Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giga Connect Box 6
Autor Wiadomość
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 23-12-2023, 06:25   

warepool napisał/a:
Michaelred napisał/a:
Nowy firmware LG-RDK_7.6.15-2306.5
Nie zauważyłem kiedy wskoczył ale chyba dopiero w listopadzie.


Mam dalej LG-RDK_6.6.7-2302.3, próbowałem odłączać prąd, próbowałem resetować przyciskiem pod modemem - nie pomogło, soft dalej taki sam, wersja sprzętowa 1.1.



Memiczna rozmowa z konsultantem technicznym upc, dalej mam tą samą wersję jbc (pierwsza wersja która umożliwiała zmianę mocy tej ledowej niebieskiej kontrolki w modemorouterze, powiedziałem że jest nowy FW do GCB6 którego nie otrzymuje od kilku miesięcy, na co on kazał mi czekać 5 minut, przywrócił połączenie i udawał że mnie nie słyszy, odbębnił swoją formułkę, jeżeli wszystko działa to tak zostanie, no nie wszystko działa nie mam nowego FW, może to wina wersji modemoroutera? bo ja i wyżej kolega m ma 1.1 a ten koleżka wyżej ma wersję 1.2, może to jest powód, jest ktoś z wersją 1.1 co ma ten nowszy FW w GCB6?
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 23-12-2023, 19:26   

Czemu zakładasz, że nowy firmware powinien trafić na wszystkie wersje sprzętowe?

askel napisał/a:
warepool napisał/a:
Michaelred napisał/a:
Nowy firmware LG-RDK_7.6.15-2306.5
Nie zauważyłem kiedy wskoczył ale chyba dopiero w listopadzie.


Mam dalej LG-RDK_6.6.7-2302.3, próbowałem odłączać prąd, próbowałem resetować przyciskiem pod modemem - nie pomogło, soft dalej taki sam, wersja sprzętowa 1.1.



Memiczna rozmowa z konsultantem technicznym upc, dalej mam tą samą wersję jbc (pierwsza wersja która umożliwiała zmianę mocy tej ledowej niebieskiej kontrolki w modemorouterze, powiedziałem że jest nowy FW do GCB6 którego nie otrzymuje od kilku miesięcy, na co on kazał mi czekać 5 minut, przywrócił połączenie i udawał że mnie nie słyszy, odbębnił swoją formułkę, jeżeli wszystko działa to tak zostanie, no nie wszystko działa nie mam nowego FW, może to wina wersji modemoroutera? bo ja i wyżej kolega m ma 1.1 a ten koleżka wyżej ma wersję 1.2, może to jest powód, jest ktoś z wersją 1.1 co ma ten nowszy FW w GCB6?
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 24-12-2023, 03:57   

Uznałem, że skoro w changelogu od użytkownika wyżej z wersją 1.2 było np. coś tak prozaicznego jak dodanie do gui panelu modemo-routera oznaczenie sesji logowania do panelu to wersja 1.1 tego samego sprzętu również powinna dostać, ale specem nie jestem być może changelog obejmował inne kwestie niewymienione przez użytkownika, a do changelogu ich nakładki na GCB6 klienci końcowi nie mają chyba dostępu. W każdym razie zastanawiam się, czy 1.1 dostanie w ogóle jakąkolwiek aktualizację kiedykolwiek, zważywszy na to, że play będzie pewnie naciskał na to, żeby finalnie przemigrować wszystkich na nowy sprzęt playowski, nawet tych którzy mają jeszcze dłuższe umowy w ramach UPC. Ale tak jak pisałem, jestem laikiem i być może moje założenie było błędne.

s.burczymucha napisał/a:
Czemu zakładasz, że nowy firmware powinien trafić na wszystkie wersje sprzętowe?

askel napisał/a:
warepool napisał/a:
Michaelred napisał/a:
Nowy firmware LG-RDK_7.6.15-2306.5
Nie zauważyłem kiedy wskoczył ale chyba dopiero w listopadzie.


Mam dalej LG-RDK_6.6.7-2302.3, próbowałem odłączać prąd, próbowałem resetować przyciskiem pod modemem - nie pomogło, soft dalej taki sam, wersja sprzętowa 1.1.



Memiczna rozmowa z konsultantem technicznym upc, dalej mam tą samą wersję jbc (pierwsza wersja która umożliwiała zmianę mocy tej ledowej niebieskiej kontrolki w modemorouterze, powiedziałem że jest nowy FW do GCB6 którego nie otrzymuje od kilku miesięcy, na co on kazał mi czekać 5 minut, przywrócił połączenie i udawał że mnie nie słyszy, odbębnił swoją formułkę, jeżeli wszystko działa to tak zostanie, no nie wszystko działa nie mam nowego FW, może to wina wersji modemoroutera? bo ja i wyżej kolega m ma 1.1 a ten koleżka wyżej ma wersję 1.2, może to jest powód, jest ktoś z wersją 1.1 co ma ten nowszy FW w GCB6?
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 24-12-2023, 11:48   

Orion napisał/a:
W najbliższym czasie można się spodziewać nieoczekiwanych losowych utrudnień w działaniu sprzętu UPC, aby zmusić określone osoby, szczególnie posiadaczy umów na czas nieokreślony do wymiany sprzętu na Play, oczywiście z próbą aneksowania umów na nowych mniej korzystnych warunkach. Play jest bardzo zdeterminowany aby jak najszybciej wycofać sprzęt UPC z użytkowania.

Dzięki za info. Gdybym wiedział że będzie takie ciśnienie to bym nie przedłużył w październiku umowy z upc na 24 miesiące tylko odszedł do nju mobile. Szkoda, że wtedy polityka playa nie była taka albo migrujesz do playa albo zostajesz na czas nieokreślony. A ja modemu playa nie chcę bo modem FFTH nie wymaga ONT tak jak Compal a więc musiałby stać w przedpokoju gdzie jest skrzynka instalacyjna ze światłowodem.
 
 
piomark 
easy master

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 33
Skąd: Far far away
Wysłany: 24-12-2023, 14:59   

Orion napisał/a:
W najbliższym czasie można się spodziewać nieoczekiwanych losowych utrudnień w działaniu sprzętu UPC, aby zmusić określone osoby, szczególnie posiadaczy umów na czas nieokreślony do wymiany sprzętu na Play, oczywiście z próbą aneksowania umów na nowych mniej korzystnych warunkach. Play jest bardzo zdeterminowany aby jak najszybciej wycofać sprzęt UPC z użytkowania.


Hmm... np. równo o danej godzinie np 12.15 (jak było u mnie (GCB6) i u znajomego (GCB)) pogorszenie SNR o 5dB (co praktycznie uniemożliwiało korzystanie z internetu)?
Parametry wracały do normy gdzieś dopiero w nocy. Następnego dnia sytuacja powtarzała się a rozmowa z pomocą techniczną nic nie wnosiła. Trwało to 3 dni, aż trafiłem nomen omen na konsultanta (wcześniej same konsultantki), który jak to się wyraził podjął "działania naprawcze" i wszystko wróciło do normy..

askel napisał/a:
jest ktoś z wersją 1.1 co ma ten nowszy FW w GCB6?


Nowy firmware wgrał się około 20 listopada.

ver_firmware.png
Plik ściągnięto 3442 raz(y) 3,38 KB

 
 
 
jacaxx1 
Klikacz

Dołączył: 24 Gru 2023
Posty: 3
Wysłany: 27-12-2023, 09:13   

Orion napisał/a:
W najbliższym czasie można się spodziewać nieoczekiwanych losowych utrudnień w działaniu sprzętu UPC, aby zmusić określone osoby, szczególnie posiadaczy umów na czas nieokreślony do wymiany sprzętu na Play, oczywiście z próbą aneksowania umów na nowych mniej korzystnych warunkach. Play jest bardzo zdeterminowany aby jak najszybciej wycofać sprzęt UPC z użytkowania.

Wyślij mi proszę do siebie na PW jakiś kontakt,nie mogę napisać wiadomości każda przenosić mi do "do wysłania"
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 27-12-2023, 11:48   

"Do Wysłania" oznacza, że wiadomość jeszcze nie została otwarta przez odbiorce.
"Wysłane" oznacza, że wiadomość została otwarta przez odbiorce, wcześniej oczekiwała w "Do Wysłania"
Jeśli zniknęła z "Do Wysłania" i nie ma jej w "Wysłane" to oznacza, że odbiorca skasował wiadomość bez otwierania.
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 08-01-2024, 11:40   

piomark napisał/a:
(...) Następnego dnia sytuacja powtarzała się a rozmowa z pomocą techniczną nic nie wnosiła. Trwało to 3 dni, aż trafiłem nomen omen na konsultanta (wcześniej same konsultantki), który jak to się wyraził podjął "działania naprawcze" i wszystko wróciło do normy..

askel napisał/a:
jest ktoś z wersją 1.1 co ma ten nowszy FW w GCB6?


Nowy firmware wgrał się około 20 listopada.


Co im mówiłeś? Mam identyczną sytuację (1.1 i 2302.3), konsultantka stwierdziła że mam najbardziej aktualną wersję i jedyne co może zrobić to puszczenie mi konfiga jeszcze raz. Nie pomogło. Reset i hard reset również nie pomagają.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2024, 12:05   

bo to zdecydowanie wygląda na problem z hfc i żadne powtórne wgrywanie firmware nic nie da :evil:
 
 
piomark 
easy master

Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 33
Skąd: Far far away
Wysłany: 15-01-2024, 16:12   

warepool napisał/a:
Co im mówiłeś?


Nic. Upgrade nastąpił sam pod koniec listopada. Z logów wynikało, że nastąpiło to w nocy. I tyle w temacie.
 
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 08-02-2024, 13:49   

Nie wiem jak innym użytkownikom GCB6, ale mi w przeciągu ostatniego czasu faktycznie wskoczyła ta wersja softu powołując się na innych wyżej, z bardzo dużym opóźnieniem, ale zaktualizowali (wg. ich terminologii u mnie HFC).

Mam kilka pytań takich technicznych do użytkowników którzy dalej mają 1GB, dalej GCB6 i dalej są na "warunkach" UPC (ipv4only). Mój kabel ethernetowy z GCB6 (to ostatnie gniazdko na dole oznaczone jako 2.5GB) to jest tzw. gniazdko WAN? Czy w tym routerze w ogóle nie ma WAN, jeżeli jest to gniazdko zarówno dla 2.5GB jak i WAN to co oznacza to WAN wtedy że na routerze jest port WAN?
Moje drugie pytanie dotyczy Bezpieczeństwa, nigdy zbytnio nie korzystałem z zewnętrznych routerów, nie mam pojęcia czym jest ONT(z tego co moge wywnioskować to ten modemorouter GCB6 pełni rolę ONT?). Rozumiem, że jak zmienie w tym GCB6 z funkcji router na modem, to wtedy jestem całkowicie otwarty na świat i wszelkie ataki jako że mam publiczne ipv4 jakieś botnetnowe czy inne będą mnie dotyczyć z racji tego że przestawienie w tryb modem otwiera wszystkie porty i wyłącza całkowicie firewall od strony routeru kiedy jestem podpięty etheretem wtedy do GCB6 do mojego komputera? Wtedy wszystkie ataki i próby idą bezpośrednio na mojego windowsa omijając zabezpieczenia jakie niesie za sobą ten firewall wbudowany w GCB6 w roli routera? Tryb modem to jest ten słynny tryb bridge dla jadności? Ale nawet jak podczepię router do GCB6, pozamykam porty to Jeszcze przed tym moim routerem jest ten modemorouter GCB6. Chciałbym trochę bardziej zrozrumieć działanie sieci, nie jestem za cgnatem z tego co mi wiadomo, normalnie port przekierowuje (otwiera dla danego ip) i na stronie widzę że jest ten konkretny port otwarty. Jaki router kompatybilny polecilibyście do zabawy żeby się trochę pouczyć jak to działa, a z drugiej strony może jakiś inny bardziej łopatologiczny który ma te całe IDS/IPS w czasie rzeczywistym typu te routery z tą fajną nakładką od synology. Korzystać i tak będę wyłącznie po kablu, zastanawia mnie tylko kwestia tego bezpieczeństwa. bo przecież to ten GCB6 w trybie modemu będzie pierwszą warstwą która będzie crawlowana przez botnety z racji publicznego IP, czy kupowanie w takim razie routera aktualnie ma jakikolwiek sens? Router zawsze mogę zwrócić, kilka dni się pobawić ale pytanie czy jest sens.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2024, 14:07   

2 modemie kanałowym portem WA jest port koncentryczny HFC, port 2.5Gbps to port LAN
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 08-02-2024, 18:10   

Czyli rozumiem, że tam nie ma tam portu WAN, bo to chyba tam się podłącza zewnętrzny router? zatem bez różnicy w który z tych 3 zielonych portów włoże od routera? https://media-play.pl/binaries/_ht_1692268915549/desktop/content/gallery/play/hub-upc/modemy/d_modem-giga-connect-box-6_upc_play_info_d.png

I jakbyś mógł odpowiedzieć na resztę pytań w wolnym czasie dzieki
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 09-02-2024, 03:04   

Jak już o tym rozmawiacie - Giga Connect Box 6 obsługuje 802.3ad (LAN Aggregation)? Jak to podłączyć do routera Asus TUF AX5400?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-02-2024, 08:46   

GCB6 jest routerem, po co podłączać do niego kolejny router? To dobry sprzęt jest
Z tego co wiem nie obsługuje żadnej agregacjj, od tego ma port 2.5gbps żeby podłączać szybsze urządzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: