Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisco EPC3208, EPCXXXX - rejestracja w UPC
Autor Wiadomość
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 29-01-2020, 17:03   

TęczowyMiś napisał/a:
O właśnie też tego nie mogę zrozumieć. Chyba jedyny racjonalny powód przeciw cisco to brak wsparcia (zrozumiałe i akceptowalne dla większości) oraz te tylko 8 nośnych. Niemniej horizon ma od zawsze 8 nośnych, nie licząc pierwszego wypustu horizonów z dyskiem (4 nośne). Jakoś dla UPC już to nie jest problem...
Dziękuję wyżej za poruszenie tematu. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego UPC ma takie stanowisko?


Powód jest jeden raczej: Cisco nie jest aż tak popularne. Tylko nie liczni rozumieją jak Cisco jest dobre, a większość woli pewnie modemo-router. Może też być kolejna kwestia: support ze strony producenta, mój Cisco nie miał aktualizacji od 2013. Niskie zainteresowanie, dlatego uznali, że nie ma sensu utrzymywać supportu. Thus, taniej wywalić go z sieci.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 29-01-2020, 17:21   

Chyba jednak Cisco jest dość popularne, bo akcja wycinania z bazy nieaktywnych egzemplarzy wynikała z powodu masowej samodzielnej rejestracji co oficjalnie wyznał sam moderator Społeczności.

[ Dodano: 29-01-2020, 17:24 ]
Mimo, że stare modemy nie mają już wsparcia nadal niektórzy klienci (również biznesowi) z nich korzystają, mam na myśli tych którzy te modemy dostali od UPC. U konkurencji dostępne są choćby Cisco EPC 3928 w kilku wersjach, również AD z dwuzakresowym WiFi i równoczesną pracą obydwu pasm. Byłam użytkowniczką EPC 3928S i oceniam ten modem jako stabilny, nie sprawiał żadnych kłopotów.
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 29-01-2020, 22:30   

Zuzia napisał/a:
Chyba jednak Cisco jest dość popularne, bo akcja wycinania z bazy nieaktywnych egzemplarzy wynikała z powodu masowej samodzielnej rejestracji co oficjalnie wyznał sam moderator Społeczności.


Ciekawe.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 29-01-2020, 23:03   

Gdyby to było zjawisko niszowe pewnie nikt nie zawracałby sobie głowy wycinaniem tych urządzeń z bazy. Jeszcze mi przychodzą do głowy powody natury sprzedażowej. Osoby, które chcą mieć stary modem raczej nie będą chciały internetu szybszego niż 300 Mb/s, bo to już wiąże się z wymianą urządzenia. W pewnym sensie blokada na upgrade pakietu z czego dział sprzedaży niekoniecznie był zadowolony.
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-01-2020, 14:52   

TęczowyMiś napisał/a:
O właśnie też tego nie mogę zrozumieć. Chyba jedyny racjonalny powód przeciw cisco to brak wsparcia (zrozumiałe i akceptowalne dla większości) oraz te tylko 8 nośnych. Niemniej horizon ma od zawsze 8 nośnych, nie licząc pierwszego wypustu horizonów z dyskiem (4 nośne). Jakoś dla UPC już to nie jest problem...
Dziękuję wyżej za poruszenie tematu. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego UPC ma takie stanowisko?
Powod prozaiczny, redukcja kosztow, unifikacja, urzadzenia all-in-one znacznie je obnizaja. Ale Horizon jest przezytkiem i powinien byc od dawna systematycznie zastepowany nowszym odpowiednikiem. Robia odwrotnie, intensywnie czyszcza magazyny wpychajac starocia bondujacego tylko 8 kanalow gdzie sie da. Kilka lat temu byly mniejsze predkosci internetu niz obecnie, podejrzewam, ze teraz maja problemy ze zestrojeniem sieci pod gigabit z tymi setkami tys. Horizonow.

[ Dodano: 30-01-2020, 14:56 ]
Wycofanie Cisco jest decyzja marketingowa. Wsparcia nie ma od wielu lat, bo nikt go nie wykupil, poniewaz polityka firmy szla w inna strone. Co nie przeszkadza Cisco dzialac nadal. Tyle, ze od dawna nie wydaja do nowych umow, czy przez serwis (od reguly sa wyjatki, ale nieliczne). Z czasem wszystkie Cisco odejda w niebyt. Pozbeda sie nawet egzemplarzy, ktore maja nowe. Tyle, ze to potrwa wiec mozecie sie cieszyc sztukami z drugiego obiegu jeszcze aktywnymi.
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 19-02-2020, 06:34   

Czy znacie najdłuższy czas, po jakim wycięto modem CISCO z bazy UPC? Niestety nie udało mi się we wrześniu podmienić TC 7200 na EPC 3212, mimo, że procedura jest prosta i zastanawiam się czy mój modem jeszcze figuruje w ich bazie... ZA kilka miesięcy będę podłączał usługi w nowej lokalizacji /mam nadzieję, że będzie tam UPC, chodzi tylko o internet/.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-02-2020, 07:16   

Ma, Niestety nie znamy dokładnego terminu. Za kilka miesięcy raczej będzie kicha.
_________________
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 19-02-2020, 17:06   

Jeśli dzisiaj jest jeszcze w sieci, to będę próbował, bo aktualnie mam TC 7200. Nie wiedzieć, czemu najpierw nie mogłem się do niego dostać przez adres "provisioning", a jak się już dostałem i wyrejestrowałem, potem podłączyłem 3212 i raz był komunikat: "za dużo modemów" czy coś w tym stylu a potem "tylko sieć lokalna, brak internetu" Pewnie to jakaś pierdoła, a ja przejść tego nie mogę :?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-02-2020, 17:14   

Ma napisał/a:
wyrejestrowałem, potem podłączyłem 3212 i raz był komunikat: "za dużo modemów" czy coś w tym stylu a potem "tylko sieć lokalna, brak internetu" Pewnie to jakaś pierdoła, a ja przejść tego nie mogę :?
Po co wyrejestrowywać? Wystarczy tylko podpiąć drugi modem i zarejestrować przez adres: http://84.116.0.71/reg/login.jsp
Podaję IP, bo czasem DNS nie działa.
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 25-02-2020, 14:19   

Niby się udało zarejestrować 3212, ale strony albo otwierają się bardzo wolno albo wcale. Połączenie po kablu bezpośrednio do modemu. Jeszcze zrobię reset i zobaczę, ale jak ostatnio działał latem to nie było problemów...
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 26-02-2020, 10:54   

Witam

Spotkał się ktoś z takim dziwnym zjawiskiem że modemy Cisco po rejestracji chciał się rejestrować US na 8 kanałach tzn tak było wpisane w konfiguracji modemu pomimo że może tylko 4 i wypadały co chwile kanału na US po zmianie na 4 przestało nagle się wylogowywać.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-02-2020, 18:44   

Ma, A jaki ip dostaje twój sprzęt?
_________________
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 27-02-2020, 08:38   

Serwer DHCP: 62.179.2.136

Adres IPv4: 10.198.170.102/17

Brama domyślna: 10.198.128.1

Połączenie IPv4/IPv6: Połączono z nieznana sieć, brak ruchu. Połączono z Internet, brak ruchu.

DNS: 62.179.1.61
62.179.1.63

Brak dostępu do internetu przez IPv4.
 
 
Kronin 
classic master

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 220
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2020, 18:17   

Taka ciekawostka, wycieli z bazy MAC mojego Ubee mimo tego, że był zalogowany do sieci :) Modem bonduje po jednym kanale US i DS oraz nie przydziela żadnego adresu. Jeśli u kogoś też to się wydarzy to dajcie znać :D Na chwilę obecną wróciłem do Compala, ale zaraz będę miał inny modem ;)
_________________
 
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-02-2020, 18:57   

Aha, czyli zaczęli wycinać pracujące stare modemy, bez żadnego okresu karencji.
Ubili tym do zera sens drugiego obiegu modemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: