Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przejście tpsa 2000 na chello super prosta
Autor Wiadomość
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 02-02-2008, 23:25   przejście tpsa 2000 na chello super prosta

Chciałem przepisać telefon u rodziców z tpsa do chello ? Czy pownienem o czymś wiedzieć jeśli chodzi o minusy ? Domyślam się że może częściej nie działać
Wiem że zaraz ktoś napisze że voip jest tańszy, tak ale pod warunkiem że ktoś rozmawia < 1000 minut miesięcznie czyli ok 0.5 dziennie
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-02-2008, 00:28   

ra74 napisał/a:
Domyślam się że może częściej nie działać

to fakt
Cytat:
voip jest tańszy, tak ale pod warunkiem że ktoś rozmawia < 1000 minut miesięcznie czyli ok 0.5 dziennie

W takim przypadku jest odwrotnie
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-02-2008, 00:59   

Cytat:
Czy pownienem o czymś wiedzieć jeśli chodzi o minusy ? Domyślam się że może częściej nie działać
Częściej to mało powiedziane, gdy nie będzie prądu nie zadzwonisz na pewno, nawet jeśli masz własnego upsa pod którego podłączysz modem, na pewno będzie też kilka celowych przerw miesięcznie (mam dokładne logi z których wynika że internet jest celowo przez nich wyłączany po kilka razy w miesiącu na kilka godzin - czasem w godzinach nocnych ale najczęściej ma to miejsce w godzinach pracy to jest 8-15), a nawet jak działa internet może nie działać telefon, a osoba która do Ciebie dzwoni nie dowie się o tym, że coś jest nie tak i będzie myślała że nie podnosisz słuchawki.

Tyle jeśli chodzi o doprecyzowanie tego częściej nie działa.

Rzeczy o których powinieneś wiedzieć - w upc nagminnie oszukują z poczta głosową, nawet jeśli takiej usługi nie zamawiałeś - jeśli ktoś przypadkiem zadzwoni a Ty nie odbierzesz, trzeba będzie za nią zapłacić, jeśli nie chcesz poczty głosowej musisz złożyć osobne oświadczenie, że jej nie chcesz.

Prezentacja numerów działa a nie ze wszystkimi aparatami, więc jeśli korzystałeś z takie usługi w tepsie tutaj może nie działać konieczna wtedy będzie zamiana aparatu na inny.

Nie masz dostępu do konfiguracji bramki voip jaką dostaniesz, jeśli oni coś ustawią źle i np będzie się wieszać będziesz musiał z tym żyć, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy aby zmienić nie zrobisz tego.

Niezależnie od przerw czy awarii mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że voip z chello nie może służyć jako telefon alarmowy ? Jeśli będzie się np paliło możesz się nie dodzwonić z takiego telefonu na straż pożarną (nawet jeśli telefon działa - po podniesieniu słuchawki jest sygnał itd...).

Cytat:
Wiem że zaraz ktoś napisze że voip jest tańszy,
tak i to jest jego zaleta, voip z upc jest istotnie tańszy niż telefon stacjonarny w tepsie, jeśli zależy Ci głównie na cenie bierz voip ale porównaj sobie na spokojnie różnych operatorów bo upc akurat jest dość drogie wśród telefonów internetowych (chociaż nie ulega wątpliwości że jest tańsze od telefonii stacjonarnej), jeśli dzwonisz ponad 1000minut miesięcznie (na telefony zwykłe nieinternetowe polskie, nie dzwonisz za granicę ani nie masz znajmych posiadających internet) patrz raczej na oferty z abonamentem bo będą się bardziej opłacały niż prepaid (a jakoś tak się złożyło że prepaid jest popularniejszy w telefonii internetowej bo ludzie nie lubią ryzykować).
  marekd@jabberpl.org
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 03-02-2008, 19:36   

budry napisał/a:
ra74 napisał/a:
Domyślam się że może częściej nie działać

to fakt
Cytat:
voip jest tańszy, tak ale pod warunkiem że ktoś rozmawia < 1000 minut miesięcznie czyli ok 0.5 dziennie

W takim przypadku jest odwrotnie


znaczy chodzi mi o taki zwykły voip np ipfon vs chello z abonamentem
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-02-2008, 20:25   

Cytat:
znaczy chodzi mi o taki zwykły voip np ipfon vs chello z abonamentem
telefon w upc to jest zwykły voip

Tak jak pisałem wpisz sobie w google
voip abonament
i przejrzyj oferty:
taryfa superprosta z upc kosztuje 89,90 podczas gdy pierwszy link z google
http://www.btp.pl/dladomu.php
69zł czyli ponad 20zł taniej w obu masz dzwonić po całej Polsce bez dodatkowych opłat, w upc na komórki 80gr za minutę w tym czymś co się znalazło 17gr+vat = ~21gr czyli prawie 4 razy taniej, zagraniczne tez dużo taniej.

Ale to tylko pierwszy lepszy link, do sprawdzenia i porównania są jeszcze dziesiątki.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: