Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiązanie umowy z UPC - Powód
Autor Wiadomość
szulkos 
Klikacz

Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: 19-11-2008, 20:04   Rozwiązanie umowy z UPC - Powód

Witam. Chciałbym rozwiazać umowę z UPC ale niestety mam podpisna umowę na 12 miesięcy i tak bez powodu nie mogę. Dostalem jednak dzisiaj pismo o zmianach częstotliwości kanałów i o ich innej kolejności. Czy to jest odpowiedni powód by miec możliwośc rozwiązania z nimi umowy?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-11-2008, 21:34   

Nie - tylko jeśli usunęli by przy tym jakiś kanał z oferty (lub zastąpili go innym), sama zmiana kolejności to za mało - podpisywałeś umowę na możliwość oglądania konkretnych kanałów.

A umowę możesz rozwiązać bez powodu, tyle wystarczy zwrócić różnice między tym co zapłaciłeś do tej pory a tym co zapłacił byś przy umowie na czas nieokreślony. (zazwyczaj ta różnica wcale nie jest wielka)
  marekd@jabberpl.org
 
chronos69 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-11-2008, 00:14   

Niestety kończą się czasy rozwiązywania umów z operatorem z powodu zmiany w regulaminie (np. wymuszonej zmianą prawa) lub z korzyścią dla klienta (np. spadek cen). Tak bywało wielokrotnie i korzystało z takiej możliwości wielu klientów zwłaszcza sieci komórkowych. Korzystaliśmy także my, klienci UPC, "przy okazji" np. korekt regulaminu można było dwoma pisemkami "przyspieszyć neta do obecnej promocji"...
http://tech.wp.pl/kat,100...ml?ticaid=17051
 
 
 
szulkos 
Klikacz

Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: 02-12-2008, 17:16   

Niestety różnica jaką bym musiał zapłacić za rozwiązanie umowy byłaby dość znaczna. Teraz jednak czytałem o tym że w ofercie ma zabraknąć TV Trwam. Czy to byłby odpowiedni powód by zerwać umowę bez ponoszenia kosztów?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2008, 17:30   

Cytat:
Czy to byłby odpowiedni powód by zerwać umowę bez ponoszenia kosztów?
Tak był by,
Usunięcie z oferty jakiegokolwiek kanału bez twojej zgody oznacza zerwanie umowy z ich strony.

Musisz tylko zgłosić, że nie zgadzasz się na usunięcie tego kanału.
  marekd@jabberpl.org
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 03-12-2008, 22:46   

Także zainteresowała mnie ta opcja z tv trwam i rozwiązaniem umowy.

Jak to wygląda? umowę mam na pakiet 3 opcji: telewizja, telefon, internet...

Czy w takim razie z powodu usunięcia tv trwam mogę rozwiązać całą umowę łącznie z internetem i telefonem?

I czy przeszło by podpisanie od razu nowej umowy na tą samą osobę na internet i tv cyfrową? czy raczej musiałbym brać na kogoś innego ? i czy wiązało by się to z jakimś odcięciem sygnału na jakiś czas?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-12-2008, 22:55   

Cytat:
umowę mam na pakiet 3 opcji: telewizja, telefon, internet...

Czy w takim razie z powodu usunięcia tv trwam mogę rozwiązać całą umowę łącznie z internetem i telefonem?
Tak.
Cytat:
I czy przeszło by podpisanie od razu nowej umowy na tą samą osobę na internet i tv cyfrową? czy raczej musiałbym brać na kogoś innego ?
Nową umowę po zwykłych cenach z oficjalnego cennika zawsze możesz podpisać, tyle że możesz nie dostać promocji.
Cytat:
i czy wiązało by się to z jakimś odcięciem sygnału na jakiś czas?
zależy od tego jak oni się zachowają, jeśli w ostatniej chwili zgłosi się ktoś z działu utrzymania klienta i zaproponuje nową umowę to nie będzie żadnych przerw, a jeśli przestanie im zależeć na utrzymaniu klienta pewnie będziesz musiał oddać modem po to aby następnego dnia przywieźll Ci nowy.
  marekd@jabberpl.org
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 03-12-2008, 23:55   

No chyba nawet bym wolał bez promocji przynajmniej w każdej chwili można zrezygnować i nie przepadają mi żadne przyspieszenia internetu itp... a wziąłbym pewnie najtańszą cyfrówkę za 65zl plus internet 89zl za 154zl tylko czy jak się bierze cyfrową tv to normalnie w kablu jest też pełen pakiet analogowy? bo na drugi tv poszedłby sygnał analogowy...
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-12-2008, 12:56   

Cytat:
tylko czy jak się bierze cyfrową tv to normalnie w kablu jest też pełen pakiet analogowy?
jest
  marekd@jabberpl.org
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 04-12-2008, 15:04   

No to super ;] teraz tylko trzeba się przygotować aby się specjalnie nie śmiać przy rezygnacji z powodu wyłączenia tv trwam :( i trzeba by się jakoś ubrać ;] jakiś moherek i te sprawy ;P heh

A jeszcze jedno pytanie.. ten najtańszy dekoder cyfrowy upc ma wyjście hdmi czy muszę podłączać normalnie kablem euro? Bo mam obok dekoder tv "n" i wygodniej by było jakby na kolejnym hdmi było upc :P
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-12-2008, 15:36   

Cytat:
A jeszcze jedno pytanie.. ten najtańszy dekoder cyfrowy upc ma wyjście hdmi czy muszę podłączać normalnie kablem euro?
nie ma hdmi, ma tylko wyjścia analogowe
  marekd@jabberpl.org
 
szulkos 
Klikacz

Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: 07-12-2008, 20:54   

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zerwać umowę z powodu braku telewizji Trwam już teraz czy muszę czekać na jakieś pismo od UPC? Posiadam telewizję analogową i tam wyłączenie Trwam jest planowane na połowę stycznia. Dlatego nie wiem kiedy mogę złożyć rezygnację z usług UPC.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-12-2008, 21:15   

Pisma być nie musi,

Na rezygnację jest 14dni liczone od momentu gdy zobaczysz, że rzeczywiście wyłączyli.
  marekd@jabberpl.org
 
elmo87 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: 07-01-2010, 18:15   

Witam mam pytanie 16 stycznia 2009 roku podpisalem umowe z UPC na 3 uslugi (TV+TEL+INT) na umowie jest napisane ze umowa zostala zawarta na czas nieokreslony chyba ze strony postanowili inaczej. Ja umawialem sie na 12 miesiecy z tego co pamietam. Teraz chcialbym z nimi umowe rozwiazac ale UPC straszy mnie kara i ta kara jest w w wysokosci 1000 zl :shock: Prosze o jakas rozsadna i sprawdzona metode rozwiazania umowy. Powyzej przeczytalem iz moge rozwiazac umowe z powodu iz wycofali kanal ktory mialem podczas podpisania umowy, obecnie z dniem 1 stycznia 2010 roku usunieto z emisij telewizji analogowej kanal EUROSPORT 2 i czy z wiazku z tym moge rozwiazac umowe bez placenia tej kosmicznej kary ? Prosze o szybka i sprawdzona rade za co z gory serdecznie dziekuje :) Pozdrawiam
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2010, 20:05   

Zaraz, zaraz. Skoro mówisz, że podpisałeś na 12 miesięcy (tylko takie terminowe umowy stosuje UPC) to znaczy że ten termin kończy się za tydzień, więc w czym problem?? Składasz wymówienie, z tym i tym dniem i papa.

(Chyba, że umowa została została automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy wtedy rzeczywiście jest problem, bo z tego co pamiętam UPC stosuje miesięczny okres wypowiedzenia).
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: