Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
neofon czy telefon analogowy?
Autor Wiadomość
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 26-01-2012, 19:35   neofon czy telefon analogowy?

Witam.
Zauważyłem, że niewiele osób korzysta z tej części forum, ale może ktoś będzie mógł mi pomóc. Pytanie dotyczy działania neofonu. Mojej mamie kończy sie umowa na neostradę ( zabójcza prędkość 256 kb/s!) i zastanawiam się nad ofertą tp internetu 2 mb/s + neofon.
Co do internetu jestem w temacie, natomiast na temat neofonu i jego działania mam mgliste pojęcie. Teraz mama ma telefon analogowy (taryfa jeszcze sprzed wielu lat, bez żadnych darmowych minut) i chciałbym jej zmienić na bardziej rozsądniejszą (czytaj: tańszą). Tylko czy neofon funkcjonuje tak jak analogowy? To znaczy:
-czy nadal może pozostać ten sam aparat telefoniczny?
- czy rozmowy odbywają się bez konieczności np. włączania internetu?
- czy można zachować dotychczasowy numer?
No i jak z jakością tych rozmów?
Bardzo proszę osoby które korzystają z tej oferty o parę słów na temat jego działania. :)
  zabieg2
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 26-01-2012, 19:43   

neofon to voip, wiec jak nie ma neta nie ma telefonu
pozatym to abrdzo drogi voip

jak ci mnie odpowiada tepsa pomysl np o netii
_________________
  precel@wtw.im
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 28-01-2012, 08:35   

ale działa tak jak w upc? czyli kabel telefoniczny podłączony jest do modemu,
Czy muszę mieć włączony komputer, żeby w ogóle rozmawiać?
90 złotych to na pewno nie jest tanio, ale gdybym chciał zachować tel analogowy i internet wyszłoby jeszcze drożej.
A czy netia korzysta ( instalując usługę) z tych samych kabli co tpsa?
  zabieg2
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 28-01-2012, 09:14   

<do usunięcia>
  gbbsoft
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 28-01-2012, 09:29   

A może coś takiego rozważysz?
http://www.play.pl/pl/pro...mowy/index.html

http://www.play.pl/pl/pro...sive/index.html
http://www.play.pl/pl/pro...mowy/index.html
  Yar13
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-01-2012, 11:39   

zabieg2, w UPC internet jest przesyłany po kablu koncentrycznym (telewizyjnym, antenowym) a nie telefonicznym. Co więcej można sobie wykupić sam internet i nikt nie każe płacić wtedy extra za posiadanie kabla.

Jak już masz internet możesz sobie korzystać z usług setki różnych operatorów VOIP (ofert jest mnóstwo na najróżniejszych zasadach).

Jak działa VOIP - modem musi być cały czas włączony, ale komputer już niekoniecznie. Zamiast komputera można podłączyć sobie bramkę VOIP to takie małe pudełeczko z jednej strony podłącza się do niego kabel z internetem a z drugiej tradycyjny aparat telefoniczny. Zachowuje się on wtedy prawie tak samo jak by był podłączony do linii analogowej.

JANUARY, to jest oferta komórkowa (bez kabli) a internet jest z limitem na ilość przesyłanych danych (jak na komórkę jest to oferta korzystna ale nie każdemu ten limit na ilość przesyłanych danych pasuje)
Jeśli komuś prędkość 256kbitów do tej pory wystarczała sprawdził bym w pierwszej kolejności czy jest zasięg aero (czyli była by szansa na darmowy internet bez limitów).
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 28-01-2012, 14:11   

Cytat:
A czy netia korzysta ( instalując usługę) z tych samych kabli co tpsa?

tak

zabieg2, napisz ile korzystasz miesiecznie z telefonu analogowego odbiernaie i dzwonienie
jaki net cie intresuje predkosc, limit/bez limitu danych
_________________
  precel@wtw.im
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 28-01-2012, 21:51   

Precelos napisał/a:
Cytat:
A czy netia korzysta ( instalując usługę) z tych samych kabli co tpsa?

tak

zabieg2, napisz ile korzystasz miesiecznie z telefonu analogowego odbiernaie i dzwonienie
jaki net cie intresuje predkosc, limit/bez limitu danych

to nie ja korzystam, tylko mama. jeżeli chodzi o neta to spokojnie starczy jej do 1mb/s- głównie do rozmów na skypie i przejrzenia wiadomości. natomiast telefon- więcej odbiera niż dzwoni, ale na pewno z minimum 60 darmowych minut by jej sie przydało. teraz korzysta ze starej taryfy z abonamentem coś ok. 45 zł i net 256 kb/s za 35 zł. cena za neta przystępna ale i prędkość zabójcza-takiej już nikt nie oferuje, więc tutaj liczę się z większym rachunkiem, ale przy telefonie to najlepiej by było zachować cenę ale dostać darmowe minuty. Dlatego zainteresowałem sie tą ofertą tpsy za 90 zł ale teraz stwierdziłem że raczej rozwiązanie z neofonem nie jest dla niej dobrym rozwiązaniem.
  zabieg2
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-01-2012, 22:36   

zabieg2, np w NOM najtańszy abonament to 27zł http://www.nom1044.pl/ind...ion=plany&id=36
wprawdzie w ten abonament wliczone jest tylko 15minut ale oszczędzisz 18zł miesięcznie na opłacie stałej
(27zł to mniej niż za samo utrzymanie linni w tepsie a po przeniesieniu numeru do NOM masz nie tylko linię do internetu ale dodatkowo masz jeszcze możliwość odbierania rozmów i 15minut wliczone w tą cenę)

A jeśli minut wliczonych w abonament będzie mało to po wykorzystaniu tych 15 minut możesz dzwonić przez internet
U operatorów voip stawki są w okolicach 5gr minuta (więc za te zaoszczędzone 18zł było by 360 minut)
A są i tacy którzy oferują całkowicie darmowe rozmowy na telefony stacjonarne, jeśli się doładowuje konto regularnie określoną kwotą (zazwyczaj jest równowartość 10euro co 3 miesiące - a pieniądze z doładowania można wykorzystać do rozmów na komórki).

W twojej sytuacji takie pośrednie rozwiązanie stacjonarny telefon w NOM + dodatkowo voip to najlepsze co udało mi się wymyślić.
  marekd@jabberpl.org
 
zabieg2 
light master

Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 92
Skąd: Chorzów
Wysłany: 29-01-2012, 10:02   

dzięki za propozycje i pomoc. zamykam temat :D
_________________
  zabieg2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: