Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektroniczna faktura
Autor Wiadomość
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2011, 14:55   Elektroniczna faktura

Witam. Chcialbym sie dowiedziec czy jezeli chce zrezygnowac z elektronicznej faktury to musze wyslac do upc druk odwolanie zgody czy dzwoniac do bok tez to zalatwie.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2011, 15:35   

Możesz zrezygnować, jeśli masz umowę bezterminową. Na stronie UPC jest gdzieś gotowy wzór rezygnacji z elektronicznej faktury.
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 04-02-2011, 16:35   

Dokument znajdziesz tutaj:

link
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 06-02-2011, 22:29   

Ha, dzięki lekkomyślności mojej Mamy miałem podobny problem - obiecala drukowanie faktur z internetu zapominając że druk (czas), tusze oraz sama drukarka - kosztują :)
O czym firma UPC także zdaje się nie pamiętać...

Śmieszne są także metody UPC - kontrolują konta web użytkowników, i kto choć raz zaloguje się po e-fakturę już wydruku w BOK nigdy nie otrzyma. Nie jest to miła praktyka. Np. Orange w zamian za e-fakturę daje użytkownikowi pakiety darmowych minut. UPC nic w zamian nie daje.

Osobiście problem e-faktury rozwiązałem zleceniem przelewu w banku, wtedy bank ma obowiązek ewidencji naszych faktur.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-02-2011, 08:22   

Peterek, ale nie ma sensu ich drukować, no chyba ze masz wezwanie z US ;)
_________________
  precel@wtw.im
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 07-02-2011, 11:23   

Peterek,
Cytat:
Śmieszne są także metody UPC - kontrolują konta web użytkowników, i kto choć raz zaloguje się po e-fakturę już wydruku w BOK nigdy nie otrzyma. Nie jest to miła praktyka.

Sytuacja wygląda trochę inaczej niż opisałeś. Samo logowanie do EBOK nie powoduje automatycznego przełączenia na efakturę. Po zalogowaniu pojawia się pytanie czy chcesz aktywować usługę. Zatem masz możliwość podjąć decyzję.
Ponadto nie można generalizować. Ponieważ nie w każdym przypadku potwierdzenie powoduje automatyczne przejście na Efakturę. Czasami jest wymagane dostarczenie potwierdzenia w postaci zgody link
Na koniec w kwestii rezygnacji z elektronicznej faktury wymagany jest dokument do którego wcześniej podałem odnośnik.

W przypadku gdyby twoja mama miała tylko usługę analog to po zalogowaniu do Ebok w sekcji Ważne informacje – będzie opcja - dezaktywacji elektronicznego rachunku.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 07-02-2011, 16:55   

TePeO napisał/a:
Peterek, Sytuacja wygląda trochę inaczej niż opisałeś.

Opisuję tylko swoje doświadczenia, widać mój BOK stosuje swoją politykę, niekoniecznie zgodną z polityką f-my UPC. Zaczepiono mnie na korytarzu z informacją "wiemy że logował się pan na swoje konto klienta - system to odnotował". Zrobiło mi se po tej uwadze nieprzyjemnie... A jeśli bym wieczorami odwiedzał np. serwisy randkowe czy strony erotyczne - czy "system odnotowaby to" także? :( . I po co kumu takie informacje potrzebne?

Inna sprawa, już na marginesie - OT - jestem gadułą, lubię rozmawiać z ludźmi, w tym ostatnio z byłym pracownikiem UPC, który potwierdził moje spostrzeżenia - czas odnowienia dzierżawy IP w UPC zależy tylko od pracownika stacji czołowej, któremu to zadanie przydzielono. Przez ponad rok miałem owe zmiany dyskretnie, zwykle w godzinach 23.00-1.00 rano i szybciutko, ccęsto nawet bez zrywania transferu, jeśli coś w tym czasie pobierałem.
Od kiku tygodni co trzy dni około poludnia znika mi nternet na kika-kilkanaście minut, nie śpieszy się komuś. Sprawdziłen (komunikat "remote gate not found") - to na pewno odnowienie IP. Czy nie można by tego robić krócej, sprawniej, w innej porze - nie degradując (celowo?) internetowego stałego łącza na podobieństwo dial-up?
Zastanawiam się, czy nie zgłosić tych nieudolnych zmian IP jako awarii...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2011, 17:38   

Peterek napisał/a:
Zaczepiono mnie na korytarzu z informacją "wiemy że logował się pan na swoje konto klienta - system to odnotował". Zrobiło mi se po tej uwadze nieprzyjemnie... A jeśli bym wieczorami odwiedzał np. serwisy randkowe czy strony erotyczne - czy "system odnotowaby to" także?
A co w tym dziwnego, że system odnotował fakt, że klient się do niego zalogował? Zupełnie czym innym jest "billing" wszystkich połączeń z danego łącza, zgodnie z ustawą każdy operator to archiwizuje, ale nie ma prawa przeglądać i analizować.

[ Dodano: 07-02-2011, 17:42 ]
Peterek napisał/a:
czas odnowienia dzierżawy IP w UPC zależy tylko od pracownika stacji czołowej, któremu to zadanie przydzielono.
Tzn. jest jakiś operator serwerów (DHCP itd.), który nimi steruje "ręcznie"? Rozumiem, że ktoś musi tym zarządzać, ale to już byłoby zupełnie sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem, żeby to robić w taki sposób... Przecież automatyzacja takich zadań jest banalnie prosta.

[ Dodano: 07-02-2011, 17:45 ]
Peterek, takie rozłączanie kwalifikuje się pod wadliwe działanie usługi. Po prostu zgłoś to.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 07-02-2011, 20:52   

Peterek, administrator serwera do którego odbywa się logowanie ma nawet obowiązek regularnie sprawdzać logi. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś ustawia bota, który wykonuje np. atak DDoS na taki serwer - gdyby admini kompletnie nic nie robił to serwer by padł z "niewiadomych przyczyn" klienci potem by dzwonili, że im ten cały eBOK nie działa, a tak przynajmniej ktoś ma to wszystko pod kontrolą i nie myl tego ze szpiegowaniem działań użytkownika w Internecie (a jak tak bardzo się tego obawiasz to korzystaj z VPN-a postawionego za granicą czy TOR-a).
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 07-02-2011, 22:45   

KeFaS (imienniku :) ), napisałem hipotetycznie, po prostu nie spodobała mi się zbyt moim zdaniem osobista wojna konsultantek UPC ze mną o drukarkę, z wykorzystaniem mojej Matki jako narzędzia.
Po prostu nie mam ochoty za darmo poświęcać jednego swego wieczoru miesięcznie oraz papieru który kupiłem w "Tesco" ze dwa lata temu (500 arkuszy A4). Ceny absurdalne wkładów z atramentem umacniają mnie w oporze.
Ponadto ominąłem już problem faktur, dzięki stałemu zleceniu opłaty w woim banku.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 08-02-2011, 01:45   

Peterek, no to wystarczy zrezygnować z elektronicznej faktury i wtedy będziesz dostawać ją pocztą tradycyjną i nie będziesz musiał nic drukować. Moja mama też woli tradycyjną pocztę, bo wszystkie rachunki dostaje w ten sposób no i nigdy nie było z tym problemu, a jak oferowali jej elektroniczną fakturę to się po prostu na nią nie zgodziła.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 08-02-2011, 08:57   

KeFaS napisał/a:
Peterek, no to wystarczy zrezygnować z elektronicznej faktury i wtedy będziesz dostawać ją pocztą tradycyjną i nie będziesz musiał nic drukować.

oczywiscie zakladajac ze nie posiada umowy gdzie zobowiazal sie do korzystania z EF, po wtedy po przejsciu na tradycyjna fakture traci sie znizki 8)
_________________
  precel@wtw.im
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 08-02-2011, 23:51   

Dlatego nie można podpisywać żadnej umowy zanim się jej nie przeczyta.
 
 
pavello 
light master

Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 118
Wysłany: 07-07-2011, 10:41   

Macie już fakturę na ten miesiąc?
_________________
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 07-07-2011, 11:28   

nie
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: