Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal - niestabilne WiFi
Autor Wiadomość
Nikelajer 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 39
Wysłany: 17-12-2023, 00:23   

Hmm... u mnie od kilkunastu dni też ciągle problemy z siecią - losowo w ciagu dnia i wifi i po kablu pada sieć i wraca po 5 minutach. Mam starego białego compala od dobrych 6 lat. Chyba pora się odezwać do play.. ciekawe jak potraktują bezterminowego od 2 lat ;)
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 17-12-2023, 09:36   

Nikelajer napisał/a:
Hmm... u mnie od kilkunastu dni też ciągle problemy z siecią - losowo w ciagu dnia i wifi i po kablu pada sieć i wraca po 5 minutach. Mam starego białego compala od dobrych 6 lat. Chyba pora się odezwać do play.. ciekawe jak potraktują bezterminowego od 2 lat ;)

Zadzwonilem na infolinie techniczna wczoraj i niemily pan powiedzial mi ze tak sie dzieje bo mam za duzo sprzetow podpietych do 5 ghz :mrgreen:
I powiedział mi jescze ze do 5 ghz mam podpinac tylko sprzety Hi-end
premium :lol:
No skad tacy konsultanci sie biora to ja nie wiem ...

P.s. Miał pecha bo do 5 GHZ mam podpiete 3 urzadzenia klasy premium ...

Play na razie olej lepiej zostac na starym sprzecie podniesc predkosc netu i nowy router wyhaczyc bo po tylu latach to proponuje ci wymienic na nowy sprzet ...
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 17-12-2023, 18:43   

Proponuję złożyć reklamację na piśmie, nie zgłoszenie techniczne. Przyznają Ci wizytę serwisową, a potem już wszystko w rękach technika.
@Nikelajer
Cudów się nie spodziewaj.
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 17-12-2023, 20:28   

dragonek napisał/a:
Proponuję złożyć reklamację na piśmie, nie zgłoszenie techniczne. Przyznają Ci wizytę serwisową, a potem już wszystko w rękach technika.
@Nikelajer
Cudów się nie spodziewaj.
Hmnnn... dobrze piszesz tylko ja teraz mam zmieniac umowe i tu jestem w kropce bo juz mam wstepnie uzgodnione ze przy zmianie dostane nowy router ale biały coonect box ten compal taki sam co mam obecnie a docelowo mnie interesuje ten czarny gigabox wifi 6 tylko nie wiem jak go dostac do nowej umowy ???...
GIGA BOX WIFI 6
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 18-12-2023, 13:13   

Reklamacja->wizyta serwisowa z wymianą modemu->potem przedłużenie umowy. Tak to wyglądało u mnie. Chyba, że u Ciebie Technik przyjedzie z nową umową? A czarny GCB 6 to chyba dopiero od pewnej prędkości dają. Chociaż teraz jak jest Play to wszystko może być inaczej....
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 18-12-2023, 13:42   

dragonek napisał/a:
Reklamacja->wizyta serwisowa z wymianą modemu->potem przedłużenie umowy. Tak to wyglądało u mnie. Chyba, że u Ciebie Technik przyjedzie z nową umową? A czarny GCB 6 to chyba dopiero od pewnej prędkości dają. Chociaż teraz jak jest Play to wszystko może być inaczej....

Jeden z forumowiczow ( autor tego tematu ) pisał wczesniej że cyt.."przyszedł technik i wymienił mu modem na giga boxa "...ale z tego co sie orietuje to tak jak mówisz posiadal internet 750 to mu wymienili a ponoc wczesniej mial compala tego bialego ale nie wiem na jakiej predkosci probuje z nim zagadac ale od dłuższego czasu nie odpisuje... :neutral:
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 19-12-2023, 07:15   

Z Technikami to też jest loteria - z moich doświadczeń wynika, że potrafią odwoływać wizytę podczas jej trwania. Należy też pamiętać, że są to podwykonawcy z firmy zewnętrznej. W Vectrze pamiętam, że z wymianą modemu przy przedłużeniu umowy to też była nerwówka: Z DUKiem ustalany był konkretny model modemu do przedłużenia umowy a Technik i tak przyjeżdżał z innym.
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 19-12-2023, 08:50   

dragonek napisał/a:
Z Technikami to też jest loteria - z moich doświadczeń wynika, że potrafią odwoływać wizytę podczas jej trwania. Należy też pamiętać, że są to podwykonawcy z firmy zewnętrznej. W Vectrze pamiętam, że z wymianą modemu przy przedłużeniu umowy to też była nerwówka: Z DUKiem ustalany był konkretny model modemu do przedłużenia umowy a Technik i tak przyjeżdżał z innym.
o piernicze serio :?: ale jaja :lol: To ja podziekuje i zostaje bez zmian chyba ze bede mial mozliwsc montazu sam nowego compala bo cos takiego padlo na DUK...
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 19-12-2023, 10:19   

Mi się tak zdarzyło i to 2 razy pod rząd (piszę o sytuacji sprzed ostatnich 3 miesięcy), ale nie wyciągałbym zbyt pochopnych wniosków, wszystko zależy od lokalizacji, technologii (docsis czy gpon - u mnie jest ta druga i ponoć był problem z dostępem modemu do wymiany ponieważ jest tylko jeden model na światłowód) oraz po prostu szczęścia.
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 19-12-2023, 10:37   

dragonek napisał/a:
Mi się tak zdarzyło i to 2 razy pod rząd (piszę o sytuacji sprzed ostatnich 3 miesięcy), ale nie wyciągałbym zbyt pochopnych wniosków, wszystko zależy od lokalizacji, technologii (docsis czy gpon - u mnie jest ta druga i ponoć był problem z dostępem modemu do wymiany ponieważ jest tylko jeden model na światłowód) oraz po prostu szczęścia.

Daje im ostatnia szanse jutro do mnie ma zadzwonic DUK. Zobaczymy jakie mi zaproponują rozwiązanie tej sytuacji...
 
 
upload2023 
light master

Dołączył: 01 Gru 2023
Posty: 57
Wysłany: 21-12-2023, 19:50   

W końcu się udało, po wielu resetach, testach łącza konsultantka zamówiła wizytę technika do domu, bo problemu nie dało się zdalnie usunąć: na 2,4 Ghz było 40Mb/s, a na 5Ghz 120 Mb/s. pingi ok. 87ms. Dodatkowo, to zanikanie i brak stabilności łącza internetowego po Wi-Fi masakra. :roll: Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok. :D Technik ma przyjść w środę tj.27 grudnia ... :twisted: i Mam nadzieje, że oczywiście wymieni router i usunie usterkę. 8)

No i stało sie był technik wymienił uszkodzony router na nowy założył nowe końcówki na kablu i teraz smiga jak ta lala 8)
Chyba mam nowszy model teraz bo jest troche mniejszy od tamtego starego compala :mrgreen:
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 21:04   

upload2023 napisał/a:
W końcu się udało, po wielu resetach, testach łącza konsultantka zamówiła wizytę technika do domu, bo problemu nie dało się zdalnie usunąć: na 2,4 Ghz było 40Mb/s, a na 5Ghz 120 Mb/s. pingi ok. 87ms. Dodatkowo, to zanikanie i brak stabilności łącza internetowego po Wi-Fi masakra. :roll: Trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok. :D Technik ma przyjść w środę tj.27 grudnia ... :twisted: i Mam nadzieje, że oczywiście wymieni router i usunie usterkę. 8)

No i stało sie był technik wymienił uszkodzony router na nowy założył nowe końcówki na kablu i teraz smiga jak ta lala 8)
Chyba mam nowszy model teraz bo jest troche mniejszy od tamtego starego compala :mrgreen:

A masz roota na nim? Coś więcej technicznie o tym modemo-routerze?
 
 
dragonek 
light master

Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 63
Wysłany: 12-01-2024, 12:35   

upload2023 napisał/a:

No i stało sie był technik wymienił uszkodzony router na nowy założył nowe końcówki na kablu i teraz smiga jak ta lala 8)
Chyba mam nowszy model teraz bo jest troche mniejszy od tamtego starego compala :mrgreen:


Też jestem ciekawy co to za nowszy model Compala. Jaki to dokładnie model?
 
 
yaro666 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2024
Posty: 13
Wysłany: 07-02-2024, 13:16   

Compal ma wadę fabryczną - gubi pakiety przez chip Intela, który się grzeje

PUMA 6 - w google
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: