Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie numeru z UPC do VOIP
Autor Wiadomość
mp_lasso 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 57
Wysłany: 26-01-2009, 17:38   Przeniesienie numeru z UPC do VOIP

Witam,
mam taki problem, iż chciałbym przenieść numer z UPC do jakiegoś operatora VOIP. Numer ten przeniosłem wcześniej z TPSA do UPC, chcę teraz przenieść do VOIP.
Pisałem do Tlenofonu z pytaniem czy jest możliwość przeniesienia numeru z UPC, odpisali mi, że niestety można tylko z TPSA.
Zwracam się do Was z pytaniami:
1. Czy miał ktoś z was podobny problem?
2. Znacie jakiegoś operatora VOIP w którym jest możliwość przeniesienia numeru z UPC?
3. Jeśli nie ma takiego to może wrócić numer do TPSA i dopiero od nich do VOIP?
Pozdrawiam
  mp_lasso
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-01-2009, 22:03   

Teoretycznie można przenieść numer od każdego do każdego, nikt nie może zaprotestować ani pobrać opłaty ponad 50zł.

Co ciekawe w tym przypadku problemy stwarza nowy operator a nie stary (gdyby problemy stwarzał stary można by na niego nałożyć wysoką karę a tak trzeba sobie wybraćdowolnego innego nowego operatora),
bo niestety niektórzy marudzą gdy numer przenosi się od jednego operatora voip do innego operatora voip. (jak byś przenosił ze stacjonarnego nie było by problemu).
  marekd@jabberpl.org
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2009, 22:30   

Praktycznie, to operatorzy VoIP coś niechętnie podejmują temat przeniesienia numeru stacjonarnego do siebie.
"A bo coś tam ... a bo nie mamy takiej możliwości ..." i temat stoi.
Ponoć są tacy, którzy nie robią problemów, ale z kolei są mało konkurencyjni cenowo.

Człek podświadomie jest niejako sztywno przywiązany do swojego numeru, ale jak go jednak zmieni, to dochodzi do wniosku, że nie ma żadnego problemu.

I w taki oto sposób pomachałem - z niemałą satysfakcją - tepsie. :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-03-2009, 22:55   

Cytat:
Praktycznie, to operatorzy VoIP coś niechętnie podejmują temat przeniesienia numeru stacjonarnego do siebie.
"A bo coś tam ... a bo nie mamy takiej możliwości ..." i temat stoi.
Ponoć są tacy, którzy nie robią problemów, ale z kolei są mało konkurencyjni cenowo.
Cena za usługę ustawowo jest ogranicznona do maksymalnie 50zł i pobiera ją operator u którego mieliśmy telefon do tej pory (nowy operator nic za to nie bierze).

Problemów nigdy nie robi nowy operator (bo chce mieć nowego klienta a pozatym nowy numer w niczym mu nie przeszkadza), problemy robią tylko Ci od których i tak już się ucieka - jeśli uciekamy od operatora stacjonarnego i ten robił by problemy został by za to ukarany.
Ale jeśli już jesteśmy u operatora voip (takiego jak np upc) i chcemy przenieść się gdzie indziej to może on robić pod górkę bo nie ma jak go za to ukarać.
  marekd@jabberpl.org
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-03-2009, 08:11   

Nie mówiłem min. o UPC.
Miałem na myśli innych operatorów - ze zdecydowanie konkurencyjnymi cenami.
UKE nie może zmusić do takiego przeniesienia, gdyż wszystko zależy od chęci operatora.

Osobiście przy zmianie numeru skorzystałem na tym, iż nie "nawiedzają" mnie handlowcy korzystający z książek telefonicznych.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-07-2011, 12:17   

A ja mam pytanko odwrotne czy aktualnie mozna przeniesc numer od operatora Voip byly Tlenofon obecnie Freeconet do UPC ???
moze panowie z UPC napisza slowko w tym temacie , ze wzgledu na dobre promocje na pakiety z telefonem w UPC bylbym zainteresowany , ale nie chce zmieniac numeru ....
  stivi
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 04-07-2011, 08:24   

-skasowany-
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-07-2011, 11:56   

Numer możesz zawsze przenieść od operatora VOIP do operatora stacjonarnego (każdy stacjonarny ma taką możliwość), możesz też przenieść od operatora stacjonarnego do operatora VOIP (o ile nowy operator oferuje taką usługę to stary stacjonarny nie może się temu sprzeciwić).

Jednak bezpośrednio między operatorami VOIP różnie z tym bywa bo nie regulują tego żadne przepisy pozostaje tylko dobra wola samych firm, z reguły nie ma z tym problemu bo firmom zależny na tym aby klient był zadowolony.

Podejrzewam jednak że w tym przypadku może być problem - ponieważ UPC nie pozwala na przenoszenie swoich numerów do innych operatorów internetowych to inni operatorzy mogą odwdzięczyć się tym samym (aby wymusić zgodę na przenoszenie numerów w drugą stronę, a dobro klienta który chce korzystać z ich usług jest zawsze ważniejsze niż klient który zrezygnował) chociaż spróbować zawsze możesz.

Nie słyszałem jeszcze o przypadku aby ktoś się przenosił od innego operatora do UPC bo to się do tej pory nikomu nie opłacało (zwyczajnie chcą pieniądze za coś co inni dają za darmo) będziesz więc prawdopodobnie pierwszy.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: