Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam dwie linie! [solved]
Autor Wiadomość
Altembas 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 50
Wysłany: 30-10-2007, 20:31   Mam dwie linie! [solved]

Witam,

mam swieta trojce uslug od niecalego tygodnia i zdziwil mnie jeden fakt...
Rozmawiam sobie z kims przez telefon, w tym momencie dzwoni do mnie ktos i zamiast slyszec sygnal zajetosci slyszy, ze linia jest wolna (pik, pik) a ja w sluchawce slysze pikanie cos jakbym mial dwie linie i mogl miedzy nimi sie przelaczac.
O ile wiem to nic takiego nie ma, nie rozumiem wiec tego ;/
Mozecie mi popowiedziec o co chodzi?

I jeszzce takie pytanie poza konkursem, jakies uslugi powinienem zmienic? Jestem tutaj nowy i nie wiem. Na forum pisali gdzies cos o poczcie glosowej, tylko, ze nawet jakbym chcial to i tak u mnie nikt sie z nia nie laczy :)

Z gory dzieki



Ehh logicznie pomyslec i sie rozwiaze :)
Moj telefon obsluguje 2 linie czyli
rozmawiam
dzwoni A
dzwoni B - wbija sie na poczte

albo
rozmawiam
dzwoni A
i z obiema osobami moge rozmawiac przelaczajac sie przyciskiem w telefonie


Zostawiam posta, jesli MOD uzna, ze nie warto prosze skasowac watek. Moze jednak komus sie przyda do czegos :)
Ostatnio zmieniony przez Altembas 30-10-2007, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 01-11-2007, 08:05   

Linie masz jedną, także nie podniecaj się zanadto.
Tym przyciskiem sterujesz tylko komendę dla centrali który użytkownik ma dostać sygnał "Hold", kto ma zostać wpuszczony na jedną linie!! a kto ma zostać zrzucony na poczte.
Ja widziałem lepszy numer, mało osób wie że Administrator centrali ma możliwość nawiązania połączenia z aparatem ( przewodowym lub bezprzewodowym ) przy odłożonej słuchawce!!!!

Czyli "pukasz" sobie swoją nową koleżankę a tam cały dział techniczny w TP.SA słucha, mało tego, jak chcą to mogą zacząć do ciebie gadać!! ;) :P
Widziałem taki numer na własne oczy i uszy!! jak u nas w firmie centrale nowe montowali. Spytałem się technika czy każda centrala takl może, i powiedział mi że każda CYFROWA centrala. Czyli obecnie każda na rynku :)

Powiedział też że służby specjalne lubią z tej funkcji korzystać bo nie trzeba podsłuchu w lokalu zakładać bo on już tam jest :) )


:roll:
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-11-2007, 14:50   

dziabaq napisał/a:
Czyli "pukasz" sobie swoją nową koleżankę a tam cały dział techniczny w TP.SA słucha, mało tego, jak chcą to mogą zacząć do ciebie gadać!! ;) :P
Widziałem taki numer na własne oczy i uszy!! jak u nas w firmie centrale nowe montowali. Spytałem się technika czy każda centrala takl może, i powiedział mi że każda CYFROWA centrala. Czyli obecnie każda na rynku :)


Brzmi trochę jak sci-fi, ale jak mówisz, że widziałeś... Jednym słowem - jak "pukasz" odłącz telefon z gniazdka. ;-)
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 01-11-2007, 20:25   

Cytat:
Brzmi trochę jak sci-fi


Słowo harcerza!! ;)
Mało tego, gdybym tylko ja to widział i słyszał to można podejrzewać że mi się przewidziało, ale widziały i słyszały to ze 4 osoby które były ze mną wtedy!!
Jest tak jak mówię, Administrator centrali wchodzi w specjalny tryb i może nawiązać połączenie z telefonem który ma odłożoną słuchawkę! Jak słuchawka jest odłożona to przecież telefon nie jest wyłączony tylko nasłuchuje czy ktoś dzwoni.

Telefony komórkowe też służą jako podsłuch ( bez rozmowy ) no i jako pluskwa od razu bo chyba już wszyscy słyszeli że Policja bardzo szybko namierza gdzie jest dany aparat. na zasadzie wyliczenia odległości z 3 stacji bazowych.

Ja tam nie wierze w teorie spiskowe ale to już zakrawa na opis świata przyszłości Orwell'a ( jeżeli ktoś czytał )
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2007, 21:57   

Cytat:
Telefony komórkowe też służą jako podsłuch ( bez rozmowy ) no i jako pluskwa od razu bo chyba już wszyscy słyszeli że Policja bardzo szybko namierza gdzie jest dany aparat. na zasadzie wyliczenia odległości z 3 stacji bazowych.

Ja tam nie wierze w teorie spiskowe ale to już zakrawa na opis świata przyszłości Orwell'a ( jeżeli ktoś czytał )
komórka do namierzania tak (choć gdy nie da się złapać zasięgu z 3 stacji bazowych tylko np z 1 to dokładność jest rzędu kilku-kilkunastu kilometrów) do podsłuchu gdy nie prowadzone się rozmowy nie, fizycznie nie ma takiej możliwości
1 za duża moc pobierana z baterii (np mój telefon na samym czuwaniu wytrzymuje 2 tygodnie, gdy się rozmawia rozładuje się w 2-3 godziny)
2 za duże zakłócenia powodowane przez pracujący telefon aby nie pozostały niezauważone (zbliżył się ktoś kiedyś rozmawiając przez telefon do radia/telewizora/dowolnego kiepsko ekranowanego i włączonego głośnika)
3 różne oprogramowanie na różnych telefonach (nie zawsze zamknięte) sznasa na to aby znacząca ich ilość miała backdora pozwalającego zamaskować fakt połączenia raczej niewielka.

W przypadku tradycyjnych telefonów działających na liniach analogowych chyba jest oczywiste, że gdy słuchawka jest odłożona widełki telefonu rozłączają obwód (to, że centrala jest cyfrowa nie ma żadnego znaczenia jak linia nie jest cyfrowa)

W przypadku telefonii cyfrowej (czyli ISDN) - nie znam się więc nie będę się wypowiadał (ale różnorodność aparatów i ichoprogramowania też jest spora więc raczej to trudne), w Polsce jest to rzecz mało popularna wątpię aby miała dla policji jakieś znaczenie.

Voip - jeśli popularny to backdory dość szybko są wyłapywane (np skype rzeczywiście zawierał backdora i zostało to namierzone przez internautów dość dawno temu a to chyba najbardziej zagmatwany z programów tego typu, w innych będzie prościej) Co więcej sporo komunikatorów (może nawet większość) i bramek (mniej niż połowa ale znaczący procent) tego typu jest opensource a tam backdorów nie ma.
Dodatkowo nie należy zapominać, że najczęściej spotykane u nas bramki podłącza sie pod zwykłe analogowe aparaty (patrz 2 akapity wcześniej - linia analogowa)

To by było na tyle jeśli chodzi o podsłuch z telefonu który udaje, że jest wyłączony.
Podsłuchiwanie rozmów prowadzonych przez telefon to co innego.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 02-11-2007, 09:50   

Marku,

Telefon był analogowy, zwykły Panasonic z opcją głośnego mówienia. Tak było jak pisze, telefon nie odcina linii bo przecież czeka aż ktoś zadzwoni prawda?? Jak bardzo cię ten temat zainteresował to pofatyguje się w Poniedziałek do naszego Głównego Admina i spytam się go jak to się robi i czy jest na to jakaś nazwa, bo ja szczegółów technicznych nie znam, byłem tylko zdziwionym użytkownikiem :)

Co się tyczy telefonów komórkowych, ja nie mówię o włamywaniu się do ich oprogramowania tylko wymuszeniu połączenia przez centrale!!!
Odbywa się to zgodnie z protokołem do którego każdy aparat jest certyfikowany.
Co się tyczy zakłóceń radiowych to zgadzam się z tobą, może to zostać zauważone. Ale np. moja komórka jak leży w stanie czuwania obok radia to też czasami słyszę że nadaje ( charakterystyczne pierdzenie w głośnikach ) ale do mnie nic nie przychodzi - żadna rozmowa.
Zrób sobie taki test :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2007, 17:54   

Cytat:
Telefon był analogowy, zwykły Panasonic z opcją głośnego mówienia. Tak było jak pisze, telefon nie odcina linii bo przecież czeka aż ktoś zadzwoni prawda?

w anlogowym aparacie widełki rozłączają obwód, głośnik i mikrofon fizycznie odłączone od linii (podłączony jest jedynie dzwonek)

To, że telefon ma funkcję głośnomówiącą nieco komplikuje jego budowę ale zasada pozostaje ta sama, przycisk służący do włączania tej funkcji działa jak widełki normalnego aparatu.

Jedyna możliwość to, to że ktoś sam przypadkiem nacisnął ten przycisk.

To, że telefon ma dzwonek elektroniczny, a zamiast 2 blaszek które nie stykają się ze sobą gdy się je naciśnie jest tranzystor, nie ma żadnego znaczenia - prąd nie przepłynie i tyle.

Zauważ, że nawet elektroniczny telefon analogowy nie jest zasilany gdy jest odłożona słuchawka (chyba że jest na baterie) dokładnie tak samo jak nie płynie prąd zasilający telefon tak samo nie przejdzie żaden sygnał w druga stronę.

Cytat:
Ale np. moja komórka jak leży w stanie czuwania obok radia to też czasami słyszę że nadaje ( charakterystyczne pierdzenie w głośnikach ) ale do mnie nic nie przychodzi - żadna rozmowa.
każda komórka tak robi - raz na jakiś czas informuje w zasięgu której stacji bazowej się znajduje, robi to zawsze gdy wychodzisz z zasięgu jednego nadajnika i zbliżasz sie do innego - ale raz na kilka godzin (nie wiem ile dokładnie) również gdy się nie porusza (coś w stylu jeszcze żyję) jest to konieczne aby sieć wiedziała gdzie kierować przychodzące rozmowy czy smsy, zauważ, że te zakłócenia to krótki impuls, tyle co przesłanie kiluset bajtów danych (a właściwie krótka seria, bardzo krótkich impulsów, bo ze sobą gadają, jest pytanie, odpowiedź, pytanie, odpowiedź) Zrób doświadczenie i zobacz jak będzie zakłócała rozmowa - jest jednostajne buczenie/brzęczenie.

Cytat:
Odbywa się to zgodnie z protokołem do którego każdy aparat jest certyfikowany.
protokół czegoś takiego nie zawiera.
  marekd@jabberpl.org
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 02-11-2007, 19:12   

dziabaq z tego co wiem to administrator centralki może wejść na linie ale w przypadku prowadzenia rozmowy a nie w czasie braku rozmowy. A tak na marginesie u mnie w pracy gdy dzwonisz i linia jest zajęta, to wybierając pewną kombinację nie muszę być administratorem aby posłuchać sobie rozmowy - każdy z każdego telefonu może to zrobić ale na numerach wewnętrznych określonej centrali. A jeśli chodzi o ISDN gdy zadziałała słuchawka - na bazie zapala się kontrolka. Gdy się nie pali, brak jest połączenia słuchawki z bazą, a baza niestety nie ma mikrofonu. Żeby o czymś pisać trzeba to sprawdzić, a ty:
Cytat:
Jak bardzo cię ten temat zainteresował to pofatyguje się w Poniedziałek do naszego Głównego Admina i spytam się go jak to się robi i czy jest na to jakaś nazwa, bo ja szczegółów technicznych nie znam

No właśnie - nie znasz.
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 03-11-2007, 10:36   

Żeby pojeździć samochodem nie musze umieć go składać!!
Tak samo z tym telefonem. Nie musze sie na tym znać żeby opisac jak było. Ale nieważne - nie kontynuuję już tego tematu!!!

:!:
8)
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 03-11-2007, 15:02   

Sorry! Nie chciałem Cię urazić, nie było to moim zamiarem. Jeszcze raz przepraszam.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-11-2007, 17:46   

Cytat:
Żeby pojeździć samochodem nie musze umieć go składać!
Ale ja potrafię poskładać telefon (przynajmniej taki tradycyjny analogowy) a Ty nadal mi nie wierzysz.
  marekd@jabberpl.org
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 03-11-2007, 20:14   

dareka napisał/a:
Sorry! Nie chciałem Cię urazić, nie było to moim zamiarem. Jeszcze raz przepraszam.


Spoko, nie uraziłeś mnie, tylko troszke mnie dziwi czemu nikt mi nie wierzy?? Przecież nie opowiadam o kosmitach :)

:neutral: :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-11-2007, 23:58   

Po pierwsze w części rzeczy o których pisałeś zgodziłem się z Tobą (namierzanie położenia komórek i podsłuchy prowadzonych rozmów przez telefon).

Różnica zdań polega jedynie na tym czy telefon jest w stanie samoczynnie odebrać połączenie.
Jest to możliwe jeśli telfon został specjalnie przerobiony lub w przypadku komórki oprogramowanie posiada taką funkcję, co więcej poszukałem w internecie i rzeczywiście coś takiego znalazłem, oprogramowanie niektórych telfonów (tych bardziej rozbudowanych) zawiera błędy (niewiadomo czy nie celowe) pozwalające przejąć kontrolę nad telefonem po przepełnieniu bufora/stosu poprzez specjalnie spreparowany komunikat, ale taki włam (bo jak to inaczej nazwać ?) możliwy jest tylko do ściśle określonych modeli telefonów i wersji ich oprogramowania (i pod warunkiem że producent nie wypuścił poprawki albo użytkownik go nie zaktualizował), modeli telefonów jest bardzo dużo, a sporo na razie jest jeszcze starszych telefonów bez bajerów których to raczej nie dotyczy, to nie jest tak, że jak znajdziemy tego typu błąd w windowsie to możemy na kilka miesięcy (bo m$ szybciej jak po kilku miesiącach łatki nie wypuści) przejąć kontrolę nad 90% komputerów domowych.

Istnienie kosmitów jest całkiem prawdopodobne ale możliwość podsłuchu poprzez zwykły (nieprzerobiony) analogowy telefon nie istnieje. Mam Ci przesłać schemat takiego telefonu ? (wcale nie jest skomplikowany) a może wolał byś sam wziąć śrubokręt otworzyć aparat i sprawdzić co w środku siedzi ?
Konstrukcja telfonu bez bajerów (typu wyświetlacz czy pamięć ostatnio wybranych numerów) służącego tylko do dzwonienia i odbierania połączeń nawet jeśli zawiera zestaw głośnomówiący (czyli dodatkowy mikrofon i głośnik ze wzmocnienim) jest bardzo prosta, nie ma miejsca na nic co by mogło odbierać "rozkazy z centrali"
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: