Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
T-Mobile i oferta światłowodowa!
Autor Wiadomość
adrjannn 
light master

Wysłany: 04-09-2023, 21:57   

Dają Sagemcom Fast 5670. Na światłowodzie Orange

baczek31 
Klikacz

Wysłany: 04-09-2023, 22:59   

adrjannn Jakiej firmy masz ONT? Jak chodzi internet? Kable Orange czy Światłowód Inwestycje?

Kamil1000 
Klikacz

Wysłany: 12-09-2023, 13:53   

adrjannn napisał/a:
PS: Jeżeli komuś udało się zdobyć IP publiczne, chętnie na priv przygarnę sposób :)

Ja napisałem maila na boa@t-mobile.pl i dostałem stałe publiczne IP. Realizowane jest to jako bezpłatna usługa niestandardowa.

ip1.png
Plik ściągnięto 243 raz(y) 68,04 KB

ip2.png
Plik ściągnięto 206 raz(y) 56,83 KB

ip3.png
Plik ściągnięto 196 raz(y) 35,99 KB

mediumtaupe64 
Klikacz

Wysłany: 12-09-2023, 23:27   

Kamil1000 napisał/a:

Ja napisałem maila na boa@t-mobile.pl i dostałem stałe publiczne IP. Realizowane jest to jako bezpłatna usługa niestandardowa.

Można faktycznie tam się dopisać do technicznych osób - potwierdzam.
Masz swój router pod ich ONT? Bo już mi odpisali że podobno ONT + ich router już nie dają, haha, żałosne nie wiem kto by tej nietechnicznej konsultantce w to uwierzył.

I nie wiem co ten T-Mobile sobie uroili z skanowaniem dowodów zamiast przepisania danych albo z wymuszaniem podawania numeru telefonu klienta.
Tylko czekać aż cała baza dowodów (zdjęcia przód i tył) i numerów telefonu będzie w necie, będzie zabawa z „atakami” SIM Swap. I to klienci będą się potem tłumaczyć jak ktoś coś zrobił używając ich danych a nie T-Mobile.

januszmk 
plus master

Wysłany: 13-09-2023, 00:20   

mediumtaupe64 napisał/a:
I nie wiem co ten T-Mobile sobie uroili z skanowaniem dowodów zamiast przepisania danych albo z wymuszaniem podawania numeru telefonu klienta.

od jakiegos czasu dowod w mObywatel jest tak samo wazny jak zwykly plastik - telefonu Ci nie zeskanuja :P

mediumtaupe64 
Klikacz

Wysłany: 13-09-2023, 04:19   

januszmk napisał/a:

od jakiegos czasu dowod w mObywatel jest tak samo wazny jak zwykly plastik - telefonu Ci nie zeskanuja :P

🤦🤦 Przecież to jest najgorsze rozwiązanie pod względem prywatności niż zrobienie skanu dowodu w T-Mobile czy w banku i zgłoszenie zaginięcia dowodu…
Nie instalujcie aplikacji spyware od rządu, banku czy social media.

Kamil1000 
Klikacz

Wysłany: 13-09-2023, 13:19   

mediumtaupe64 napisał/a:
Masz swój router pod ich ONT? Bo już mi odpisali że podobno ONT + ich router już nie dają, haha, żałosne nie wiem kto by tej nietechnicznej konsultantce w to uwierzył.

Mam ONT Huawei HG8010H podłączony do własnego routera. Poprosiłem technika z Orange podczas instalacji o zewnętrzny ONT, mimo że instalował router premium 2.0 z wbudowanym ONT, nie robił problemów.

mediumtaupe64 
Klikacz

Wysłany: 13-09-2023, 13:41   

Kamil1000 napisał/a:
mediumtaupe64 napisał/a:

Mam ONT Huawei HG8010H podłączony do własnego routera. Poprosiłem technika z Orange podczas instalacji o zewnętrzny ONT, mimo że instalował router premium 2.0 z wbudowanym ONT, nie robił problemów.

Kiedy Ci to instalowali? Technik z Orange był u Ciebie dwa razy czy przyszedł tylko z routerem T-Mobile i z zewnętrznym ONT? Wspominałeś im o zewnętrznym ONT przed podpisaniem umowy?

Kamil1000 
Klikacz

Wysłany: 14-09-2023, 10:05   

Instalacja była w październiku 2022 r. Przy podpisywaniu umowy w T-Mobile nic o tym nie wspominałem. Przed wizytą technik z Orange zadzwonił do mnie z informacją, że niedługo się zjawi i wtedy mu powiedziałem, że chcę mieć zewnętrzny ONT. Także jak przyszedł to miał ze sobą od razu router T-Mobile i zewnętrzny ONT.

grzech1991 
plus master

Wysłany: 16-09-2023, 09:55   

mediumtaupe64 napisał/a:
🤦🤦 Przecież to jest najgorsze rozwiązanie pod względem prywatności niż zrobienie skanu dowodu w T-Mobile czy w banku i zgłoszenie zaginięcia dowodu…

kurdę muszę z telefonu usunąć karty płatnicze, bo ja głupi od wielu lat nimi płacę

Serafim 
Klikacz

Wysłany: 16-09-2023, 17:06   

Kamil1000 napisał/a:

Aktualnie mam internet z Orange'a, napisałem do T-mobile BOA z prośbą o ofertę na internet. Taką uzyskałem odpowiedź:

"obecnie nie mamy możliwości zaproponowania stałego adresu IP na naszym światłowodzie, sprzęt który monter podłącza to : Sagemcom Fast 5670"

a ja właśnie potrzebuje swojego routera (ustawienia) i stałe publicznego IP :(
Da się od T-Mobile'a wyrwać ONT i stałe, publiczne IP?
Czy za dużo wymagam?

mediumtaupe64 
Klikacz

Wysłany: 17-09-2023, 19:17   

Serafim napisał/a:

"obecnie nie mamy możliwości zaproponowania stałego adresu IP na naszym światłowodzie, sprzęt który monter podłącza to : Sagemcom Fast 5670"

a ja właśnie potrzebuje swojego routera (ustawienia) i stałe publicznego IP :(
Da się od T-Mobile'a wyrwać ONT i stałe, publiczne IP?
Czy za dużo wymagam?

ONT da się na 100%, ludzie tu o tym pisali.
Kretynów z boa nie słuchaj, ONT ma być bo nie podpiszesz umowy.
Ten ich Sagemcom to broń boże żeby ci to wcisnęli.
Nie wiem po co ci publiczny stały adres IP ale na 300Mb/s uploadu na domowym łączu to jest aż śmieszne i wcale się nie dziwie że tego nie oferują na łączach domowych.

Serafim 
Klikacz

Wysłany: 17-09-2023, 21:41   

mediumtaupe64 napisał/a:

Nie wiem po co ci publiczny stały adres IP ale na 300Mb/s uploadu na domowym łączu to jest aż śmieszne i wcale się nie dziwie że tego nie oferują na łączach domowych.

Mam postawioną u siebie m.in pocztę i VPNa....
z tego nie da się zrezygnować.
Wiem, że ONT jakoś bym wyżebrał, ale czy ktoś aktualnie (wrzesień 2023) ma stałe IP od nich?

lass 
easy master

Wysłany: 18-09-2023, 09:23   

Serafim napisał/a:
Wiem, że ONT jakoś bym wyżebrał, ale czy ktoś aktualnie (wrzesień 2023) ma stałe IP od nich?

Z tego co wiem, to obecnie stałego publicznego IP nie ma. Podobno coś ma się zmienić niebawem.

mediumtaupe64 
Klikacz

Wysłany: 24-09-2023, 17:11   

W tmobile nie ma NAT 1:1 czyli z przekierowaniem portów?

Odpowiedz do tematu