcyjny czas inwestycyjny na inwestycje kasy i kiedy to się zwraca.
Nikt w LG z siedzibą w USA nie wyda na to choćby centa czekając latami aż może to się zwróci a nie daj Boże nie zwróci (skoro Niemcy myślą by temat porzucić, to nawet w tak bogatych Niemczech ludzie nie chcą za to dodatkowo płacić).
Macie prosty przykład dlaczego nowy GCB jest nadal na Intelu, choć w wielu wątkach pisaliśmy (w tym i ja), że to zła droga.
Im szybciej zrozumiecie, że grupą kilku tys doświadczonych userów nikt się w tym LG made in USA nie interesuje, nie przejmuje, tym mniej odczuwalny będzie dla Was bolesny kopniak takiego corpo.
ogromny napisał/a:
Chcesz mieć wybór dopłacić.

Temat był już nawet przeze mnie na forum UPC poruszany - nie są tym zupełnie zainteresowani.
_________________
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 23-03-2019, 12:26   

Kocurek1970
jak juz kiedys pisalem i pisze to po raz ostatni. jesli podpierasz sie ekonomia wyssana z palca, bo nie sadze, zebys mial wglad w finanse firmy to rob to w miare rzetelnie - ile upc traci na serwisowaniu jedynie slusznego sprzetu, pisaniu nowych softow z poprawkami, testowaniem, wdrazaniem, na znikomym ale jednak czarnym PRze itd. (temat ten walkowaliscie z zylxem juz do upadlego).
z doswiadczenia wiem, ze napisanie raz dobrze dzialajacego oprogramowania (np cisco3825 ostatni updajt 2013) jest duzo tansze niz wdrazanie potem ilus tam poprawek do i tak niedzialajacego poprawnie hardwaru (czytaj modemy oparte na puma5,6,7).
i tak wiem -jak to pisalem wczesniej, a nie lubie sie powtarzac, oczywiscie ich polityka sie im oplaca. (czytaj UPC)

"W Europie nikt tego sprzętu nie produkuje, dolicz jeszcze cło, podatki w danym kraju i z tych 100$ zrobi się 150$ a gdzie tu jeszcze marża hurtowni czy sklepów (bo sprzęt kupujesz sam) i masz cenę 200$ dla detalisty."- hahahaah rozsmieszyles mnie (dzieki) -prosze nie zmieniaj kota ogonem. dolicz sobie ile chcesz (nawet za wylozenie ich masa perlowa, diamentami i 24 karatowym zlotem) dales w poscie wczesniejszym kwote rzedu 100$ z amazona i ebaya -twoje slowa, wiec trzymaj sie przynajmniej tego co sam piszesz. a czy dany modem kosztowalby 50-100-500$ na to nie masz wplywu. zaznaczylem wyzej -rekomendowany sprzet.

nie jestem zylxem (pozdrawiam) i nie zamierzam tracic czas na dyskusje w tym temacie z toba ani z nikim innym. troche rzetelnosci, ja rozumiem twoje argumenty ale nie rozpatruj kwestii tylko z jednej strony.
ponownie sorry za off top i bez odbioru :) .
milego weekendu i na dwor zazywac witamine D.
peace
_________________
 
  Lelumpolelum
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: