Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usługa VOIP
Autor Wiadomość
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-10-2005, 17:29   Usługa VOIP

Jak w temacie czy coś wiadomo bo ja najchetniej od razu pozegnałbym sie z nasza kochana TPSA.
Z tego co słyszałem to chyba Toya to juz wprowadziła.
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2005, 17:58   

kanurwa napisał/a:
Jak w temacie czy coś wiadomo

Temat nie służy do zadawania pytań.
Tak - coś wiadomo, że jest w fazie testów i projektowania i że ma być. Kiedy? Nie wiadomo...
 
 
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2005, 01:32   

kanurwa napisał/a:
czy coś wiadomo


Kilka tyg. temu założyli mi chello :) , monter mówił, że właśnie oni (monterzy) teraz sami testują, ale czasem bywa tak, że np podnosi słuchawkę i nie ma sygnału.
Niezbyt pewnym głosem mówił, że może gdzieś na początku roku wystartują
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 20-10-2005, 08:44   

Wertyks dzieki, pewnie tylko u Was w stolicy tylko testują :wink: na śląsku bedzie za 10 lat.
 
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 21-10-2005, 00:57   

szkoda, ze to dopiero faza testowa - liczylem na w miare szybka (i konkurencyjna wobec TEPSY) oferte ... chyba w tej sytuacji zdecyduje sie na wykupienie numeru w ktoryms z komunikatorow ...
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-10-2005, 10:41   

netkrak - popraw jesli sie myle ale mozesz wykupic bramke voip i stały numer, problem w tym ze to cie sporo wiecej bedzie kosztowac
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-10-2005, 11:59   

Ja tam powiem tak nie licze na voip z upc bo na 90% nie bedzie konkurencyjny tylko podobny cenowo do telefonii asterki.
Ja osobiscie uzywalem juz ipfon, newfon, easycall, skype wszystko w obie strony .

Mysle ze dla przecietnego chellonauty ipfon moze byc ciekawym rozwiazaniem.
Dziala na slabych kodekach wiec nawet z light da sie pogadac przez niego , tu zaznacze ze kiedy sie gada nie powinno sie korzystac z internetu , testowalem na bramce voip bezposrednio wpietej w chello. A i kolejna zaleta ipfon to ze na zewnatrz widac z jakiego numeru dzwonich co chyba nie ma w innej polskiej sieci voip. Koszt bramki ok 200zl , miesieczny koszt ok 10zl w calosci na rozmowy.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 25-10-2005, 01:16   

wszystko fajnie z tym IPPhone, przyzwoite ceny polaczen, itd ... tyle, ze troche za duzo sprzetu trzeba umiescic na biurku - (a juz sie nic nie zmiesci), bo potrzebny bedzie switch do rozdzielenia sygnalu z modemu, bramka IP i dopiero do tego telefon .... a tak sobie myslalem, ze jak chello wprowadzi usluge, to dostarcza modemik z wbudowana bramka ip, w ktorym po prostu bedzie dodatkowe gniazdko na podlaczenie telefonu - czyli zamiast trzech urzadzen - jedno, no i oczywiscie nie trzeba bedzie wydawac kasy na switch i bramke .... a usluga musialaby byc konkurencyjna przynajmniej wobec tepsy, zeby uzytkownikowi sie oplacalo zrezygnowac i poniesc koszty klopotliwego informowania wszystkich znajomych o zmianie numeru ... no ale widze, ze to niepredko sie stanie ...
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-10-2005, 11:03   

Ja przede wszystkim chciałbym totalnie olać TPSę wiec zależy mi na podpieciu mojego starego normalnego aparatu telefonicznego.

Czyli teoretycznie jakbym cos takiego http://www.nomadic.com.pl...f835ce4093b244f
miał to bez problemów w sieci chello bym sobie telefonował??
Czy nr IP ktory jest dynamiczny nie bedzie przeszkadzał??
Poniewaz jeszcze poki co nie jestem uzytkownikiem chello mam pytanie czy teoretycznie musze wziaść opcje plus bądź ultra by nie łamać regulaminu chello??
Ostatnio zmieniony przez kanurwa 25-10-2005, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 25-10-2005, 11:09   

a co tu jest do testowania przeciez UPC w austri juz dawno udostepnia telefon po kablu, jeszcze raz musza testowac system ??
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-10-2005, 11:17   

kanurwa napisał/a:
Czy nr IP ktory jest dynamiczny nie bedzie przeszkadzał??


IP masz zewnetrzne ale dynamiczne .
I to ze jest zewnetrzne jest tu wazniejsze.

co do nomadic/ ipfon to moj kolega kupil najtansze chello i podlacza sama bramke z telefonem i dziala dobrze. b.wazny jest tu kodek na jakim siec voip pracuje i ile on potrzebuje pasma.

Co do stanowiska oficjalnego chello przyznam sie ze nie wiem jak jest traktowany tuner tvsat czy telefon bo przeciez regulamin mowi o ograniczeniu ilosci podlaczanych komputerow a tuner czy bramka tel. nim nie jest.
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 25-10-2005, 11:21   

Mi w piatek instalowano UPC i chello i monterzy wspominali, ze nastepnie ida do kolesia instalowac mu telefon na kablowce (mial UPC, nie mial chello i nie mial kompa) i musieli jechac do siedziby UPC po laptopa. Nie pytalem o szczegoly, ale sadzac po tym musza juz cos swiadczyc? Ja generalnie uzywam NewFon jako polaczenia przychodzace, a do wychodzacych uzywam Babble, bo chyba najtanszy i bardzo dobra jakosc.
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 25-10-2005, 11:24   

MrY dzieki za info. Poza tym zamierzałem podłaczyć również tuner tv-sat i niejako odpowiedziałeś mi na moje nastepne pytanie :)
kubaki - nie qmam masz UPC czy Astera a moze 1 i 2 ;) ??
 
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 25-10-2005, 15:37   

kanurwa napisał/a:
MrY dzieki za info. Poza tym zamierzałem podłaczyć również tuner tv-sat i niejako odpowiedziałeś mi na moje nastepne pytanie :)
kubaki - nie qmam masz UPC czy Astera a moze 1 i 2 ;) ??


Mam Astera i chello, neo tez, ale w likwidacji :)
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 29-10-2005, 18:04   

MrY: a jak to jest z bramka do IPFONu? wpina sie ja do switcha czy potrzebny jest router? poza tym bramka chyba jest 'widziana' przez chello jak komputer, czyli powinna miec wlasny numer MAC, a w zwiazku z tym jak sie rejestruje bramke w systemie skoro nie mozna tak jak w przypadku komputera wejsc na strone rejestracji?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: