Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Play BOX NET UPC/Play
Autor Wiadomość
psiw 
Klikacz

Wysłany: 19-06-2024, 09:18   

Orion napisał/a:
Wycofaj zamówienie i zostań przy UPC.

Dlaczego? Z infrastruktura nie ma problemow. Jak pisalem, ani razu nie mialem awarii.

Mam tego giga connect boxa Arris. Ten nowy router od playa w moim przypadku ma tylko puszczac kablem sygnal do Asusa i nie miec zadnych awarii, zawieszen itp. Wifi tez tak jak teraz w nim wylacze, bo za to odpowiada Asus.

Nie podobaja mi sie te klauzule inflacyjne, ale predzej czy pozniej i tak pewnie trzeba bedzie przejsc z umowa i tej zmiany sie nie uniknie. Czy nowy router jest rzeczywiscie taki zly, czy raczej jest to opinia kilku osob, ktore maja jakies problemy vs tysiace, u ktorych smiga bez problemu?

swordfish 
classic master

Wysłany: 19-06-2024, 10:42   

Chyba coś poprawili w ustawieniach. Przy sprawdzaniu zwykłym speedtestem po WiFi w dwóch różnych lokalizacjach pokazuje mi deklarowaną prędkość z umowy lub nie znacznie mniejszą. Przy 600mbs mam przesył w okolicach 595mbs, a przy 300mbs mam 295mbs. Przez ostatnie miesiące często testy pokazywały mi prędkość mniejszą o 1/3.

Generalnie internet do zastosowań domowych i pracy zdalnej czy wcześniej czy obecnie chodzi stabilnie. Router zawsze wyłączam na noc, aby mi nie promieniował w sypialni. Zawiechy kilkusekundowe zdarzają się w ciągu dnia bardzo rzadko i nie są dla mnie zauważalne.

Fun 
easy master

Wysłany: 19-06-2024, 15:20   

psiw napisał/a:
Czy wszystkie problemy jakie macie po przejsciu do Play wynikaja z dzialania WIFI, czy sa problemy z samym urzadzeniem?
...

Trochę się obawiałem tego sprzętu od Play, ale po bardzo długim korzystaniu z usług UPC i półrocznej przerwie podpisałem umowę z Play. Jako zwykły użytkownik, czyli TV, Netflix itp + korzystanie z sieci, bez grania, działanie usług oceniam bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów. TV BOX połączony z routerem po WiFi, do tego kilka dodatkowych urządzeń i wszystko działa. Oby tak dalej;)

Orion 
plus master

Wysłany: 19-06-2024, 21:17   

Brawo dla Play dostrzegło to forum. :evil:

AsunF 
Klikacz

Wysłany: 20-06-2024, 10:36   

Ja nadal mam problemy w przerywaniem połączenia w ciągu dnia ale ich nasilenie spadło. Nie mniej jednak nadal jestem niezadowolony z usługi.

Orion 
plus master

Wysłany: 20-06-2024, 10:45   

Mam UPC aktualnie z Compalem w trybie modem, a wcześniej modem Cisco EPC3212. Od co najmniej 12 lat i wszystko działa stabilnie nie wyliczając kliku awarii w tej przestrzeni czasowej.
Dopóki Play nie zmusi mnie do wymiany sprzętu na ich nowe wynalazki (wtedy im podziękuje) dopóty będę się trzymał UPC.
Jak działa po co psuć? Jest wiele innych przyjemności niż walka o usługi za które jeszcze się płaci ;)

AsunF 
Klikacz

Wysłany: 24-06-2024, 19:48   

Cytat:
Ja nadal mam problemy w przerywaniem połączenia w ciągu dnia ale ich nasilenie spadło. Nie mniej jednak nadal jestem niezadowolony z usługi.

Jednak się pogorszyło, brak sił już mam do Play i tej "usługi"

norbercik93 
Klikacz

Wysłany: 27-06-2024, 15:09   

qqwerty1313 napisał/a:
Walczę z Play o tryb bridge na Kaonie, lub ONT :P Złożyłem reklamację powołując się na dyrektywę UE 2008/63/WE wnosząc o wymianę Kaona na ONT lub umożliwienie zerwania umowy bez kary. Reklamacja została odrzucona z wyjaśnieniem, że Kaon wspiera tryb bridge.

Jak wszyscy wiemy, nie wspiera. U mnie w sofcie tryb bridge jest wyszarzony i nie da się go wybrać. No więc złożyłem odwołanie do reklamacji i czekam. Ogólnie czeski film, następnym krokiem będzie chyba UKE, bo teraz przynajmniej mam na piśmie dowód, że ordynarnie kłamią.

I jak poszło ?

Mam nastepujący problem. Nowe mieszkanie, swiatłowód kończy się zaraz za drzwiami wejsciowymi w skrzynce multimedialnej (niestety na etapie wykonczenia nie pomyślałem żeby pociągnąć swiatłowód do szafki rtv) i router play box net pasuje tam jak pięść do nosa. Od skrzynki idą 2 skrętki do szafki rtv. Szukam sposobu aby wymienic playbox net na ONT + router (może byc nawet inny playowy).

W salonie pytałem o wymiane na play box net mesh (nie moge wstawic linka) ale jedyne co uslyszalem to ze sprzetu nie da sie wymienic w trakcie trwania umowy

p1fhf7q06 
Klikacz

Wysłany: 28-06-2024, 21:22   

Mam światłowód od Play. Podłączyłem własny router do ich ONT i działa po ipv4 (skopiowałem mac z ich routera i vlan id). Nie mogę sobie poradzić jednak z ipv6. Czy macie jakieś rady jak to uruchomić? Niestety ipv4 jest za cgnat, więc potrzebuje połączyć się po ipv6 z zewnątrz.

Kappuchu 
Klikacz

Wysłany: 30-06-2024, 20:18   

Chyba w porę dokopałem się do tego forum i tematu.
W środę wymienili mi sprzęt w mieszkaniu w związku z migracją upc do play (przyjąłem nową ofertę).
Niestety problemy w grach gdzie ping skacze do 10 000 ms i zrywa połączenie, dodatkowo problemy z ładowaniem się niektórych stron.
Mam jeszcze czas więc głoszę odstąpienie od umowy póki jeszcze mogę.

Zastanawiam się teraz jedynie nad nowym dostawcą, biorę pod uwagę Netie i Orange, ale osobiście sam nie wiem co będzie lepsze i stabilniejsze dla internetu + tv

SuperGod 
classic master

Wysłany: 30-06-2024, 20:42   

Gracz? to Netie, a Play olej ciepłym moczem.

Kappuchu 
Klikacz

Wysłany: 30-06-2024, 21:32   

SuperGod napisał/a:
Gracz? to Netie, a Play olej ciepłym moczem.

Tak, lubię sobie pograć online.
Najbardziej właśnie skłaniam się ku Netii, ponieważ ludzie chwalą stabilność łącza po światłowodzie.
Telewizja w sumie ma tylko działać, więc pewnie wybiorę tego dostawce, bo wychodzi nawet taniej niż Orange

F1le 
classic master

Wysłany: 04-07-2024, 21:35   

Kappuchu napisał/a:
Zastanawiam się teraz jedynie nad nowym dostawcą, biorę pod uwagę Netie i Orange, ale osobiście sam nie wiem co będzie lepsze i stabilniejsze dla internetu + tv

Jak grasz to tylko NETIA - ma styki wszędzie ...

Orange nie jest już takie złe jak to było jeszcze z 5 lat temu, ale PLAY to zszedł na totalne psy :) Ja ich olałem z 2-3 lata temu przechodząc do Orange (u mnie Netii nie ma) i nie żałuje tego posunięcia, pomimo mojego strachu przed Orange.
  F1le

ymawviyrr 
light master

Wysłany: 21-07-2024, 12:10   

F1le napisał/a:
Jak grasz to tylko NETIA - ma styki wszędzie ...

Używasz? Możesz wkleić traceroute(/pingplotter) do tych serwerów.

70.34.242.24 - Warszawa
108.61.209.127 - Paryż
108.61.210.117 - Frankfurt
108.61.196.101 - Londyn
108.61.193.166 - Atlanta

UPC (Giga Connect Box): https://i.imgur.com/Dp0UIRH.png

SuperGod 
classic master

Wysłany: 21-07-2024, 17:34   

Podam Ci średnie z Wawy:

70.34.242.24 - 11
108.61.209.127 - 35
108.61.210.117 - 25
108.61.196.101 - 32
108.61.193.166 - 122

=====

Na UPC też miałem dobre pingi, tylko co z tego jak jitter skacze i 7-10ms na dzień dobry :/
Na moim świetle (nie Netia) jitter mam +/- 0.5ms MAX, 95% tego czasu to zwykle ~0.2ms :)

Odpowiedz do tematu