Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada polsatu
Autor Wiadomość
maq616 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 76
Wysłany: 09-12-2010, 21:37   Blokada polsatu

Zainspirował mnie ten temat: http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=6434
Całkiem na poważnie i serio pytam. Jak zablokować polsat żeby to wyglądało na awarie? I nawet nie stale, tylko w godzinach od 15 do 19 bo wtedy emitowane są najbardziej idiotyczne programy na świecie, które ogląda moja matka! codziennie!
Nie mogę patrzeć jak matka jest zafascynowana jakąś patologią, pokazaną np. w programie "dlaczego ja" przecież to jest chore!!!
Dodam, że mam telewizje cyfrową i satelitarną.
Proszę, ratujcie.
 
 
rataj 
classic master

Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 234
Wysłany: 10-12-2010, 09:16   

Urzekła mnie Twoja historia. Poważnie! Widać, że jesteś dobrym synem. Dotknąłeś ciekawego problemu, który jednak wg mnie nie kończy się na ramówce Polsatu między 15-tą a 19-tą. Podobnych kretyńskich programów w tzw. wielkiej czwórce (TVP1, TVP2, Polsat i TVN) jest dużo, dużo więcej. To rzeczywiście ogłupia naród. Dziś Polacy zamiast czytać książki, oglądać dobre filmy, dobrą publicystykę wolą oglądać "Taniec z gwiazdami" (czy raczej "Tanieć z gwizdami") albo program o detektywach, którzy w 22 minuty rozwalają sprawy, na które Kojak potrzebowałby co najmniej 43 minut... Nawet wydawałoby się z założenia poważne stacje typu TVN24 czy Polsat News przechodzą już nawet nie skrycie ale jawnie w postać telewizji tabloidowej i przez pół dnia mogą mówić o zwycięzcy "Mam talent" albo o tym, że polski piłkarz usiadł na ławce rezerwowych w znanym klubie... A gdy w grudniu spadnie śnieg to rozsyłają siatkę reporterów po terenie i robią w niemalże katastroficznym stylu newsy o tym, że jest ślisko i w ogóle zimowo jakoś. A latem robią newsy o upałach. Niedługo zaczną na żółtym pasku informować, że na stacjach benzynowych sprzedaje się paliwo albo, że w Tatrach wieje halny... News o oczywistych oczywistościach to nie news.

Wracając do meritum Twoje problemu to niestety nie ma na to sposobu. Dopóki naród nie zmądrzeje to takie programy będą emitowane. Głupota jest w mediach promowana bo ludzie głupotę lubią. Ja na szczęście ze swoją rodzicielką podobnych problemów nie mam, ona na szczęście mogłaby żyć bez telewizora. Ona jest nawet taka "nie trendy" i "nie jazzy", że na Święta wciąż wysyła kartki tradycyjne... Trzymam jednak za Ciebie kciuki i życzę Ci aby każdego dnia chociaż między 15-tą a 19-tą była burza, tudzież zamieć uniemożliwiająca sprawny odbiór Polsatu... :)
 
 
maq616 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 76
Wysłany: 10-12-2010, 19:45   

Jak rozwalę dekoder to przecież bez problemu można przełączyć na telewizję analogową czy cyfrową - już zapomniałem jak to się nazywa.
Więc chyba naprawdę nie ma sposobu na tą głupotę, pozostaje walczyć z nią za pomocą rozmowy. ; (
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-12-2010, 21:19   

maq616, z zablokowaniem jakiegoś kanału (albo jeszcze w określonych godzinach), to jest niewykonalne w UPC. A jak jeszcze dodasz, żeby wyglądało to na awarię, to jest to niemożliwe.

Jedyne rozwiązanie jakie widzę (choć nie odpowiada Twoim oczekiwaniom), to blokada rodzicielska (kodem PIN). Ale wówczas pojawi się komunikat, że kanał jest zablokowany i trzeba podać PIN. Taka blokada jest na cały kanał (bez rozgraniczeń czasowych).

Natomiast prawdę mówiąc, to z Polsatu bez problemu można przesiąść się na dowolny inny kanał, na którym też będą leciały niechciane programy. I sytuacja może się powtórzyć.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-12-2010, 21:53   

W tradycyjnym analogu dość łatwo szło zakłócić jakiś kanał (wystarczyło podłączyć do kabla antenowego coś co nadawało na tej samej częstotliwości), najlepiej zrobić tak aby było widać, że coś tam działa ale na tyle słabo ze oglądanie przestanie mieć sens np zostawić obraz bez dźwięku albo nałożyć 2 obrazy na siebie.

A jeśli chcesz się pozbyć kanału na stałe bez kombinowania dodatkowego sprzętu wystarczy rozregulować telewizor.

Niestety w twoim przypadku sytuację utrudnia dekoder - odbiera on zakodowane i skompresowane kanały w paczkach po kilka na jeden częstotliwości, nawet lekkie zakłócenie spowoduje że całkowicie przestanie odbierać większą ilość kanałów.

Gdybyś miał satelitę nie było by problemu wystarczyło by nieco przeprogramować tuner (tak jak w przypadku telewizora).
  marekd@jabberpl.org
 
Krasnal 
easy master

Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 44
Wysłany: 10-12-2010, 23:47   

Nagraj jakiś długi program albo film i od 15-19 go puszczaj. Na wciskanie numerów dekoder nie reaguje, trzeba wcisnąć wtedy przycisk UPC, żeby móc oglądać TV. Może pomoże :P
_________________
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 11-12-2010, 13:25   

Zrezygnuj z UPC. Będziesz miał problem z głowy :P
 
 
pok5 
Klikacz

Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 13
Wysłany: 20-12-2010, 18:42   

Nie sądzę, żeby była możliwość zablokowania kanału by wyglądało to na awarię w dekoderze UPC gdzie ingerencja użytkownika jest ograniczona w takim stopniu jakby wszyscy klienci byli osłami i nie potrafili sobie kolejności kanałów ułożyć według własnych potrzeb. :|
Jedynym sposobem na zlikwidowanie Polsatów jest przejście do N-ki. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: