Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drugie łącze do mieszkania - alternatywa dla Netia
Autor Wiadomość
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 07-01-2024, 20:57   Drugie łącze do mieszkania - alternatywa dla Netia

Cześć,
mam w Krakowie łącze Netia 2/1 w mieszkaniu, szukam alternatywy na łącze backupowe.
Z dostępnych operatorów mam:
- Toya
- Plus
- Play
- Orange
- Nju (Orange)
- T-Mobile
- Blast (lokalny)
- Naszasiec.net (lokalny)
- Balmont (lokalny)

W bloku sieć ma też:
- Światłowód Inwestycje
- Polski Światłowód Otwarty
ale nie wiem czy oni zapewniają infrastrukturę dla ww. operatorów czy też w teorii dają mi opcję by rozważać kogoś jeszcze?

Skłaniam się ku Toya, bo mają promocję 600 Mbps za 60 zł/mc w tym 4 miesiące za 0 zł przy umowie na 24m-ce no i 1 stały adres IP jest za darmo w ofercie konsumenckiej.

Plus korzysta z infrastruktury Netii? Na pewno Netię mam na ich własnej infrastrukturze, stąd chciałbym kogoś kto idzie na innej "nitce".
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 21:11   

Tak, plus to jest to samo co netia i tak pisali tutaj na forum.
Ciężko mi powiedzieć coś o tych operatorach wiem że tmobile światłowód z przepustowością łącza jest różnie (overbooking ogromny) także różnice w prędkości również ogromne, dodatkowo adres IP masz współdzielony czyli nie połączysz się z zewnątrz na tym.
Jeśli chodzi o mobilne to jest to różnie, nawet w tym samym mieście zależy od BTS.
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 07-01-2024, 21:15   

Zatem Plusa wykluczam. Orange u mnie nie oferuje 2Gbps, więc zapewne jadą po dzierżawionej infrastrukturze. T-Mobile zatem też sobie odpuszczę.
O lokalnych opinie znam - są różne.
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 21:20   

Myślę że jest to Światłowód Inwestycje. Może posprawdzaj BTS na beta bts search i wybierz coś do będzie odpowiednie dla ciebie? Dla mnie jest to ogromna zaleta że nie trzeba podpisywać żadnej umowy wystarczy sam sprzęt pod 5G NR.
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 07-01-2024, 21:23   

Orange klęka, LTE ok. 15Mbps, 5G 2-3 Mbps leci. Plus osiąga ok. 30Mbps. Zobaczę jeszcze Play. T-Mobile i Orange korzysta z sieci Networks, więc zasięg powinien być porównywalny.
 
 
wirt 
Klikacz

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2024
Posty: 16
Wysłany: 07-01-2024, 21:26   

Tak zgadza się, orange i tmobile to jest to samo jeśli chodzi o przepustowości na LTE z agregacją pasm. Z tego co zdążyłem zauważyć to orange ma zapisane w regulamine limit przepustowości do 225 Mb/s pobierania jak dobrze pamiętam. Udało mi się kiedyś wyciągnąć z ok. 100 Mb/s przy mało obciążanym BTS ale to zależy od lokalizacji bo kilometr dalej było już około 40 Mb/s. Napisz też jaki to jest sprzęt do LTE (ile pasm agreguje/jaka kategoria)
 
 
aimer 
easy master

Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 34
Wysłany: 09-01-2024, 12:53   

Wziąłem Balmont z Krakowa, 54,99 zł/mc brutto, pakiet 1000/750, 3 miesiące za z 0 zł, aktywacja 49 zł, umowa na 2 lata.
Do tego 15 zł/mc za stały publiczny IP na moim urządzeniu, otrzymam tylko ONT z opcją wpięcia własnego routera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: