Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC karze za skorzystanie z promocji bądź nagrywarki
Autor Wiadomość
rudy 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 2
Wysłany: 01-06-2011, 12:33   UPC karze za skorzystanie z promocji bądź nagrywarki

Witam,
przymierzając się do podpisania umowy z UPC zauważyłem, że firma wprowadziła "kary" za korzystanie ze swoich promocji. Nazwała tę karę "opłatą instalacyjną". Wejdźcie sobie na upc.pl i dodajcie osobno Select HD i Fibre Power 10 Mb/s do koszyka. Opłata instalacyjna wynosi 50zł. Następnie wybierzcie opcję "W pakiecie taniej! Wybieram pakiet" - opłata z jakiegoś powodu wzrasta o 50zł. Jeśli natomiast powtórzycie to samo, ale zamiast Select HD wybierzecie Select HD z nagrywarką, opłaty instalacyjne wyniosą już odpowiednio 100 i 150 zł. Czyżby podłączenie dekodera z nagrywarką wymagało aż tyle więcej pracy w porównaniu ze zwykłym dekoderem?
_________________
 
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 01-06-2011, 14:00   

Tak prawda UPC pobiera opłatę za podłączenie jednego kabelka




to jest durne
 
 
siary 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd: Wawa
Wysłany: 01-06-2011, 14:16   

petryk napisał/a:
Tak prawda UPC pobiera opłatę za podłączenie jednego kabelka




to jest durne



...i szumnie nazywa to "instalacją" :lol:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2011, 14:57   

Jak tam kara, zwykła "strategia biznesowa", chcą przerzucić część kosztów za dekoder na klienta. Taka Vectra pobiera opłatę aktywacyjną 99zł za byle co, a koszty instalacji ma relatywnie niższe (nie na wszystko).
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 01-06-2011, 15:45   

1. oplata instalacyjna ZAWIERA w sobie oplate za podlaczenie dekodera, zwrotnicy, oplate aktywacyjna, oplate za przybycie technika, instalacje 1 gniazda analogowego.

2. nie badzmy naiwni od nikogo nie dostaniemy nic za darmo, zaden isp to nie pck ze rozdaje cos za friko
_________________
  precel@wtw.im
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 01-06-2011, 15:51   

Precelos napisał/a:
1. oplata instalacyjna ZAWIERA w sobie oplate za podlaczenie dekodera, zwrotnicy, oplate aktywacyjna, oplate za przybycie technika, instalacje 1 gniazda analogowego.


Precelos, nikt nie kwestionuje zasadności tej opłaty, chodzi o dysproporcje cenowe kosztów instalacji w zależności od zamówionego dekodera/usługi mimo, że czynności instalacyjne są praktycznie takie same. Jasne, że nie ma nic za darmo, ale wrzucanie ukrytych kosztów w instalację nieładnie wygląda.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 01-06-2011, 16:08   

kazdy gdzies wrzuca albo w instalacje w aktywacje albo w dzierzawe

moze nie ladnie ale to norma
_________________
  precel@wtw.im
 
rudy 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 2
Wysłany: 02-06-2011, 10:14   

Susane napisał/a:

Precelos, nikt nie kwestionuje zasadności tej opłaty, chodzi o dysproporcje cenowe kosztów instalacji w zależności od zamówionego dekodera/usługi mimo, że czynności instalacyjne są praktycznie takie same. Jasne, że nie ma nic za darmo, ale wrzucanie ukrytych kosztów w instalację nieładnie wygląda.

Dokładnie tak. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby ta opłata była stała. Dodatkowo nie udało mi się uzyskać żadnej zniżki, mimo że jakiś czas temu byłem w UPC i instalację mam zrobioną. Wystarczy podłączyć modem i dekoder.
_________________
 
 
gumowe_ucho 
light master


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-06-2011, 11:28   Re: UPC karze za skorzystanie z promocji bądź nagrywarki

rudy napisał/a:
Witam,
przymierzając się do podpisania umowy z UPC zauważyłem, że firma wprowadziła "kary" za korzystanie ze swoich promocji. Nazwała tę karę "opłatą instalacyjną". Wejdźcie sobie na upc.pl i dodajcie osobno Select HD i Fibre Power 10 Mb/s do koszyka. Opłata instalacyjna wynosi 50zł. Następnie wybierzcie opcję "W pakiecie taniej! Wybieram pakiet" - opłata z jakiegoś powodu wzrasta o 50zł. Jeśli natomiast powtórzycie to samo, ale zamiast Select HD wybierzecie Select HD z nagrywarką, opłaty instalacyjne wyniosą już odpowiednio 100 i 150 zł. Czyżby podłączenie dekodera z nagrywarką wymagało aż tyle więcej pracy w porównaniu ze zwykłym dekoderem?


Dokładnie pani z utrzymania powiedziała, jak zapowiedziałem, że może w przyszłości powrócę do usług UPC - to wtedy będę musiał zapłacić za instalację te 150 zł.
Zapewne jako nowy klient o tym samym numerze abonenckim hehe.

[ Dodano: 06-06-2011, 14:22 ]
Oddając sprzęt byłem lekko zaskoczony gdy okazało się, że do zwrotu sprzętu jest masa ludzi tak średnio 30 os/godzinę hehe.

Może jak spora ilość osób zrezygnuje z UPC to obniżą tym co są abonament bu ha ha ;)


Trzymajcie się i mało nerwowych sytuacji z tym operatorem.
_________________
 
 
Lord Rayden 
light master


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 93
Wysłany: 20-07-2011, 20:09   

"Kara" dla stałego klienta za przejscie na tańszą , promocyjną ofertę, po zagrożeniu odejściem, w Dziale Utrzymania wynosi 51 zł ;) . No bo nowi klienci płacą za instalację tylko 99 zł. Ja zapłaciłem 150 zł. Instalację kablową mam w domu od dawna.

Nie przeczę - panowie technicy coś robią - podłączają dekoder i modem, konfigurują oba sprzęty. Dla mnie wykonali rozdzielnik sygnału na cyfrowy i dwa analogowe, bo przedtem miałem wyjście analogowe z dekodera, po przejściu na HD już nie. Niemniej nie kuli mi ścian, nie wiercili otworów, nie kładli kabli. Bo to już mam.

Myślę,że UPC, oprócz opłacania zewnętrznych firm, które kablują klientów, po prostu zarabia na tym podłączaniu, tak jak banki na opłatach za konto, karty...
_________________
 
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 20-07-2011, 23:34   

Ja nie płaciłem opłaty za instalację ostatnio.
Wcześniej miałem 3 w 2 (tel, net 25, s hd z nagrywarką).
Jakoś 1 paź 2010 kończyła mi się umowa to poszedłem do biura obsługi klienta na początku września. Nie chcieli mi dać nowej promocji (nie pamiętam jak się nazywa, ale 1 usługa normalnie a druga 50%). Powiedziałem, że rezygnuję po czym wstałem i usiadłem ;) W końcu wziąłem internet 50 i ponownie s hd z nag za 140zł. Chcieli mi walnąć opłatę instalacyjną, ale po paru minutach wyszło na to, że nic nie płaciłem, a technik przyszedł wymienić modem na inny.

Ciekawe jak to teraz będzie, znowu umowa do 1.10.2011, ale póki co nie widzę lepszej promocji.. Może zrobią jakąś ciekawszą ofertę niebawem.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 21-07-2011, 12:48   

Kiedy skończą się te ciągłe opłaty instalacyjne przy zmianach pakietów sprzętu itp. Jaka jest modernizacja usprawnienie na lepsze bo na pewno nic się nie zmienia
_________________
  jedrek
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-07-2011, 15:05   

jedrek napisał/a:
Kiedy skończą się te ciągłe opłaty instalacyjne przy zmianach pakietów sprzętu itp.
Przy wymianie sprzętu to akurat opłata jest uzasadniona, bo praca technika kosztuje. Oczywiście w granicach rozsądku, a nie kwoty z kosmosu.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 21-07-2011, 20:06   

Susane napisał/a:
Przy wymianie sprzętu to akurat opłata jest uzasadniona, bo praca technika kosztuje. Oczywiście w granicach rozsądku, a nie kwoty z kosmosu.
Zgodzę się rozsądnie nie z sufitu. Tak na marginesie technik z reguły odkręci przewód wyłączy zasilanie czasem bezpośrednio z modemu czy dekodera i co: płacimy. Nic więcej nie zrobi nawet nie sprawdzi sygnału.
_________________
  jedrek
 
gumowe_ucho 
light master


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-07-2011, 17:24   Wolę kasę dać niż na promo 2 lata trwać ;)

A mnie Pan w ramach instalacji dorobił kabelek sieciowy kilka meterków :) luzik.
Jak się chce mieć na luzie to trzeba zabulić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: