Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy regulamin co myślicie
Autor Wiadomość
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 22-08-2008, 13:34   Nowy regulamin co myślicie

Witam.W dniu dzisiejszym pocztą elektroniczną otrzymałem z UPC nowy regulamin świadczenia usług który będzie obowiązywał od 1.10.2008r. Bardzo ciekawe są informacje na temat skrzynki pocztowej co nie znaczy że inne tez. Co myślicie o nowym regulaminie.
  jedrek
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-08-2008, 13:53   

Możesz wkleić na forum ?
Bo jeszcze nie wszyscy dostali.
  marekd@jabberpl.org
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-08-2008, 14:07   

Marek napisał/a:
Możesz wkleić na forum ?
Bo jeszcze nie wszyscy dostali.


To cała książeczka - 20 stron.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 22-08-2008, 14:46   

clarkkent napisał/a:
Marek napisał/a:
Możesz wkleić na forum ?
Bo jeszcze nie wszyscy dostali.


To cała książeczka - 20 stron.
U mnie wyszło cztery strony ale wydrukowałem a maila skasowałem.
  jedrek
 
Silesiaman 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 9
Wysłany: 22-08-2008, 17:42   

https://ebok.upc.pl/marketing/upc_regulamin_swiadczenia_uslug_102008.pdf
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 22-08-2008, 18:25   

Silesiaman napisał/a:
https://ebok.upc.pl/marketing/upc_regulamin_swiadczenia_uslug_102008.pdf
Tak to ten prawdopodobnie bo wchodzi od 1.10.2008 r a mój skaner padł i nie wkleję tego co otrzymałem.
  jedrek
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-08-2008, 20:26   

To wygląda jak by miało tylko dotyczyć tych co mają te nowe dekodery, zobaczę czy coś mi przyślą.
  marekd@jabberpl.org
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 23-08-2008, 10:12   

Marek napisał/a:
To wygląda jak by miało tylko dotyczyć tych co mają te nowe dekodery, zobaczę czy coś mi przyślą.
Cyfrówki nie mam dekodera też czyli wysyłają powoli do wszystkich?
  jedrek
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2008, 13:10   

jedrek napisał/a:
Cyfrówki nie mam dekodera też czyli wysyłają powoli do wszystkich?


Do wszystkich, bo ja też tv cyfrowej nie mam.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-08-2008, 16:45   

Do mnie jeszcze nie przysłali.
Są jakieś duże zmiany, może informacje na temat filtracji pakietów w sieciach P2P? :-)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2008, 17:38   

Cytat:
Do mnie jeszcze nie przysłali.
Do mnie też nie - (kiedyś przysłali jedynie regulamin promocji po zawarciu nowej umowy przez telefon) o istnieniu tego ogólnego regulaminu teoretycznie nie powinienem nawet wiedzieć.
Cytat:
Są jakieś duże zmiany, może informacje na temat filtracji pakietów w sieciach P2P? :-)

o p2p nie ma ani słowa

Zmiany dotyczą głównie nowych dekoderów wyglądają mniejwięcej tak:
- za zawartość dysku dekodera dostawca nie odpowiada
- klient zrzeka się prawa do możliwości kopiowania nagrywanych programów
i tak dalej

Jest też trochę rzeczy mówiących o tym co planują zrobić w przyszłości
Kod:

2. Dostawca usług może wymienić Sprzęt ze względu na zmianę
   technologii świadczenia Usług, na skutek której Abonent nie
   będzie w stanie korzystać z Usług przy użyciu dotychczasowych
   Urządzeń Końcowych,

czyli wygląda na to że niedługo chcą wymienić wszystkie dekodery na nowe


w sumie jedyne co mogło by mnie obchodzić to
Kod:
. Abonent uiszcza z góry opłatę abonamentową w wysokości
  określonej w Cenniku
Do tej pory płaciłem zawsze dopiero na koniec okresu (choć było to już kilka razy zmieniane w przeszłości i nie jedną osobę udało im sie naciągnąć przez to na podwójną opłatę za jakiś miesiąc)

Jest też o tym, że termin płatności może się zmieniać - ale to akurat ma swoją dobrą stronę gdy nie przyślą rachunku i ktoś nie zapłaci nie będą mogli się tłumaczyć, że powinien płacić część stała tak jak ma w umowie jak płaci stale co miesiąc.

Jeśli ktoś korzysta z ich poczty to będą mu listy kasowali po 6-ciu miesiącach (chociaż już wcześniej gdzieś o tym była mowa).

reszta to jakieś zmiany kosmetyczne

Swoją drogą czekam aż przyślą mi ten regulamin, jeśli przyjdzie mailem odpiszę że na § 23.1 nie mogę się zgodzić bo program antywirusowy wprowadzał by niemożliwe do przyjęcia zagrożenie (jest sprzeczny z podstawową zasadą - jak najmniej aktywnych usług) oraz był by nadmiernym obciążeniem. Wymażę kilka drobiazgów i odeślę im tego podefa z poprawkami do akceptacji ciekawe co zrobią. Przy okazji zapytam o zgodność z prawem telkomunikacyjnym (to znaczy czy ta 1/30 abonamentu kary umownej za nienaprawienie awarii jest już wliczona do 1/15 odszkodowania jakie przysługuje na mocy ustawy czy też jest doliczana dodatkowo) A może oni wiedzą, że chcę to zrobić i dlatego boją się mi przysłać jakikolwiek regulamin.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-08-2008, 19:14   

Marek, o co Ci chodzi z tym antywirusem? Przecież nikt Ci go nie każe instalować :-P
To co masz w systemie to Twoja sprawa.
 
 
SQ 
light master


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 88
Wysłany: 24-08-2008, 19:49   

Oto treść mailingu:
mnie nie działają te linki do PDF - pewnie wsyscy tam teraz zaglądają :P

Cytat:
Szanowni Państwo,

UPC Polska Sp. z o.o. dynamicznie rozwija swoją ofertę. Dostarczamy usługi telewizji kablowej analogowej i cyfrowej, usługę dostępu do Internetu oraz usługę telefoniczną zarówno dla abonentów indywidualnych, jak i dla firm. Zmianom w portfolio produktów towarzyszy konieczność uzupełnienia obowiązujących procedur i regulaminów. Nasze dokumenty, takie jak Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez UPC Polska Sp. z o.o. („Regulamin”) oraz Cennik w zakresie usług instalacyjnych, serwisowych oraz opłat windykacyjnych i usług dodatkowych związanych z obsługą klienta wymagały dostosowania zarówno do profilu świadczonych przez nas usług jak i do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

W związku z zakresem zmian, dla wygody naszych klientów przygotowany został nowy Regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych przez UPC Polska Sp. z o.o. („Nowy Regulamin”).

W treści Nowego Regulaminu znalazły się między innymi zapisy dotyczące:
• usługi telewizji cyfrowej;
• usług interaktywnych;
• możliwości zamawiania usług za pomocą dekodera cyfrowego;
• obsługi klienta (wprowadzona została definicja konsumenta, co pozwoli w jednoznaczny sposób doprecyzować możliwości korzystania z naszych usług dla potrzeb domowych lub biznesowych);
• możliwości informowania o terminie wystawiania rachunków podczas zawierania umowy i inne.

Nowy Regulamin znajdą Państwo tutaj, natomiast wyciąg z Cennika tutaj.

W związku z wprowadzeniem Nowego Regulaminu oraz zmian w Cenniku informujemy Państwa, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przysługuje Państwu uprawnienie do wypowiedzenia umowy abonenckiej zawartej z UPC Polska w przypadku braku akceptacji Nowego Regulaminu lub zmian w Cenniku. Jednocześnie informujemy, iż w przypadku skorzystania z tego uprawnienia, UPC Polska nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze. Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy abonenckiej może być złożone w okresie rozliczeniowym poprzedzającym wejście w życie Nowego Regulaminu, nie później niż do dnia 30 września 2008 roku. Brak pisemnego oświadczenia w wymaganym terminie będzie oznaczał akceptację Nowego Regulaminu oraz zmian w Cenniku.

Jednocześnie informujemy, iż w trosce o jak najwyższy poziom obsługi Klienta doskonalimy nasze procedury wewnętrzne związane z ochroną danych osobowych naszych Klientów. Zapewniamy, że Państwa dane osobowe przetwarzane przez naszą firmę są chronione zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Przypominamy także o przysługujących Państwu prawach w zakresie ochrony Państwa danych osobowych.
Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku (Dz. U. nr 101, poz. 926 ze zm.) spółka UPC Polska Sp. z o.o. uprawniona jest do przetwarzania Państwa danych osobowych m.in. dla potrzeb marketingowych związanych ze świadczeniem własnych usług telekomunikacyjnych, o czym zostali Państwo poinformowani w łączącej nas z Państwem umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oznacza to, że możemy przesyłać Państwu między innymi informacje o naszych usługach, promocjach i innych możliwościach tańszego i łatwiejszego korzystania z naszych usług.
Zgodnie ze wskazaną ustawą oraz umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych przysługuje Państwu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego związanego ze świadczeniem usług przez UPC. Mogą go Państwo wyrazić w dowolnym momencie, przesyłając na nasz adres korespondencyjny pismo z taką informacją.

Przypominam, że w sprawach abonenckich mogą Państwo kontaktować się z nami telefonicznie, bądź poprzez pocztę elektroniczną, pisząc na adres: info.upc@upc.com.pl. Prosimy o posługiwanie się Państwa Numerem Identyfikacyjnym, co usprawni połączenie z konsultantem.

Jesteśmy przekonani, że Nowy Regulamin poprawi Państwa komfort korzystania z usług UPC Polska i obsługi klienta. Mam nadzieję, że zaakceptują Państwo zmiany i pozostaną w gronie naszych Abonentów.

Łączę wyrazy szacunku,


Ewa Wesoły
Dyrektor Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klienta
Niniejszy dokument opatrzony jest bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu, co jest równoważne pod względem skutków prawnych dokumentom opatrzonym podpisami własnoręcznymi.


Czy jak ktoś ma Turbo 4MB to zmienią na 10MB czy jak :?:
Czy zmianiły sie ceny za MIX-Pakiety :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2008, 20:07   

Cytat:
Marek, o co Ci chodzi z tym antywirusem? Przecież nikt Ci go nie każe instalować :-P
To co masz w systemie to Twoja sprawa.
w nowym regulaminie jest
Kod:
                               § 23
1. Abonent jest zobowiązany korzystać z Usług Internetowych
   zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dobrymi oby-
   czajami, postanowieniami Umowy Abonenckiej, Regulaminu
   i Warunków Właściwego Użytkowania, zarówno w stosunku
   do Dostawcy usług jak i osób trzecich. Niezależnie od powyż-
   szego Abonent zobowiązany jest do utrzymywania bezpieczeń-
   stwa używanego systemu informatycznego poprzez regularne
   instalowanie aktualizacji bezpieczeństwa dostarczanych przez
   producentów oprogramowania oraz do stosowania regularnie
   aktualizowanego oprogramowania antywirusowego.
No i właśnie utrzymanie bezpieczeństwa mojego systemu teleinformatycznego wyklucza stosowanie oprogramowania antywirusowego :P
  marekd@jabberpl.org
 
SQ 
light master


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 88
Wysłany: 24-08-2008, 20:12   

Marek, mógłbyć zamieścić te pliki jak załączniki wycią z cennika/cennik i nowy regulamin :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: