Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
1Gb a może i więcej
Autor Wiadomość
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-02-2018, 16:58   1Gb a może i więcej

przejścia na 1Gb lub nawet 2Gb bo tydzień temu chodzili po moim bloku technicy od UPC ,którzy za wiele nie mogli wyjawić ale sprawdza się to co usłyszałem przez telefon z numeru stacjonarnego z Łomży a przecież mieszkam we Wrocławiu o zbliżających się zmianach w UPC.
Widocznie nie ma sensu poprawiać starych problemów tylko od razu przejść na wyższe przepustowości bo może się okazać ,że modemo-routery będą w tym przypadku bardziej wypasione bez bolączek poprzednich wad konstrukcyjnych hardwarowo-softwarowych.
Pierwszy telefon dostałem od przedstawiciela UPC z Katowic 28grudnia 2017 roku i była to luźna rozmowa ,w której musiałem odpowiedzieć na kilka pytań co mi się podoba a co nie w UPC oraz czy interesują Mnie przepustowości większe od 1Gb więc odpowiedziałem ,że tak jak cena całościowego pakietu TV/TELEFON/INTERNET nie będzie sporo wyższa od pakietu z wolniejszym łączem.
Drugi telefon z 31.01.2018 roku już był konkretniejszy.Jako ,że kiedyś byłem w UPC to widocznie mają mój numer w swojej bazie a technicy potwierdzili tylko to ,że 1Gb nie będzie długo liderem przepustowości w UPC.Pytaniem o upload dowiedziałem się ,że trwa głosowanie i jak chętnych będzie dużo to samo UPC uwzględni za dodatkową opłatą zwiększenie tego parametru.Ciekawi Mnie czy byli to przedstawiciele rzekomego UPC.
Dla Mnie i tak najważniejsze jaki PING oraz stabilność łącza będzie dla przepustowości od 1Gb wzwyż w grach.
Ominięcie problemu z obecnymi modemo-routerami widać będzie proste bo tutaj raczej taka firma już drugi raz tego błędu nie popełni z chipami INTELA dla wyższych przepustowości.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-02-2018, 17:15   

Faktycznie w tym roku zostanie uruchomiony internet do 1gb\s, ale nie wiadomo jakie będą modemo-routery (czy z chipem Broadcoma, czy może i z chipem Intel Puma 7). Trzeba czekać na konkrety.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-02-2018, 18:57   

MariuszHL,
A potem się obudziłeś...
_________________
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 03-02-2018, 09:54   Re: 1Gb a może i więcej

MariuszHL napisał/a:
przejścia na 1Gb lub nawet 2Gb bo tydzień temu chodzili po moim bloku technicy od UPC ,którzy za wiele nie mogli wyjawić ale sprawdza się to co usłyszałem przez telefon z numeru stacjonarnego z Łomży a przecież mieszkam we Wrocławiu o zbliżających się zmianach w UPC.
Widocznie nie ma sensu poprawiać starych problemów tylko od razu przejść na wyższe przepustowości bo może się okazać ,że modemo-routery będą w tym przypadku bardziej wypasione bez bolączek poprzednich wad konstrukcyjnych hardwarowo-softwarowych.
Pierwszy telefon dostałem od przedstawiciela UPC z Katowic 28grudnia 2017 roku i była to luźna rozmowa ,w której musiałem odpowiedzieć na kilka pytań co mi się podoba a co nie w UPC oraz czy interesują Mnie przepustowości większe od 1Gb więc odpowiedziałem ,że tak jak cena całościowego pakietu TV/TELEFON/INTERNET nie będzie sporo wyższa od pakietu z wolniejszym łączem.
Drugi telefon z 31.01.2018 roku już był konkretniejszy.Jako ,że kiedyś byłem w UPC to widocznie mają mój numer w swojej bazie a technicy potwierdzili tylko to ,że 1Gb nie będzie długo liderem przepustowości w UPC.Pytaniem o upload dowiedziałem się ,że trwa głosowanie i jak chętnych będzie dużo to samo UPC uwzględni za dodatkową opłatą zwiększenie tego parametru.Ciekawi Mnie czy byli to przedstawiciele rzekomego UPC.
Dla Mnie i tak najważniejsze jaki PING oraz stabilność łącza będzie dla przepustowości od 1Gb wzwyż w grach.
Ominięcie problemu z obecnymi modemo-routerami widać będzie proste bo tutaj raczej taka firma już drugi raz tego błędu nie popełni z chipami INTELA dla wyższych przepustowości.

Co ty bierzesz? prosiłbym żebyś zmniejszył dawkę :D
_________________
  Opiu
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 03-02-2018, 17:26   

Jakie 2Gb? Chyba co najwyżej dla firm, aby nie musieli światłowodu prowadzić. Ponadto znając UPC ten ich 1Gb/s będzie z jakimś marnym uploadem, więc korzyści będą niewielkie. I nikt nie powiedział, że będzie również dla klientów indywidualnych.
_________________
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 03-02-2018, 19:24   

http://gsmonline.pl/artyk...netflix-horizon
;)
_________________
  Yar13
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2018, 20:57   

Nie wezmiesz upc Mariusz, bo będziesz miał ping o 1ms wiekszy niestety :(
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 04-02-2018, 09:17   

1 Gbits w tym roku ale upload pewnie na poziomie 30 Mb/s ;)
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2018, 11:32   

Nie wyobrażam sobie by ktoś brał 1Gb/s przy uploadzie mniejszym jak 100Mb/s, chyba tylko desperaci, ktorzy potrzebują kazdy Mb/s uploadu by to brali, albo janek z 5 klasy podstawówki, by przyszpanować kolegom prędkością downloadu.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-02-2018, 17:23   

brtk napisał/a:
Nie wyobrażam sobie by ktoś brał 1Gb/s przy uploadzie mniejszym jak 100Mb/s, chyba tylko desperaci

Myślę podobnie - upload do 1 Gb będzie wynosił minimum 100 Mb.
Dlaczego, ano by nam trochę nerwów z PUMA6 wynagrodzić i ludzie już im sygnalizują, że 10% UL z DL to powinno być minimum.
_________________
 
 
Opiu 
plus master


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 342
Wysłany: 04-02-2018, 18:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
brtk napisał/a:
Nie wyobrażam sobie by ktoś brał 1Gb/s przy uploadzie mniejszym jak 100Mb/s, chyba tylko desperaci

Myślę podobnie - upload do 1 Gb będzie wynosił minimum 100 Mb.
Dlaczego, ano by nam trochę nerwów z PUMA6 wynagrodzić i ludzie już im sygnalizują, że 10% UL z DL to powinno być minimum.

Wiem że nie powinienem tak pisać ale jestem pewny na 99% ze odwalą jakąś kaszanę jak zwykle ;)
_________________
  Opiu
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-02-2018, 18:49   

KOCUREK1970 napisał/a:
brtk napisał/a:
Nie wyobrażam sobie by ktoś brał 1Gb/s przy uploadzie mniejszym jak 100Mb/s, chyba tylko desperaci

Myślę podobnie - upload do 1 Gb będzie wynosił minimum 100 Mb.

Spece od marketingu na pewno to przeanalizują. I jak się okaże, że liczba świadomych klientów jest zbyt mała to nie ma co liczyć na większy upload.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2018, 18:54   

Karol napisał/a:
I jak się okaże, że liczba świadomych klientów jest zbyt mała

Pytanie ile ma być tych świadomych klientów żeby wystarczało to UPC? 50%?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-02-2018, 19:21   

MrPepka napisał/a:
Pytanie ile ma być tych świadomych klientów żeby wystarczało to UPC? 50%?

Dokładnie.
Tych świadomych jest może z 10%, reszta z tych 50% siedzi cicho i tylko na necie płacze, że UPC jest do duszy.
Jest oficjalne forum UPC - tam piszcie, że oczekujecie większego UL, tylko tym sposobem można na nich coś wymóc.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2018, 19:49   

Na razie tylko osoby pokroju jak jak, nie są robione w balona, bo mam 10% downloadu jako upload, czyli 60/6, im wyższa prędkość, tym gorzej teraz jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: