Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TP atak na internet w kablówkach
Autor Wiadomość
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 03-02-2010, 14:29   

bez przesady, aż takiej tragedii nie ma. Ważne że jest jakaś obniżka i możliwość przetestowania. Tylko zastanawiam się jak w praktyce to wygląda.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 03-02-2010, 15:12   

rozmowa na gg z kumplem ktory ma neo

Kod:
wczoraj byl u mnie monter z tepsy
cos grzebał na słupku i zmienił połączenie kabli bo mnie rozlaczalo czesto
ja mam  z 300 m do poczty i mi koles powiedzial ze max u mnie to 6 mb pojdzie
to sie pytam jak wiara ma po 10 czy 20 mbit jak mieszkają z kilka km od centrali?
a on - nikt tego nie sprawdza , instaluje sie i ch**  a to ze nie chodzi to inna bajka
  precel@wtw.im
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 04-02-2010, 13:22   

to wiem, tylko mi chodzi o praktyczne zasady rezygnacji. kiedy co i jak. Bo w końcu jest taka możliwość w ciągu 3 pierwszych miesiecy
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 07-02-2010, 10:54   

Kazdy wybierze co mu odpowiada. Wiekszosc nie ma mozliwosci technicznych na korzystanie z mega szybkiego internetu upc wiec musi korzystac z tp. Niektorym tylko mobilny zostaje po gprs. Zreszta nie wszyscy sa fanami kablowek. Znajomy ma 20 Mb/s z tp i transfer cały czas lekko powyżej 20 Mb/s. Miał upc niby chodziło tak jak nalezy ale strony wczytywaly sie bardzo dlugo. Wymienili mu chyba z 3 razy modem i powiedzieli ze to wina kompa. Ciekawe ze na tym samym kompie po zmianie operatora wszystko smiga az milo ;) Działa już kolejny miesiąc i bez zadnej awarii. Wiec upc nie jest takie super a tp nie taka zla.
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 08-02-2010, 17:21   

no właśnie tak samo mi się wydaje że kablówki są ok ale tp ostro naciera. Zwłaszcza że teraz te 20mb/s dają w niezłych cenach. Tego nie da się ukryć. Ktoś wie do kiedy trwa ta ich promocja na "superinternet pro" To stała oferta czy jak większość okresowa?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2010, 18:14   

I to tak bardzo naciera, że ludzie z mniejszych miejscowości chodzą i się pytają czy niewiadomo czegoś na temat instalacji jakiejkolwiek kablówki w ich mieście, bo też by chcieli jakieś normalnie działające łącze we w miarę przyzwoitej cenie, a obecnie są skazani albo na dziadowskie łącze z tepsy która na dodatek zdziera z nich strasznie albo połącznie przez komórkę z limitem transferu.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 08-02-2010, 18:30   

Przypomnę że artykuł który zainicjował ten wątek nosil tytuł: TP atak na internet w kablówkach czyli była mowa o bezpośredniej konkurencji cenowej na obszarach na ktorych dzialają jednocześnie TP i kablówki.
Tymczasem śmiem zauważyć, że o konkurencji trudno tu pisać bowiem łącze w Tepsie jest o 20-300% (umowa bezterminowa) droższe niż sporo nadal cenowo lepsza oferta UPC. I nie zanosi się na szybką zmianę tego stau rzeczy, choć byłoby to wskazane choćby ze względu na konkurencję - zysk dla wszystkich klientow, czyli niższe ceny.

Argument zas typu: "...Znajomy ma 20 Mb/s z tp i transfer cały czas lekko powyżej 20 Mb/s. Miał upc niby chodziło tak jak nalezy ale strony wczytywaly sie bardzo dlugo.." przypomina mi te pisane z FR i DSLi przez starych pracowników TP.SA na naszym lokalnym forum dyskusyjnym.

Znajomy mego znajomego... :mrgreen:
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 09-02-2010, 15:02   

Marek napisał/a:
I to tak bardzo naciera, że ludzie z mniejszych miejscowości chodzą i się pytają czy niewiadomo czegoś na temat instalacji jakiejkolwiek kablówki w ich mieście, bo też by chcieli jakieś normalnie działające łącze we w miarę przyzwoitej cenie, a obecnie są skazani albo na dziadowskie łącze z tepsy która na dodatek zdziera z nich strasznie albo połącznie przez komórkę z limitem transferu.


Marek nie do końca tak jest. Bo często ludzie chcieliby kablówki ale te nie chcą podłączyć się na wioskach i jedynym ratunkiem jest właśnie TP. Mogli by odpuścić promocję bo przecież inwestują w okablowanie i utrzymanie infrastruktury ale dają promocje i starają się być konkurencyjni dla kablówek. Przecież 6mb/s czyli to co powinno dziś być standardem jest wg stawek z superinterent pro konkurencyjna nie tylko z kablówkami ale i bsa. Wg mnie jeszcze czasy tepsy nie minęły
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2010, 15:53   

Na tych wioskach (czy zwyczajnie małych miasteczkach) gdzie ludzie nie mają innej opcji neostrada też więcej jak 2Mbity nie wyciąga nigdy a zazwyczaj jest tylko 1Mbit
Gdy trzeba za ten Megabit płacić ponad 100zł to nie ma się im co dziwić, że szukają jakiejkolwiek innego operatora - ale pewnie nie szybko alternatywa się u nich pojawi więc tepsa jeszcze trochę pożyje.

tak przy okazji http://www.wykop.pl/link/...okuje-adresy-ip
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 10-02-2010, 11:47   

Marek, bez przesady z tymi 100pln. Teraz jak na rok tylko się podpisze umowę to dokładnie jest 54,90 czyli o połowę mniej niż mówisz. Tylko że cena jest w promocji oczywiście
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2010, 16:51   

Niebieski, nie ma takiej oferty, nawet ze zobowiązaniem na 3 lata.
(Umowa ze zobowiązaniem na 36 miesięcy na 1Mbitową neostradę to 91,50 miesięcznie)
Bez zobowiązania to 274zł Raczej ludzie nie korzystają z tej wersji bo to rozbój w biły dzień tylko mają jakieś tam zobowiązania jeszcze z poprzednich lat. Przez to płacą ponad 100zł za coś co nie działa tak jak powinno.

Raczej już nikt nie podpisze nowego zobowiązania na tak długi czas w tepsie jeśli jest w zasięgu nadajników 3G (plus pod wpływem 10GB konkurencji z play nie limituje danych w nocy, oba kosztują połowę mniej niż neostrada o podobnej prędkości).
  marekd@jabberpl.org
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 10-02-2010, 19:04   

Marku, naprawdę nie wiem skąd bierzesz te ceny. 91 zł neostrada kosztowała jakieś 2-3 lata temu (wiem, bo moi rodzice korzystają z niej)

http://www.tp.pl/prt/pl/k...u/neostrada_tp/
Tabelka na samym dole.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2010, 19:35   

Kurohige, w tej tabelce masz tylko 1 składnik - opłata za dane.
Na cenę neostrady składają sie 2 składniki, opłata za dane i opłata za kabel (która wynosi 36,60) gdy to zsumujesz dostaniesz pełna cenę - właśnie taką jak podałem.
  marekd@jabberpl.org
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 10-02-2010, 20:17   

Tak, tylko zauważ, że wiele osób ciągle korzysta z telefonu stacjonarnego (bo chcą) więc tak naprawdę ten internet kosztuje ich tyle ile pokazuje tabelka. Nie znam osobiście osób, które założyły sobie internet w tp nie mając wcześniej telefonu.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2010, 21:00   

Komuś kto ma internet posiadanie stacjonarnego telfonu za kilkadziesiąt zł miesięcznie zupełnie się nie opłaca bo voip może mieć za grosze (a jeśli potrzebuje telefon do celów alarmowych to komórka na kartę, kosztuje 5zł na rok).
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: