Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GPON w UPC
Autor Wiadomość
madrimas 
Klikacz

Dołączył: 15 Lis 2020
Posty: 11
Wysłany: 04-05-2023, 20:13   

TKNW napisał/a:


Może się komuś przyda, więc podaję co zrobiłem:

WAN Settings:
Tak jak na moich screenshotach (czyli auto/default), ale MAC address podałem o 1 wyższy niż to co jest na naklejce/w opisie routera, czyli to co w panelu Moje UPC występuje pod "intMac" w opisie routera UPC.

Dual WAN:
OFF, primary WAN ustawiłem na WAN port.

LAN->IPTV:
No i tutaj po prostu w "Internet" wpisałem VLAN ID: 40. Z jakiegoś powodu ubzdurałem sobie, że te ustawienia nie działają bez uruchomienia Dual WAN i przepięcia na port Ethernet (w zasadzie taka instrukcja jest od Asusa).


Też mam asusa, próbuje robić dokładnie to samo co Ty, ale nie łączy się z DHCP, VLAN ID ustawione na 40, MAC sklonowany. Ktoś ma jakieś pomysły?

EDIT:
Rotuer to ASUS rt-ax82u, oprócz tego co opisałeś pomogło chwilowe ustawienie priorytetu ramek na 7 dla VLAN ID = 40 + wyłączenie routingu DHCP od Microsoftu (które było ustawione domyślnie). Po tych zmianach, udało mu się zaciągnąć IP i mogłem przestawić priorytet ramek znów na 0 i teraz śmiga. Dzięki za wskazówki z adresem MAC!
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 13-05-2023, 09:07   

Mam takie pytanie, sprawdzałem mapki https://www.swiatlowodotwarty.pl/mapa/ bo to niby jest zasięg światłowodu play, ale jak dzwoniłem do upc o przedłużenie umowy na światłowodzie do mieszkania, to że się nie da, a mapka niby pokazuje że jest dostęp, więc takie pytanie, czy ta mapka ogólnie pokazuje każdy rodzaj światłowodu czy jak?
 
 
ratatam 
easy master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 40
Wysłany: 13-05-2023, 09:22   

mapka pokazuje jeśli coś mają pod Twoim adresem, zazwyczaj jest to HFC czyli koncentryk.
 
 
mmj- 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2023
Posty: 2
Wysłany: 04-06-2023, 10:26   

(usunięty)
 
 
gacekk 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2023
Posty: 10
Wysłany: 11-08-2023, 15:19   

Czy ktoś ostatnio miał sukcesy? Używam pfsense, zrobiłem MAC spoof, u mnie w moim UPC jest taki sam jak na naklejce. Dodaje VLAN ID 40 i cały czas nie łapie połączenia
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-08-2023, 21:09   

gacekk, Który mac podajesz? Compal ma dwa.
Jak nie to można spróbować z opcjami DHCP :)
_________________
 
 
gacekk 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2023
Posty: 10
Wysłany: 11-08-2023, 23:19   

zylx napisał/a:
gacekk, Który mac podajesz? Compal ma dwa.
Jak nie to można spróbować z opcjami DHCP :)


Próbowałem ten z naklejki. Drugiego nie. A możesz wyjaśnić co rozumiesz przez próbowanie z opcjami DHCP? Na compalu jestem przełączony z IPv6 na IPv4 więc w pfsense wyłączam IPv6 a na IPv4 ustawiam DHCP. Nie wiem czy pfsense nie ma problemu z klonowaniem mac adresu compsla.
 
 
gacekk 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2023
Posty: 10
Wysłany: 13-09-2023, 13:55   

Podbijam temat. Łacze jest bizneosowe więc zakładam że mogę ustawić static IP. O dziwo jak pisałem dzisjaj w osobnym poście, jak ustawiam DHCPv4 a nie static IP, to tylko z MAC zaciągenietym z naklejki pobiera mi adres DHCP. Sam router of UPC przedstawia się z B3 więc aż o 3 wyżej niż na naklejce. Może trzeba ustawić statić IP i koncówka MAC B3
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-09-2023, 16:13   

gacekk,
Ustawiasz:
vlan: 40
mac: intMac z strony moje upc
DHCPv4
Dodatkowo możesz ustawić
DHCPv6
Prefix delegation size: 57
_________________
 
 
gacekk 
Klikacz

Dołączył: 11 Sie 2023
Posty: 10
Wysłany: 15-09-2023, 16:17   

zylx napisał/a:
gacekk,
Ustawiasz:
vlan: 40
mac: intMac z strony moje upc
DHCPv4
Dodatkowo możesz ustawić
DHCPv6
Prefix delegation size: 57


Dzięki. Czy jeśli DHCPv6 mam obecnie wyłączone to muszę je w ogóle konfigurować na moim routerze?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-09-2023, 16:22   

gacekk, Nie musisz, ale warto, bo wtedy masz pełny dualstack.
_________________
 
 
picia89 
Klikacz

Dołączył: 22 Lut 2023
Posty: 3
Wysłany: 27-01-2024, 16:18   

Piszę dla potomnych.

Zmieniłem ostatnio UPC na Play (na światłowodach POPC). Dla UPC sprawa była taka: sklonuj MAC na ten z naklejki, dodaj do niego 1, ustaw VLAN na 40 i możesz używać dowolnego routera.
Play wymienili mi mojego ONT Nokia na taki biały od ZTE. Dodatkowo dostałem router Huawei K562.
Podobnie jak wcześniej chciałem podłączyć swoje TP-Link Deco M4 bezpośrednio do routera ONT zamiast tego badziewia od Play. Czytając opisy na necie wywnioskowałem, że będzie podobnie, gdzieniegdzie ludzie mieli VLAN na 35. Niestety ta konfiguracja nie chciała działać w ogóle.

Włączyłem w ustawieniach Huawei SSH. Zalogowałem się na niego po kablu (login: root, hasło ustawiane w GUI) i wpisałem ifconfig. Nie mogę wklejać linków ale jak wpiszecie w google "cnblogs + 15929913" to pierwsza strona z góry, chińska jakaś ma listę wszystkich komend.

Okazało się, że byłī 3 interfejsy WAN, z czego jeden aktywny o adresie MAC z naklejki +1. Co ciekawe nie było żadnego VLANA. Mój adres kończył się na 8F (więc po dodaniu 1 jest 90)
Ustawiłem na DECO zwykłe klonowanie MAC bez VLAN i co ciekawe taka konfiguracja działa.
 
 
graxor 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2024
Posty: 8
Wysłany: 27-01-2024, 23:34   

A jak mam ze ściany Gnizado Coaxial to w jaki sposób mogę podłączyć router który ma Ethernet? Jest jakiś?
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-01-2024, 11:52   

graxor napisał/a:
A jak mam ze ściany Gnizado Coaxial to w jaki sposób mogę podłączyć router który ma Ethernet? Jest jakiś?


Sposób jest tylko co z tego, że podłączysz ? Jak internetu możesz nie mieć.

https://allegro.pl/oferta/tachiuwa-2-pakowy-konwerter-bnc-coax-na-rj45-ethernet-15066470413

Domyślam się, że to złącze obsługiwał jakiś dostawca Internetu. A więc powinno być zakończone przynajmniej modemem kablowym tego dostawcy lub modemo-routerem kablowym. Więc sam konwerter nic ci nie da ponieważ nie zautoryzujesz połączenia od dostawcy Internetu.

Aby zastosować odpowiedni sprzęt musisz wiedzieć co jest z drugiej strony kabla ? I w jaki sposób ISP oferuje dostęp do netu.
_________________
  darknes
 
graxor 
Klikacz

Dołączył: 22 Sty 2024
Posty: 8
Wysłany: 28-01-2024, 23:05   

Nie taki Coax tylko taki nakręcany.
Dostawca UPC (Modem Connect BOX)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: