Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa telefony DECT na jednym modemie
Autor Wiadomość
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 17-05-2011, 15:52   Dwa telefony DECT na jednym modemie

Witam,

Mam taki problemik: kilka dni temu podłączyłem Mamie jako telefon w UPC (pod TEL-1 w modemie) aparat Panasonic KX-TG7120E, skonfigurowałem wszystko - działa miodzio :) . Aparat jest w systemie DECT.
Po kilku dniach - dziś - dokupiłem dla siebie używany aparat marki NTL VS2000, również w systemie DECT, ponieważ ze sprowadzeniem jednej słuchawki TG7111E Panasonica sklep miałby problem, trwałoby to długo i byłoby drożej niż ten używany aparat :) .

Niestety, pomimo studiowania obu Instrukcji nie jestem w stanie uzyskać dostępu drugiego aparatu do trybu interkom (rejestracja drugiej słuchawki), choć oba aparaty pracują w paśmie 1800 MHz.

Czy mogę podpiąć ten drugi aparat pod wyjście z modemu, równolegle do aparatu Mamy? Czy da się skonfigurować ten mój aparat tak, aby działał tryb Interkom? (wg. opisu normy DECT współpracować powinny ze sobą aparaty wszystkich marek tego standardu).

Z góry Dziękuję Wam za pomoc, Pozdrawiam

[ Dodano: 18-05-2011, 11:05 ]
Mioże mi ktoś - pracownik UPC? - chociaż podpowie: czy mogę podłączyć równolegle drugi aparat do modemu UPC? Jak to prawnie wygląda?

Przyznaję że po ostatniej scysji z monterem UPC o tv kablowa - wg. niego nie mam prawa korzystać z pakietu analogowego, który jest jako dodatkowy do cyfrowego, który wykupiła Mama - mam mieszane uczucia co do uczciwości UPC. Lokal (adres) jest fizycznie jeden, tyle że zajmujemy dwa piętrta, osobne gospodarzenie.

Osobny numer telefonu VOiP też mi zbędny jako że sporadycznie głównie odbieram telefony, dzwonię gdziekolwiek naprawdę rzadko.

Wracając do mojego problemu już wiem ze sklepu że słuchawka systemu DECT nie musi współpracować z innym aparatem tego systemu. Taka to i "norma"...

[ Dodano: 18-05-2011, 11:30 ]
P.S. Aha, nie tylko adres nasz jest fizycznie jeden, Umowa z UPC także jest nadal jedna, co wcale nie jest dla mnie wygodne, bo wg. opinii montera z UPC - jeśli chcę oglądać analogową TV od UPC muszę się uda na inne piętro do pokoju Mamy i poprosić o włączenie na [b\tym samym odbiorniku do którego podłączony jest dekoder cyfrowy[/b] (to podkreślił) analogowego programu. Troszkę to..... hmmmmmm...

Dlatego wyżej pytam o telefon, już pełen złych przeczuć.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2011, 12:01   

Peterek, powinno się dać skonfigurować obie słuchawki aby działały ze wspólną bazą - na bazie trzeba wcisnąć i przytrzymać przez kilka sekund przycisk a na nowej słuchawce odszukać w menu pozycji rejestracja do nowej bazy, wybrać i powinno się pojawić pytanie o pin

Czasem niektóre słuchawki wymagają wcześniej wyrejestrowania z poprzedniej bazy (jeśli tak to będzie taka pozycja w menu).

O ile standard DECT jasno określa w jaki sposób nawiązywane jest połączenie to nie precyzuje on w jaki sposób mają działać niektóre dodatkowe usługi.
Zawsze więc można dzwonić i odbierać połączenia zewnętrzne z obu słuchawek.

Niestety funkcjonalność interkomu (tzn dzwonienia ze słuchawki na słuchawkę) może być niepełna, tzn na każdej słuchawce da się odebrać połączenie lokalne ale nie każda słuchawka potrafi wykonać takie połączenie.

Czyli na przykład da się zadzwonić tylko ze słuchawki nr 1 na słuchawkę nr 2 ale w drugą stronę już nie.

Jeśli masz właśnie tego typu problem a do drugiej słuchawki dostałeś drugą bazę spróbuj zamienić bazy i zarejestrować obie słuchawki w tej drugiej (ale też nie gwarantuję że pomoże - bo na drugiej bazie może być odwrotnie)


Jeśli tylko możesz spróbuj w sklepie wymienić tą nową słuchawkę na inną aby obie były tej samej firmy co baza (model się nie liczy, byle by był producent ten sam) wtedy będą działały wszystkie dodatkowe funkcje.

Cytat:
czy mogę podłączyć równolegle drugi aparat do modemu UPC?

konfiguracja bramki z UPC jest zablokowana i to niestety w taki sposób że działa tylko 1 gniazdko telefoniczne
Możesz za to samodzielnie zrobić sobie rozdzielacz tak aby oba telefony podpiąć do jednego gniazdka - telefony bezprzewodowe mają zewnętrzne zasilanie więc nie obciążają zbytnio wyjścia bramki i dwa na jednym wyjściu powinny dać radę.
Jednak łącząc w ten sposób również nie będziesz miał interkomu.
Peterek napisał/a:
Osobny numer telefonu VOiP też mi zbędny jako że sporadycznie głównie odbieram telefony, dzwonię gdziekolwiek naprawdę rzadko.
to dlaczego brałeś ten voip w UPC ? inni operatorzy telefonii internetowej oferują znacznie tańsze telefony z których rzadko się dzwoni i głównie odbiera

Pytam bo również mieszkam w kilkupiętrowym domu w którym rodzice zajmują dolne piętra a ja górne i również mamy numer miejski (też wspólny jedna baza + 3 słuchawki) który służy głównie po to aby znajomi nie musieli dzwonić do nich na komórkę.
Tyle, że mamy własną bramkę a upc dostarcza tylko internet co zdecydowanie bardziej się opłaca.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 18-05-2011, 13:52   

Cytat:
Peterek, powinno się dać skonfigurować obie słuchawki aby działały ze wspólną bazą - na bazie trzeba wcisnąć i przytrzymać przez kilka sekund przycisk a na nowej słuchawce odszukać w menu pozycji rejestracja do nowej bazy, wybrać i powinno się pojawić pytanie o pin

Dało się, miałem chyba zaćmienie umysłu :) . Dziś specjalnie wolne wziąłem, bo ten telefon nie dawał mi spokoju. Wszystko OK, tylko druga słuchawka - ta NTL nie daje się zarejestrować inaczej niż ""Handset 3" lub "Handset 4". Coś mi blokuje pozycję ""Handset 2"...
Cytat:
Czasem niektóre słuchawki wymagają wcześniej wyrejestrowania z poprzedniej bazy (jeśli tak to będzie taka pozycja w menu).

Chyba Panasonic ma właśnie taki ficzer.
Cytat:
Zawsze więc można dzwonić i odbierać połączenia zewnętrzne z obu słuchawek.

Działa mi już wszystko, nawet interkom, z tym że ta druga "moja" słuchawka istnieje jako "Handset 3" (mogę ją przerejestrować na ""Hanset 4", ale nie na "Handset 2"). Przywołanie interkomu działa mi w obu kierunkach poprawnie.
Cytat:
Jeśli masz właśnie tego typu problem a do drugiej słuchawki dostałeś drugą bazę spróbuj zamienić bazy i zarejestrować obie słuchawki w tej drugiej (ale też nie gwarantuję że pomoże - bo na drugiej bazie może być odwrotnie)

Baz zamienić nie mogę, bo Panasonic ma auto-answering w bazie, a NTL (był taki telekom w GB :) ) w słuchawce.
Cytat:
Możesz za to samodzielnie zrobić sobie rozdzielacz tak aby oba telefony podpiąć do jednego gniazdka - telefony bezprzewodowe mają zewnętrzne zasilanie więc nie obciążają zbytnio wyjścia bramki i dwa na jednym wyjściu powinny dać radę.

Zależało mi właśnie na tym aby nie musieć tu ciągnąć drutu od Mamy - u mnie żadnej instalacji telefonicznej nie ma, i dobrze :)
Cytat:
dlaczego brałeś ten voip w UPC ? inni operatorzy telefonii internetowej oferują znacznie tańsze telefony z których rzadko się dzwoni i głównie odbiera

Huh... ja brałem... Life is life, a Mama pewnie by się bała takich netowych firm, z ledwością namówiłem Ją na VOiP z UPC, i to pod warunkiem że będę stale pomagał w używaniu i likwidował problemy :)

Dziękuję Ci, Marku za odpowiedź i poświęcony mi czas.

Pozdrawiam

[ Dodano: 31-05-2011, 14:13 ]
P.S. A tego czy przyłączenie dwóch aparatów do jednego gniazda modemu jest legalne zdaniem UPC nie wiem nadal.
Zdaniem jej pracownika - jest. Podobno istnieją w firmie nawet specjalne - montaż odpłatny - rozgałęźniki do tego celu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: