Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
e-szantaż UPC?
Autor Wiadomość
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 15-11-2010, 19:55   e-szantaż UPC?

Witam,

Jest rzeczą chyba oczywistą że wydruki dokumentów kosztują, co latwo sprawdzić choćby odwiedzając pobliski punkt ksero druk dla klientów oferujący. Przez wiele lat UPC brało ten "ciężar" na swe barki, łącznie z rozsyłaniem klasycznych faktur do zapłaty Pocztą Polską, czyli wliczało sobie koszt faktury w cenę usług, jako że w sponsorów-dobrodziejów nie wierzę :) .

Od niedawna poza próbami wyłudzenia danych e-poczty jestem przez pracowników UPC bombardowany propozycjami "e-faktury", oczywiście bez zwrotu poniesionych na drukowanie nakładów w jakiejkolwiek formie (np. TP i Orange dają za drukowanie faktur w domu przez klienta pakiety darmowych minut). Odpowiadam zawsze "nie mam w domu drukarki" (kłamię, mam już dwie :) ).
Niestety, ostatnio nie miałem czasu, płaciła miesąic temu i za mnie starsza już moja Mama. Zdziwiło mnie, że bardzo Jej teraz zależy, abym pobrał e-fakturę i wydrukował ją sam. Mama "przyciśnięta do muru" zdradziła, że uległa naciskom pracownicy UPC, podpisała zgodę na e-faktury i nie ma już odwrotu.
P.S. Ostatecznie pieniądze dla UPC przelałem, ale to problemu e-faktury nie rozwiązało, tylko go odsuneło w czasie.

Czy to jest uczciwe ze strony Firmy działanie?..
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2010, 20:30   

Właśnie trwa konkurs w UPC pt. "Aktywuj Elektroniczną Fakturę i wygraj abonament za złotówkę"... :lol:

Swoją drogą to dziwne, że w okresie trwania niektórych promocji nie można z elektronicznej faktury zrezygnować.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 15-11-2010, 20:53   

Susane napisał/a:
Właśnie trwa konkurs w UPC pt. "Aktywuj Elektroniczną Fakturę i wygraj abonament za złotówkę"... :lol:

Susane, mam takze inne zajęcia niestety, i na stronie UPC - firmy którą szanowałem do tej pory za mniejszą ilość "promocji" i "niesamowitych okazji" i za szanowanie regularnych uczciwych płatników - przesiadywać całymi dniami jak dzieciaki na "web" "ery" czy innego "plusa" po prostu nie mam czasu. Mamie o tym konkursie nic nie powiedzieli (spytałem teraz).
Jak widzę - wszystko się zmienia...

P.S. W Szwecji wprowadzono przymus posiadania telefonów komórkowych. O dziwo... Szwecja jest w UE, a Bruksela na temat tego oczywistego przykładu brutalnego łamania praw obywatelskich - milczy.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2010, 20:59   

Ta raklama (we flashu zresztą) sama atakuje po wejściu na stronę UPC. A konkurs jest conajmniej mało atrakcyjny i wcale nie zachęca do przejścia. Podałam to jako ciekawostkę, bo jednak jednak jakąś (choć lichą) rekompensatę UPC oferuje...

Takie samo parcie na e-faktury mają inne firmy, choćby Vectra. Tam też w większości promocji są one przymusowe.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 15-11-2010, 23:06   

teraz jest ogolne parcie na E-fakture, netia czy tpsa tez uzalezniaja oplate aktywacyjna od tego czy wybiera sie ja czy tez nie

niby chroni sie lasy ale jak sie zobaczy ile materialow reklamowych sie produkuje to przy tym 2 kartki od isp co miesiac to pikus
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-11-2010, 23:11   

Peterek, ja zaobserwowałem coś dokładnie odwrotnego, w ogóle im nie zależy na tym z tej elektronicznej faktury korzystać, nie dość ze to jest pdf (co nieco komplikuje sprawę bo trzeba go wydrukować i udawać, że jest zwykłą papierową fakturą - na co do niedawna urzędy patrzyły dość niechętnie) to zapierają się rękami i nogami aby jakoś po ludzku ją przesłać (np na maila).

Forma w jakiej to aktualnie zorganizowali (jakiś programik flaszowy) jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia (jeszcze gdyby to była strona mógł bym sobie napisać skrypt który ustalonego dnia miesiąca pobierał by to coś jeśli nie potrafią wysłać).
Gdy tylko próbuje się cokolwiek na nich naciskać okazuje się, że wolą wysyłać papierowe faktury i jeszcze dokładają co miesiąc w prezencie notes (to zapewne po to aby list miał ponad 50g i można go było taniej wysłać)

Totalnie gdzieś mają również osoby niepełnosprawne które przez to flaszowe coś nie są w stanie dostać się do pliku.

Peterek napisał/a:
Mama "przyciśnięta do muru" zdradziła, że uległa naciskom pracownicy UPC, podpisała zgodę na e-faktury i nie ma już odwrotu.
zawsze jest odwrót - każdą tego typu zgodę można wycofać
A aby przy okazji jeszcze ich trochę pognębić za to co zrobili proponuję zacząć od zgłoszenia awaraii.

Dlaczego akurat awarii, a zastanów się czy twoja mama wiedziała by co robić po otwarciu tej strony i czy ma jakąkolwiek szansę sobie poradzić (zakładając, że nie zna angielskiego a ładowanie pluginów zostało wyłączone ze względów bezpieczeństwa i/lub nie ma flasza na platformę z której korzysta)


Ale przy pierwszym zgłoszeniu nie podawaj szczegółów, napisz tylko ze im strona nie działa, dopiero gdy zaczną się dopytywać o co chodzi wyślij screena podobnego do tego który ja zrobiłem przed chwilą a jak odpowiedzą pamiętaj o założeniach podanych w nawiasie.
Ostatnio zmieniony przez Marek 15-11-2010, 23:23, w całości zmieniany 2 razy  
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 15-11-2010, 23:17   

Marek napisał/a:
zawsze jest odwrót - każdą tego typu zgodę można wycofać

mozna(wylacznie w formie pisemnej) tylko wycowanie jest rownoznaczne z rezygnacja z warunkow promocji tzn ze osoba bedzie placila za uslugi wg cennika
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-11-2010, 23:29   

Precelos, jeśli wcześniej płaciła za nie w ten sposób to o co chodzi ?
z maila Petereka wywnioskowałem, że ona żadnej promocji nie chciała.

Poza tym jeśli zrobi tak jak opisałem w poprzednim poście to wystarczy kilka maili oraz groźba, że nie dostaną żadnych pieniędzy jeśli nie przyślą jakiejkolwiek faktury (elektronicznej, papierowej, mailem, na dyskietce, czy w jakiejkolwiek innej formie bo strona nie działa i najwyraźniej nie potrafią jej naprawić) i zobaczysz, że oni sami zaproponują wysyłanie papierowych faktur niezależnie od promocji.
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 15-11-2010, 23:53   

Marek, nie znam sytuacji
zawsze zozna poprosic CePeU lub TePeO o sprawdzenie sytuacji
jesli to zgoda telefoniczna nie majaca nic wspolnego z podpisana promocja to wtedy mozna powolac sie na ustawe z dnia 2 marca 2000 r.
o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny rozdział 2 artykuly 9 i 10
_________________
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 15-11-2010, 23:59   

Marek napisał/a:
Precelos, jeśli wcześniej płaciła za nie w ten sposób to o co chodzi ?
z maila Petereka wywnioskowałem, że ona żadnej promocji nie chciała.

Marku, wyjaśnię szybko - pracuję w dzień, mieszkam w jednorodzinnym domku z Mamą (osobne wejście, ale adres ten sam). Brałem czynny udział w załatwianiu pierwszej Umowy z UPC (doprowadzenie sygnału itd.) i wynegocjowałem korzystne moim zdaniem warunki - Umowa Bezterminowa na TV Analogową oraz Internet 10Mb rozbita na dwie osoby prawne. Schody zaczęly się gdy wyłączyli w Analogu UPC "TV Trwam". Mam podstawy by podejrzewać, że było to zaplanowane działanie Konsultantki UPC - widziała, że mnie nie "zmiękczy", omotała (począwszy od telefonów jeszcze przez TP) starszą już Mamę.
Nie mam czasu za dnia na uzgadnianie warunków takich umów, a moje uwagi: że Trwam kodowana nie jest (na Amos i na Astrze), że "promocja" to zawsze strata dla klienta, że odrębne Umowy są lepsze (choćby reklamacje, przyśpieszenia internetu, czy dla Mamy serwis dekodera, postraszyli Ją niedawno, że jeśli dekoder - szmelc jakich mało moim zdaniem - okaże się sprawny zabuli 50zł), oraz że jednak telefon w Tepsie jest pewniejszy, niezależny od zasilania i częstych, coraz czestszych w UPC awarii internetu z byle powodu - napotykały kontruwagi Konsultantki UPC, której Mama uwierzyła.

Ufff, rozpisałem się. Coraz bardziej czuję potrzebę odłączenia się od UPC :idea:

[ Dodano: 16-11-2010, 21:22 ]
Nie mogę już edytować postu wyżej, a mętnie wyjaśniłem. Nie brałem udziału w negocjacjach w BOK UPC, ale mam do Mamy zaufanie. Chodziło o telefon VOIP z UPC, konsultantka nalegała aby zmienić i "scalić" dwie wcześniejsze Umowy, bo tak "będzie korzystniej". W tzw. promocje nie wierzyłem i nie wierzę - płaci się zawsze więcej niż za bezterminówki (poza TP.SA może :) ), jeśli nie od razu i gotówką, to potem w obsłudze Umowy i w jej warunkach.

Osobiście nie widzę sensu w "trzeciej usłudze za darmo" bo gdyby to miał byc VOIP taki, jakiego ja potrzebuję - cała UE plus komórki - to nie byłaby to już "najtańszą z trzech usług" (bodajże "UPC Europa i Świat" się taki pakiet VOIP nazywa), a z posiadaczy telefonów stacjonarnych w Polsce tylko znam jedną osobę, do której zresztą dzwonić nie muszę :) .

Spróbuję zatem namówić Mamę do zerwania Umowy (problem..) i podpiszę kolejną tylko na siebie, zostawiając Mamie wolny wybór czego sama chce.

Btw. Przy tej okazji Konsultantka samowolnie obniżyła mi prędkość internetu z 30/2Mb na 25/1.5 twierdząc, że tej wyżeszej opcji już... nie ma w ofercie :( .
 
 
nosal2 
light master

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 55
Wysłany: 18-11-2010, 00:01   

Peterek napisał/a:

Btw. Przy tej okazji Konsultantka samowolnie obniżyła mi prędkość internetu z 30/2Mb na 25/1.5 twierdząc, że tej wyżeszej opcji już... nie ma w ofercie :( .


a jest???
http://www.upc.pl/internet/
http://www.upc.pl/pdf/upc...erpien_2010.pdf

wyższą opcją jest jak widać 50 Mb/s
(wcześniej było 30 Mb/s za 90 zł a teraz jest 25 Mb/s za 79 zł)

także zdaje się ze nikt ci nie zrobił niczego samowolnie :mrgreen:

[ Dodano: 18-11-2010, 00:28 ]
Peterek napisał/a:
(...)
Od niedawna poza próbami wyłudzenia danych e-poczty jestem przez pracowników UPC bombardowany propozycjami "e-faktury", oczywiście bez zwrotu poniesionych na drukowanie nakładów w jakiejkolwiek formie (np. TP i Orange dają za drukowanie faktur w domu przez klienta pakiety darmowych minut). Odpowiadam zawsze "nie mam w domu drukarki" (kłamię, mam już dwie :) ).
Niestety, ostatnio nie miałem czasu, płaciła miesąic temu i za mnie starsza już moja Mama. Zdziwiło mnie, że bardzo Jej teraz zależy, abym pobrał e-fakturę i wydrukował ją sam.


Marek napisał/a:
ja zaobserwowałem coś dokładnie odwrotnego, w ogóle im nie zależy na tym z tej elektronicznej faktury korzystać, nie dość ze to jest pdf (co nieco komplikuje sprawę bo trzeba go wydrukować i udawać, że jest zwykłą papierową fakturą - na co do niedawna urzędy patrzyły dość niechętnie) to zapierają się rękami i nogami aby jakoś po ludzku ją przesłać (np na maila).


sam wydrukowany pdf to świstek papieru, urząd skarbowy tego "nie kupi" :mrgreen:
elektroniczna faktura to plik(stąd nazwa "elektroniczna") - a nie wydrukowany papier! - w którym do do dokumentu przypisany jest w sposób nierozerwalny podpis elektroniczny,
chcesz mieć podkładkę w razie kontroli urzędu skarbowego? - ściągaj z konta PLIKI e-fraktury i trzymaj 5 lat zarchiwizowane na jakim nośniku.

więcej o e-fakturze i e-podpisie
http://fakturavat.org.pl/faktura-elektroniczna
(do leniwych: wystarczy przeczytać 1 akapit ;) )
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-11-2010, 09:11   

Cytat:
sam wydrukowany pdf to świstek papieru, urząd skarbowy tego "nie kupi" :mrgreen:
elektroniczna faktura to plik(stąd nazwa "elektroniczna") - a nie wydrukowany papier! -
ale to co oni nie wysyłają to nie jest elektroniczna faktura tylko faktura zwykła do wydrukowania na własnej drukarce (żaden Urząd Skarbowy nie chciał przyjąć ich plików pdf, nawet zakodowanych w base64 z podpisem bo nie spełnia wymagań jest o tym obszerny wątek na forum, na szczęście wiosną po wyroku NSA pojawiła się możliwość samodzielnego druku faktur nieelektronicznych).

W skrócie wygląd pliku pdf tak jak wygląd strony internetowej może zależeć od komputera na którym jest wyświetlany a nawet od obecnej daty np można zrobić if (rok==2010) document.write("Kwota 500zł"); else document.write("Kwota 5zł"); . Ustala się on dopiero po wydrukowaniu.
Za to ten pseudo xml nie zawiera potrzebnych danych (nazwy usługi i wystawcy faktury).
  marekd@jabberpl.org
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 18-11-2010, 10:12   

nosal2 napisał/a:
Peterek napisał/a:

Btw. Przy tej okazji Konsultantka samowolnie obniżyła mi prędkość internetu z 30/2Mb na 25/1.5 twierdząc, że tej wyżeszej opcji już... nie ma w ofercie :( .
W lipcu miałem podobnie Wcześniej Pani konsultantka twierdziła że przy nowej umowie na tv cyfrową zostanę przy 15 Turbo potem stwierdziła że neta nie można zmienić a na moje pytanie gdzie jest Turbo 15 bo na stronie UPC brak odpuściła. Nie upominałem się nawet o ruter przy Fiber 25 i nikt mi go nie proponował ;)
_________________
  jedrek
 
nosal2 
light master

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 55
Wysłany: 18-11-2010, 22:25   

Marek napisał/a:
ale to co oni nie wysyłają to nie jest elektroniczna faktura tylko faktura zwykła do wydrukowania na własnej drukarce (żaden Urząd Skarbowy nie chciał przyjąć ich plików pdf, nawet zakodowanych w base64 z podpisem bo nie spełnia wymagań jest o tym obszerny wątek na forum, na szczęście wiosną po wyroku NSA pojawiła się możliwość samodzielnego druku faktur nieelektronicznych).


dobrze wiedzieć, na szczęście ja nie odliczam 8)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: