Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisco EPC3208, EPCXXXX - rejestracja w UPC
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2020, 16:16   

Kronin napisał/a:
Na portalu ogłoszeniowym znalazłem Ubee który ostatnio był zalogowany do sieci 10-11.2019 (informacja po rozmowie z właścicielem), więc będzie działać na 100%, mój Ubee jak już pisałem wcześniej w tym temacie, ostatni raz był zalogowany 04.2019 i bez problemu się zalogował.
Pisz na 99%, bo jeszcze ktoś kupi i w razie czego będzie miał do Ciebie pretensje :)

Właściwie nie wiadomo jakimi prawami rządzi się system UPC.
 
 
romek.romek 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 82
Wysłany: 27-01-2020, 17:34   

Syn kupił Ubee za symboliczną kwotę, komuś kończyła się umowa więc odstąpił. Aktywowałem i od dawna działa zamiast Compala. Przepraszam bardzo, ale dawać 50 zł, czy jak niektórzy proponują nawet 100 zł wydaje się grubą przesadą. Nie chodzi o oferty, ale dopłacanie do braku profesjonalizmu operatora.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-2020, 17:40   

^^ Niektórzy nie mają innego sensownego wyboru niż UPC i radzą sobie jak mogą...
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-01-2020, 17:56   

TęczowyMiś napisał/a:
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym, który jest podwykonawcą podwykonawcy podwykonawcy podwykonawcy UPC o zbieraniu modemów Cisco. Mówi, że aby mu zrekompensować obciążenie za zgubiony sprzęt i papieroski z piwem za fatygę, musiałby wziąć 100 złotych. Trochę sporo szczerze mówiąc, ale przynajmniej wiadomo, że modem świeży i da się aktywować. Jakby ktoś z Was chciał się w to bawić to piszcie na PW. Oczywiście czas oczekiwania nieznany, jak się trafi to będzie.
Twoj pomysl na biznesik? Bo nie zgadza sie kwota "obciazenia" za "zgubiony modem". W sumie mozna skupowac >zlom< za przyslowiowy czteropak piwa jesli rejestracja przejdzie odsprzedawac z zyskiem. A jesli jednak to spolka, napisz ile bierzesz z tej stowy za "posrednictwo", hehe. Moze ktos z jupisi zrobi zakup kontrolny, zeby ustalic z puli ktorego wspolpracownika jest ten wyciek. Za obrot wlasnymi modemami nic wam nie grozi, ale powiazanym z jupisi moga poleciec po kieszeni. Nie wiem, czy wiecie, ale ci ludzie sa obciazani naprawde solidnymi karami nawet za pierdoly typu niedokrecony wtyk.

[ Dodano: 27-01-2020, 18:25 ]
ogromny napisał/a:
Gadajcie dalej zaraz będą wycinać dalej. Powodzenia
Nic takiego nie bedzie mialo miejsca. Poniewaz nie chce im sie ustalac delikwentow i ciac recznie, a samodzielna instalacja i zwiazane z tym luki to poklosie starozytnego systemu, ktorego nie zmienia zbyt szybko z roznych wzgledow.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2020, 18:58   

TęczowyMiś napisał/a:
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym, który jest podwykonawcą podwykonawcy podwykonawcy podwykonawcy UPC o zbieraniu modemów Cisco. Mówi, że aby mu zrekompensować obciążenie za zgubiony sprzęt i papieroski z piwem za fatygę, musiałby wziąć 100 złotych. Trochę sporo szczerze mówiąc, ale przynajmniej wiadomo, że modem świeży i da się aktywować.
Co tak skromnie? Psujesz rynek.
Oddam swojego Ubee, jest aktywny, chcę niewiele, bagatela 200 zł :D

[ Dodano: 27-01-2020, 19:01 ]
taggan napisał/a:
^^ Niektórzy nie mają innego sensownego wyboru niż UPC i radzą sobie jak mogą...
Dla desperatów cena 300 zł :)

A na poważnie, moim zdaniem 20-30 zł jest sensowną kwotą za Ubee. Cisco może być troszkę drożej.
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 27-01-2020, 19:49   

antyjupisi Tak. To mój pomysł na biznes. Jest potrzeba to ktoś zapewnia podaż. Może biznes to dużo powiedziane, bo jak znasz stawki to wiesz ile zostanie z tego. 100 złotych - poczta - obciążenie firmy podwykonawczej. Co zostanie podziel przez dwa. Dużo? Raczej nie. Przy tych ilościach cisco co zostało w obiegu to zakładając, że każdą jedną sztukę bym puścił to miesięcznie 50 złotych nie zostanie.
 
 
tmp 
light master


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 55
Wysłany: 27-01-2020, 20:14   

Uff... Rejestracja bez problemu, modem od znajomych, niedawno zrezygnowali z UPC więc chętnie przytuliłem po nich Cisco EPC3208. Speedtest.pl i FTP ATMAN dają takie same wyniki mniej więcej 400Mb/s.

620724012.jpg
Plik ściągnięto 4114 raz(y) 23,66 KB

 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 27-01-2020, 20:20   

Przy8 nośnych to więcej nie będzie
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-2020, 20:38   

Ciekawe czy w przypadku łącza 500mb/s szybciej się kapną, że jest podpięty stary modem, jeżeli tak - to co zrobią.
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 27-01-2020, 21:15   

Jak zadzwonią się umówić na wymianę to powiesz, że bardzo chętnie, ale jesteś na wakacjach i wracasz za rok :D
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27-01-2020, 21:25   

Wymiana nie przejdzie przez system, bo do 500-tki juz mu dali Compala wiec co najwyzej zaproponuja, ale nie zrealizuja, hehe.

[ Dodano: 27-01-2020, 21:26 ]
W ogole moga zauwazyc podobne roszady dopiero jak bedzie dzwonil z pytaniem o oferte albo z pretensjami, ze mu predkosc spada. Spadki nieuniknione, bo nie da sie na 8 kanalach utrzymac 400-tki caly czas. Najlepiej do starych modemow brac 300-tke, bedzie stabilniej dzialac.
 
 
tmp 
light master


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 55
Wysłany: 27-01-2020, 22:28   

Gdybym wiedział, że wpadnie mi Cisco nie brałbym 500Mb/s. Na Cisco szybkość czasami spada poniżej 400Mb/s. Strata około 100Mb/s boli, ale VPN i streaming działają stabilnie, nie to co na Compalu więc jakoś przeboleję. W tym momencie idzie pełną parą, więcej chyba na tym staruszku nie wyciągnę.

630777016.jpg
Plik ściągnięto 4019 raz(y) 23,8 KB

 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 28-01-2020, 20:02   

Generalnie stare modemy zamulaja siec, ale setki tys. Horizonow jakos im nie przeszkadza, uparli sie na porzadne Cisco.
 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 28-01-2020, 20:19   

O właśnie też tego nie mogę zrozumieć. Chyba jedyny racjonalny powód przeciw cisco to brak wsparcia (zrozumiałe i akceptowalne dla większości) oraz te tylko 8 nośnych. Niemniej horizon ma od zawsze 8 nośnych, nie licząc pierwszego wypustu horizonów z dyskiem (4 nośne). Jakoś dla UPC już to nie jest problem...
Dziękuję wyżej za poruszenie tematu. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego UPC ma takie stanowisko?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 29-01-2020, 14:39   

Ponoć jest już ponad 700 tysięcy Horizonów, przynajmniej tak chwalą się w sprawozdaniach kwartalnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: