Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POPC - Jaki operator z najlepszym możliwym routingiem?
Autor Wiadomość
ReevoX 
Klikacz

Wysłany: 05-07-2024, 09:40   

bozydar napisał/a:
Ja na stronie Plusa widzę tylko ofertę za 69 zł... i to tylko do momentu podania adresu. Potem idzie w górę, bo nie mam infrastruktury Netii tylko Fiberhost.

Nie brałem ze strony plusa. Zadzwoniłem, a raczej oni zadzwonili do mnie, bo podałem swój numer telefonu na ich stronie żeby się skontaktowali. Generalnie oferta jest taka, że musisz mieć już np abonament w ich sieci, albo musisz być gotów żeby przenieść swój numer do nich. Wtedy ta oferta się pojawia. Ja akurat już miałem abonament także nic więcej nie musiałem robić. Mieszkam w domu jednorodzinnym, żaden blok/osiedle. Inea ogarnia tą sieć z tego co mi wiadomo.

Pewnie się nie da ale zapytam. Gdybym miał dane do sesji PPPoE to czy mógłbym wcześniej podłączyć sobie internet ze swoim routerem który to obsługuje? Umowę już podpisałem w środę. Teraz tylko muszę czekać aż monter przyjedzie w czwartek podłączyć internet. Oczywiście ont jest. Już wcześniej miałem internet 1gb/1gb od upc także wszystko tutaj mam zainstalowane w mieszkaniu.

W umowie również mam takie 3 kolumny.
Prędkość maksymalna 920mb - prędkość zwykle dostępna 680mb - prędkość minimalna 180mb (te liczy mogą być troszkę inne, bo teraz jestem w pracy i nie mam umowy przed sobą, ale tak mniej więcej to wyglądało. Mam się martwić, że będę miał prędkość internetu (zwykle dostępną) czy to jest jakieś standardowe zabezpieczenie operatora?

Orion 
plus master

Wysłany: 05-07-2024, 12:56   

ReevoX napisał/a:

Pewnie się nie da ale zapytam. Gdybym miał dane do sesji PPPoE to czy mógłbym wcześniej podłączyć sobie internet ze swoim routerem który to obsługuje? Umowę już podpisałem w środę. Teraz tylko muszę czekać aż monter przyjedzie w czwartek podłączyć internet. Oczywiście ont jest. Już wcześniej miałem internet 1gb/1gb od upc także wszystko tutaj mam zainstalowane w mieszkaniu.

W umowie również mam takie 3 kolumny.
Prędkość maksymalna 920mb - prędkość zwykle dostępna 680mb - prędkość minimalna 180mb (te liczy mogą być troszkę inne, bo teraz jestem w pracy i nie mam umowy przed sobą, ale tak mniej więcej to wyglądało. Mam się martwić, że będę miał prędkość internetu (zwykle dostępną) czy to jest jakieś standardowe zabezpieczenie operatora?

Poczekaj na montera, on i reszta ekipy technicznej muszą skonfigurować łącze pod innego/nowego operatora. Ponadto kurierem musi przyjść router Netii, mimo iż usługa jest od Plusa.
Uruchom usługę najpierw na routerze Netii przetestuj, a później myśl o danych do PPPoE, które ewentualnie możesz dostać wyłącznie na infolinii Plus.

Do łącza 1Gb/s trzeba mieć naprawdę dobrej klasy własny router aby wieloma sesjami można było wysycić takie łącze.
Router który daje Netia nie jest zły, zacznij od testów na ich sprzęcie.

Jeśli chodzi o zapisy w umowie na temat parametrów usługi, jest to wymóg prawny dla każdego operatora identyczny.
Polecam przeczytać to i nie tylko https://cik.uke.gov.pl/uslugi-teleko/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-predkosci-internetu-faq/czym-sa-predkosci-minimalna-zwykle-dostepna-i-maksymalna,7,0.html

ReevoX 
Klikacz

Wysłany: Wczoraj 11:20   

Monter miał być wczoraj i nie przyjechał... Zero kontaktu z jego strony. Dzisiaj zadzwoniłem do Plusa i ponoć jest jakiś problem z przyłączeniem i wstępnie termin jest ustawiony na 17 lipca... Ponoć technik ma się również ze mną skontaktować w ciągu 48h.. Serio może coś być takiego? Czy Plus/monter robi jakieś wałki?

Wcześniej miałem internet światłowód z ups i skończyła mi się umowa. Faktycznie może być jakiś problem z przyłączeniem? Z upc takich jaj nie było..

Dodatkowo podpisałem umowę 3 lipca. Zostałem zapewniony, że płatności będą pobierane od momentu uruchomienia usługi, jednak jak z takim odstąpieniem od umowy w ciągu 14 dni?

Orion 
plus master

Wysłany: Wczoraj 11:38   

Nie chce ciebie martwić, ale problem może być w tym, że UPC czyli Play nie zwolnił łącza i operator światłowodu nie może w tym miejscu zainstalować nowej usługi Plusa ponieważ na tym adresie usługa jest aktywna i powiązana z UPC.
Play czyli d.UPC ma taki bałagan, że możesz czekać na uwolnienie zasobów jeszcze długie tygodnie.To jakiego operatora aktualnie wybierzesz nie ma znaczenia, do momentu, aż łącze światłowodowe do twojego adresu nie zostanie wypowiedziane czyli uwolnione przez UPC/Play
Polecam temat https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=11053

ReevoX 
Klikacz

Wysłany: Wczoraj 11:52   

Orion napisał/a:
Nie chce ciebie martwić, ale problem może być w tym, że UPC czyli Play nie zwolnił łącza i operator światłowodu nie może w tym miejscu zainstalować nowej usługi Plusa ponieważ na tym adresie usługa jest aktywna i powiązana z UPC.
Play czyli d.UPC ma taki bałagan, że możesz czekać na zwolnieni zasobów jeszcze długie tygodnie.

O kurczaki. Da się coś więcej z tym zrobić z mojej strony jeżeli mam taką samą sytuację? Dzwonić do Playa czy słać na ich adres maile? Czy po prostu czekać ...

Orion 
plus master

Wysłany: Wczoraj 12:03   

Nie mam pojęcia jaka postępować z Play w tej sytuacji i co może poskutkować.Obsługa klienta w Play to dno, a już dawno dokonali odwiertu.Nie chce szukać na siłę drugiego dna, ale jest możliwe, że to działanie celowe. Zdesperowanego byłego klienta można zmusić do powrotu, jeśli aktualnie nie ma sznasy na łącze od innego operatora. Niestety na podstawie własnych doświadczeń i innych osób mam aż tak głębokie negatywne skojarzenia związane z ich działalnością ;)

Odpowiedz do tematu