Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisanie umowy na członka rodziny
Autor Wiadomość
Igor83 
light master

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 50
Wysłany: 22-11-2010, 18:36   Przepisanie umowy na członka rodziny

Pytanie do znawców tematu: czy można umowę z UPC przepisać z jednego członka rodziny na drugiego, z zachowaniem warunków i czasu trwania. Osoby są rodziną ale nie małżeństwem. Druga osoba nie ma tytułu prawnego do lokalu, ale jest w nim zameldowana - to info dla tych co proponowali by "Formularz zmiany strony Umowy Abonenckiej" lub "Porozumienie".
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 22-11-2010, 19:15   

Z uwagi na te informacje które podałeś:
Cytat:
"z zachowaniem warunków i czasu trwania."
oraz
Cytat:
"Druga osoba nie ma tytułu prawnego do lokalu"
procedura cesji nie jest możliwa do zrealizowania.
 
 
nosal2 
light master

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 55
Wysłany: 22-11-2010, 23:12   

a to dlaczego?
ja mogłem zamówić upc w lokalu w którym nie jestem nawet zameldowany (w końcu umowę zawiera się z osobą a nie z lokalem), w przypadku zmiany miejsca zamieszkania można przenieść usługi na nowy adres - a z tym jest więcej zachodu (jesli np. trzeba wykonać całą instalacje) niż z cesją na innego abonenta!

wytłumacz, o ile potrafisz, dlaczego w opisanym przypadku cesja jest według ciebie niemożliwa? 8)
_________________
 
 
gromiasty 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 259
Wysłany: 23-11-2010, 08:33   

nosal2 napisał/a:
ja mogłem zamówić upc w lokalu w którym nie jestem nawet zameldowany

To że mogłeś nie znaczy że było to legalne. TePeO pracuje w UPC i jego odpowiedzi są zgodne z dopiskami małym druczkiem na umowach. A tam stoi ,że (teoretycznie oczywiście, nikt tego nie robi) podpisując z Tobą umowę powinni sprawdzić czy masz prawo do lokalu.
Igor83 : najlepiej weźcie dowody osobiste i razem udajcie się do BOKu. Nie wnikajcie w szczegóły tylko powiedzcie ,że chcecie przepisać umowę. Jest spora szansa ,że to przejdzie.
_________________
  gromiasty
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 23-11-2010, 10:03   Re: Przepisanie umowy na członka rodziny

Igor83 napisał/a:
Pytanie do znawców tematu: czy można umowę z UPC przepisać z jednego członka rodziny na drugiego, z zachowaniem warunków i czasu trwania. Osoby są rodziną ale nie małżeństwem. Druga osoba nie ma tytułu prawnego do lokalu, ale jest w nim zameldowana - to info dla tych co proponowali by "Formularz zmiany strony Umowy Abonenckiej" lub "Porozumienie".


Igor83: Tytułem prawnym do lokalu może być np. umowa użyczenia. Dlaczego o tym wspominam? Nie wymaga formy notarialnej, może być bezpłatna (tzn. bez wymagalności świadczenia wzajemnego), nie jest opodatkowana jeśli jest zawierana między członkami najbliższej rodziny i bezpłatna. Działa to tak, że jeden członek rodziny użycza drugiemu prawo do korzystania ze swojego lokalu, na czas określony lub nieokreślony. Umowa użyczenia wymaga zwykłej formy pisemnej. Możecie spisać takie coś na wszelki wypadek przed udaniem się do BOK, jakieś wzorce z pewnością znajdziesz u kolegi Google jeśli nie wiesz jak się za to zabrać. Proste? :-) To nie zapomnij kliknąć "pomógł". ;-)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2010, 13:54   

Zajrzyj do regulaminu: :arrow: LINK

Tych samych dokumentów mogą wymagać przy cesji. Oczywiście zawierają umowy nie zawsze żadając tych papierków, może uda Ci się przeprowadzić cesję jak nie trafisz na służbistę. Postaraj się o zgodę na piśmie (nie umowę użyczenia) właściciela mieszkania, będą większe szanse.

TePeO oczywiście ma rację, ale w praktyce to różnie bywa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: