Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadgroliwość prawników UPC - ciekawe zdarzenie ! Co Wy na to
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2009, 13:36   

bulek napisał/a:
Jestem laikiem w sprawach prawnych zarówno co do przepisów, praw autorskich, czy dopuszczaniu urządzeń elektronicznych do sprzedaży w Polsce. Dlatego to co napiszę potraktuj z przymrużeniem oka. Bezbronność człowieka wobec prawa jest straszna w naszym kraju. Nie zamierzam w żaden sposób bronić UPC. Jednak to, co napisałeś rodzi kilka pytań.

Czy jesteś pewien, że możesz kupić te urządzenia na wolnym rynku? Nie chodzi mi o uzywane, ani z serwisów aukcyjnych, tylko "normalnie" w sklepie. Nie znalazłem takiego w Polsce, a poza krajem szczerze mówiąc też nie widzę.

Nie wiem czy, żeby urządzenie elektroniczne było dopuszczone do sprzedazy musi mieć jakąś homologację (czy coś takiego). Może w Polsce go nie ma? A może uzyskało ją go jedynie UPC? A może UPC jest jedynym "dystrybutorem" tych urządzeń w Polsce? Nie wiem. .
To, że czegoś nie ma w sklepie/serwisie aukcyjnym , to nie znaczy jeszcze, że nie można tego kupić na wolnym rynku. Druga sprawa - autor tematu nie jest producentem sprzętu elektronicznego, kupować-sprzedawać rożne starocie jak najbardziej można. Wyłączność na dystrybucję sprzętu przez daną firmę nie oznacza, że właściciel danego egzemplarza nie może go sprzedać w serwisie aukcyjnym. Druga sprawa, dlaczego urządzenie CATV General Instrument CFT 2100 ma być urządzeniem niedozwolonym? Przecież nie chodzi konkretnie o dekoder, którego dystrybucją zajmuje się UPC, a o urządzenie dostępne na ogólnoświatowym rynku.

bulek napisał/a:
Z pewnością nie pomogą ci ślady na innych forach, gdzie użytkownik podszywający się pod ciebie przyznaje, że pracuje nad tematem odblokowania tych urządzeń :( .
Zresztą skoro ktoś się podszywa, to co autor tego wątku ma z tym wspólnego? Co tu jest niezgodne z prawem?
Ostatnio zmieniony przez Susane 16-12-2009, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mizi 
ultra master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 704
Skąd: Krakow
Wysłany: 16-12-2009, 13:50   

mrsyonnie, bulek raczej chcial stwierdzic ,ze autor tematu udaje ofiare a na innych forach pisze o odblokowywaniu ow urzadzen ;) przeciez to byl sarkazm w czystej postaci , chociaz ja tam nie znam tych innych for i mi to obojetne :P
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2009, 13:55   

Rozumiem, ale posiadać urządzenie, wprowadzać je do obrotu, a pisać po forach o jego odblokowaniu to dwie różne sprawy. Nawet jak pisał, że je posiada, zamierza odblokować i wprowadzić do obrotu to jeszcze nie dowód dla sądu, bo nie ma prawnego obowiązku pisania prawdy na forum *choć nieładnie jest fantazjować*, może ktoś rzeczywiście się podszył, najpierw trzeba udowodnić, że to on pisał itd.

Co najwyżej zachodzi podejrzenie, że posiadał i wprowadzał do obrotu urządzenie niedozwolone, ale to trzeba udowodnić.

Andrzej RATM, to jak jest w końcu? Podebrałeś nas, czy nie? :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2009, 16:44   

Cytat:
Nie wiem czy, żeby urządzenie elektroniczne było dopuszczone do sprzedazy musi mieć jakąś homologację (czy coś takiego).

Nie musi.
Są wyjątki np nadajniki radiowe dużej mocy, ale wątpię aby tuner który w żadnym stopniu nie odziaływuje na otoczenie pod to podpadał.

Generalnie jest tak, że wolno sprzedawać wszytko co nie zostało konkretnie z nazwy wymienione jako zabronione.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 16-12-2009, 22:10   

A czy jesteście pewni że urządzenie CATV General Instrument CFT 2100 da się normalnie kupić od producenta ?
Być może to urządzenie jest możliwe do kupienia wyłącznie przez operatorów tv kablowych a nie przez indywidualnego klienta. Bo tak na zdrowy rozum poco komu takie urządzenie ?
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2009, 23:10   

Ale on nabył od końcowego użytkownika, który ja mniemam wszedł w jego posiadanie legalnie. W tym nie ma nic zabronionego. Co nie jest prawem zakazane, to jest dozwolone. Może jest hobbystą, kolekcjonerem złomu elektronicznego.
 
 
pjasio253 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 63
Wysłany: 17-12-2009, 09:08   

Urządzenie o którym mowa często pojawiało się na serwisach aukcyjnych jako lombardowa sprzedaż. Właściciel lombardu sprzedawał to urządzonko, gdyż było u niego zastawem - właściciel nie pojawił się, grat został, to się go chce pozbyć. Ma do tego prawo.
Cytat:
Bo tak na zdrowy rozum poco komu takie urządzenie?

A na części - znam wielu elektroników-hobbystów, którzy nie pogardzą takim pudełeczkiem za 50zł :)
 
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 17-12-2009, 13:15   

pjasio253 napisał/a:
Urządzenie o którym mowa często pojawiało się na serwisach aukcyjnych jako lombardowa sprzedaż. Właściciel lombardu sprzedawał to urządzonko, gdyż było u niego zastawem - właściciel nie pojawił się, grat został, to się go chce pozbyć. Ma do tego prawo.
Cytat:
Bo tak na zdrowy rozum poco komu takie urządzenie?

A na części - znam wielu elektroników-hobbystów, którzy nie pogardzą takim pudełeczkiem za 50zł :)


I dokładnie tak jest jak kolega mówi. Urządzenia nabyłem na allegro. Sprzedającym był komis/lombard. Na moje szczęście odnalazłem paragon fiskalny, który będzie niewątpliwie niezbitym dowodem nabycia w legalny sposób sprzętu.

Obecne problemy z jego nabyciem wynikają z jednej prostej kwestii - sprzęt jest zbyt stary a jego produkcja już dawno się zakończyła. Podległ on naturalnej śmierci i zużyciu. Oczywiście, jest cień szansy, że ktoś znajdzie się na świecie, kto będzie chciał sprzedać takie urządzenie, lecz z dnia na dzień takich ludzi będzie coraz mniej. Ktoś musi być ostatni ;)

Rozumuję to tak, skoro nabyłem w legalny sposób GI, są moją własnością. Skoro są moją własnością, mogę nimi dysponować w dowolny przeze mnie sposób, w tym także sprzedaży. Tak czy nie ? Czy jest to łamanie prawa ?

Ponadto jakie ma tutaj znaczenie posiadanie wiedzy lub jej brak na temat modyfikacji GI ? Czy napisałem na aukcji, że umożliwiają odbiór kanałów płatnych ? NIE !

Nawet gdybym posiadał wiedzę i chciałbym ją dokładnie przedstawić innym internautom, zostałaby ona usunięta przez administratorów for internetowych. Temat śledziłem i widziałem jak usuwane były treści o takiej tematyce.

Ale na litość boską - jakie to ma znaczenie w sprawie ?

Sprzedając urządzenia, równie dobrze jego nabywca może używać jego jako podstawki pod kwiatka, ma do tego święte prawo ! Ponadto, posiadanie urządzeń elektronicznych jest dozwolone, co najwyżej zabronione może być ich używanie lub inaczej mówiąc dozwolone, lecz ograniczone wymogami prawnymi. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku nadajników radiofonicznych czy też telewizyjnych. Oczywiście w zależności jeszcze od częstotliwości ich pracy.

A skoro o tym mowa, czy wiedzieliście, że używanie nadajników, działających na zasadzie kablowej jest dozwolone wówczas gdy liczba odbiorców nie przekracza 50 oraz funkcjonuje w ramach jednej instytucji (gospodarstwa domowego, firmy) ?

Dzisiaj jest 17 grudnia, nadszedł dzień wizyty w komisariacie. Sam jestem ciekawy jak policjant zareaguje na dowód nabycia GI. Oczywiście opiszę.
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 18-12-2009, 07:46   

NIC NIE PŁAĆ I OD RAZU ODDAJ SPRAWĘ DO SĄDU!!!

Złóż pozew przeciwko UPC o:

1.) Zniesławienie
2.) Próbę wyłudzenia
3.) Blokowanie drobnego handlu do którego masz pełne prawa

Żądaj przeprosin w lokalnej prasie, zeznaj że sąsiedzi widzieli że puka co ciebie policja i dlatego twoje stosunki z sąsiadami się pogorszyły.

Żądaj odszkodowania za straty moralne, bo bardzo się denerwowałeś będąc przesłuchiwanym - BEZ WINY

Sprawa się będzie ciągnąć ze 2 lata ( na moje oko ) niech UPC udowodni przed sądem że sprzedawane przez ciebie urządzenia są ich własnością. Jeżeli jesteś pewien że nie są.....
Jeżeli nie udowodni to już wygrałeś całość bo UPC przed sądem straci tzw. wiarygodność.

Wniesienie sprawy do sądu uwalnia cię od przesłuchań i kar bo na każde wezwanie odpowiadasz że oddałeś sprawę do sądu i sprawa się toczy - podając numer sprawy i sąd który ją prowadzi.

Na wezwanie Policji w sprawach gospodarczych nie musisz się stawiać w podskokach, możesz zadzwonić że przyjdziesz w terminie ci dogodnym - to nie kryminalna sprawa....

DO czasu wyroku sądu nic nie podpisuj, tylko załączaj oświadczenie że sprawa się toczy w sądzie w tej sprawie.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2009, 13:11   

Zagalopowałeś się - najpierw trzeba wiedzieć co jest w aktach sprawy na policji, żeby mieć racjonalne podstawy do założenia sprawy cywilnej. I dowody.

Cytat:
Na wezwanie Policji w sprawach gospodarczych nie musisz się stawiać w podskokach, możesz zadzwonić że przyjdziesz w terminie ci dogodnym - to nie kryminalna sprawa....
Co takiego? Może z raz przyjdzie taki numer, a później przyjdą po niego...

[ Dodano: 19-12-2009, 14:25 ]
Andrzej RATM, jak tam z Twoją sprawą?
 
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 21-12-2009, 13:34   

No i wszystko się wyjaśniło. Zerknąłem do akt sprawy i.... zaskoczenie.... dawno dawno temu wystawiłem na aukcji GI zmodyfikowanego...

Od tej pory byłem na tzw. "widelcu" prawników UPC. Tylko czekali, abym wychylił się z podobną aukcją. I doczekali się...

Widziałem w aktach znalazła się ta pierwotna aukcja, wpływająca niekorzystnie dla mnie.
Chcąc uniknąć bieganiny po sądach i oszczędzić nerwów żonie w ciąży, dobrowolnie przyznałem się do czynu. Przyjdzie orzeczenie sądu, zapłacę te pieprzone 300 zł i po sprawie.

Dla mnie nie jest to jakiś straszny wydatek, da się na fuchach dorobić.

Może niektórzy z Was pomyślą, jaki ze mnie dupek, że się przyznałem, ale dla mnie nie ma w obecnej chwili nic ważniejszego niż spokój i czas który muszę poświęcić swojej rodzinie, a szczególnie żonie ! Wszystko zbiegło się w niewłaściwym czasie. Cóż jak to się mówi - raz na wozie raz pod wozem. Sam policjant przyznał - że dobrze zrobiłem, już prywatnie w luźnej rozmowie w aucie, podwożąc go na przystanek komunikacji miejskiej.

PS

Sprawa może i byłaby do wygrania, ale pomyślcie jakim kosztem. Wynajęcie prawnika, bujanie się po prokuraturze, sądach... nie ma sensu ! 300 zł przecież to nie tak duży majątek, za cenę spokoju !
 
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 21-12-2009, 14:13   

Andrzej RATM napisał/a:
Może niektórzy z Was pomyślą, jaki ze mnie dupek, że się przyznałem

Wręcz przeciwnie, a jeśli już to nie z tego powodu, że się przyznałeś :) . Tak czy inaczej masz przynajmniej spokojne święta przed sobą.
 
 
Mizi 
ultra master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 704
Skąd: Krakow
Wysłany: 21-12-2009, 21:35   

A czy przyznanie to nie jest wpis na iles lat ,ze sie jest karanym ? :roll:
_________________
 
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 22-12-2009, 12:35   

Mizi napisał/a:
A czy przyznanie to nie jest wpis na iles lat ,ze sie jest karanym ? :roll:


Absolutnie nie ! Napisałem (i zapomniałem dodać we wcześniejszym poście) podanie o umorzenie sprawy, odpowiednio to motywując.

Tak czy siak, zgodzę się - mam spokojne święta. Nerwy i wszelkie niepokojące myśli opuściły mnie z chwilą opuszczenia komisariatu. Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Rodzinnych Świąt, a także lepszego Nowego Roku !
 
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-12-2009, 21:26   

Andrzej RATM napisał/a:
Policjant prowadzący moją sprawę nie wiem czemu oznajmił mi, że zakańcza ją do świąt i mam pokryć koszty grzywny w wysokości 300 zł.
Andrzej RATM napisał/a:
Chcąc uniknąć bieganiny po sądach i oszczędzić nerwów żonie w ciąży, dobrowolnie przyznałem się do czynu. Przyjdzie orzeczenie sądu, zapłacę te pieprzone 300 zł i po sprawie.
W razie skazania na grzywnę, zatarcie skazania następuje z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary. Sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat na wniosek skazanego. Z sądu nie przyjdzie "orzeczenie", a wyrok nakazujący zapłacenie grzywny, a Ty nie tylko się przyznałeś, ale również dobrowolnie poddałeś karze. Gdyby to nie była grzywna, a jedynie obowiązek naprawienia szkody (a sąd odstąpiłby od wymierzenia kary) to miałbyś czysto w papierach. Jeśli natomiast zostaniesz ukarany karą grzywny w 2009 roku to z Krajowego Rejestru Karnego znikniesz dopiero po upływie 5-ciu lat od uprawomocnienia się Twojego wyroku, czyli w 2014 roku. Zrobią Ci zdjęcia i pobiorą odciski palców, mogą wzywać na różne konfrontacje (za lustrem weneckim). Nieprzyjemnie być w KRK, bo pracodawcy też mogą czasem wymagać zaświadczenia o niekaralności. Piszę o tym, bo widzę, że jesteś nieświadomy tego faktu, a w przyszłości możesz być pytany w różnych sprawach o tą kwestię.
Andrzej RATM napisał/a:
Napisałem (i zapomniałem dodać we wcześniejszym poście) podanie o umorzenie sprawy, odpowiednio to motywując.
Nie rozumiem, jak można płacić grzywnę (lub odszkodowanie) bez wyroku? Skoro sprawa może być umorzona to nie ma wyroku i kary, czyli nie płacisz tych 300 zł. Naprawdę nie połapałeś się, że coś tu nie gra? Przecież wniosek o warunkowe umorzenie po przyznaniu się do winy oznacza, że sąd może Cię zobowiązać do naprawienia szkody (w całości lub w części) jaką wyrządziłeś UPC. Czyli wyrok i grzywna murowana.


PS. Nie chcę psuć Ci Świąt, ale ostrzegałam, żeby nie ufać żadnemu panu policjantowi, nawet sympatycznemu. Paskudnie Cię podszedł :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: