Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowe UPC + FTA z satelity
Autor Wiadomość
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 05-11-2008, 09:37   Cyfrowe UPC + FTA z satelity

Koło tygodnia temu zainstalowałem sobie zestawik do odbioru TV cyfrowej z satelit Hotbird i Astra. Muszę powiedzieć, że to doskonałe rozwiązanie dla tych którym brak nowych pozycji programowych w cyfrowej ofercie UPC. Przewijały się czesto głosy, że brak w UPC kanałów niemieckojęzycznych. Z satelity FTA, czyli bez żadnych dodatkowych opłat dostępnych jest kilkadziesiąt kanałów niemieckich, a w sumie kanałów takich jest kilkaset (nie jestem nawet w stanie ich wszystkich zliczyć). Darmowo można także odbierać kanały, które potencjalnie mogą pojawić się w UPC - jak TV Silesia (już w ofercie UPC), Patio TV, TVP Historia czy Belsat TV, więc ostatnio przestałem się ekscytować wprowadzaniem przez UPC takich nowości programowych. Dla mnie taki zestawik bez żadnej dodatkowej karty abonenckiej (tylko FTA) + oferta cyfrowa MAX z UPC (z 50% upustem w promocji) to chyba najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Dodam jeszcze że cały zestawik (antena, konwerter, mocowania, kable i dekoder) kosztował mnie koło 400PLN z uwagi na to że kupiłem troszkę lepszy dekoder Fergusona, ale zestaw taki z najtańszym dekoderem można kupić już w cenie 200PLN, więc za takie pieniążki chyba się opłaca i można przestać w końcu narzekać na ofertę programową UPC. Wszystko zainstalowałem sam przy pomocy poradników znalezionych w sieci, choć z instalacjami satelitarnymi miałem do czynienia pierwszy raz w życiu. Gorąco polecam takie rozwiązanie forumowiczom którym cyfrowa oferta MAX nie wystarcza.
 
 
zsoi3 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 741
Wysłany: 05-11-2008, 09:50   

w jakim miescie mieszkasz i jaka srednice czaszy zastosowales? jak z jakoscia kanalow? czy sa jakies FTA HD?
 
 
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 05-11-2008, 10:19   

Miasto - Warszawa, średnica czaszy do jednoczesnego odbioru sygnału z Hotbirda i Astry musi wynosić 80 - 85 cm, taką właśnie mam - ładnie ocynkowaną na grafirowy kolorek ;) do tego najlepiej konwerter typu monoblock - łatwiejszy montaż i wszystko w jednym (2 x konwerter do Astry i HB + przełącznik - dekoder sam przełącza sygnał w zależności czy kanał nadawany jest z HB czy z Astry). Jeśli chodzi o jakość - jakość jest cyfrowa więc dostajesz dokładnie to co puszcza nadawca. Jakość tak na prawdę jest uzależniona od nadawcy. Większość kanałów wygląda bardzo ładnie, ale zdarzają się kanały jak np polski Edusat, gdzie jakość jest tragiczna. Powiem innaczej - porównując jakościowo sygnał UPC z sygnałem z satelity nie zauważam znaczących różnic. Jeśli chcesz myśleć o instalacji anteny to przede wszystkim musisz mieć możliwość skierowania jej na południe. U mnie na południe wychodzi balkon co ułatwiło mi sprawę instalacji. Jeśli chodzi o FTA HD to tu masz listę:

HotBird:
http://www.lyngsat.com/hd/hotbird.html
Astra:
http://www.lyngsat.com/hd/astra19.html
Te zaznaczone jaśniejszym zielonym kolorkiem lecą FTA, więc na chwilę obecną jest tego trochę. Sam nie korzystam z HD więc więcej Ci nie mogę powiedzieć. Oczywiście do HD musisz kupić odpowiedni dekoder obsługujący HD co wiąże się z troszkę większym kosztem - ja jak na razie nie mam telewizora HD więc kupiłem Fergusona FX-7600, który HD nie obsługuje.

Dopiero po zakupie zestawu satelitarnego zauważyłem pewną uciążliwość oferty UPC. Chętnie włożyłbym teraz kartę od UPC do Fergusona i podpiął do niego sygnał od UPC (ma oddzielne wejście antenowe) i wszystko obsługiwał jednym pilotem i przede wszystkim dekoderem. Tak niestety się nie da...
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 16-11-2008, 16:24   

w sumie to dlaczego wziąłeś upc ?
ogladam właśnie promocje cyfry i n i wygląda to nienajgorzej
- w n średnia cena abo wynosi ok 39zł przy 6pakietach przez pół roku i 3+1 przez kolejne pół
- w cyfrze za 100zł pakiet komfort z dekoderem pvr i c+ w hd, przy sd 26zł taniej i nie uwzględniałem tu nawet promocji na c+
 
 
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 16-11-2008, 17:42   

Bo nie interesuje mnie HD a tylko SD i w UPC płacę za to 37,50PLN. Mam dostęp do ponad 100 programów zarówno z cyfry jak i z n-ki. Żadna z wymienionych przez Ciebie ofert nie jest lepsza ani cenowo ani programowo. No i w ogóle żeby mieć to co oferuje UPC to trzeba by płacić paru platformom cyfrowym jednocześnie. Głupota. No i jak wspomniałem ważnym czynnikiem jest cena. W UPC wychodzi mi najtaniej - stała niska stawka (50% upustu w całym okresie trwania umowy), a nie jak w platformach satelitarnych przez pierwsze 6 miesięcy, a poźniej płać 2-3x więcej... Reasumując - dlaczego UPC? Bo dają więcej za mniej ;)
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 16-11-2008, 20:23   

chyba że tak, ja szukam hd i jakby upc nadal dawało drugą usługę za 50% to wziąłbym od ręki, teraz to co chcę wychodzi mi ponad 200 zeta więc trochę sporo
 
 
maryś 
light master


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 86
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-11-2008, 21:25   

ra74,
Dla porównania napiszę jaką mam umowę z UPC (tak było parę miesięcy temu) :
internet Turbo 10MB/s - 89 zł
telefon UPC Non-stop - 89 zł
telewizja Max z nagrywarką i HD - 100 zł
w tym jedna (najtańsza) usługa gratis.
Wychodzi razem : 189 zł.
Zalety : szybki internet, telefon non-stop i TV z HD i nagrywarką.
... a ile kosztuje nowa nagrywarka HD ?
Do tego od wielu wielu lat mam satelitę FTA.
Teraz z 20% zniżką wychodzi 222,40.
Za tę różnicę mam Pakiet Canal +.
_________________
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 16-11-2008, 22:26   

wiem że była taka promocja ale we wrześniu
obecnie net 10mbit + tv max z pvr to trochę ponad 170, duży plus upc że ma dość sporą liczbę kanałów z różnych platform
mam jeszcze z 2tyg na przemyślenia, potem muszę oddać dekoder w aster :roll:
 
 
maryś 
light master


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 86
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-11-2008, 07:49   

Marek, :
Moje pytanie zostało postawione przewrotnie.
Przecież te 350-450 zł a nawet więcej to gratis ze strony UPC.
Nie trzeba inwestować w zakup tego sprzętu.
_________________
 
 
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 17-11-2008, 10:26   

maryś: Tego akurat bym nie traktował jako zaletę oferty UPC przynajmniej nie w przypadku dekodera HD. Za sam montaż UPC na początku wprowadzania oferty cyfrowej liczyło sobie 200pln. Tak jest zresztą do teraz jeśli nie podpisuje się lojalki na rok. Rzeczone 200pln stanowi połowę ceny rynkowej oferowanego przez nich sprzętu, który po rozwiązaniu umowy nie staje się naszą własnością i trzeba go grzecznie zwrócić. Nie wspomnę już o karach za zniszczenie sprzętu... 1000pln (sic!)... W przypadku kupienia własnego dekodera po roku użytkowania możemy go spokojnie sprzedać. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?
_________________
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 17-11-2008, 11:21   

własny dekoder szcz hd z nagrywarką niestety jest droższy niż te 400zł
Dla mnie duży plus jest taki że podłączam sobie zewn. dysk i robię bibliotekę co fajniejszych filmów w hd
Taki wypożyczany nieważne w kablówce czy w n ma mały dysk gdzie dodatkowo część miejsca zajmuje jeszcze vod, przy zmianie operatora musisz go oddać i tracisz kolekcje filmów, nie da się legalnie zrobić backup
 
 
maryś 
light master


Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 86
Skąd: Katowice
Wysłany: 17-11-2008, 11:52   

0bEiN,
Za instalacje płaciłem 100 zł.
Tuner satelitarny HD z HDD to chyba większy wydatek niż 400 zł.
Zgadzam się są różne punkty patrzenia na tą kwestię.
Dla mnie oferta UPC spełnia moje oczekiwania poza jednym :
Champions League.
ra74, Biblioteka HD. No tak, ale kiedy to wszystko oglądać.
Ja mam bibliotekę nagrań VHS. Najlepiej bym to teraz wyrzucił.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: